Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

За марка питам?
Защото и аз ползвам едни на повече от пет години, но не им знам марката, камо ли дали се произвеждат.
Дори не разбирам защо се заяждаш с мен?
Защото мисля и показвам, че темата не може да е в компетентността на който и да е, а е въпрос на предпочитание. Ще услужиш ли с твоите здрави щипки на Блинки или ... ще се сетиш друг начин да му помогнеш като отвориш един завод за качествени щипки?
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

За марка питам?
Защото и аз ползвам едни на повече от пет години, но не им знам марката, камо ли дали се произвеждат.
Дори не разбирам защо се заяждаш с мен?
Защото мисля и показвам, че темата не може да е компетентността на който и да е, а е въпрос на предпочитание.

Абре моме, колко пъти да ти казвам да четеш това, което пишем? Това не ти е бг мама, където разни недооправени женки се жалват и правят от мухата слон?!

Ясно съм написал, какво има за неразбиране от твоя страна:

Все още ползвам едни, пластмасови, на десетина години са, но не са мръднали на милиметър. И никъде няма да ги намериш, защото вече не ги произвеждаме.

За марка питала, няма марка, защото вече не произвеждаме тези качествени щипки, няма ги на пазара!

Дори не разбирам защо се заяждаш с мен?

Не преиначавай, това, че не мисля като теб, не означава, че се заяждам с теб!

Защото мисля и показвам, че темата не може да е в компетентността на който и да е, а е въпрос на предпочитание.

Мисли, смятай каквото искаш, аз пък мисля, че зная и разбирам повече от теб и предполагам от който и да е в този форум.

Ще услужиш ли с твоите здрави щипки на Блинки или ... ще се сетиш друг начин да му помогнеш като отвориш един завод за качествени щипки?

Опита ти за ирония не се получи, пак ти напомням - не си при мамите, а си в предприемачески форум, където всички сме се сблъсквали с разни проблеми и един е компетентен в една област, друг в друга. А за твое сведение, що се отнася до щипките, говоря от собствен опит.

Пък и да отговоря на въпроса ти - да, ако все още имам, бих му дал от моите щипки. И също така обмислям идеята за отваряне на завод за качествени щипки. :)
 
Re: От: Re: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Имаме сушилня. Чак такава драма със свиването на дрехите няма (но аз и не нося вълнени дрехи). А с малко дете, като понякога се налага да се пускат 2-3 перални на ден и зимата никакъв шанс да изсъхнат на терасата - сушилнята си е голямо спасение.

Не съм фен на пералните с режим на сушилня, ако това има предвид. Вади ги надъвкани и се гладят трудно. Най си ме радва да ги извадя и да ги простря, за да ги види слънцето, че както викаше една алерголожка - да измрат акарите. :)

@Cassiopeia, зная че има. Лошото е, че го научих след не знам кой път. Значение си има марка, производител и т.н. Няма начин да няма. Но не съм разочарован. Ще си взема тези, които ми пуснаха като линка. За тях говорех - здрави са си. За дървените щипки за пране се чудя още, но ги правят добре и няма да се скапят на втория ден / месец. :) Поне се надявам.

@Вискяр Бг, точно поради тази причина пиша. Знаех, че някой тук се е занимавал с търговия и няма начин през ръцете му да не са минавали различни типове щипки, а другата част им се налага по домакинска линия. :) Иначе си много прав. Това китайско що влиза разказа играта на всичко, едни щипки дори трябва да сменяш през няколко месеца. А едно време си спомням нашите с едни щипки карат по години, дори тези, които имаме (част от тях) са взети от тях. ;)
 
Re: От: Re: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Не съм фен на пералните с режим на сушилня, ако това има предвид. Вади ги надъвкани и се гладят трудно.

Това е, защото пералните с режим на сушилня имат капацитет за пране примерно 6 килограма пране, а за сушене - 3кг. Обаче не ми е известно някой да вади половината пране, след като се изпере и да го суши на два пъти.
Аз ти предлагах отделна сушилня, съответно с голям капацитет за да можеш да си сушиш цялата доза пране наведнъж.
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Шефчето го е налегнал семейния живот :) аз взех веднъж някакви щипки, жената после ми пища че били гадни и вече домакински неща не взимам, само тя. Все едно да я пратя колата да ремонтира, няма шанс.
 
