Най-добрите хостинг компании за 2019 година


  • Общо гласове
    117
  • Poll closed .
Ще си позволя да споделя интервюто ми от днес за ситуацията на хостинг пазара, увеличението на цените на cPanel и случващото се в NS1 -> https://www.vbox7.com/play:fd0fe02e78
 
NS1 не са зле, даже са супер и съм си писал със съпорта им доста пъти и всичко е минавало гладко, но не съм ок с това, че можеш да закупиш споделен хостинг само за период от 1 година. Искам да си заплатя за 5-10 години и да знам, че планът ми няма да мръдне. Някой има ли мнение върху хостингите предлагани от Vivacom и Misshosting? Като гледам Misshosting предлагат най - евтиния .bg домейн (44лв.) докато СП и icn не падат под 55лв. Също дали според Вас на черния петък ще пускат готини промоции българските ни хостинг провайдъри?
ICDSoft.com (в класацията са включени като ICD.bg) предлагат .bg домейни за 42лв, ако се купят с нов хостинг акаунт - и също така предлагат поръчка на хостинг за до 10 г. напред, така че звучат като твоите хора. Не използват cPanel, а собствен контролен панел.
 
Аз нямам опит с българските хостинг компании. Използвам Bluehost от доста време, чак се учудвам, че има толкова малко votes за тях. Мисля, че в момента са най-популярни в световен мащаб.
 
Последно редактирано от модератор:
От днес в SPanel има и възможност за брандинг - качвате вашето лого, слагате вашето име и променяте адреса за вход в контролния панел, така че никъде да не пише SPanel. Повече инфо на https://www.ns1.bg/blog/брандинг-в-spanel/
 
От днес в SPanel има и възможност за брандинг - качвате вашето лого, слагате вашето име и променяте адреса за вход в контролния панел, така че никъде да не пише SPanel. Повече инфо на https://www.ns1.bg/blog/брандинг-в-spanel/
Айде пусни си вече тема и пиши там, бахти наглия тип...
 
Айде пусни си вече тема и пиши там, бахти наглия тип...
Да, нещо на темата не и ли четеш заглавието? Може би вървите според класацията натам, но определено не е място за реклама тук. Да ви се изтаковам на маркетинга. :)
 
Абе нали тук са хостинг разбирачите. Един много лаишки впрос.
При един онлайн магазин, колко посещения дневно трябва да мине, че да има резон да се мести от споделен хостинг на VPS?
 
При два основни фактора - най-големият Шер хостинг е тесен от към ресурси, и/или е нужно да се доработват функционалности, които на Шер хостинг няма как - не предоставя такава гъвкавост. Това са основните причини в повечето случай. Ако търсиш конкретни примери, предполагам би се сетил и ти.
 
Абе нали тук са хостинг разбирачите. Един много лаишки впрос.
При един онлайн магазин, колко посещения дневно трябва да мине, че да има резон да се мести от споделен хостинг на VPS?
Откога посещенията са мярка за това какъв хостинг план да се ползва?
 
Откога посещенията са мярка за това какъв хостинг план да се ползва?
Ми как да смятам натовареността. Стар съм вече не ги разбирам, затова и уточних, че въпросът е "много лаишки".
 
Може би въпросът трябва да се перефразира така: доколко VPS ще дава по-добър loading time спрямо хостинг само на база, че е VPS и че може да се "оптимизира" спрямо нуждите на самата система (изключваме разни оптимизации по кода на магазина, които могат да се направят и т.н.) Интересно ми е дали има такива case-studies.
 
Може би въпросът трябва да се перефразира така: доколко VPS ще дава по-добър loading time спрямо хостинг само на база, че е VPS и че може да се "оптимизира" спрямо нуждите на самата система (изключваме разни оптимизации по кода на магазина, които могат да се направят и т.н.) Интересно ми е дали има такива case-studies.
Всичко е въпрос на нужда и пари.

Но не очаквай чудеса.
 
