Направиха ми акт

От: Направиха ми акт

Момчета, аз също съм без книжка втори месец, остава ми още един да си я взема. Спипаха ме с 120. Тук е моментът да ви споделя мнението си. Държавата с този закон определено иска да ни обере! Не може при минимална заплата 240 лв. в България среднта глоба да е една мин. заплата.

Това е обир на хората. А най-тъпото е, че ежедневно виждам патрулки как правят нарушения без включени специални сигнални лампи. Просто това е България.
В момента хората се делят на .... Полицаи и роднините им - около 400 хиляди човека - за които законите не важът и останалите 3 млн. които спокойно могат да плащат като луди. Това не е справедливо. Има и лъч светлина в тунела. Скоро чух, че искат да обменят отнемането на шоф. книжка за превишена скорост. Щели да гласуват закона и промените.

Така като гледам едно 200 000 човека в България сигурно има, които са с отнети книжки + средно по 150 лв. глоба - смятайте как пълним гушките на висшестоящите в Държавата - точно пълним гушките на тези, които само казват ... "Пари няма" - да пари за нас няма, пари за дупки няма, но пари за оправяне на поколението - ИМА :)
 
От: Направиха ми акт

100 лв е, книжката не я взимат. Лично проверена информация... :)
 
От: Направиха ми акт

Поне 1000лв и бой на гол гъз трябва да е минималната глоба за скорост докат местното население не се научи как се кара кола...

38% от драйвърите не им е ясно че нито изтърканите от гледане CD-та с "Fast & Furious", нито редовното съботно зяпане на Формула 1 ще ги спаси като се качат на подрънкващите си Голфове-тройка или па изгнилите си дваесе-годишни и тежащи по 500 килограма Опел Тигри и натиснат педала по пътищата, дето са пълни с други подобни депресирани олигофрени, опитващи се да заснемат поредната серия от въображаем холивудски екшън с тяхно участие...
 
  • Like
Реакции: ioio
От: Направиха ми акт

Момчета, аз също съм без книжка втори месец, остава ми още един да си я взема. Спипаха ме с 120. Тук е моментът да ви споделя мнението си. Държавата с този закон определено иска да ни обере! Не може при минимална заплата 240 лв. в България среднта глоба да е една мин. заплата.

Ха, ха как да го коментирм

Останаха ли още Идиоти които да плащат данъци на този 130 годишен руско-турски кенеф

Аз съм спрял преди 10 години когато и уж трябваше да започна

Взимайте пари само на ръка и давайте пари само на ръка

Да го духат Колонизаторите
 
От: Направиха ми акт

Поне 1000лв и бой на гол гъз трябва да е минималната глоба за скорост докат местното население не се научи как се кара кола...

38% от драйвърите не им е ясно че нито изтърканите от гледане CD-та с "Fast & Furious", нито редовното съботно зяпане на Формула 1 ще ги спаси като се качат на подрънкващите си Голфове-тройка или па изгнилите си дваесе-годишни и тежащи по 500 килограма Опел Тигри и натиснат педала по пътищата, дето са пълни с други подобни депресирани олигофрени, опитващи се да заснемат поредната серия от въображаем холивудски екшън с тяхно участие...

А ти имаш ли книжка и кола :)
 
От: Направиха ми акт

А ти имаш ли книжка и кола :)
Аз ако нямах нямаше да ми дреме от сичкото камикадзета дето са се опитвали да ме таранират :)
 
От: От: Направиха ми акт

какви камикадзета ..100-120 км/ч си е нормална скорост :)
ама в населени места наистина трябва да се спазва ограничение , че може да стане по голяма беля..
 
От: Направиха ми акт

Аз пък на последък не съм видял нито една читава патрулка. Я фар не работи, я стоп, тазовете избегали...щото много ми е гот като ме спрат за несветеща светлина на рег. номер, а в същото време са му се сдухали стоповете, на ония скапани опели, дето ги гони ръждата. Но не мога да се оплача, и искам в тази тема да благодаря. Винаги ме спират готини. Разбираме се някак.

