Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публично.

lowriderzzz

Well-Known Member
От четири месеца насам се захванах по-сериозно с изкуството и спорта по жонглиране.

Направо не знам как до сега не съм го отприл по-рано. Колко съм висял по опашки и на други места да чакам за разни работи, само ако знаех преди какъв кеф е да жонглира човек и колко бързо минава времето така.....

Така де тук няма да описвам подробно защо ми харесва жонгльорстовто, но една от причините е че много детайлно и прецизно може да си измери човек напредъка спрямо новите неща, които овладява. Така можеш да си поставиш цел и да измериш с доста добра точност до къде си стигнал и колко още ти остава.

Ето и моята цел и плана ми за постигането й. За една година трябва да усъвършенствам 10 прости и 5 сложни техники на жонглиране с 3 топки. (не мисля че това би било толкова трудно, защото вече за месеца потчи съм овладял 6 прости тактики и 1 сложна). Също ще трябва да се науча да жонглирам 4 топки.

Знам, че за да станеш експерт в дадена област са необходими ~10 000 часа фокусирано услие в областта, за да станеш master или по наше му експерт. Това значи, че ако искам да стана професионалист от ранга на Jason Garfield или Criss Bliss ще трябва да отделям по 3 часа минимум всеки ден в продължение на ~10 години. (не е зле)

За сега отделям 3-те часа вече четвърти месец... Ако продължа така още 8 месеца това значи че ше съм направил ~1000 часа и през тези 1000 часа трябва да съм усъвършентсвал 10 прости , 5 сложни трика и каскада от 4 топки.

За сега имам усъвършенствани следните трикове: каскада от 3 топки (класическа), каскада от 3 топки - външни премятания, тенис ефекта, claw catches (това са напречни хващания на топката), мелницата (mills mess), единични премятания зад гръб и още 2 -3 трика, които не са много добре овладяни още.

Фокусът ми за следващиите седмици или месец е: постоянно жонглиране с премятания зад гърба и хващане отрпед на топките, колонки и фабриката ( за този трик сигурно ще ми трябва повече от месец) всички тези за поне ~20 секунди продължителност.

С развитието ми сигурно ще превърна и това си хоби в начин за приход. Финансовата ми сел е за догодина да мога да изкарм поне 50 лв за 1-2 часа от "въртене на топките" на улицата. За сравнение август месец тази година изкарах цели 5 лв. с калпаво жонглиране на каскада само от 3 топки за 2 часа. ( тогава жонглирах само от месец )
Надявам се чрез количеството пари да мога да усетя нивото до което съм достигнал.

Ето някои от условията, които ще поставя за да се случи това: 1-во. сутрин като стана поне 30 мин практика и вече преди да легна също поне 1 час. 2-ро поне 3 топки навсякъде с мен, когато пътувам и съм в движение. 3 -то пускането на тази тема и публикуване на прогреса ми тук.

Тази тема ще ми служи като мотив да продължавам да го правя, щом вече съм го заявил публично и това ще ме държи отговорен.

Може да споделите кое за вас е нещото, което ви бута да сте постоянствени в бизнеса или хобито си. Само без спам моля.


Дано да ви действа мотивиращо и на вас.

Поздрави: Иво
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Хехе така като те гледам си яко зарибен, което е супер. Винаги е хубаво да има човек хоби, което да му помага да се откъсне поне за малко от гадния ни заобикалящ свят. Така че браво и успех. Чакаме клипче да те видим колко си добър. :)
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Мда, готино е да си имаш хоби. Радвам се, че си си намерил такова ;)
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Ето и две клипчета с това, което научих до сега. 3 месеца и половина интензивно въртене на топките. Не по-малко 3 часа на ден, това прави около 350 часа до този момент. За една година с това темпо ще съм събрал 1400 часа. За десет години, ако не се отказвам ще съм събрал 14 000 часа. тоест = професионалист.

Второто клипче е замъглено, не знам защо не е на фоукс.

[video=youtube;nhuWaiCuxDI]http://www.youtube.com/watch?v=nhuWaiCuxDI[/video]

[video=youtube;2_DqBrRBefw]http://www.youtube.com/watch?v=2_DqBrRBefw&feature=youtu.be[/video]

П.П. без много смях на говора в първото.
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Добър си ;)
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Пробвай бухалки :)))
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Браво! току виж някой ден си се събудил интернет звезда :-o
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Още се придържам към топките (но не тези топки :D). Бих пробвал и с бухалки да.

@nortant - дано да не е от тези клипчета че са...

Иначе от пускането на темата не съм пропускал ден без да въртя. (поне по 3 часа на ден минимум). До лятото трябва да съм завързал 1000 часа. (сега съм на около 400)
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

И аз жонглирам с 3 топки. По това се запалих от няколко прочетени статии за помодоро техниките за управление на времето. Подробности в google.
В общи линии собствения ми метод се базира на 3 минутни почивки през 25 минутни периоди на здрава работа по списък. Като след 4 или 5 цикъла правя 15 минутна почивка, в която жинглирам или удрям една тенис топка.

За мен беше откритие, че жонглирането занимава друга част на мозъка и по този начин ти помага за креативността и променя напълно мисленето ти за определен момент. Жонглирането е и страхотна почивка. Все още нямам успех с 4 топки, но със 3 мисля, че се справям доста добре :).

