Най-добрите хостинг компании за 2019 година


  • Общо гласове
    117
  • Poll closed .
Can I use CPU 100% all the time?
CPU core(s) can be loaded up to 90% of capacity, bursting up to 100% for no more than 59 minutes. If you exceed this limit, our system will take appropriate actions to avoid CPU abuse by decreasing your CPU capacity 10% per hour. Also your CPU usage should not have affects to the performance of the server node.


Дефакто ако наема един VPS примерно рамката Cloud VPS 1 който не е менажиран от Вас ще получа:

1 напълно резервирано CPU ядро (hyper-thread)
2GB оперативна памет
20GB SSD пространство
100Mbps връзка

И имам ли пълното право да кача моя платформа която ще държи ядрото постоянно на 100% и рамта винаги ще е почти на макс и това ще бъде всеки ден докато този VPS съществува?

Относно връзката тези 100Mbps изцяло за мен ли са или ще бъде споделена с другите виртуални сървъри?
 
Дефакто ако наема един VPS примерно рамката Cloud VPS 1 който не е менажиран от Вас ще получа:

1 напълно резервирано CPU ядро (hyper-thread)
2GB оперативна памет
20GB SSD пространство
100Mbps връзка

И имам ли пълното право да кача моя платформа която ще държи ядрото постоянно на 100% и рамта винаги ще е почти на макс и това ще бъде всеки ден докато този VPS съществува?

Относно връзката тези 100Mbps изцяло за мен ли са или ще бъде споделена с другите виртуални сървъри?

Получавате 1 vCPU ядро, което можете да използвате на 100% в 100% от времето по начин, който намерите за добре. Същото се отнася за оперативната памет и дисковото пространство.

100Mbps са част от 2Gbps uplink-a, който използват виртуалките работещи на същия хипервайзор/нод. Все още не сме имали ситуация канала на нода да се запълни и някоя виртуалка да не може да използва пълната скорост на връзката, с която разполага.
 
Получавате 1 vCPU ядро, което можете да използвате на 100% в 100% от времето по начин, който намерите за добре. Същото се отнася за оперативната памет и дисковото пространство.

100Mbps са част от 2Gbps uplink-a, който използват виртуалките работещи на същия хипервайзор/нод. Все още не сме имали ситуация канала на нода да се запълни и някоя виртуалка да не може да използва пълната скорост на връзката, с която разполага.

Дефакто ако правилно асимилирам информацията която сте предоставили в уеб сайта Ви на всеки един сървър имате:
минимално 256GB рам
минимално 2 Intel процесора (offtopic: предполагам и двата процесора са Intel Xeon E7-8890V4 все пак няма да се излагаме с нещо по-слабо нали? )
2GBPS БГ ПИЪРИНГ

Което означава че за да предложите добра интернет връзка на всеки Ваш клиент Вие разполагате на една машина

18 VPS x 100Mbps БГ пиъринг ако разбира се не overselling.
 
@nsevimov принципно как стоят нещата, уточнявам не в нс1 а в други хостинг фирми. Прави се следното, взимат се примерно 10 машни по 1U със 2 x Intel E5-2697v2 2.70 Ghz/ 192GB RAM или 256GB RAM с 4x4TB в raid10, zfs със 10Gbit SFP всеки, и на всяка се качва примерно Proxmox след което се прави клустер и реално до всяка машина има възможност да имаш и гигабит свързаност. Така ги правим ние! Е може и с А относно нс1, е са в телепойнт там имат доста свързаност но си мисля, че имат само една 10Г свързаност за пееринг ака, БГ. Другото нека те го кажат.

пс: E7-8890V4 хахахххахххахахаха стига глупости няма кой да ти даде толко пари за процесор,
 
Последно редактирано:
Дефакто ако правилно асимилирам информацията която сте предоставили в уеб сайта Ви на всеки един сървър имате:
минимално 256GB рам
минимално 2 Intel процесора (offtopic: предполагам и двата процесора са Intel Xeon E7-8890V4 все пак няма да се излагаме с нещо по-слабо нали? )
2GBPS БГ ПИЪРИНГ

Което означава че за да предложите добра интернет връзка на всеки Ваш клиент Вие разполагате на една машина

18 VPS x 100Mbps БГ пиъринг ако разбира се не overselling.

Относно RAM - да, минимума е 256GB. Относно процесори, използваме 2 x Intel E5 CPU's.

Не делим връзката на БГ ПИЪРИНГ и външен интернет, както беше популярно преди години, когато един мегабит 'външен' струваше 70 евро.

2Gbps са налични за свързаност на всеки хипервайзор към интернет без значение дали тя се осъществява на територията на България или извън нея.

