"Нетинфо" придоби 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

sh77

New Member
„Нетинфо“ придоби 25% от най-големия сайт за групово пазаруване в страната – Grabo.bg, и 25% от частния клуб за пазаруване на маркови стоки – Trendo.bg.

цялата статия тук

за каква сума ли става на въпрос ? ;)
 
От: "Нетинфо" придоби 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

Още преди месец някъде, в АБВ имаше доста реклама на грабо и трендо. Тогава се зачудих, защото се усъмних да са купили толкова реклама...явно наистина не са били купили.
Или тогава вече е било договорено или са правили някакви тестове да видят какви ще са резултатите от реклама в пощата.
 
От: "Нетинфо" придоби 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

Доста добра инвестиция.. с тая извратена медия дето имат нетинфо, бая поръчки ще набарат..
 
От: "Нетинфо" придоби 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

Тея не фалираха ли вече бре :D
 
От: От: "Нетинфо" придоби 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

Още преди месец някъде, в АБВ имаше доста реклама на грабо и трендо. Тогава се зачудих, защото се усъмних да са купили толкова реклама...явно наистина не са били купили.
Или тогава вече е било договорено или са правили някакви тестове да видят какви ще са резултатите от реклама в пощата.

те тогава може да са ги придобили, но сега да си правят труда да го казват
 
Нетинфо купи 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

Прясна, прясна новина, от деня: http://www.vesti.bg/bulgaria/medii/netinfo-pridobi-25-ot-grabo.bg-i-trendo.bg-6023789

Просто я пускам, защото рядко стават сделки в такива мащаби на локално ниво. а тази си не значителна и дори за годината, заедно с закупуването на Инвестора по-рано през годината. :)

Някой да има някакви коментари? На мен ми се вижда добра покупка. Щеше да е добре да се знае и сумата, но карай.
 
От: Нетинфо купи 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

Има нещо иронично, че не си забелязал как вече има подобна тема с абсолютно същото заглавие, отпреди няколко часа ... прясна, прясна ... през една под тази :wink:
 
Re: От: Нетинфо купи 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

Има нещо иронично, че не си забелязал как вече има подобна тема с абсолютно същото заглавие, отпреди няколко часа ... прясна, прясна ... през една под тази :wink:

Да, сега я видях. Изпуснал съм я. ;)
 
От: "Нетинфо" придоби 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

Сега да си вземеш сайт за групово пазаруване е като да си купиш фабрика на 8 септември 1944 г.
 
  • Like
Реакции: CTAH
@ тест не е точно така , може да е минал бума но лидерите си продават

а и единствения начин да се наядеш с пеипал в софия са сайтовете за групово, взимаш ваучери за храна от някъде и поръчваш :)


пп защо тази тема в офтопика както и тази на блинки като си говорим за пари (мястото и е в секцията за парите в интернет)
 
От: Re: "Нетинфо" придоби 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

защото и те не са обявили такива за покупката. :)

по принцип съм забелязал , че никога не съобщават за колко мъни става самата сделка, на нас ни остава само да гадаем , но дали са платили повече от милион ;)
 
Абе има и публични цени. Имам спомени за няколко сделки, които минаха през новините и със стойност. За тези сайтове и проценти, да, възможно е да са цакали повече от милион. И везните са натежали за тук заради Грабо. :)
 
От: "Нетинфо" придоби 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

"Grabo.bg е основан през май 2010 г. и има най-голямо пазарно присъствие със своите близо 1 000 000 регистрирани потребители."

Хахахахах ебати надутите статистики. В България едва ли толкова хора имат компютри, да не говорим колко знаят за Grabo, колко знаят откъде да си пуснат браузъра и да се регистрират и колко реално са искали да се регистрират...
 
От: "Нетинфо" придоби 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

Според мен целта е пазарен дял, не толкова печалба.
 
Re: От: "Нетинфо" придоби 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

Според мен целта е пазарен дял, не толкова печалба.

Да, то след време ще се забележи все по-голямо изкупуване на важни за БГ мрежата сайтове с цел контрол над определени пазарни ниши и малко разширяване на активите в уеб естество. А няма да се учудя да се получи и същото като на запад или тук с кабелните оператори - големите да изкупуват малките. Преди няколко години на мои приятел му предложиха да купят неговия сайт от медийна група в топ 5. Във фокуса ще са Нетинфо, Инвестор.бг, Спортал.бг, и др. големи.
 
От: "Нетинфо" придоби 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

Вероятно става дума за около милион, но не повече. ПО-важното е, че е има раздвиждане в тази сфера, колкото и да е локална.
 
От: Re: От: "Нетинфо" придоби 25% от Grabo.bg и Trendo.bg

По данни на вписванията в Търговския регистър тя е за общо 1.224 млн. лева. "Нет инфо" е платил 1.212 млн. лева за дела в "Грабо медия" (Grabo.bg) и 12.5 хил. лева за този в "Трендо бг" (Trendo.bg), показват договорите.
Интернет групата на "Нова" навлиза и в онлайн търговията
Не е зле.
 

Горе