Национално предателство!

От: Национално предателство!

На това правителство някой трябва да му бие шута. Избори идват, а вие му мислете. Аз съм решил да гласувам. Не съм решил за кого, но със сигурност няма да е за ГЕРБ. Толкова простотия мина през последните години. Най-голямата измама е как се представят използване на фондове и заеми за приход и растеж на икономиката ни. Разпродават се ценни държавни активи (пример: БДЖ; опитват и пощите). Не е трудно да се управлява с помощта на средствата за масова дезинформация. Надявам се на болшинството да дойде акъла и да спре да гледа на управляващите като на овчари.
Сега е момента да се появи against. Много ми е любопитно какво той ще каже по темата.
 
От: Национално предателство!

Защото условията в договора, който се очаква да бъде подписан в рамките на месец, са повече от обидни – властта даде концесията в Крумовград на канадската фирма срещу обидните 2,3 % такса. Справка на „Атака” обаче показа, че заради голямата разлика в данъчните ставки държавите по света прибират много по-голям дял от печалбите в златодобива: например САЩ – 35%, Перу и Мексико – 30%, Германия – 30%, Колумбия – 33%, Индия – 42% за чужди компании, 33% за местни, Китай – 25%, Аржентина – 35%, Боливия – общо 50%.

Още ли вервате в дядо Коледа и ББ? :)

И на мен ми е много интересно гербаджиите какво ще кажат, както се видя от анкетите има доста фенове на ГЕРБ.
 
От: Национално предателство!

Правя асоциация с мина Бухово, от където навремето руснаците бая уран на безцениза са изнесли. Сега просто ни грабят други. Абе, важното е някой да ни ограбва.
 
От: Национално предателство!

Опитите за съсипването на българската природа от ГЕРБ вече станаха цяла поредица като се почне с опита да се разрешат ГМО-тата след това Шистовият газ сега и това находище и още кой знае други работи дето ще ги разберем в последствие - Добре че за сега в следствие на общественият натиск дават на задна от време на време надявам се и в случаят да се случи същото и решението на съда да е в полза на природата.

Обаче ако си мислите че догодина на изборите нещо ще се промени дълбоко се лъжете всички както кротко си псуват така кротко ще ходят да си пуснат по едно гласче на мутрафона щото то нема кой, те иначе комунистите те и турците те и тия те и ония и тн.
В общи линии искрено се надявам догодина ГЕРБ да спечели - на БГ народа му трябва една качествена криза и фалит щото си е забравил урока от 97-ма
 
Че ни бяха малко уроците ли? Жан Виденов, Царчето, коалиции, Станишевци, сега Борисовци? И отново без да искам да съм опонент, ама .. Manta, изброй ми 30 депутата от сегашният парламент, които не са участвали в предишният :)

Нормално е хората да гласуват за нещо си, в момента сме на принципа "най-малкото зло". По-добре така, от колкото изобщо да не гласуваме, нали? А резултатите - те са ясни. Без значение, кой е на власт - държавата е поела курс към фалит, което мен лично ме радва -> издънка -> служебно правителство -> европейски комисари.

И без друго в момента приемаме всеки закон създаден в ЕП, поне да се възползваме от това :)
 
От: Национално предателство!

Това със служебното правителствто май е идинствения вариант нещо да се промени:) Иначе тук само си мислим, че избираме нови управници - то те са едни и същи.
Спинват се по различни партии едни и същи крадливи говеда:)
 
От: Национално предателство!

Томов ето точно за това има да пати много народа защото хората мислят като теб - Когато в редицата на провалените правителства слагате успешните винаги ще се избират още по неуспешни и винаги ще е много лесно да се казва еми то нема кой. Както и да е на мен ми е омръзнало да споря и да се ядосвам.

Тезата ти за новите депутати е също толкова несъстоятелна както и редовното ми мрънкане от УП - в този парламент новите депутати са доста повече от 30 почти цялата цялата група на ГЕРБ не са били депутати в предишният парламент - такива има и от бившите групи на РЗС и на другите партии дето се вика почти половината са нови - както виждаш това с нищо не е подобрило работата на парламента и качеството на приеманите закони - щото рибата се вмирисва от към картофа

Тезата ти за негласуването също не е особено състоятелна ама това е друг разговор.
 
От: Национално предателство!

И този път няма да гласувам. За мен изборите са поредния начин да ни точат от данъците. Просто няма смисъл. Не ме интересува, точно кой ще ме краде този път. Всяко едно правителство до сега е правило по някой добър ход (където не е намерило начин да краде) и множество лоши (там, където е открило вратичка за кражби).
Не се радвам къде се намираме, но да трябва да избирам между крадци и мошеници - кой е (изглежда) най-малко такъв - без мен.

