Не могат да изкарат депутатите :)

От: Не могат да изкарат депутатите :)

Тук ще се съглася. Днес по радиото го слушам как реве ББ, че правят чистка. Е какво очаква, да си задържат старите некадърници на сегашните си позиции. Това не е логично.И и много сегашни съм сигурен, че дънят системата, нещо като троянци. :) А бе това политиката е гадна работа. :)

То лошото е, че сега слагат нови некадърници :). Дъщерята на дърта комунистка, мангали разни и т.н.

П.П. Очаквам включване от типа: "Щом тиквоча ги е назначил, значи че са по-големи некадърници".
 
От: Не могат да изкарат депутатите :)

То лошото е, че сега слагат нови некадърници
Лошото е че дори не са нови, връщат си старите некадърници от времето на тройната коалция, тъй като са доказани некъдърници ще свършат същата работа в новата тройна :)
 
От: Не могат да изкарат депутатите :)

не не трябва нещо по силно за да излязат от там :)
 
От: Не могат да изкарат депутатите :)

не не трябва нещо по силно за да излязат от там :)

Зимата наближава и тогава ще излязат "Грозните и Гладните", както се изрази един друг потребител на форума.Тогава БСП ще има сериозен противник в тяхно лице.Сега няма никаква интрига с тези мирни протести.Комунистите не биха сдали властта за нищо на света, това е в идеологията им.
 
От: Не могат да изкарат депутатите :)

Зимата наближава и тогава ще излязат "Грозните и Гладните", както се изрази един друг потребител на форума.Тогава БСП ще има сериозен противник в тяхно лице.Сега няма никаква интрига с тези мирни протести.Комунистите не биха сдали властта за нищо на света, това е в идеологията им.

Не ги подкрепям сегашните, но до зимата ще свършат повече работа, отколкото оня нещастник за 3 и половина години. А като излязат гладните и грозните, ще си качат и такъв на власт. Познайте за кой иде реч. ;)

Да, комунистите не пускат властта, това е така. Ама и е хубаво на следващите избори да си дадат гласа хората, които могат поне да предотвратят те да се докопат пак. Иначе само мрънкане чувам. :)
 
От: Не могат да изкарат депутатите :)

Не ги подкрепям сегашните, но до зимата ще свършат повече работа, отколкото оня нещастник за 3 и половина години. А като излязат гладните и грозните, ще си качат и такъв на власт. Познайте за кой иде реч. ;)

Да, комунистите не пускат властта, това е така. Ама и е хубаво на следващите избори да си дадат гласа хората, които могат поне да предотвратят те да се докопат пак. Иначе само мрънкане чувам. :)

Определено ще свършат повече от него.То такъв егоцентрик и инфантил като него няма.
 
От: Не могат да изкарат депутатите :)

Не ги подкрепям сегашните, но до зимата ще свършат повече работа, отколкото оня нещастник за 3 и половина години. А като излязат гладните и грозните, ще си качат и такъв на власт. Познайте за кой иде реч. ;)

Да, комунистите не пускат властта, това е така. Ама и е хубаво на следващите избори да си дадат гласа хората, които могат поне да предотвратят те да се докопат пак. Иначе само мрънкане чувам. :)
Да ще свършат повече! Техният проблем е, че няма да могат да изпълнят плана си - както и ти сам каза трябва повече. Та затова сега го правят ударно в краткосрочни планове.

За жалост не е това, което си мислиш за тези месеци доказаха, че това което искаш от към промени в бизнеса няма стане - реформи нивки, актуализацията е не случайна :) Това което, правят ударно сега е да вземат едни пари и да гарантират други проекти :) Иначе, що са ти толкова много пари дето ще теглим като дълг и те самите официално не знаят какво ще ги правят, но ще вадят буфер на буфера в резерва :) А парите в резерва не са целеви харчове - колко удобно а :)
 
ама и те се изхвърлиха много брутално. Забелязал съм, че правят всичко набързо - това крие и своите рискове. Но всичко лека полека някакси по ме радва. Намалели подслушвания до 300%. И оня умник ловеше читанки, замунди, торенчета, супер-потребители във Vbox7, тези удариха некви килъри в Перник. Някак си има разлика, нали? :)

Аз промени в бизнеса реално не искам. Далеч съм от мисълта, че държавата ще помага на бизнеса, при тези управляващи и след 100 години. Някакси не сме доживели това време още. Но и момента с уредените фирми (от кръга на един кой си депутат и партия) и нормалното функциониране на системата държава-бизнес ми е достатъчен на мен. Не е едните нещастници да ти бавят кинтите, а в същото време НАП да те натиска за данъци и глупости. Нали? Това някак не е добре.

