Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

Разровете се из постовете на AMOUN - би трябвало да можете да си сглобите бегла идея за типа сайтове, които ползва.
Не че и аз не искам да знам подробности, ама нейсе.

Лично аз благодаря за темата - амбицирах се да се ъпдейтна и въобще да отворя едни забравени мои сайтове :)
 
Последно редактирано:
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

Когато започнх даправя сайтове, бях много наивен :) . Никога не съм правил сайтовете за печалба...
Правил съм всякакви опити и за запознанства дори... Винаги съм насочвал сайтовете така че да ми помагат
в офлайн бизнеса - примерно имах розови телефони - правех запознанства, правех обяви правих класации каталози и всякакви подобни каквито повече от вас са правили
никога не минах 200 уникални :) с няколко малки изключения.
Виновника да спечелим тези пари е един рядък посетител на този форум който пусна за продажба един сайт с доста уникални на сносна цена...
Уговорихме продажбата всичко .. и оня се покри една седмица ни вес ни кост ... и си казах ми ... ебала съм го :) ши си купя скрипта и ще се помъча да го стигна...
дадох 40-50$ за скрипт готов и подкарах - занимавал съм се с този сайт една седмица... насякох с мотиката дизайн и вкарах малко тагчета да поеме :) и той зе че опъна платната за месец два не помня вече мина и изпревари сайта на оня който уж щеше да ми го продава...
Не е важно за какво е сайта! - Просто не е важно - не е тайна- продавал съм реклама и тук във форума на много от моите сайтове преди време... после започна да ме мързи за 50 -100 лева да си играя да пипам из сайтовете да сменям банери кодове незнам си ко - и спрях да предлагам ...
просто ТОЗИ САИТ МЕ НАКАРА ДА ОСЪЗНАЯ ЧЕ НЕ Е ВАЖНО ЗА КАКВО Е САЙТА!
и винаги съм си мислел че трябва да задържа потребителите да направя така че да им хареса и да се върнат ГРУБА ГРЕШКА!!! - ДА ГО ДУХАТ ПОСЕТИТЕЛИТЕ - !
Та с един приятел се сдушихме и започнахме да прозираме истината показана ни от този скрипт за 50$ и тя е точно тази - Не са важни посетителите -ВАЖЕН Е САМО ЕДИН ПОСЕТИТЕЛ ! И ТОВА Е БОТА НА ГОГЛЕ. Щом сайта се хареса на гогле - той сам ти тъпче посетителите вътре...
Това все едно да отвориш магазин на оживено място пред централна гара ... не ти пука дали стоката ти е качествена - мангали много минават и стоката се продава и да не им хареса - утре ще минат нови...
Та така Не е важно дали сайта ви се харесва на посетителите - дали е полезен дали е красив и функционален.
Пазара в българия е завзет от големите риби - за нас само само трохите - да пробиете е едно на милион в такъв хабитат... никой няма да ви позволи да пораснете ей така...
В момента имам около 30 сайта с общ брой посетители около 10 000 на ден... това са мизерни сайтове изкарват по 30 лева на ден долу горе.
Почти не се занимавам с тях защото разликата между 30 и 300 на ден е голяма.. лошо е като усетиш дебелия ... после малките не те изпълват задоволително :)

Та за тези 30 сайта съм вложил 100 пъти повече работа отколкото за този който печели десет пъти повече от тях...

Затова пак казвам - ДА НЕ ВИ ПУКА ЗА ЮЗЕРИТЕ! за юзерите се мисли когато сте сайт от рода на Гепиме, абв. дир.бг и подобни от голямото добрутро... за такива като нас... ползваме течението и обираме планктона.

пример за успешен сайт е .. разгледайте topobiavi.com топигри топнезнам си какво с всичките му домейнчета разклонения и сателити... те това е върха на наглоста но щом гогле го позволява нека си печели човека... ако гогле скоро не измисли нови методи за търесене скоро ще е безполезен защото първите няколко страницио при търсене вече в 70% от случаите са безполезни страници направени само за гогле и за бърз трафик
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

Последният пост на AMOUN беше наистина интересен. Все пак не пречи човек да гони и качествен дизайн и услуги, нищо, че Гугъл му праща много хора.
 
Re: От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

Все пак не пречи човек да гони и качествен дизайн и услуги, нищо, че Гугъл му праща много хора.