.... Когато в редицата на провалените правителства слагате успешните винаги ще се избират още по неуспешни и винаги ще е много лесно да се казва еми то нема кой....

Само да си сверя часовника, кое управление определяш като успешно? И защо / с какво?
 
От: От: Национално предателство!

И този път няма да гласувам. За мен изборите са поредния начин да ни точат от данъците. Просто няма смисъл. Не ме интересува, точно кой ще ме краде този път. Всяко едно правителство до сега е правило по някой добър ход (където не е намерило начин да краде) и множество лоши (там, където е открило вратичка за кражби).
Не се радвам къде се намираме, но да трябва да избирам между крадци и мошеници - кой е (изглежда) най-малко такъв - без мен.



Само да си сверя часовника, кое управление определяш като успешно? И защо / с какво?

Всичко е пълна пародия. Останал съм с убеждението, че изборите само формалност всичко се знае предварително и гласовете, които се пускат са просто ей така
 
От: Национално предателство!

Да си ги припомним:

Първото правителство на Андрей Луканов (17 юни 1986 – 3 април 1990 г.).
Второто правителство на А. Луканов и правителството на Димитър Попов (20 декември 1990 – 8 ноември 1991 г.)
... до тук план РънЪт

Правителство на Филип Димитров (8 ноември 1991 – 30 декември 1992 г.)
... турихме кръст на селското стопанство

Първото правителство на ДПС с кандидатурата на проф. Любен Беров (30 декември 1992г. - 8 септември 1994 г.)
... първите бели якички

Служебно правителство с министър-председател Ренета Инджова (17 октомври 1994 – 25 януари 1995г.)
... успешно може би, защото беше кратко

Правителство на Жан Виденов (26 януари 1995 г. - 28 декември 1996 г.)
... турихме кръст на спестяванията на населението

Служебно правителство на Стефан Софиянски (12 февруари 1997 – 25 май 1997 г.).
... също може би успешно защото бе кратко и прекалено обвързано с интересите на С. Софиянски

Правителство на Иван Костов (21 май 1997 г. - 24 юли 2001 г.)
... турихме кръст на икономическата база на страната

Първото правителство на Симеон Сакскобургготски ( 24 юли 2001 г. - 17 август 2005 г.)
... забогатихме юпитата, подготвихме населението за влизане в спиралата на кредитирането

Второто правителство на Симеон Сакскобургготски, второто правителство на ДПС (17 август 2005 г. - 27 юли 2009)
... за тройката с кебапчета е казано много дори и в този форум - сложихме кръста на всичко останало, за неизпълнените неща идва следващото правителство. Кредитирането (a.k.a заробването) върви с пълна пара...

Правителството на Бойко Борисов (27 юли 2009 г., - до сега)
...
 
От: Национално предателство!

Тео не очаквах от теб толкова повърхностен подход към нещата - добре си ги изредил правителствата сега се опитай да им приложиш някакъв малко по научен подход а не емоционален (налапал се тоя забогатял оня) точно тук е проблема на българина - прави ретроспекция на правителствата на база кой колко е лапнал а не дали той е бил добре - точно както го е казал шопа аз не искам на мене да ми е добре искам на Вуте да му е зле - Ще си запаля къщата да изгори на Вуте плевнята - и тн може да се изрежда до утре сутрин.

Та избери си няколко показателя които мислиш че са важни като например - ниво на безработицата - ръст на БВП - Размер на ФР - ръст на ПЧИ - нива на данъчно облагане - има поне още няколко показателя които си заслужават да се сложат и ги приложи към различните правителства и ми кажи какво получи.
 
От: Национално предателство!

Мернах по-горе смешно изказване. Как може да смятаме негласуването за нормално? Ако не гласуваме, намаляват гласуващите, на политиците съвсем няма да им пука за нас (дори едно кебабче по избори няма да искат да ни дадат) и за по-малко пари се купуват останали гласове. Аз в такова безотговорно безумие не желая да участвам.
Политиците може добре да са си вързали гащите, но единственият лост, който ни е останал, изобщо нямам намерение да се откажа от него. Всеки здравомислещ човек също би държал единственото си средство за контрол. Може на някои хора да не им пука кой ще ги краде, но на крадците им пука далите ще са те или други на поста удобен за кражби. Нека си крадат, но разумно и да знаят, че ако прекалят, после може и да няма (поне не за тях).
 
От: Национално предателство!