Uplink-a на цялата мрежа към интернет става чрез dual redundant gateways, като към всеки влизат по 20Gbps свързаност.
 
Относно RAM - да, минимума е 256GB. Относно процесори, използваме 2 x Intel E5 CPU's.

Не делим връзката на БГ ПИЪРИНГ и външен интернет, както беше популярно преди години, когато един мегабит 'външен' струваше 70 евро.

2Gbps са налични за свързаност на всеки хипервайзор към интернет без значение дали тя се осъществява на територията на България или извън нея.

Uplink-a на цялата мрежа към интернет става чрез dual redundant gateways, като към всеки влизат по 20Gbps свързаност.

Поздравления! Това наистина е много добра сървърна мощност защото реално на всеки един суич към който са закачени 10 сървъра и се разпределя свързаност от 20Gbps Вие имате:

(груби сметки ако се използва E5-2658)
160 процесорни ядра
320 нишки (cpu threads)
2560 ГБ РАМ

и ако се SAMSUNG SM863 960GB в RAID 10 това се равнява на 38 400 GB

Нищо общо с моите 2 конфигурации които използвам за покриването на нуждите на моят бизнес но все пак моята дейност не е предоставяне на хостинг услуги.

Моите 2 машини са:
24 процесорни ядра (E5 1650 v3)
48 нишки (cpu threads)
192 ГБ РАМ
 
Аз лично имам доста сайтове/онлайн магазини на DigitalOcean - отвратителни са и мисля да се местя към ScaleWays.

Сайтовете ми постоянно са долу заради някакви спайкове в натоварването все по късните доби на ноща, доста проблеми с вируси по датабазите там, като същите датабази ги има качени в ScaleWays пробно и си работят без проблем.

Не знам... или моите датабази са прокълнати, или DigitalOcean са калпав хостинг. Сайтовете ми са на WooCommerce. Плащам около 20-30 долара за хостинг на месец при тях.
 
Като стана дума - DigitalOcean са най-добрият хостинг. Дори на най-евтиния 5-доларов ВПС фъркат приложенията, вкл. и един Уордпресс.

Уукомерс (грубо) удвоява натоварването на една Уордпрес инсталация още с активацията си. Иска малко повече ресурс и старание, за да върви добре.
 
Аз лично имам доста сайтове/онлайн магазини на DigitalOcean - отвратителни са и мисля да се местя към ScaleWays.

Сайтовете ми постоянно са долу заради някакви спайкове в натоварването все по късните доби на ноща, доста проблеми с вируси по датабазите там, като същите датабази ги има качени в ScaleWays пробно и си работят без проблем.

Не знам... или моите датабази са прокълнати, или DigitalOcean са калпав хостинг. Сайтовете ми са на WooCommerce. Плащам около 20-30 долара за хостинг на месец при тях.

Много зависи как си конфигурирал VPS-а но за 35 щатски долара можеш да си вземеш от online.net директно нает сървър със следната спецификация:

Процесор: 1x Intel® Xeon® D-1531
Рам памет: 32 GB DDR4 ECC
Простраство: 2x 250 GB SSD
Свързаност: 300 Mbit/s
Трафик: неограничен

и ако на този сървър инсталираш стека CentminMod който автоматично ще ти инсталира NGINX, PHP-FPM, MariaDB, Zend Opcache и т.н. мисля че ще забравиш за всеки един проблем който е свързан с натоварване (разбира се това не важи за магазин на Magento който има 700 000 продукта и 13 000 онлайн потребителя)
 
@Mat проблемите ти звучат да са по-скоро свързани с нещо в кода (плъгини или нещо друго). Опитай да профилираш причината за спайковете (не, че не е възможно да е свързано със steal на сървъра, ама все пак), и да видиш откъде е проблема. Вирусите със сигурност не са свързани със самия доставчик и вероятно нямаш проблеми с тях при новия доставчик, само защото все още не си пренасочил всичкия трафик.
 
@ns1bg И защо като имате толкова инфра, защо си държите споделените хостинги на
Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1230 V2 @ 3.30GHz

free -h -m
total used free shared buff/cache available
Mem: 15G 6,8G 696M 254M 8,0G 8,1G
Swap: 4,0G 2,7G 1,3G

със 2tb hdd. А това за 20Г портовете са мечтите ви! Няма смисъл, правете си бизнес но не се изхвърляйте ... не е нужно.

