Нафта, бензин,газ - какво става

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Дайте малко информация за горивата.
Къде следите,дали се очаква покачване или понижение на цените..
Пак много надуха цените и ми писна да зареждам на такива ,като в други страни зареждат за по 2 лв. и получават 1000 евро на месец..
Дали не може да се организира по ефективен протест от предишните.. тяхната грешка беше ,че правеха протеста веднъж на 2 седмици, а трябва всеки ден докато стане това което се иска,както в Гърция беше..
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Ми търси си спарва в другаря Златев,

При 150 долара за барeл през лятото на 2008 бензина бе над 2.50 при 100 долара тази година, бензина отново бе над 2.50, е верно долара се покачи, но това не е толкова силен фактор - покачването бе 20 стинки, а през 2008 лятото излизаше в доста по евтино, тогава не го взимаха под фактор и ни резаха с кеф, а сега се извиняват с него хаха - остатъка си е в монопола, дето завалията работи на загуба :D A иначе в другите страни там е по скъпо от нас ама и при тях не е розово http://www.energy.eu/.

Цената е набазата акциз, суровинина и производсвени + диструбутроски разходи, е яко ни режат щото 70 стинки за 1 литътр + близо 7 барела са 700 долара за 1к литра или 1100 грубо лева или иначе 1.10 суровини, като ги пресметнеш стават 1.80, другото е преработка и доставка до 2 лева и едно ДДС 2.40 само дето Русия сама си произвежда на цени от сорта 30-35 долара на барел и ни реже по борсови цени и бачкат на загуба, просто самата истина е че горивота ние по европейски, само дето тънкия момент е че цените се сключват с физическа доставка на фючърсния пазар и там пададат големите игри на черно.
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Протеста за горивата беше тъп. Така и никой не разбра, че не е проблема в цената на горивото, а в това че му е малка заплатата. Не е нормално да искаш да ти намалят цената на нещо защото си беден, нормално е да искаш да станеш богат за да не ти пука колко е цената. Аз по-тъп мотив за протест от този за горивата не съм виждал. Ми като не ти стигат парите искай повече пари, а не да ти дават нещо без пари защото ги нямаш.
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Това е от международното положение. :mrgreen:
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Протеста за горивата беше тъп. Така и никой не разбра, че не е проблема в цената на горивото, а в това че му е малка заплатата. Не е нормално да искаш да ти намалят цената на нещо защото си беден, нормално е да искаш да станеш богат за да не ти пука колко е цената. Аз по-тъп мотив за протест от този за горивата не съм виждал. Ми като не ти стигат парите искай повече пари, а не да ти дават нещо без пари защото ги нямаш.


ипротече тъпо и неорганизирано, както всички протести в България от 20 години насам :)

Още срещам коли с лист А4 протест.
Аз доколкото разбрахискаха да намалят акциза от горивата.
Защото реално нафатта струва левче, останалото са акцизи и надценки.
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Протеста за горивата беше тъп. Така и никой не разбра, че не е проблема в цената на горивото, а в това че му е малка заплатата. Не е нормално да искаш да ти намалят цената на нещо защото си беден, нормално е да искаш да станеш богат за да не ти пука колко е цената. Аз по-тъп мотив за протест от този за горивата не съм виждал. Ми като не ти стигат парите искай повече пари, а не да ти дават нещо без пари защото ги нямаш.

Абослютно съгласен. Бензина няма да поевтинее. Нищо никога не поевтинява :) Не забелязахте ли?
Трябва повече пари да се правят.
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Нищо няма да поевтинее, а всички чакаме скокове нагоре. Заради протестите го върнаха на някакви нива, но пак не бяха далеч от това, което е по джоба на потребителя. В интерес на истината всичко е печалбарство, цакане и дупене. Аз лично не виждам как при такъв стандарт цените биха могли да са такива, но явно на никой не му пука. Като гледам как са го закършили от сега, ще видим какво ще е до година, аз от доста време насам гледам да не използвам кола. Само при наложителни случаи. Дано следват хората моя пример, за да може да ги ударят в оборотите, ама нали всеки е гъзар. Никой не се вози в градския или метрото. Всеки е ларж. Аз като им кажа, че съм дошъл с градския ме гладат като некъв изпаднал тип. Какво повече да кажа. То реално всеки протестира, ама си купува като поп и си го троши за какви ли не простотии. Аз само това мога да кажа, заслужават да им го направят и по 3 лева, да видите как ще си плащат и тогава. Най ме е яд, че това ще вдигне и цените на другите продукти. Абе като цяло да знаете, че тренда е яко нагоре в цеите, така, че да няма изненадани. :)
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

ама нали всеки е гъзар. Аз само това мога да кажа, заслужават да им го направят и по 3 лева, да видите как ще си плащат и тогава.