Мернах по-горе смешно изказване. Как може да смятаме негласуването за нормално? Ако не гласуваме, намаляват гласуващите, на политиците съвсем няма да им пука за нас (дори едно кебабче по избори няма да искат да ни дадат) и за по-малко пари се купуват останали гласове. Аз в такова безотговорно безумие не желая да участвам.
Политиците може добре да са си вързали гащите, но единственият лост, който ни е останал, изобщо нямам намерение да се откажа от него. Всеки здравомислещ човек също би държал единственото си средство за контрол. Може на някои хора да не им пука кой ще ги краде, но на крадците им пука далите ще са те или други на поста удобен за кражби. Нека си крадат, но разумно и да знаят, че ако прекалят, после може и да няма (поне не за тях).

Всичките крадат като за последно, особенно към края на мандатите. А за какво е този лост за котнрол, като реално не може да се използва. Има ли читава алтернатива за да може да се използва този лост. В сегашната ситуация този лост е напълно безсмилен и нищо не можеш да се направи, все едно да отидеш на лов без патрони
 
От: Национално предателство!

Ние сме хора. Няма как да има успешна политика. Просто всеки гледа да си уреди родата и любовниците за поне 100 г. напред. Ако има някой честен политик, той или ще се научи да вие, като другите вълци или ще гушне букета предсрочно. На изборите се ходи , да избереш в кое WC да ядеш. В едното са редки в другото твърди, ама все ний ще ги ядем.
 
От: Национално предателство!

Мернах по-горе смешно изказване. Как може да смятаме негласуването за нормално? Ако не гласуваме, намаляват гласуващите, на политиците съвсем няма да им пука за нас (дори едно кебабче по избори няма да искат да ни дадат) и за по-малко пари се купуват останали гласове. Аз в такова безотговорно безумие не желая да участвам.
Политиците може добре да са си вързали гащите, но единственият лост, който ни е останал, изобщо нямам намерение да се откажа от него. Всеки здравомислещ човек също би държал единственото си средство за контрол. Може на някои хора да не им пука кой ще ги краде, но на крадците им пука далите ще са те или други на поста удобен за кражби. Нека си крадат, но разумно и да знаят, че ако прекалят, после може и да няма (поне не за тях).

Аз пък не мога да разбера гласуващите, след поредното осиране на предишните, с каква надежда се юрват към поредния "спасител". Как спят нощем? Съвест нямат ли? А памет?
Друго също не ми е ясно - Как може сериозни хора, правещи бизнес, управляващи хора и пари, наивно да вярват, че гласувайки променят нещо? Как може да вярвате в "разумни" кражби и "честни" политици? За оксиморони чували ли сте? Мозъците на българския гласоподавател са промити със сентенции от типа "Най-успешното български правителство е на Стамболов - крал е, ама е направил много"; "Който не гласува, всъщност гласува за Доган"; "Не може да има позиция човек, който не е гласувал"; "Изборния кодекс не е добър и не позволява мажоритарен вот, но гласуваме за личности все пак"... могат да се извадят стотици такива.

Истината е, че лост НЯМА. Няма и да имаме. Не бъдете наивници, мислейки, че крадците ще си напишат сами НПКто. Че ще си го и спазват.
 
От: Национално предателство!

Тео не очаквах от теб толкова повърхностен подход към нещата - добре си ги изредил правителствата сега се опитай да им приложиш някакъв малко по научен подход а не емоционален (налапал се тоя забогатял оня) точно тук е проблема на българина - прави ретроспекция на правителствата на база кой колко е лапнал а не дали той е бил добре - точно както го е казал шопа аз не искам на мене да ми е добре искам на Вуте да му е зле - Ще си запаля къщата да изгори на Вуте плевнята - и тн може да се изрежда до утре сутрин.

Та избери си няколко показателя които мислиш че са важни като например - ниво на безработицата - ръст на БВП - Размер на ФР - ръст на ПЧИ - нива на данъчно облагане - има поне още няколко показателя които си заслужават да се сложат и ги приложи към различните правителства и ми кажи какво получи.

Малко да се поосвободя и ще пиша, че интересно ще се получи :)
 
От: Национално предателство!

тео, пропусна една много важна сентенция, която не ни я пробутват, а я прилагат:
"Дано ги убедим, че сме мизерници и да се откажат да гласуват колкото може повече хора. Така ще остнат по-простите, чиито гласове ще купим евтино. По-малко гласували, по-евтини гласове."
Като се замисли човек това си е цял бизнес модел.
 
От: Национално предателство!

Какъв е смисъла да гласуваш след като няма гражданско общество, което да държи сметка на тези, които са избрали? В момент само си цапаш ръцете като избираш кой да краде и се набутваш в мръсните им игрички за докопване на властта. :)
 
Последно редактирано:

Горе