Може би въпросът трябва да се перефразира така: доколко VPS ще дава по-добър loading time спрямо хостинг само на база, че е VPS и че може да се "оптимизира" спрямо нуждите на самата система (изключваме разни оптимизации по кода на магазина, които могат да се направят и т.н.) Интересно ми е дали има такива case-studies.
По ниво на абстрактност и безсмисленост тоя въпрос може да се сравни с типичен отговор на Блинки (пример по-горе).

Мислех да почна с нещо от рода на "шернат хостинг много често идва с повече ресурси от някои VPS оферти"... ама то просто няма за какво да се хване човек и дори и това би било изстрел в посока язовир "Студен Кладенец" в ясна тъмна нощ от терасата на 3-ти етаж в блок в Овча Купел с чисто риболовна цел.
 
Абе нали тук са хостинг разбирачите. Един много лаишки впрос.
При един онлайн магазин, колко посещения дневно трябва да мине, че да има резон да се мести от споделен хостинг на VPS?
Зависи от cms / framework-а, който ползваш, обема и структурата на базата данни и най-вече целите които гониш. Ако ппоблема е бюджета и не търсиш по-висока производителност и сигурност, не му е времето да се минава към VPS. Ако посещениьта са малко, но конверсията е висока и оборота позволява по-скъпа и по-гъвкава услуга, защо не. Ако проблема е тривиален -cpu time, inodes, malware, можеш да търсиш алтернативни доставчици. Броя посещения е мерило, само когато имаш инсталиран CMS с темплейт по подразбиране, което в реалния живот не съществува като форма на production сайт. Освен ако не е правен от известните тук папагали.
 
Откога посещенията са мярка за това какъв хостинг план да се ползва?
Откакто се научиха всеки шер хостинг да пише Unlimitted на някакви ресурси и после сгъва машината на всички, ако преди това не го "ъпдейтнат". :)
 
За поредна година пускам гласа за SSDCloud.bg
Последните 6 месецата имам 99.9999999999999999998 процента uptime и реагират много бързо и разбират от работата си.
+ Базирани са в България и телефони, имейли и тикети се движат бързо.
Браузъра определи този сайт, като опасен... Това ми излезе като го отворих...... Както и да е.

Аз гласувам за Coolicehost ..П.П. харесват ми и ifastnet за малки сайтове са супер имат си известни проблеми дребни, но стават. Не влизат в класация за най-добър хост, но ги отбелязвам. Аа забравих... и хейт за СуперХ......
 
Последно редактирано:
Споделен хостинг = жилищна сграда, в която живеят стотици и споделят сградата и рискове, като съседът да те наводни

VPS = къща, която контролираш и сам определяш правилата

Къде бихте искали да живеете?
 
На полето, в дейтацентъра :)
VPS = все едно си на квартира, пълниш гушата на някой и после те гони някой си щото си му товарил vps-а. За тва не се занимавай с глупости вземи си сървър желязо. Цената като сметнеш за година е същата като да си купиш хостинг, vps или там всяка друга услуга!
Машина със E5-2650, 32g RAM, 4t HDD, за по-малко от 300лв. 300/12=25лв. + ток ака. 10-15лв./месец. това е истинската сметка, + вкл. DDOS!
 
Последно редактирано:
Споделен хостинг = жилищна сграда, в която живеят стотици и споделят сградата и рискове, като съседът да те наводни

VPS = къща, която контролираш и сам определяш правилата

Къде бихте искали да живеете?
Аха тая машина де ще я колокираш, че да има 24/7/365 uptime или поне 99% от това време? :)
UPS, интернет и т.н.
Тъпа идея, мерси.
 
На полето, в дейтацентъра :)
VPS = все едно си на квартира, пълниш гушата на някой и после те гони някой си щото си му товарил vps-а. За тва не се занимавай с глупости вземи си сървър желязо. Цената като сметнеш за година е същата като да си купиш хостинг, vps или там всяка друга услуга!
Машина със E5-2650, 32g RAM, 4t HDD, за по-малко от 300лв. 300/12=25лв. + ток ака. 10-15лв./месец. това е истинската сметка, + вкл. DDOS!

Има ли 24/7 поддръжка, контролен панел, бекъпи?
 

Горе