Не искат да ми регистрират бг домейн

Нещо не схванах тея РЕгистар.бг и БГрегистар.орг към една фирма ли са или оделно и кое е по добрия варянт
 
@lighter ако ще си копувам домейн, 100% няма да е xxx.X.bg. много аматьорско изглежда

В нито една дръжава не ти искат фирма за да можеш да си регистрираш техен/роден домейн.

.COM можеш да си регистрираш от всякаде
.BG можеш от няколко места. регистрара иска документация, останалите ти дерат кожата без да искат документи/фирми и т.н.
 
inviSible каза:
Нещо не схванах тея РЕгистар.бг и БГрегистар.орг към една фирма ли са или оделно и кое е по добрия варянт
Регистър.БГ са официалният регистър на домейн имена в областа .bg. Те в крайна сметка проверяват документите и извършват регистрацията. БГРегисър.ОРГ са посредник. Те подготвят документите вместо вас и за това вземат допълнителн такса.
 
DEATH каза:
@lighter ако ще си копувам домейн, 100% няма да е xxx.X.bg. много аматьорско изглежда

В нито една дръжава не ти искат фирма за да можеш да си регистрираш техен/роден домейн.

.COM можеш да си регистрираш от всякаде
.BG можеш от няколко места. регистрара иска документация, останалите ти дерат кожата без да искат документи/фирми и т.н.
Твърдението ти, че в нито една държава не ти искат документи не е вярно. С колко държви си запознат. Аз с много. Пробвай във Франция или Ирландия например да си регистрираш домейн без основание(име на регистранта или търговска марка и други)? В почити всички регистри на домейни на държави (а не такива с общо предназначение като com и org) се изискваше или се изисква основание. В Испания премахнаха основанието през 2005 например (когато вече имаха солидно количесто регистрирни домейни с основание). Това са фактите. Всичко друго е спекулация.

И какво му е аматьорското на vremeto.v.bg или на imot.v.bg.
 
Еми като е от регистар.бг да каже защо не може да се купи домейн от физическо лице.... аз сам БГ гражданин и искам БГ домейн това е мое право закво трябва да хвърля 500лв за документи и глупости .... аве тешак работа или по точно Българска му работа , гледат от всякаде да те одерат
 
inviSible каза:
Еми като е от регистар.бг да каже защо не може да се купи домейн от физическо лице.... аз сам БГ гражданин и искам БГ домейн това е мое право закво трябва да хвърля 500лв за документи и глупости .... аве тешак работа или по точно Българска му работа , гледат от всякаде да те одерат
Ами може да си купиш .bg домейн като физическо лице - никакъв проблем. Във всяка от 36 допълнителни области има много домейни на физически лица. Не виждам, защо не ви харесват.
Има и много домейни директно в .bg на физически лица, но там хората си вадят търговски марки.
Аз пак ви казвам не само в .bg се иска основание. В доста други ccTLD (country code Top Level Domain) се изисква основание. Не може да сравнявате .bg домейните с .com или .org.
 
inviSible каза:
Еми като е от регистар.бг да каже защо не може да се купи домейн от физическо лице.... аз сам БГ гражданин и искам БГ домейн това е мое право закво трябва да хвърля 500лв за документи и глупости .... аве тешак работа или по точно Българска му работа , гледат от всякаде да те одерат

Напълно те подкрепям
 
man0l каза:
inviSible каза:
Еми като е от регистар.бг да каже защо не може да се купи домейн от физическо лице.... аз сам БГ гражданин и искам БГ домейн това е мое право закво трябва да хвърля 500лв за документи и глупости .... аве тешак работа или по точно Българска му работа , гледат от всякаде да те одерат

Напълно те подкрепям

Ако си пречупите съзнанието и възприемете домейните от трето ниво [a-z0-9], можете само да извлечете изгода. Цената е 23 лв и не ти трябв основание. Напълно работоспособни са. Защо възприемате com.uk, а не можете да възприемете .c.bg.
Домейните не са ваше право. В никой закон не пише, че човек по рождение има право на домейн. Да питежаваш .bg домейн е по скоро престижно именно, защото зад всеки домейн седи организация или лице, което го използва. С .bg домейните има далеч по - малко злоупотреби отколкото с com да речем.
Не ми се иска да продължавам, защото ще кажете, че правя реклама, а не ми е целта това.
 
Значи аз не възприемам и com.uk ли там как е просто са ми грозни тея домейни и ми приличат на free... затова искам да си имам .бг домейн и ако искаш ми отговори на ЛС да разбера някой неща за регистар.бг
 
lighter каза:
man0l каза:
inviSible каза:
Еми като е от регистар.бг да каже защо не може да се купи домейн от физическо лице.... аз сам БГ гражданин и искам БГ домейн това е мое право закво трябва да хвърля 500лв за документи и глупости .... аве тешак работа или по точно Българска му работа , гледат от всякаде да те одерат

Напълно те подкрепям

Ако си пречупите съзнанието и възприемете домейните от трето ниво [a-z0-9], можете само да извлечете изгода. Цената е 23 лв и не ти трябв основание. Напълно работоспособни са. Защо възприемате com.uk, а не можете да възприемете .c.bg. .
Не говори глпусти аз ще правя бизнес на тоя домейн а не сайт за любовни писма. Като си направя фирмата ще се видим с вас спокойно. Защо човек трябва да има фирма че да прави пари от сайт
 
