Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

От: От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Това несъмнено трябва да се сложи като welcome message на форума за newbies :D

Тези коментари относно репутацията във форума (не само в тази тема) са много забавни.

Първо, защо си мислите, че високата репутация показва знания или етика? Високата репутация в даден форум обикновено се гради на средното му ниво на потребители. Т.е. за да имаш висока репутация в този форум (ако си по-нов потребител, щото по-старите са си натрупали репутацията с времето) е необходимо да вършиш четири неща:

1. Редовно да участваш в раздел "Политика" и да пцуеш наред всички политици от всички партии.
2. Да пускаш теми за вицове и смешни видеоклипове в " Оfftopic"
3. Да раздаваш положителни репутации на когото ти падне, тъй като обикновено ти я връщат под някаква форма.
4. Да не спориш с никого и да не си конфликтна личност.

Както се вижда, тези 4 нещица изобщо не показват обширни познания или висок морал.

А след като се натрупа високата репутация, то можеш да изгрееш в истинския си блясък, да раздаваш червени репи на когото ти падне, да юркаш "зайците", да се правиш на велик и т.н. Но това са все изяви, свързани със самочувствието и суетата. Реална полза няма.

P.S. Сетих се и за предпочитания етикет (не е това по стоките) ... не се обръщайте към никого на "вие" - рисковано е, тъй като могат да ви помислят за идиот. За предпочитане са "братле" и "баце". Има и изключения - не се обръщайте към дамите във форума с "како" - те не обичат чак толкова фамилиарничане.
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Пцуването на политиците вършеше работа за репове, но този клон го отрязаха:D
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

и аз бях мега-червен в началото - всеки тук се изреди да ми лепне един.
Ама аз бях много нахален ахаха
 
От: Re: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

В политиката няма репутация повече от половин година


Най лесно се натрупва като помагаш където можеш :)

Даааа и какво като е спряна там?
Дрискотрикс и компания отиват в произволна тема в съседния форум и пускат отрицателната.
както и положителната
Едно 60%/МИНИМУМ/ от репутацията тук е раздадена защото си от нашите момчета - тоест показал си че си политически пристрастен към дадена партия...

Лично са ми го казвали като са ми давали репутация.
И са ми давали отрицателна пак и са ми казвали че ми я дават защото много съм бил против герберите - значи съм от комунягите - на тио червено
И си е открито , написано е дори като коментар, пусни една търсачка
да видиш колко репове са дадени по политически причини и ги умножи по 4
защото ти вече си от нашите и получаваш реп за всяка реплика.
 
неправината репутация да се рипортва през ситемата за репорт като ви сложат неправилен реп на някой пост може сами да си го реповате има триъгълниче и под собствените ви постове :)

просто напишете че има проблем с репутация и ще проверим
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Аз съм нов във форума и съм съгласен, че до някаква степен трябва да се пренебрегват спамовете. Все пак правилата ми изглеждаш малко прекалени, при положение, че повече от нас (или поне така мисля) са се регистрирали, за да вземат някакво активно участие по конкретна тема или да се свържат на лично с определен потребител. В противен случай си бих чел постовете с интерес, но без да правя регистрация.
 
Правилата са сравнително леки и ако не се лъжа едно 90% от големите уебмастърски форуми имат подобни или дори по-тежки. Може да се пише на всеки по всяко време, но нека си представим, че някой, който влиза точно и само заради това, като реално гледа да спамне или/и скемне няколко потребителя. Колкото и кофти да звучи, и нечестно, често админите и репутацията на форума биват засегнати, тъй като съответния потребител е допуснат така лесно да прави каквото си иска. Знам, че всеки нов потребител гледа от негова гледна точка, но и в някои случаи това ограничение е и в негова полза - може да даде няколко силни мнения, за да хване и репутация. Някои не смятат, че това е важно, но доста търговци гледат репутацията, каква история има потребителя и най-вече как се подвизава тук, гледайки какво пише и коментира.

Хубаво е да се чете без да си потребител, но не пречи да се направи регистрация, отнема по-малко от минута. Не за друго, а защото след време, ако смяташ да се занимаваш с това, ще попадаш пак тук, или дори не е изключено да искаш помощ от някой, който вече се е сблъсквал с даден проблем. ;) Имаш още 4 поста, и може би няколко (малко дни), за да стигнеш до по-пълните права. Успехи.
 
От: Re: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Съгласен съм за частта с регистрацията, аз я направих без належаща нужда да коментирам или да се свържа с някого. Мнението ми не касаеше личния ми статус във форума, а беше по-скоро генерално. Благодаря за отговора все пак, мисля, че ще прекарвам доста време в този форум. :)
 
Re: От: Re: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Съгласен съм за частта с регистрацията, аз я направих без належаща нужда да коментирам или да се свържа с някого. Мнението ми не касаеше личния ми статус във форума, а беше по-скоро генерално. Благодаря за отговора все пак, мисля, че ще прекарвам доста време в този форум. :)

Пожелавам ти приятен престой тук и може да разчиташ на нашата помощ. Вярвам, че ще има какво да видиш, четеш и правиш тук във форума. ;)
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Репутацичта във форума за мен си осташа нчкакши зелени или чершени пиксели на екрана по вавно си остава като си задам нчкакъв въпрос да получа смислен отговор па макар и от щовек с отрицателна репутацич.
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Репутацичта във форума за мен си осташа нчкакши зелени или чершени пиксели на екрана по вавно си остава като си задам нчкакъв въпрос да получа смислен отговор па макар и от щовек с отрицателна репутацич.
9f5cbc0d0.jpg
 
Re: От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Репутацичта във форума за мен си осташа нчкакши зелени или чершени пиксели на екрана по вавно си остава като си задам нчкакъв въпрос да получа смислен отговор па макар и от щовек с отрицателна репутацич.