Мен за привишена най-голямото ми провинение беше преди време като ме стрелнаха с 130 км/ч. Но беше 4 сутринта, грам не предполагах, че ще има някой и си го позволих. Разминах се с 30 лева и предопреждение. Ето няколко неща, които мога да препоръчам при такива ситуации и пшрактиката ме е научила.

Съвети за тънката лайсна (10, 20, 30 лева) при нарушение:


1. Не изглеждайте сдухан! Това е много важно. Изглеждайте оптимиси, колкото и да е трудно в таква ситуация.
2. Опитайте се да изглеждате, така все едно сте направили нещо...не е нужно да е лошо. Той ще ви каже какво е. :)
3. Завържете разговор. Ако случайно той не го направи. Започне ли той, значи да ви се размине расте в %-ти.
4. Индикатор за това дали ще ви вземе пари без да пише акт или глоба е ако пита нещо всързано с начина ви на препитание. Внимавайте какво отговаряте, от тук започва "сделката".
5. Ако е гаден и злобен и удряте на камък нон стоп при опити да го спечелите за Ваща си кауза - работещо е самообвиняването, как сефте ви се случва, как сте могли да допуснете таква греашка, а сте били отличник в курсовете по шофиране и други, в зависимост от нарушението.
6. Ако е небоколебимо, разкажете му някоя сърцераздирателна история (не е нужно да е истина). Пробвайте с това, че жена ви е дзвер и като се преберете с голяма глоба ще ядете чехъла. Или ще го разчувства (нали е мъж, ще разбере) или ще го разсмеете. И в двата случая прибавяте едно +че.
7. Никога не спорете и не се правете на велик, това дразни и печели само минуси. Голяма работа, че сте с големи топки, като седите 3 часа в КАТ да си чакате талона. А и може да си издействане и нещо отгоре с арогатно поведение. Умния преценява ситуацията трезво и гъвкаво лавира, като през цялото това време следва само една цел - да се измъкне тънко.
8. Не се откавайте след първото НЕ! И това е важно, някои го правят а са били на ръба за ДА.
9. Гледайте бързо да минете от официален към свободен стил на говорене, като задълнително го предразположите за това.
10. Ако ви даде сигнал за "минаване тънко", направете се на опитен в това (покажете му, че знаете как става). Това е като при секса, никой не харесва новаците.
11. Използвайте кодирани фрази. Ако се използва нещо диретно и ясно, може и да приключи до тук почнатото.
12. След приключване на "процедурата" пожелайте искрено всичко най-хубаво. Не се знае дали след известно време няма да се попадне пак на него. Един приятел ми каза - където и да отидеш и правиш - отвария си вратички. Приложимо е и тук.
13. Тръгнете бавно и тихо, все едно ви няма. Без мръсна газ и нерви. Погледни точна 12.

....това са съвети, които мога да дам от нескромния си за съжаления опит. Ако трябва бъда честен много ме спират. Даже ако не ме спрат в месеца 2-3 пъти започвам да се притеснявам и правя нещо нарочно, сам да ми протича живота пка нормално. Естествено става дума за нарушения, които не са за затвор и т.н. Но най-добри съвет е: Не нарушавайте правилника, но все пак се случва, за това са и горенаписаните от мен съветчета. Има и други, но там вече говорим и за нестабилно душевно състояние, което се постига с много практика и не се знае какви резултати ще даде.

Успехи и умната....
 
От: Направиха ми акт

Нормално е на магисталта или на прав междуселски (пардон градски) път, заобиколен от поля. Сичко друго е липса на контрол върху евентуална ситуация. Пък ситуациите имат навика да възникват внезапно и непредвидимо.

Май човек докато не мине през някоя и друга случка (и оживее), не му идва акъла.
 