Бе то не пречи наистина, но е по-добре да си пиеш биричката и да си гледаш кефа :)
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

Amoun, от колко клика идва тази сума, ако не е тайна?
Да, и мен ме хванаха любопитните. Може да споделиш с тези, които искат да разгадаят тайнта. Давай примери или насочващи неща, ако искаш.

Предизвика голям интерес, както се вижда тук. И евалката, направи добра тема. ;) Поздрави и за това.
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

СРЕДНАТА ЦЕНА Е 2 US цента НА КЛИК... ИМА И ПО 1 ИМА И ПО 3 РЯДКО ПО ПОВЕЧЕ !
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

СРЕДНАТА ЦЕНА Е 2 US цента НА КЛИК... ИМА И ПО 1 ИМА И ПО 3 РЯДКО ПО ПОВЕЧЕ !
сайт международен...
има и индиици и американци и европейци и араби и китайци даже и от гренландия влизания
средно около 1,2 - 1,5 % клик рейт
стратегическо разположение на банерите

най-интересното и невероятното е друго :) ама не стигнахме дотам...
познавате системата етаргет... - някой от вас стигал ли е 4 - 4,5 % клик рейт на етаргет а? :) учудващо ми беше много с другите ми сайтове кликрейта при българските посредници беше умопомрачаващо нисък...

п.с.пробвах в един сайт да сложа блаклейбъладс... един месец висяха
първия ден 7$ после по 1$ на ден ? незнам що така но за месец 50$ ... проблема е че никъде не пише как да си ги поискам?
а и ги махнах че едни големи патки като ми насвяткали по сайта чак се комплексираххх..
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

При мен в етаргет клик рейта ми е 0,08% :lol:
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

ами нормално и при мен в другите ми сайтове е толкова
даже си мислех че няма да ми платят заради високия клик рейт ще си мислят че е измама
но се оказаха точни платиха
но то и измама е нямало
единственит едосега който са били мошенници и ме завлякоха 50 ЛЕВА СА ЗАБРАИХ ИМ ИМЕТО ДЕВА...
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

е сети се де, важно е да знаем да не се парим
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

Не бяха ли adv.bg ?
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

да WWW.ADV.BG БЯХА МОШЕННИЦИТЕ... :)
не ми е за 50 им лева а за простотията...
и без тов ам ие празен подписа- ще ги мушна там няколко месеца за реклама да им правя!
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

ВАЖЕН Е САМО ЕДИН ПОСЕТИТЕЛ ! И ТОВА Е БОТА НА ГОГЛЕ.
ТОЗИ САИТ МЕ НАКАРА ДА ОСЪЗНАЯ ЧЕ НЕ Е ВАЖНО ЗА КАКВО Е САЙТА!
лошо е като усетиш дебелия ... после
Когато си прав, прав си ... Стига с този идеализъм... Като-че ли и аз исках това да кажа .
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

Хубаво си ги сложил в подписа си, ама що не направиш линка да е към техния сайт, та да се ранкнат по кл. дума "мошеници"
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

Да бъмпна хубавата тема:

Та скалъпих един сайт, подобен на AMOUN-овия, само че различна подниша.
Сега като пълня с контент, забелезах че съм забрайл да остая достатъчно място за Адсенза :( ... Най-важното баси.

Както и да е, очаквайте след някой и друг месец и аз да постна скрийншотс от Адсенс и Г Аналитикс.
Wish me luck.
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

Пожелавам ти успех и пиши тук как се развиват нещата.
Ако не е тайна, можеш и линк да дадеш.
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

AMOUN, сайта ти е за видео клипове нали?
Щото и аз съм близо ама за България както каза БгКулинара - само за хляб и сирене майна.
............иначе постигнах грозен сайт - тип да го духат потребителите, а се и харесва на Гугъл.
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

Пожелавам ти успех и пиши тук как се развиват нещата.
Ако не е тайна, можеш и линк да дадеш.
Мерси :) .
Ми обичаят е да не се дават линкове за съжаление ама то не пречи да обсъждаме общи идеи тука...
Примерно моят сайт се основава по-скоро на принципа "Да го смучат потребителите!" - за по-оригинално :lol: . Вероятно не точно това, което сте си помислили първоначално де.

Набавянето на контент в подходящ вид изненадващо се оказа малък проблем - отне ми 2-3 дни да изкопая читаво решение и да го сервирам в подходяща форма.
 
От: Неможело а :) ... или как се печели от адсенс...

ми всъщност за видеоклипове беше сайта който ми отвори очите... ама тея които изкараха многото пари не са за нещо определено :) или по точно казано са за нищо!
 

Горе