Конкурс за: Начална страница за уебсайт

Нямам нищо против, ако никой друг не участва, ще си изплатя наградата на теб, така че благодаря, че участва :) Също така ми хареса подредбата до някаква степен и все пак се надявам, ако се занимаваш в тази област, поне направи една идея по-сериозен дизайн и да ти давам парите. Радвам се и че си включил всичко от споменатото в първия пост :)
 
Последно редактирано:
И аз се включвам с предложение:
lsBlTzz.jpg
 
Как едни си разбраха задачата, а други говориха безсмислици? Браво!

Напротив - разбрах ти задачата, в екипа ми работят едни от най-добрите дизайнери, просто за 80 лв. не си струва, всъщност за това и не участваме в разните конкурси за лога и подобни тук.
 
Не съм се конкретизирал при споменаването на "други", така че не го приемай толкова присърце. Също не задължавам никого да участва и не съм искал мнението на никого относно това дали би се занимавал да прави нещо за такава сума... Като сте на толкова високо ниво - подминаваш твмата и ще търсиш по-добри оферти ;)
 
Не съм се конкретизирал при споменаването на "други", така че не го приемай толкова присърце. Също не задължавам никого да участва и не съм искал мнението на никого относно това дали би се занимавал да прави нещо за такава сума... Като сте на толкова високо ниво - подминаваш твмата и ще търсиш по-добри оферти ;)
Че защо да не ти се коментират тъпите теми във форума? Кулайс го е казал, ако не искаш да ти се коментират темите във ФОРУМА, отиди и си пусни оферта в Olx.bg
 
По правилата, всеки един победител в конкурс, трябва да изпрати на организатора .psd файл. А не мисля, че 80 лева са кой знае колко малко за един дизайн на начална страница?

Не, защото никъде не си уточнил, че уеб страницата трябва да се изпрати в .psd файл. "За да знаете колко бутона за пренасочване да направите". Пренасочването предполага, че желаеш функционална страница с редиректи. Има разлика между пренасочване и уеб връзка за препращане. Като кодер, никога не бих закодирала HTML5 в .psd. Графични елементи като бутони се предоставят в psd, но могат да се оформят стилно и в .css (елемент от HTML). Както някой от "остроумните" според теб е казал, че ще е нужно кодене след това, старомодна практика днес е да се прави psd за нормална страница. При трансформацията от psd в html5 (респонсив дизайн) ще са нужни и корекции, за да се изчистят грешки, да се валидира кода, както и да се пригоди тази страница за мобилните потребители. Мнението ми е лично и не го налагам. Организаторът си ти, но форумът е за всички. Затова не използвай сарказъм, ако искаш да те уважават тук. Успех!
 
"V. Всеки потребител има право да обсъжда дизайни и да дава мнения за тях, дали са добри или лоши. Всякакви опити за обиди към дизайнерите няма да се толерират."
Не знам до колко това правило позволява да се коментират и решенията, които взимам?
Разбирам и че си си написала домашното, но аз се съгласих с правилата за дизайн и лого, което до някаква степен подсказва какво искам или се бъркам?
Може и да съм малък и да не разбирам за какво иде реч и кое би било по-добре да се направи, но с времето ще се науча, така че е нужно да ме поучавате :)
 
Може и да съм малък и да не разбирам за какво иде реч и кое би било по-добре да се направи, но с времето ще се науча, така че е нужно да ме поучавате :)

Малък си, не разбираш, а се вреш сред големите - тогава ще си го отнесеш както си трябва, и ще търпиш. Тръгнал си да правиш бизнес, без да разбираш това, с което се занимаваш.
 
Оставих си номера на потребителя над мен с намерението да му обясня всичко, но изглежда няма време да говори и тъй като аз имам малко свободно време, ще обясня по-подробно.
BD Liquor е голяма верига магазинчета в София, предимно за алкохол и бизнесът, който правят, позволява на собствениците, от които е и моята майка, да продават на много ниски цени. Идеята, която имам е, да се направи уеб сайт с цел придобиване на попюлярност, за да се продава повече стока, защото методът е следният - колкото повече продаваш, толкова повече бонуси получаваш от дистрибуторите, а продаването на доставна цена, че дори и на загуба, е добър начин да привлечеш повече клиенти.
Това, което исках е, да се направи някакъв идеен дизайн, за да предложа идеята си на майка ми и нейните колеги, а се допитах до Вас, защото имате поне някаква представа как стават нещата. След вече евентуална съгласа - ще бъдат инвестирани пари да се направи качествено, защото както каза "Странникът", мисля, дизайнът и като цяло сайтът играят голяма роля. Но това, което искам, аз, в момента, е да се направи нещо идейно, така че да отида в офиса и да кажа - така, така и така и какво може да се направи, ако се отпуснат средства, защото както някой беше казал - интернет бизнесът е различен от този в момента.
 