От: Направиха ми акт

Аз пък хич не им се моля на тези цървули - ако ще пише акт да пише. Ако иска лев ще му дам ама няма да му се моля изобщо. Не харесам куки и няма да им се мазня или да се правя на циганин. :)
 
От: Направиха ми акт

абе ся и аз карам доста бързо, ама градско си е ковти, понякога чак като погледна километража и се сещам да намаля че я някоя бабка решила да пресича я на съседа кучето.
иначе като се кача на магистралата пердаша яко онзи ден ходих до софия и съм я набримчил с 190 и по едно време а патрулка :) и след 3 секунди а няма я вече (беше от другата страна) :)
хаха ама намалих след това де , очаквах да ме засече друга по-нагоре по пътя ама нямаше
иначе това е глупост с тези ограничения
според мен трябва да са така за магистралата
2005-2010 г модел 190 км/ч
2000-2005 модел 150 км/ч
1998-2000 модел 130 км/ч
1995-1998 модел 110 км/ч
1990-1995 модел 100 км/ч
под 1990 :) в моргата освен ако не е ретро
никой не може да ме обеди че един москвич или опел на 20 години ще спрат така както кола на 2-3 години при скорост над 100
 
Карах със 110 :D, а ограничението е 50 км/ч.
Евала, голям МЪЖ си, направо си герой в моите очи! Добре си го измислил - да пуснеш тема, в която да се похвалиш какво си "ЛОШО МОМЧЕ", под предтекст, че питаш колко ще те глобят! Толко ли не можа да пуснеш едно търсене в гугъл и да си направиш справка със закона?! :shock:

аз като видя голям широк прав път и се изкушавам да настъпя
Ама страшен си, разбрахме вече!:mad:

Harkon На NFS Русе ги направих, но рекорда ми за града е 160 нагоре у баира, тогава дoбре, че нямаше патрулка на края на баира :p Така е голям трилентов широк път без коли пред теб, как да карам с 50
Леле, че и рекордьор бил - браво! Верно, кви са тъпаци нашите законодатели, че и не само нашите, ами и в световен мащаб - турнали ми някакво тъпо ограничение от 50 км/ч - за къв чеп му е на нашия ВЕЛИК БЪЛГАРСКИ РЕЙСЪР подобно ограничени - той може да преценява кога да кара със 200 и кога с 50! :D
Иначе за протокола рекорда ми градско е 160 посока Младост във Варна :D
Айде още един да не остане по-назад... все рекордьори тука, все големи състезатели! :shock: :mad:

Момчета, аз също съм без книжка втори месец, остава ми още един да си я взема. Спипаха ме с 120. Тук е моментът да ви споделя мнението си. Държавата с този закон определено иска да ни обере! Не може при минимална заплата 240 лв. в България среднта глоба да е една мин. заплата.

Това е обир на хората. А най-тъпото е, че ежедневно виждам патрулки как правят нарушения без включени специални сигнални лампи. Просто това е България.
В момента хората се делят на .... Полицаи и роднините им - около 400 хиляди човека - за които законите не важът и останалите 3 млн. които спокойно могат да плащат като луди. Това не е справедливо. Има и лъч светлина в тунела. Скоро чух, че искат да обменят отнемането на шоф. книжка за превишена скорост. Щели да гласуват закона и промените.

Така като гледам едно 200 000 човека в България сигурно има, които са с отнети книжки + средно по 150 лв. глоба - смятайте как пълним гушките на висшестоящите в Държавата - точно пълним гушките на тези, които само казват ... "Пари няма" - да пари за нас няма, пари за дупки няма, но пари за оправяне на поколението - ИМА :)
Айде като си голем математик, сметни ми 200 000 с отнети книжки + още колко хиляди, които СИ ПЛАЩАТ като любимия ни админ Блинки + още колко хиляди, които карат с радар детектори + още колко хиляди, които не са се засекли с патрулки, когато са нарушавали закона - КАКВО СЕ ПОЛУЧАВА, А?!
ПОСЛЕ СЕ МОЛИ ТИ ИЛИ НЯКОЙ ОТ СЕМЕЙСТВОТО И ПРИЯТЕЛИТЕ ТИ ДА НЕ ПРЕСЕЧЕ ПЪТЯ НА НЯКОЙ ОТ МИЛИОНИТЕ БЪЛГАРСКИ РЕЙСЪР-ГОЛФАДЖИИ!

