Наръчник за нови потребители

От: От: Наръчник за нови потребители

някой знае ли дали новите потребители могат да пращат лични съобщения

Здравей и добре дошъл при нас.
Виж тук: predpriemach.com/faq.php

Това не е точно така, защото във Общите условия не пише абсалютно нищо за личните съощения

Привет между другото - чисто нов потребител съм и поразгледах Общите условия на форума защото обичам да чета и да съм наясно с правилата. Всъщност мисля че доста добре се запознах с целия форум - от повече от година попрочитам туй онуй тук, но едва днес реших да се регистрирам и ето какво ми направи впечатление:

Никъде не са описани точно ограниченията за нови потребители

Споменато е ограничението да се публикуват нови теми в раздела Пазар, обаче никъде не е споменато че има такова ограничение и за раздела "Проверени Афилиейт Програми - Trusted Affiliate Programs
От Вас за Вас - Партньорски Програми"
Още повече - в този раздел, за разлика от Пазара заради когото се цитира че са въведени ограниченията, не може дори да се отговаря в темите ... което доста ме учуди :)

Дребният проблем който създава това е че ако искаш да се свържеш със някой който е писъл само в този раздел нямаш абсалютно никаква опция - трябва да чакаш 10 дена или да спамиш по другите раздели за да събереш необходимият брой постове за да му изпратиш лично съобщение (както правя аз в момента :) )

Предложението ми е да се разреши 1-2 лични съобщения на ден за новите юзъри, защото такива като мен първоначално няма какво толкова да кажат във форума но имат много въпроси за задаване :)

Надявам се да съм бил полезен с мнението си защото смятам да се завъртя тук известно време.

Поздрави
 
От: От: От: Наръчник за нови потребители

Това не е точно така, защото във Общите условия не пише абсалютно нищо за личните съощения

Привет между другото - чисто нов потребител съм и поразгледах Общите условия на форума защото обичам да чета и да съм наясно с правилата. Всъщност мисля че доста добре се запознах с целия форум - от повече от година попрочитам туй онуй тук, но едва днес реших да се регистрирам и ето какво ми направи впечатление:

Никъде не са описани точно ограниченията за нови потребители

Споменато е ограничението да се публикуват нови теми в раздела Пазар, обаче никъде не е споменато че има такова ограничение и за раздела "Проверени Афилиейт Програми - Trusted Affiliate Programs
От Вас за Вас - Партньорски Програми"
Още повече - в този раздел, за разлика от Пазара заради когото се цитира че са въведени ограниченията, не може дори да се отговаря в темите ... което доста ме учуди :)

Дребният проблем който създава това е че ако искаш да се свържеш със някой който е писъл само в този раздел нямаш абсалютно никаква опция - трябва да чакаш 10 дена или да спамиш по другите раздели за да събереш необходимият брой постове за да му изпратиш лично съобщение (както правя аз в момента :) )

Предложението ми е да се разреши 1-2 лични съобщения на ден за новите юзъри, защото такива като мен първоначално няма какво толкова да кажат във форума но имат много въпроси за задаване :)

Надявам се да съм бил полезен с мнението си защото смятам да се завъртя тук известно време.

Поздрави

Добре дошъл в форума, и ти пожелавам все такива добри постове да имаш. ;)
 
Сега ще погледна за какво става дума ако има нестаднартни ограничения са останали от някой стар период но не е нормално да не се вижда секцията от вас за вас

по спомен май някой бъск милионер ни издразни със спамването на бъкс линкове докато тази секция беше част от топ секцията за Парите в Интернет преди години и за това е вдигнато но ще погледна какво е направено

при личните съобшения си изписва защо дава грешка а и пет посата се правя от нищо

Иначе и от мен добре дошъл хубав пост
 
Мисля, че го има:

3. Изискват се 10 поста, регистрация от 10 дни и да нямате негативна репутация за да отпаднат ограниченията които има за новите акаунти.
Това е, обхваща както лични, така и други аспекти. Естествено, ако някой потребител има нужда и има желание, можем от добра воля да оправим това, но е с цел превантивна мярка против спам. Да, малко е гадничко, но се надявам да ни разбирате. Добрата среда изисква и мерки.

"От Вас за Вас - Партньорски Програми" - това е отворена за след 10-тото мнение може да се поства там. И защо трябва да се спами, толкова ли не може някой да даде отговор на теми като "мъж или жена съм", "на колко години съм", "как намерих форума" и подобни. :) Това, което предлагаш е подходящо и реално ще свърши работа, ще се види дали и самата система може да го поддържа.

