Ненормалната Европа

От: Ненормалната Европа

На 16 май френските власти в лицето на Министерството на образованието са наредили всички деца да отидат на училище с полички.
Това била специална акция в много градове, във връзка с борбата против сексизма и под надслов "Надигни полата.":-o

Цялата новина

http://lifenews.ru/news/133221
 
От: Ненормалната Европа

Олигофренският марксизъм в действие. Дано повече бащи поискат сметка за това малоумие.
 
От: От: Ненормалната Европа

Наредили? На всички? Дали? Прост(ен)о да ви е. По-добре им е с бурки. Нали?

http://www.thelocal.fr/20140514/french-schoolboys-asked-to-wear-skirts-to-class

For those boys who prefer not to take up the option of flashing their legs in front of classmates, they can wear a sticker supporting the event, which reads “I am fighting against sexism, are you?”
А това как ти звучи? Май трябва да четеш по-внимателно. На децата им е наредено да вземат участие в тази политическа акция, по един или друг начин.
 
От: Ненормалната Европа

Като алтернатив ту дъ инвитейшън
Някои хора така получават покани от органите на реда. Или носят роклички, или носят стикерчета подкрепящи акцията на някой болен мозък.
 
От: Ненормалната Европа

Бе ти нормален ли си? Много го напъваш да е задължително май. Ама не е :) Що не почнеш работа в някоя медия. За предпочитане българска - баш на място ще си паднеш по манипулиране на общественото мнение.
 
От: Ненормалната Европа

Бе ти нормален ли си? Много го напъваш да е задължително май. Ама не е :) Що не почнеш работа в някоя медия. За предпочитане българска - баш на място ще си паднеш по манипулиране на общественото мнение.

Питам те, можеш ли да четеш:

For those boys who prefer not to take up the option of flashing their legs in front of classmates, they can wear a sticker supporting the event, which reads “I am fighting against sexism, are you?”

Превеждам ти:

Момчетата, които предпочитат да не се възползват от възможността да си покажат краката пред съучениците си ще могат да участват със стикер, който да подкрепя събитието. На стикера ще пише "Аз се боря срещу сексизма, а ти?"
 
От: Ненормалната Европа

1. преведи си и боднатите думи

On Friday schoolboys at 27 lycées in the city have been given the option of ditching their trousers for the day and replacing them with a skirt

For those boys who prefer not to take up the option of flashing their legs in front of classmates, they can wear a sticker supporting the event, which reads “I am fighting against sexism, are you?”

2. айде прочети ги пак

3. помисли... знам, че ти е трудно

4. за това - помисли пак
 
От: Ненормалната Европа

Имам чувство, че говоря с малоумен. Да, дали са им опция да не участват в акцията, като носят пола. Обаче който не участва с пола, трябва да носи стикер в нейна подкрепа - т.е. пак участва. Това е като с военната повинност Швейцария, който не желае да ходи войник, чисти градинките. Пак ли имаш нужда да ти превеждам или този път разбра. Пиша като на дебил за последен път - няма опция да не носиш пола и да не носиш стикер, т.е. да не подкрепяш акцията.

1. прочети
2. помисли
3. знам, че е трудно, не забравяй да дишаш
4. помисли пак.
 
От: Ненормалната Европа

Дебил е тоя дето гледаш в огледалото - посочи ми един императив, задължение, заповед, повеление, предписание, нареждане, постановление, разпореждане, закон, норма, диктат. Твърде ми е богат речника и за това май не вдяваш. Едно изречение или дума поне, които да правят нещото задължително, обезателно, безусловно, абсолютно, по дълг, по задължение, по заповед, по принуда, по длъжност, безпрекословно.
 
От: Ненормалната Европа

Aйде, извади синонимния речник. Ти ми посочи къде е написано, че децата които желаят, могат да не се включат в акцията.

Богат му бил речника :lol: Браво Тео, ти си гордостта на форума. Хвала!
 
От: Ненормалната Европа

...Хвала!
Пишете на български е!
"Хвала" е српска дума :rolleyes: .

ПС: Франсетата доколкот знам не са у ред от време оно.
 
От: От: Ненормалната Европа

Пишете на български е!
"Хвала" е српска дума :rolleyes: .

ПС: Франсетата доколкот знам не са у ред от време оно.
Язе сум полигуот :lol:

То това не е при франсетата само. Нашенските Джемини бяха правили такива свинщини преди години - да обличат дечица в дрехи на противоположния пол, за да ги учели на толерантност. Олигофренска работа.
 
От: Ненормалната Европа

Вариант да не се участва не виждам в англ.текст - или това могат или това.
Както и да е - идеята е меко казано тъпа.
Какво ще занимават децата със секстизъм, че и стикери с непознати думи ще им кичат,
вместо да им организират някой спортен празник.
 
От: Ненормалната Европа

Айде малко родни факти за господа като Тео, които не желаят да смъкнат капаците:

Деца от 17 училища в София, Пловдив и Варна ще влязат в ролята на гейове, роми и инвалиди, за да разберат как се чувстват хората, подложени на дискриминация. Проектът е на гей организацията „Джемини”. Той стартира този месец. Финансиран е от холандското правителство с 30 хил. лв.
Децата ще прекарат един ден в ромско гето, ще трябва и да отидат на училище в инвалидна количка или с патерици.”
в-к 24 Часа – 21.03.2009
 
От: Ненормалната Европа

Айде малко родни факти за господа като Тео, които не желаят да смъкнат капаците:

Това е прекалено. Бива, бива ама деца да влизат я ролята на гейове... Айде по-скоро не.
 
От: Ненормалната Европа

Това е прекалено. Бива, бива ама деца да влизат я ролята на гейове... Айде по-скоро не.
Ти, ретрограден, тесногръд, непрогресивен, закостенял, консервиран, Рокстеди. Кой си ти, че да заставаш на пътя на прогреса?! :lol:
 
От: Ненормалната Европа

Аз виждам нещата така. Пише "they can wear a sticker", а не "they must wear a sticker". Ако някое дете не иска, какво ще му направят? Такъв скандал може да стане покрай тези деца...Много отдавна не вярвам на сайтове, защото всеки може да си пише каквото си иска и да го представя по какъвто си иска начин. Уж ние тука трябва да го знаем най-добре, както и това, че най-голямата цел е трафика и печалбата.
 
От: Ненормалната Европа

Аз виждам нещата така. Пише "they can wear a sticker", а не "they must wear a sticker". Ако някое дете не иска, какво ще му направят? Такъв скандал може да стане покрай тези деца...Много отдавна не вярвам на сайтове, защото всеки може да си пише каквото си иска и да го представя по какъвто си иска начин. Уж ние тука трябва да го знаем най-добре, както и това, че най-голямата цел е трафика и печалбата.

[video=youtube;SZIwZ2cljq4]https://www.youtube.com/watch?v=SZIwZ2cljq4[/video]

Гледай това, за да видиш как го правят в щатите. Така като ги гледаш тези дечица, могат ли да не участват?
 

Горе