Глобата трябва 5 пъти по минималната заплата за превишена скорост и затвор за пияни шофьори (без значение дали са причинили ПТП или не)! Тия дето карат коли не взимат минимална заплата със сигурност. Като знаеш, че ще те глобят 1000+ лв. като превишиш скоростта и като знаеш, че ако те хванат с над 0,5 промила зад волана ще лежиш в затвора - няма да си толкова смел и да се правиш на голям рейсър, а ще почнеш малко от малко да мислиш!
Не може да има милиони хора дето нарушават законите всекидневно и после да се чудим що имаме по над 1000 ДУШИ годишно убити по пътищата! Вече като шофирам по междуградски пътища на всеки 100 метра и след всеки завой виждам ПАМЕТНИЦИ!
Ебаси работата, как може толкова много хора да нарушават законите всекидневно и да си мислят, че точно те са УНИКАЛНО ДОБРИ ШОФЬОРИ и са супер умни, могат да преценят ситуацията, да предвидят всичко и на тях никога няма да им се случи да сгрешат и да направят ПТП?! :shock:
Продължавайте в същия дух. Единственото, което ще ви пожелая на всички РЕЙСЪРИ е да влезте в черната статистика САМИ без да вземете със себе си невинни жертви! :twisted:

Поне 1000лв и бой на гол гъз трябва да е минималната глоба за скорост докат местното население не се научи как се кара кола...

38% от драйвърите не им е ясно че нито изтърканите от гледане CD-та с "Fast & Furious", нито редовното съботно зяпане на Формула 1 ще ги спаси като се качат на подрънкващите си Голфове-тройка или па изгнилите си дваесе-годишни и тежащи по 500 килограма Опел Тигри и натиснат педала по пътищата, дето са пълни с други подобни депресирани олигофрени, опитващи се да заснемат поредната серия от въображаем холивудски екшън с тяхно участие...
Колега, само с едно не съм съгласен - процентът дето си споменал не е 38%, а 98%! :) И да, тука трябват Крумови закони за да се оправи поне малко положението.
 
От: Направиха ми акт

Съгласен съм за скоростта, но не е само това проблема.

Ще си карам с радар детектор + GPS с карта на всички камери и стоянки и няма да дам 1 лев на ушаците, когато почнат да си изпълняват задълженията както трябва може и да размисля, до тогава fuck off. Това го твърдя от нещата които преживях заради тъпи служители (все още е необяснимо за мен) - при спряла и изгасена кола извън пътното платно като дори бях до колата, пред 4 човека свидетели ми написаха акт цитирам "в следствие на несъобразена скорост водача губи контрол над автомобила и се блъска в крайпътно дърво" при положение, че най-близкото дърво е на повече от 10 метра камоли да си говорим за удар....... е това ако не е ненормална работа и полицейска държава здраве му кажи, няма да изпадам в подробности защото изхабих достатъчно нерви покрай тази история.

Така че, цакайте ги както можете за да не ви цакат те! ACAB
 
Много хора си мислят, че като цакат "ушаците" с радар детектори и т.н. са много хитри. Разберете - факта, че ви трябва радар детектор, означава, че рано или късно ЩЕ СИ ГО НАЦАКАТЕ САМИ и то много здраво. Няма значение дали КАТ-аджийте са корумпирани, тъпи, заядливи, дали си вършат работата или не и т.н. - гледайте себе си и направете така, че да не нарушавате закона. Тогава няма да се налага да им давате и 1 лв. Реалния живот не е игра на стражари и апаши, та едните да се чудят в кой храсталак да се заврат с радара, а другите да се чудят кой модел радар детектор да си купят, че да "цакат ушаците".

Ситуации като гореописаната с акт при спряла кола са изключение и не са тема на текущата дискусия.