----
За сравнение в namecheap
premium65 ~]$ free -h -m
total used free shared buffers cached
Mem: 251G 234G 17G 16G 32G 149G
-/+ buffers/cache: 52G 199G
Swap: 0B 0B 0B

model name : Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2660 v4 @ 2.00GHz
stepping : 1
microcode : 184549422
cpu MHz : 1997.791
cache size : 35840 KB
 
Благодаря ви за съветите, ще го мисля кое-как, че от 2-3 месеца съм в някакъв омагъосан кръг и не мога една реклама да си пусна на спокойствие към сайтовете с тези спирания/хаквания.
 
@ns1bg И защо като имате толкова инфра, защо си държите споделените хостинги на
Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1230 V2 @ 3.30GHz

Защото не е логично да изхвърлим ~140 машини, които все още са в отлично здраве и работят безупречно.

А това за 20Г портовете са мечтите ви! Няма смисъл, правете си бизнес но не се изхвърляйте ... не е нужно.

20Gbps са далеч от постижение. В US ни оферират за 100Gbps портове и цените не са впечатляващи.
 
След проведените избори за хостинг 2019 на балотаж на втори тур отидоха NS1 vs всички останали. Залози се приемат до 31.12.2019 включително като всякакъв хейт по адрес на NS1 след оказаната дата се счита за невалиден.
 
Аз явно съм гласувал за нс1 (отдавам го на това, че имаха хостинг за левче, ясно е каква е услугата), опитах да го промена но няма как. Другата година няма да е за тях категорично!
 
ns1 са едни от малкото доставчици, които имат доста активно присъствие във форума. Това не е лошо, даже напротив. Моето предложение към тях е да си отворят една отделна собствена тема, където да си постват регулярно. Тук, тоест в новата темата за 2020, която предстои да се направи, да отговарят само, ако има конкретни въпроси към тях.
 
Гласувах за Jump.bg понеже съм ги ползвал и в момента ги ползвам, но вече непряко и съм останал доволен от тях. Оценката си я давам поради 2 факта.

1. Цените на услугите са доста добри;
2. Колкото и рядко да ми се е налагало да ползвам съпорт-а им, все пак когато се е налагало са били насреща с адекватни отговори и желание да ми помогнат. Ползвал съм доста чужди хостинг компании и там обикновено това я рядкост.

Иначе малко късно видях, че в списъка има и Delta, иначе бих дал глас, понеже в момента ги ползвам за личния си блог и за мое щастие, даже не ми се е налагало да се свързвам с тях за каквото и да било, а ъптайм-а кърти ;)
 
Класацията е много кофти направена - смесват се VPS със Shared хостинг и става мацаница.

Отделно липсват гиганти като - Linode, AWS, GCP, Azure и т.н.

Ако ще правите догодина класация я разделете - static hosting (да! има такива!), shared hosting, VPS/Dedicated+Cloud.
Иначе има и други чалгии - DNS Hosting, Mail Hosting, Game Hosting и т.н.
 
Класацията е много кофти направена - смесват се VPS със Shared хостинг и става мацаница.

Отделно липсват гиганти като - Linode, AWS, GCP, Azure и т.н.

Ако ще правите догодина класация я разделете - static hosting (да! има такива!), shared hosting, VPS/Dedicated+Cloud.
Иначе има и други чалгии - DNS Hosting, Mail Hosting, Game Hosting и т.н.
Това е класация за най-масово използваните от форумните потребители доставчици, а не най-добрите. И не наричай DNS hosting-а чалгия... твърде много подценяваш DNS over TLS и DNS over HTTPS като услуги.

Не давай AWS, GCP и Azure за пример тук. Масата още не е достигнала това ниво на финансова еволюция, за да мигрира към serverless.
 
Забравих че и Netlify ползвам освен DigitalOcean.
А щом ги ползвам, значи са най-добрите (в момента).
Много помага и че едното е много евтино, а другото засега ми излиза безплатно.

На Linode държах най-големия си Уордпресс сайт в периода 2013-2016. Ама много ми бегаше Линукс администрацията по него време и големи осирания имаше през няколко месеца. Но беше много бързо сървърчето. По някое време помня, че орязоха процесорните ядра наполовина, а удвоиха паметта, което не беше ъпгрейд за повечето юзъри, доста хейт отнесоха, и дефакто изчезна специалната причина да ги ползваш.

На Firebase + AWS (S3 & Cloudfront) имах един NodeJS+FIrebase+AngularJS апп. Оттам не е имало проблеми, но имат лекa learning curve.

Наскоро правех планове за serverless JAMStack апп и и гледах къде най-хубаво ще ми хостнат една базичка и едни клауд функцийки. На Azure не ми хареса Acceptable Use Policy-то - твърде много social justice принципи бяха залегнали в него, което си е предпоставка да ти изгърми всичко по някаква рандъм причина...
 

Горе