@lowriderzzz, по някаква система ли тренираш, по някакъв тутор или книга?
Поздравявам те за хубавата тема и ентусиазма ти!
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Супер! добър си :D

за пред някоя мацка ще и направиш впечатление, начи трябва и аз да се науча. В университета се научих да редя кубчето на рубик и една колежка се впечатли колко съм умен, пък аз само назубрих алгоритъма :D
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

@lowriderzzz, по някаква система ли тренираш, по някакъв тутор или книга?
Поздравявам те за хубавата тема и ентусиазма ти!

Ами, сега си създадох сам система. Сутрин като се събудя след като стана включвам по 30 мин жонглиране в сутришната ми рутина (която включва, разтягания, йога и други шантавости)

През деня гледам да вкарам по 2 блока от по 1 астрономически час поне. (мозъка работи най оптимално в блокове от по час и по 10 мин почивка) и гледам ги редувам с ляво мозъчна дейност: четене, писане, изчисненияи т.н. (защото жонглирането е дясномозъчна) и вечер също гледам да вкарам още 1 час ( обикновено на открито, защото на вънка уча триковете, които не мога да упражнявам на закрито, такива които изискват по високо хвърляне на топката).

Събота или неделя, като съм по-свободен и като епо-хубаво времето правя и още. Вече 4 месеца го правя това и ми е станало навик.

Иначе гледам клипчета от youtube за това как се правят различните номера и гледам изпълненя на големите в сферата, за да се надъхвам.


Между другото, ако някой познава от Варна някой който се занимава с това по сериозно много бих се радвал, ако ме запознае, че си търся някой на моето ниво или по-горно с който да практикувам.
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Аз съм ги гледал с по 5-6-7 топки ги метат без грижи :) Ти ако караш на 3 топки 14000 часа, не знам кога ще минеш на 4-та, камо ли по-нагоре :wink:
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Минал съм на 4-тата отдавна вече. До лятото целта е да съм минал на 5-та без затруднения.
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Скоро навъртях вече 1000 часа. Пускам още 2-3 клипчета с прогреса до който съм достигнал.
Първрото е с бухалките, другите две са с топките.

[video=youtube;kTM8GpeCt68]https://www.youtube.com/watch?v=kTM8GpeCt68[/video]


[video=youtube;sIMZm53oFXA]https://www.youtube.com/watch?v=sIMZm53oFXA[/video]

https://www.youtube.com/watch?v=ijwXOGdUbwk

Вече съм на 1/10 от достигането на 10 000 часовата цел, но ме чака още доста работа. Гледам напред и няма да се отказвам.
 
Re: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Гледам напоследък по кръстовищата в София, вместо миячи на прозорци се подвизават жонгльори.
 
Re: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Гледам напоследък по кръстовищата в София, вместо миячи на прозорци се подвизават жонгльори.

Ха...кои кръстовища?

Не съм виждал някой подобен субект. Бих дал пари на такива хора. Но по-добре е от някой досаден мангал да те годи през колите, за да ти изчисти прозорците. Или някакви изкарани деца от мафиотите да просят. ;)
 
От: Re: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам п

Гледам напоследък по кръстовищата в София, вместо миячи на прозорци се подвизават жонгльори.

Да бе и на мен ми казаха че в София имало някакъв дет жонглирал по кръстовищета. Да не ти кажа че и аз във Варна видях някаква французойка хипарка да жонглира на кръстовището над червения. Което за мен беше бая странно.

Да кажа само че, аз още го правя за хоби и не го правя по колите. Предпочитам да съм или по центъра или на сцена.
 
Re: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Ха...кои кръстовища?

Не съм виждал някой подобен субект. Бих дал пари на такива хора. Но по-добре е от някой досаден мангал да те годи през колите, за да ти изчисти прозорците. Или някакви изкарани деца от мафиотите да просят. ;)

Амиии пред Сити център редовно виси едно момче и дебне като цъкне сфетофара и почва да мята топки и каквото си носи :)

Преди седмица две на Сливница и Ботев пак едно момче се възползва от задръстването зартади ремонта на Лъвов мост.
Много пъти съм ги засичал.
Аз не бих му дал пари, както не бих дал и на улични музиканти и на какви то и да било просяци, давам мнооого рядко и то на хора които не са протегнали смело напред шепа или кутия, а свити в някой ъгъл и чакащи края.

Не харесвам жонглирането, както и напоследък стана модерно въртенето на огън, сега без да обиждам авртора, но всякаква сган се е научила че това е зрелищно и се изкарват лесно пари, с посредствени умения, защото жонглирането и въртенето на огън, не са неща за които ти е необходима дарба, а само малко тренировки и си готов...
По морето се изучиха такива и постоянно някакви представления улични правят и дебнат за някой лев.
Донякъде ги разбирам децата, сигурно и аз бих го правил ако ми трябваха пари и бях млад и неебателен :)
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Браво! Готино Хоби,
събуди интерес в мен,
кажи какви топки ползваш и от къде да си взема.
Не мисля като теб да ги въртя с часове, но така да разнообразявам работата на компа ще е добре,
пък и както казаха колегите горе, мацките се впечатляват :)
 
От: Направо се "преродих" с новото ми хоби.Тук ще си записвам прогреса.Заявявам публи

Дар свише е когато човек си намери призванието. Късметлия :beer:
 

Горе