Мерси за мнението ти. Всяко такова е важно за форума. :)
 
От: Наръчник за нови потребители

Добре дошъл и от мен. Новите потребители бързо стават стари, ако се включат добре насам натам и изразяват себе си правилно и помагат на другите. Факт, иначе го има и другия ефект, за което реално е сложено и ограничението от админите: http://www.predpriemach.com/member.php?u=11779 - жив го този убавец, цели 7 мнения и вече свети като Нон Стоп за алкохол по време на коледа. Както казваше един познат, в такива момента помага само прераждането. :)

И само да кажа, днес имаше един дето продаваше онлайн магазини за 200 лева. Направо и този разцепи мрака. Тия хора не могат да продават ама грам. Та за това има такива ограничения, ако се чудиш. Ако останеш, ще имаш и реалната възможност да го видиш наживо това, за което пиша.

Не е нещо лично....аз също съм минал през това и съм успял да се задържа, въпреки хапливия си език. За което едно големо мерси на админите, че държат на това.
 
От: Re: Наръчник за нови потребители

A как и кога можем да отваряме темите в Купувам/Продавам ?

Ти затова ли наспами форума? Правилата ако беше прочел/а щеше да разбереш:
За да може да пускате нови теми в Пазара е нужно да имате 10 поста, репутация по-голяма от нула и да сте регистрирани от 10 дни
 
От: Наръчник за нови потребители

Здравейте.От няколко дена попадам на вашият сайт от търсачката на Google докато накрая реших да се регистрирам.Начинаещ потребител съм.Жена на възраст 51 години,надявам се да се справя и прочета това което е написано за начинаещи.Обожавам спорта най-вече футбола.Фен на карамелите.Живея на остров.Дано да е временно.Това за сега от мен.
 
Re: От: Наръчник за нови потребители

Здравейте.От няколко дена попадам на вашият сайт от търсачката на Google докато накрая реших да се регистрирам.Начинаещ потребител съм.Жена на възраст 51 години,надявам се да се справя и прочета това което е написано за начинаещи.Обожавам спорта най-вече футбола.Фен на карамелите.Живея на остров.Дано да е временно.Това за сега от мен.
Здравей и от мен. Мерси, че се представи и се записа тук. Надявам се да ти е интересно тук. Всичко написано тук би ти било от полза, ако искаш да развиваш някой проект в интернет. Вярвам, че ако имаш въпроси и коментари, ще се обърнеш към нас. Ще се постараем да бъдем максимално полезни, при възникнали такива. Щом си попаднала на сайта няколко пъти през Google, определено си търсила нещо в тази област, в която се пише тук - интернет реклама и маркетинг. Ще очакваме скорошно включване от теб тук. ;)

@SKIFmySLIF, сори, не те разбрах.
 
От: Re: От: Наръчник за нови потребители

@SKIFmySLIF, сори, не те разбрах.

Ще го разбереш, чакай да минат 10 дена от регистрацията му. :D :lol:
 
От: Re: От: Наръчник за нови потребители

Здравей и от мен. Мерси, че се представи и се записа тук. Надявам се да ти е интересно тук. Всичко написано тук би ти било от полза, ако искаш да развиваш някой проект в интернет. Вярвам, че ако имаш въпроси и коментари, ще се обърнеш към нас. Ще се постараем да бъдем максимално полезни, при възникнали такива. Щом си попаднала на сайта няколко пъти през Google, определено си търсила нещо в тази област, в която се пише тук - интернет реклама и маркетинг. Ще очакваме скорошно включване от теб тук. ;)

@SKIFmySLIF, сори, не те разбрах.
Объркал сам темата, трябваше на другата защoтo бях отворил 2 прозореца сори ^^
 
От: Re: От: Наръчник за нови потребители

Благодаря.По принцип за по-голямата част от въпросите ми намирам и отговор.Ако евентуално има тема по която мога да изразя мнение ще се включа,но до там.Защото,ако много знам то няма да съм тук:rolleyes:Нещото което ме вълнува е футбола,но се ограничавам в исказванията си,защото съм много нападателна и хаплива.Това си го позволявам само в един спортен български сайт и те си ме търпят.Но в замяна им пиша и давам безсплатни спортни прогнози също и теми свързани със спорта.Все пак благодаря за разбирането и определено,ако имам затруднение ще се обърна към вас.
 
От: Наръчник за нови потребители

Тук има няколко неща, които трябва да се имат в предвид:

Уважавай, за да те уважават
Помагай, то ще ти се върне в пъти
Подпомагай общността, в която си, за да си в хармония с всички или поне с повечето
Вярвай в знанията си, защото те са дошли от твоя труд
Не нападай никога, показвай толерантност
Не искай прекалено много, само това, което може да ти се даде
Стреми се да си от двигателите тук, а не от другите
Вярвай на инстинктите си, но и на хората, които ти помагат тук
Не подценявай потребителите тук, не знаеш кой какво прави и на какво ниво оперира

И подобни слова. Ако искат, може да се използват, нещо като уелкъм съобщение. :)
 

Горе