Рядкост е, поне по от моя опит, потребители с червена репутация да даде полезен съвет. Случва се, но рядко. в повечето случаи тази червена репутацията е дадена от хората, които помагат, и е дадена поради това, че въпросния потребител е показал или направил нещо лошо тук. ;)

Бих се доверил на тези, които светят в зелено и по-малко на тези, които светят в червено. Моят съвет е, просто стойте зелени или се опитайте да бъдете полезни, за да ви се увеличи рейтинга тук, пък това няма начин да не ви се отплати в бъдеще. ;)
 
От: Re: От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Хм което се оказва малко трудно за човек мъчещ се да на направи 10 мненич и да не спами много,а за написшането на смислен коментар или полезен съвет се изисква да се отдели време което винаги нестига.
 
Re: От: Re: От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Хм което се оказва малко трудно за човек мъчещ се да на направи 10 мненич и да не спами много,а за написшането на смислен коментар или полезен съвет се изисква да се отдели време което винаги нестига.

Мне, има още мнения, които може да дадеш. Нещо от рода на как оптимизираш времето си, нещо съветче за някой тук. Пък си на 2 поста. :)

Не знам защо последно време е толкова трудно да се пише по някоя тема, дори и да се споделят лични впечатления по въпроса. ;)
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

и според мен е малко ненужно ограничени, ок филтрират се спамерите и досадниците, но е малко натоварващо да се чудиш къде да изплякаш няколко никому ненужни поста само и само да ти се махне забраната.
 
Re: От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

и според мен е малко ненужно ограничени, ок филтрират се спамерите и досадниците, но е малко натоварващо да се чудиш къде да изплякаш няколко никому ненужни поста само и само да ти се махне забраната.

Забрана нямаш. Вече след 5 поста може да пращаш лични, а след 10 и тема да отваряш и да пишеш в пазара, но и едно 10 дни престой. Няма как, бате, единствени начин да държим работата покрай редактирането на спамарски изпълнения минимална и в същото време да се чувстват останалите потребители сигурни в рестикциите и злонамереното поведение, което колкото и да не ти се вярва го има в не малки количества, особено тук, където всеки иска да мине тънко, да си направи набързо "рекламата" и да засере на някой вече градената с години работа. ;)
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

хм...че аз тема и сега успях да пусна? преди да натрупам постове.
Защо не взаймстваш нещо от руските форуми, там имат какви ли не рестрикции и прочие. Специално за реклама има отделни подфоруми където всеки се рекламира в нова тема. Получава статус "търговец" под аватара. Обикновенно срещу скромна сума, или проверка от админите. Така поне рекламиращите са проверени и хората по спокойни. Е там има и доста други косвени елементи относно проверката на хората, има форуми в които доооста трудно те приемат. Тук още не съм преровил всичко и не съм се ориентирал, тъй че ако повтарям нещо сори, но може примерно да сложиш блек листове с измамници, спамери и прочие, както и уайт лист - с проверени хора. Ето например аз имам някаква идея (както казах в друга тема гениална, направо за миларди :Д ), но малко ме е страх да я разкажа на всеки за да не ми я отмъкнат, в такъв случай един уайт лист би бил от голяма полза.
Пак казвам, само споделям опит от чужди места, не съм се запознал с форума Ви напълно и съжалявам ако съм засегнал вече дискутирани неща :)
 
Аа, може и да можеш да пускаш тема, имам предвид за Пазара, там е с над 10 поста отключването на тази функция.

Колкото до русите и бг форуми - като се запознаеш с пазара ще разбереш, че тази символична сума е един голям минус тук. :) Колкото до платените опции, имаме такива, но гледам никой не си е прекършил ръцете да клика на нея от новите посетители: http://www.predpriemach.com/premium/ - този ти акаунт ти позволява повече неща и отключване на много важни функционалности още в началото. Сумата е и един вид гарант, че хората щом са си платили няма да вземат нещата толкова несериозно. ;)

Имаме и листи с измамници също, а заслужите от тях си имат и отделни теми. ;) Колкото до лайт листа, просто гледай потребителите с рейтинги и постове. Кой какво присъствие и впечатление създава. Лесно може да се ориентираш с кой да работиш и с кой не. ;)

Много от нещата, които имаме са вече работещи практика от запада. Но все още внедряваме и развиваме някои. Всеки един казус ни кара да вкарваме нови правила, рестрикции или възможности. Поне доколкото системата ни позволява де. :)
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Радвам се, както казах стрелях на сляпо преди да съм напълно запознат:).
 

Горе