И по 3 лева да го направят пак ще сипват... и пак ще псуват на бул. Сливница...:). Лятото се предвижвам със скутер или велосипед. Като се шмугвам през върволицата от консервни кутии за 15 мин съм до другия край на София. През зимата градския или двойката:).
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Аз затова си карам на метанче и не се оплаквам, зимата ми се качи малко де 10лв/100 км
Не знам как е при теб, ама обикновено много мирише в колите с метан
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Аз затова си карам на метанче и не се оплаквам, зимата ми се качи малко де 10лв/100 км

Двигателят се мръщи на метан, така както се мръщи депутат на кюфтета от соя.....
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

и доста опасничко :)

Да не мислиш, че на газ не е опасно? Квото е на газ такова и на метан. Много ме дразнят мнения от тоя сорт... Нито са карали на метан нито нищо и пак балалайката им знае. Но и както забелязахте и на метана му дигат цените... Едно ми е чудно, защо никой не засяга темата, защо лъжат бензиностанциите при зареждане на газ? Как е възможно бутилката ти примерно да е 30 литра те да слагат 37 л. При положение че една бутилка от 30 литра събира газ за 27 литра. Бензиностанциите които съм пълнил догоре, и са ми го правили тоя ташак са Лукой, Еко на ОМВ пък бензин ако заредиш най-много да ти излезе лампата за вода във филтъра.... Да дигат цените но да дават КАЧЕСТВЕНО ГОРИВО!
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

При метана налягането не беше ли доста по-голямо от при газта, бутилките май са поне 2 пъти по дебели ? Иначе излизат и фабрично коли на метан.
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Доколкото знам, бутилката е 70кг, а за нормално каране трябва да има 2, така ли е?
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Точно поради тази причина дебелината на бутилката предпазва много повече отколкото бутилката за газ, който не вярва да се поразрови в интернет...

Доколкото знам, бутилката е 70кг, а за нормално каране трябва да има 2, така ли е?

То зависи колко килограма искаш да зареждаш ама попринцип слагат по 2 бутилки... Апък и тва за тежеста като искате може и карбонена бутилка да си сложите :D само пари да имате...
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Много ше е убаво горивата да се дигнат поне 1500%-2000%.
Тъкмо повечето народ ше спре да кара.
Особено прошляците тип 'квартална Формула 1 звезда' с тунингована Опел Тигра ше останат на сухо.

Здравословното състояние и екологията ше задобреят.
хАрабите ше измрът.
Животът ще стане по-интересен, тип 'сървайвъл'.
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Точно поради тази причина дебелината на бутилката предпазва много повече отколкото бутилката за газ, който не вярва да се поразрови в интернет...
Ииии с двете бутилки все едно имаш двама мъже на задната седалка винаги. Не, благодаря.
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Аз мисля леко да спестя от този си разход, особедно сега - зимата. Все пак ако ги стимулираме малко вероятно е да ги накараме да се замислят. Лошото е в случая е, че всеки ти реве, че не е на печалба: безнсиностанциите - не взимали голяма печалба, държавата - не може да се играе с акцизите. И така излиза, че няма оправия, а народа си плаща. :)

Много ме кефят хората, които ми реват на главата, че дават на месец по 200-300 лева за гориво, а в същото време никога не са се докосвали до това животно - метрото. Опредлено ако трябва да отидеш до болница, море, почивка, и нещо много важно се използва кола. Но за да отидеш на кафе в съседния квартал, на работа при положение, че метрото ти е идеално, и некви такива лиготии - съжалявам, но никакво съчувствие не будят в мен.

А горивото реално ще си расте и който има някакви съмнения в обратното, да си ги избие от главата. :)
 
От: Нафта, бензин,газ - какво става

Нито мерише нито е опасно с изправна бутилка.Дебелината на бутилката е толкова 4е ако при катастрофа се стигне до взрив - то дори силата на удара би била толкова голяма че и без бутилка да си замине човек.
 

Горе