LEYGREY - не са ми нужни никакви обаждания и разговори. Май не разбра какво имаме предвид всички, и това, което ти написах. А то е, че се опитваш да се намесиш в големия бизнес (между шамарите, образно казано). А там нещата са жестоки, трябва да си добър, да си по-добър от конкуренцията. Не си ли по-добър от тях - ще те прецакат, ще ти вземат бизнеса. Ако получаваш съвети - слушай, после прецени кой ти дава съвети и какво може, и може и да не си съгласен с него, но ако има повече опит и знания от теб - може би трябва да го послушаш. В този ред на мисли ти май не забеляза, че в темата ти писаха едни от най-добрите дизайнери, но вместо да се вслушаш в тях, тръгна да спориш и да ги учиш как се правел дизайн. !?

BD Liquor е голяма верига магазинчета в София, предимно за алкохол и бизнесът, който правят, позволява на собствениците, от които е и моята майка, да продават на много ниски цени. Идеята, която имам е, да се направи уеб сайт с цел придобиване на попюлярност, за да се продава повече стока, защото методът е следният - колкото повече продаваш, толкова повече бонуси получаваш от дистрибуторите, а продаването на доставна цена, че дори и на загуба, е добър начин да привлечеш повече клиенти.
Това, което исках е, да се направи някакъв идеен дизайн, за да предложа идеята си на майка ми и нейните колеги, а се допитах до Вас, защото имате поне някаква представа как стават нещата. След вече евентуална съгласа - ще бъдат инвестирани пари да се направи качествено, защото както каза "Странникът", мисля, дизайнът и като цяло сайтът играят голяма роля. Но това, което искам, аз, в момента, е да се направи нещо идейно, така че да отида в офиса и да кажа - така, така и така и какво може да се направи, ако се отпуснат средства, защото както някой беше казал - интернет бизнесът е различен от този в момента.

Това, което сега обясняваш е друго, ти спести тази информация в първия пост, а точно с това обяснение трябваше да почнеш. Искаш направа на обикновен онлайн магазин, но имай предвид, че не сте поредните, които продават парцалки, и ще е нужен малко по-друг подход и идеи за направата на магазина. Искаш "проста начална страница" на магазин, но на теб ти е нужно идея за продаване на стоката. А тази идея ти я нямаш, защото ако я имаше, щеше да знаеш какво да правиш. Нека да се роди идеята, има ли я - тогава и началната страница, и самия магазин ще се появят. Не всичко е пари, покажи добро отношение и ще има кой да ти помогне.
 
Какво сте го налазили момчето. Я всички дървени философи дето се изредиха в темата да вземат да покажат един сайт с дизайн за ХХХХ лева,, заедно с платежния документ към дизайнера/студиото и този за преотстъпване на правата.
 
Искаш "проста начална страница" на магазин, но на теб ти е нужно идея за продаване на стоката. А тази идея ти я нямаш, защото ако я имаше, щеше да знаеш какво да правиш.
Аз идеята я имам, именно заради това направих и конкурса, а и няма да давам 1000+ за нещо, което не е сигурно и че ще се получи, защото не съм говорил с никого относно това... Написал съм и опциите, които ще притежава сайтът. За пореден път казвам, че просто ми трябва нещо, което да покажа когато представям идеята си :) В последствие ще се намери и добър дизайнер и човек, който да напише системата, а пък Вие се изкарахте, че сте единствените дизайнери в България, че даже и в света :D Пък по-добре да си давам парите на вятъра, по конкурси, а не по наркотици и салфетки :)
Също, не е магазин, а магазинИ, има и офис в Бояна и то не малък. Алкохолът, който се складира и е готов за разпределяне по магазините е толкова много, че Вие не сте виждали толкова алкохол през живота си събран заедно.
 