Re: От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Шефчето го е налегнал семейния живот :) аз взех веднъж някакви щипки, жената после ми пища че били гадни и вече домакински неща не взимам, само тя. Все едно да я пратя колата да ремонтира, няма шанс.

Вие ми се подигравате, ама вижте, че си е сериозно. :) При мен е, ако направя грешка свързана с домакинството, повтарям, докато започна да не правя. Така, че предпочитам от първия път да уцеля. Не, че е голямата дилема. Ама все пак.

@rds100, а момента с изсъхването с влагата и миризмата съпроводена от този процес? Брат ми си купи пералня със сушилня, но да ви кажа честно не е като да го простреш, даже и към зле отива - освен, че излизат сдъвкани и смачкани, понасмърдяват си лекичко. :)

За това, търсете хубави и качествени щипки за простиране и не го мислете за нещо по-различно. Естествено, ако нямам обособено място или навън е както беше последната една седмица, винаги има опция и за вътрешно простиране, нали?
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Първа база на семейният живот - спростиране на пране, изпрано от нежната половинка в пералня, втора база - ръчно пране в леген подарен от тъщата... Ех, Блинки, Блинки.....
Това в кръга на шегата, а сериозно - ние също сме с вътрешна сушилка.
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Аз съм на мнение, че за уебмастерите всичко друго освен безконтактни щипки за простиране е безсмислено губене на време и ценни физически ресурси:)
 
Re: От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Първа база на семейният живот - спростиране на пране, изпрано от нежната половинка в пералня, втора база - ръчно пране в леген подарен от тъщата... Ех, Блинки, Блинки.....
Това в кръга на шегата, а сериозно - ние също сме с вътрешна сушилка.

То това не е ли проблем на други, просто аз съм щастливеца, който го повдигна първи. :) Но да, единия пере, другия простира и така - семейния живот във всеки един аспект. :)

Значи ясно какво ще се вземе за щипки за пране. Сега остава и да намеря такива - май ще се вземат и двете - както дървени, така и тези със здравата пластмаса, която не се чупи с две натискания и след 2 защипвания на прането. :)
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Живеем в консуматорско общество. Нищо не се прави, за да е издръжливо. То техниката се сменя на няколко месеца, пък какво остава за дреболиите. А пък на щипките за пране мястото им е някъде малко преди еднократните чашки и прибори за хранене по дълготрайност. По-скоро някакви съвети като тези, дадени от rak трябва да се спазват, но това се учи по метода проба-грешка тъй или иначе.
Аз лично си купих една опаковка със щипки, сигурно стотина броя, от Била и тях си ползвам. Като гледам, ще изкарат няколко години поне, макар че далеч не съм ги купила с мисълта за вечен живот.
 
Re: От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Аз лично си купих една опаковка със щипки, сигурно стотина броя, от Била и тях си ползвам. Като гледам, ще изкарат няколко години поне, макар че далеч не съм ги купила с мисълта за вечен живот.

Мерси за включването. На мен болката ми идва от там, че се налага често да ги сменям, нещо от рода на всеки месец или два за щипки за пране, което си малко too much. :) Ясно, че жал живот няма да издържат, защото ще затворят врати производството на щипки, но пък и за какво производство говорим, ако през месец ходиш за щипки? То ще дойде по-добър бизнес от фармацията и залаганията. :)
 
Re: От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

А това е гавра с пазара:

cabb211454.jpg
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

За всеки месец наистина много странно да се сменят щипки. Аз явно не простирам толкова интензивно, но от тези, които съм купила преди половин година, нямам нито една счупена. Не помня колко струваха, но не бяха някаква колосална сума. Пробвай да си вземеш такива, ако съвсем се отчаяш. Ако не те изкарат повече от два месеца, явно проблемът не е в щипките, а в устройството, което ги употребява :)
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

И аз съм за сушилника , можеш и на терасата да го изкараш , можеш и вътре да го държиш.
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Що да е гавра мен пък ми се видят яки батмански щипки. :D

Да, интересно какво ги правиш тези щипки, че така се чупят. Вземаш 2-3 пакета резерва и ти е решен проблема.:)

ПП: Сега обърнах внимание на мнението явно си решил проблем.

Благодаря на всички за включването. :)
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Мени ни ми сай налагало да купувам щипки, щот пера в кумшийката и чатпат на хамическу,, щот съм балкантарист бледен към 120кила без пранйето
 
Темата е за боклука, защото един истински мъж никога не ползва щипки, като простира прането.
 

Горе