Re: haha

ovanes каза:
Prav si "lighter". Predlagam da si registrirate saita na register.v.bg.
Shte budete QKO profesionalni.
REGISTER.BG sa tragediq. Ako nqkoi predloji da srinem monopola - pishete me vutre.
НЯМА ТАКОВА НЕЩО КАТО МОНОПОЛ. Все едно да кажеш, че и патентно ведомство са монопол.Всеки регистър на домейн имена е един - така е по цял свят(да и регистъра на .com и .org и .net е един). И в България има регистратори - просто не се рекламират толкова много, колкото регистраторите на com и org домейните.
Когато започнеш да разбираш как работи DNS системата и защо е такава, тогава можеш да тръгнеш да я подменяш.
Кога си имал вземане даване с Register.BG ЛИЧНО, за да казваш, че са трагедия?
Какво не е наред? Заради това, че защитават инетелктуалната собсвеност ли е?
От година вече цените са намелени и процедурата по регистрация и конфицурирането на домейни са автоматизирани.
И други регистри започнаха да възприемат идеята за еднобуквените разширения на зоната. Скоро, лека полека, ще се появят и професионални сайтове в тези домейни. Нещата не стават за един ден. Българина е мнителен. Нека първо някой друг да пробва. Само времето ще покаже, кой е бил прав и дали еднобуквените домейни изглеждат професионално.
 
...

Кажи си, че работиш там, и си се регистрирал тук само за да обориш мненията на хората от форума.
После вземи кажи на колегите си да отговарят на имейлите. От 2 седмици и повече чакам отговор на въпрос. Ето това е непрофесионално.
Аз съм ЗА това да има процедура, за да не се злоупотребява. Но не може заради това, че сте единствени да си правите каквото искате.
А домейн от типа v.bg e пълна смешка по-добре въобще не го казвай.
Явно "имате проблем с пощата"... Ако не седяхте по цял ден по форумите да обяснявате как всичко е точно във Вашата фирма можеше да ви остане време да си отговорите на запитванията.
Коя сериозна фирма игнорира имейли?
Поздрави Lighter!
 
А, бе Лайтер, я се стегни малко и не приказвай глупости. Заради тъпата ви политика сума ти хора регистрираха домейни като bgneshtosi.com и neshtosibg.com

Дръжте си ги тия .бг домейни, да ви приседнат дано.

П.П. Заради тъпата ви политика навремето HP не успяха да регистрират БГ домейн. Като си толкова отворен и начетен, кажи ми дали в Ирландия, Франция и Испания са забранени двубуквените домейни.

Аре у лево, да продаваш скъпи домейни на балъците.

Админите да ме извиняват, ама съм доста чувствителен на тема бг домейн.
 
регистрация на домейн .бг

Здравейте,
аз смятам, че имам малко информация и опит, които да споделя с вас.
Първо това, че е трудно да се регистрира домейн .бг е един мит. Струва повече но и получаваш за сметка на това.
Има няколко начина за регистрация, но най-лесният и бърз е чрез име на фирма. Изключваме ЕТ. ЕТ е странна работа. Правно ако не се лъжа съществува само в България. Частно лице със статут на юредическо. Името на ет изглежда така: ЕТ "Мания - Георги Петров". Тоест може да регистрираш домейна maniageorgipetrov.bg

Запазената марка струва около 400 лв. Регистрацията на ЕООД, ООД струва в зависимост от града и хонорара на адвоката. В повечето случаи пак е между 400-600 лв. Ако сте достатъчно интелигентни и начетени можете да си я регистрирате сами. Не е трудно. Тогава ще ви излезне някъде около 300 лв.

Вече има хора, които регистрират масово домейни за да изнудват дружества, сайтове и тн. Съвсем пресен пример е историята с vbox.bg (vbox7.bg). Попринцип е хубаво да има малко по усложнени правила за да не регистрира абсолютно всеки. Има фирми с по 200-300 домейни, които си ги държат под ръка и един ден ще ги продават за бесни суми. Аз не харесвам и не уважавам такъв тип бизнес.
Ако всеки можеше да регистрира домейни без основание, още през 1999 щях да съм регистрирал 500 домейна и желаните от вас сега щяха да са заети. Свободни щяха да бъдат само домейни от 7 букви нагоре.

Гледайте и от позитивната страна на въпроса.
 
man0l каза:
ми искам да ви се оплача. Пуснахме си заявка за бг домейн, разбрах че можело от частни лица да се регистрира, отидохме в офиса да го платим и се оказа че сме нямали основание да го поръчаме. Не стига че искат 70 лв за домейн. ами си ги и пазят за тях. Какво е това нещо. Евентуално ще го прекараме през някой фирма и тогава ще си го взема домейна. Та така и така съм подкарал темата, някой може ли да ми каже колко струва да си регистрирам търговска марка или да направя нещо, че да отговарям на условията на РЕГИСТЪР.БГ

Днес се сблъсках с абсолютно същия проблем...жалко, че не съм прочел темата преди това, щях да си спестя време и нерви. Оказва се, че като физическо лице не можеш да си регнеш .бг домейн, освен ако нямаш регистрирана търговска марка преди това...И в двата случая (физическо и юридическо лице) ти излиза доста солено.
 
Преди около година и аз си блъсках главата с bg. Сега обаче като гледам нещата са доста по-лесни. Съвета ми е да се обърните към inc.bg При тях регистрацията е доста по солена от 70лв, но това е само регистрация и цена за първата година, след това си е пак 70лв на година таксата. От опит мога да ви кажа че ако наистина ви регистрират bg за обявените при тях суми до 400лв, и то без да отговаряте на условията на register.bg си е направо изгодно. Mъките, чакането и парите ако тръгните сами са повече.
 

Горе