Да ти кажа ли защо са ти толкова много пари? :) Защото имахме губеща политика 3 години и половина. А като губиш, ти наистина губиш. И ако мислиш, че 1 млрд са много пари за дълг, питай герберите колко милиарда са натрупали за този период. :) Ти си мислиш какво ще ги правят, аз реално си мисля ще им стигнат ли. Не че знам къде ще отидат, то и те не знаят до последната стотинка, но определено не е като да взимат властта от някой кадърен, нали? :)
 
От: Не могат да изкарат депутатите :)

Това с резерва нещо ми е мътна индия.
Тоя резерв не е ли само ако си *бе ма*ката? Тоест, очакват ли да си *бе ма*ката та ще го буферират?

Това ми звучи все едно - направил съм си разчетите за септември, знам че ще ми стигнат парите за всички нужди, ама ще си изтегля едни 1000 кинта кредит на дебела лихва, да си ги сложа в дюшека. Не звучи ли тъпо?
 
От: Re: Не могат да изкарат депутатите :)

Да ти кажа ли защо са ти толкова много пари? :) Защото имахме губеща политика 3 години и половина. А като губиш, ти наистина губиш. И ако мислиш, че 1 млрд са много пари за дълг, питай герберите колко милиарда са натрупали за този период. :) Ти си мислиш какво ще ги правят, аз реално си мисля ще им стигнат ли. Не че знам къде ще отидат, то и те не знаят до последната стотинка, но определено не е като да взимат властта от някой кадърен, нали? :)

Блинки, не си икономист и те ловят културно - увеличение на икономиката с дълг води до банкрут. Икономически растеж се прави със спестявания>Инвестици>Инвестиции в капитал>Увеличаване на Производителността>ръст на доходите>Ръст на стандарта. Трябва се прекъсне целият този кръг с дълговете - дългове се взимат за да се запазят структурните неефективности. Дълг се взима защото е СОЦИАЛНО И ПОЛИТИЧЕСКИ НАЙ-ИЗГОДНО - спрямо нови данъци или рязане на разходите, последен вариант е печатането, знаеш до къде се докарахме с него 96-97! ГЕРБ взимаха и то доста и нищо не направиха, проблемите станаха още по-големи! Сегашните продължават същата практика! Дълговете са временно решение, отлагайки тежките проблеми за в бъдеще, когато ще са още по-тежки.

Имах неква надежда да заиграят разходната част със знак минус и приходната със солиден + и най-вече да си оправят бакиите с митниците и контрабандата и нелегалните вносове!

Когато политиците взимат дългове те правят най-лесното като обричат икономиката в дългосрочен план.

А в нашият случай не се знае официално къде ще отидат, говорят за резерв?! Ако е за един резерв ще правим малки емисии при нужда както ББ. А тук си говорим големи суми и най-вече мина една емисия Юни месец - лихвата по седем годишните ДЦК бе 2.82% и 1.7 презаписване/покриетие, а Май месец същата емисия бе при лихва 2,45% и близо 3 път презаписване - лихвата бе висока в нчалото на годината после падна най-ниско през Фев и сега пак на горе. С други думи пазарите са нервни и една голяма емисия от 1 милиард, ще бъде на много по-висока лихва. А и ще е висока и заради факата, че тези пари отиват за харчове, не за инвестиции. Емисията от 800 милки беше обезпечена със средства от ЕС и тези пари бяха за рекордно кратко време при нас!

Лошото на заемането на кредити за харочове, е че и до година ще има същото харчене, че и увеличено - някой слоеве няма са доволни - тук не говоря за социалната сфера само.

Ей това е кофтито - сегашните по нищо не се различават спрямо ББ. А за връщането на парите още е рано - казах ти всичко е ударно в краткосрочен план не случайно :) Дай да видим зимата и до година и после ще си говорим пак.