Последно редактирано:
Оставих си номера на потребителя над мен с намерението да му обясня всичко, но изглежда няма време да говори и тъй като аз имам малко свободно време, ще обясня по-подробно.
BD Liquor е голяма верига магазинчета в София, предимно за алкохол и бизнесът, който правят, позволява на собствениците, от които е и моята майка, да продават на много ниски цени. Идеята, която имам е, да се направи уеб сайт с цел придобиване на попюлярност, за да се продава повече стока, защото методът е следният - колкото повече продаваш, толкова повече бонуси получаваш от дистрибуторите, а продаването на доставна цена, че дори и на загуба, е добър начин да привлечеш повече клиенти.
Това, което исках е, да се направи някакъв идеен дизайн, за да предложа идеята си на майка ми и нейните колеги, а се допитах до Вас, защото имате поне някаква представа как стават нещата. След вече евентуална съгласа - ще бъдат инвестирани пари да се направи качествено, защото както каза "Странникът", мисля, дизайнът и като цяло сайтът играят голяма роля. Но това, което искам, аз, в момента, е да се направи нещо идейно, така че да отида в офиса и да кажа - така, така и така и какво може да се направи, ако се отпуснат средства, защото както някой беше казал - интернет бизнесът е различен от този в момента.

Приятелю вземи едно шише хубаво узо от магазина на майката си, вземи един айрян и лед ако има също и се напий едно хубав вместо да се занимаваш с глупости. Ей така от нищото ще си навлечете една глоба от няколко стотин хиляди лева. Продажбата на алкохол не е за всеки особенно в интернет и като знам кои са основните играчи на пазара надали ще останат безочасни. Повечето марки алкохол са забранени за разпространение по интернет от самите производители и не складовете ами самите марки ще ви забранят да ги продавате или по точно тяхните представители, а в бг един представител представлява много марки и си имат асоциация и се познат та влезне ли един едно че ще окапе 20% от асортимента, второ че ще дойдат и останалите. Има една малка вратичка която може да се ползва, но това става с екип от юристи, програмисти и най - вече качествена система между магазините за които говориш. Такъв подобен сайт има и се казва ebag.bg, до колкото знам нова телевизия купи голяма част от фирмата за няколко милиона, така че си прави сметка за какви мащаби става дума, гаранция нямате ресурса да го направите, понеже аз самия имам магазини за алкохол в пловдив ви го казвам, както и в екипа ми работят двама пенсионери които имат по 20 години стаж като директори при двамата основни играчи на алкохолни и безалкохолни напитки на пазара в българия.
 
Сегашният основател на BD Liquor държеше АВАНТИ-то заедно с жена си, но са се разделили. Сам си прави изводите дали не може да продава алкохол онлайн :D В крайна сметка, за да почнеш от нищото и да си надминал конкуренцията за отрицателно малко време, не се постига с приказки как тези или онези ще те прецакат ;) Пък за какво им е на производителите да му слагат ограничения, при положение, че им прави толкова много оборот?
 
Последно редактирано:
Сегашният основател на BD Liquor държеше АВАНТИ-то заедно с жена си, но са се разделили. Сам си прави изводите дали не може да продава алкохол онлайн :D В крайна сметка, за да почнеш от нищото и да си надминал конкуренцията за отрицателно малко време, не се постига с приказки как тези или онези ще те прецакат ;) Пък за какво им е на производителите да му слагат ограничения, при положение, че им прави толкова много оборот?

Нито знам какво е BD Liquor нито знам какво е аванти и не ме интересува давам ви само съвет. Колко оборот им правите, защото в БГ правят оборот 2 милиона хора от които повечето пият позаведенията от които почелбата е почти никаква! В гърция и 5 пъти по - малко да пият ще правят 10 пъти повече оборот понеже нещата по скъпи там, Ръмъния е по 5 на гърция, германия, англия и другите страни са мноооооого пъти повече, България ако я разглеждаме като едно цяло в капка в морето прави си сметка вашата верига каква е. Ако си мислиш че правиш борот бъркаш се, последно когато единия от играчите правеше сметки обслужваше около 600 000 човека в цяла българия, какъв процент от тези хора обслужвате вие че да сте значими за него, имате колко 20, 30 обекта може би да кажем, ще спрете да взимате от него, ами от къде ще вземете като и другия няма да ви позволи, ще затворите магазините да им е гадно на доставчиците ами те ще отворя не 20, 30 а 50 да е още по - достъпно. Ккто и да е най - веорятно си някакво малко дете което гледа повърхностно а майка му иска да му угуди, просто спомени на майка ти да се консултира със специалист юрист, как ще трябва и да се консултирате със спедитор които да доставя продуктите щото и такива няма :)
 
Няма значение, благодаря все пак, че сподели тази информация с нас и не, майка ми не гледа да ми угоди, лично аз работя в фирмата и никой не ме глези и сам си изкарвам джобните.
 

Горе