P.S. За протокола - имам 5 години стаж като активен водач и над 50 000 км зад волана. За цялото това време и километри са ме спирали доста пъти, не са ми писали актове/фишове и съм давал 2 пъти по 10 лв. за дребни нарушения. Нямам радар детектори, GPS-и и други подобни.
За сметка на това съм се нагледал на ТОТАЛНИ ИДИОТИ по пътищата, изпадал съм в не една и две рискови ситуации, които застрашават живота ми и то всеки път по вина на някой НЕВЕРОЯТНО ДОБЪР ШОФЬОР или иначе казано - БЪЛГАРСКИ РЕЙСЪР!
 
Последно редактирано:
Re: От: Направиха ми акт

абе ся и аз карам доста бързо, ама градско си е ковти, понякога чак като погледна километража и се сещам да намаля че я някоя бабка решила да пресича я на съседа кучето.
иначе като се кача на магистралата пердаша яко онзи ден ходих до софия и съм я набримчил с 190 и по едно време а патрулка :) и след 3 секунди а няма я вече (беше от другата страна) :)
хаха ама намалих след това де , очаквах да ме засече друга по-нагоре по пътя ама нямаше
иначе това е глупост с тези ограничения
според мен трябва да са така за магистралата
2005-2010 г модел 190 км/ч
2000-2005 модел 150 км/ч
1998-2000 модел 130 км/ч
1995-1998 модел 110 км/ч
1990-1995 модел 100 км/ч
под 1990 :) в моргата освен ако не е ретро
никой не може да ме обеди че един москвич или опел на 20 години ще спрат така както кола на 2-3 години при скорост над 100

не е до години а до кола и подръжката и все пак това S500 бадем от 2000година 306 коня 10 възглавници поне и тежащо 2 тона и малко е много по сигурно от чисто ново сузуки суифт шкода фабия итнт коли които струват колкото него че даже и отгоре нищо че са нови просто са друг клас

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11268749171860070&f1=details

ето още едно дето 10те възглавници си ги пише

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11258531670714479&f1=details

спецялно съм ги подбирал да не са по скъпи от нов суифт или фабия но са масова оферта...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Направиха ми акт

Аз съм съгласен да ми бият глоби за градското каране, ама немога да го проумея това ограничение 80 на 6 лентов път както е околовръстното в София например. Аз там, не че много се гордея, ама и до 180 съм стигал и после като разбрах какви са последствията, ако те хванат с толкова и ми стана лошо :) Били изскачали хора - ами тия тъпаци дето пресичат околовръстното или Цариградско заслужават, ако не ги блъсне некой, да слезнеш и да ги очистиш, за дето застрашават живота на толкова хора, мама им деба :)

За малките улички - ясно, там си е селяния да надуваш, ама това на околовръстно или пък за магистрала 120 е супер тъпо.... Тия ограничения са били актуални в ерата на москвичите, дето ни вървят, ни спирачки имат, ни нищо и от тогава си седят само да глобяват хората :)
 
Последно редактирано:
За магистрала не го ли промениха на 130 от както сме европейци?
 
От: Re: Направиха ми акт

Евала, голям МЪЖ си, направо си герой в моите очи! Добре си го измислил - да пуснеш тема, в която да се похвалиш какво си "ЛОШО МОМЧЕ", под предтекст, че питаш колко ще те глобят! Толко ли не можа да пуснеш едно търсене в гугъл и да си направиш справка със закона?! :shock:

Ало успокой се малко. Не съм я пускал да се хваля, а защото информацията която намирам в гугъл не е актуална или поне така си мислех, защото полицаите ми дадоха една информация, а в гугъл пише друго. Помислих си да няма промени в закона. За това я пуснах темата. За катастрофите мога да ти кажа, че смъртните случаи са повече благодарение на пияни шофьори. А това, че обичам да карам бързо си е моя работа. И естествено аз ще си преценявам кога да го правя и кога не. Смятам, че имам добра преценка за това. Естествено, че в самия град в големия трафик, хората и малките улички няма да карам така. Само идиотите го правят. Аз карам така, когато няма абсолютно никой пред мен и винаги на път с голяма видимост, какъвто в случая е международния път, който минава през Русе. В тотална заблуда си за мен приятел. Не съм типичния ти рейсър с голф 3 или BWM :), който след всеки завой се реже като идиот :)
 

Горе