Единственото, което има огромна разлика е скандалите - подслушвания, вътршно структурни скандали и т.н. Но при опита на столетницата тези нещата никога на са били и публични - ББ трябвало да учи повече. Но пък това, което се вижда фул с Хасановци, по всички местни/общиснки/областни структури на властта!
 
Последно редактирано:
Не съм, но не съм и готов да повярвам, че без да се си разплатиш задълженията, ще успееш да задвижиш колелата на машината. Сега кой прав, кой крив. Никой не знае, освен далавераджийте в парламента.

Икономически растеж се прави със спестявания>Инвестици>Инвестиции в капитал>Увеличаване на Производителността>ръст на доходите>Ръст на стандарта. Трябва се прекъсне целият този кръг с дълговете - дългове се взимат за да се запазят структурните неефективности. Дълг се взима защото е СОЦИАЛНО И ПОЛИТИЧЕСКИ НАЙ-ИЗГОДНО - спрямо нови данъци или рязане на разходите, последен вариант е печатането, знаеш до къде се докарахме с него 96-97! ГЕРБ взимаха и то доста и нищо не направиха, проблемите станаха още по-големи! Сегашните продължават същата практика! Дълговете са временно решение, отлагайки тежките проблеми за в бъдеще, когато ще са още по-тежки.

Аз за тази част не споря. Казвам ти, че има два варианта - или правителството не се разплаща с бизнеса и другите, на които е задлъжняло или фалит и йок всичко. Добре каза, че икономически ръст е при спестяването, но за съжаление това не се наблюдава от доста време насам. Не се сещам за правителство оставило зад гърба си пари в излишък. След като е погасило всичко ще има за погасяване като дългове и задължения. Сегашните го правят, но не е като да те забият с 4 милиарда и то само едното теглене, после още имаше. Продължават практиката, защото и тези и миналите не стават. Никой политик явно няма толкова акъл да избута системата на плюс, за което не протести, а не знам какво трябва да има по площадите. Май клади, да се върнем в средновековието. :)

Няма как да не се отлага във времето грешките на сегашните, миналите и по-миналите. Ако имаше система за разстартирване на системата всеки 4 години щеше да се използва. За жалост няма и ето това се случва в момента. Не знам защо трябва да си икономически грамотен, за да го разбереш? Просто си правиш изводите и е ясно. Имам познати, които са нон стоп в дългове, но са лачени - с телефони, коли и не знам си какво. Това е пренесено и тук, но в по-големи мащаби. Като му теглиш чертата след това правителство и направи си ще седиш и ще чакаш, за да видиш какво ще ти вдигне държавата, за да може да компенсира тези загуби. И пак няма да и се получи. Защото държава взимаща от народа и то от този, няма бъдеще. ;) Като ни гледам икономиката, че чудя колко ли бизнеса го играят честно. :)

Да, но пак да не следваме икономическите практики, а логическите. Реално те след време ще имат пак същите харчове, но ще са на принципа, както и човек взел кредит, че ще имат по доходна година и ще успят да съживят това, което наричат икономика. Аз за социалната сфера не говоря, там трагедията е пълна. Говоря за това, от което уж трябва да имат интерес тия - работещият бизнес. Ако и това им през, значи ще си затъваме яко. ;)
 
От: Не могат да изкарат депутатите :)

Аз по-горе не случайно ти казах, че те ловят. Има начин, как да се спрат всички проблеми, трябват ти държавници и да отдръпнат държавата от икономиката. Да върнат дълга и да съблюдават условията на пазара и бизнес среда, да гарантира правата на хората и бизнеса и да се търси възмедие при прекрачването. Това е равно на ефектвност при институциите - това е държавата и това трябва да бъде. Не да дондурка всички и да заема и регулира ли регулира.

Спестяванията ги имаме и са на лице - банковият сектор. Растеж се прави със спестявания и то на хората, държавата никога не е играела в тази част просто те масово са дефицитни :) Би било добре, ако нашите глупаци минат на поне балансиран бюджет, а най-добре на излишък.

Говориш за разплащане, съгласен съм - но аджеба знаеш ли колко е е забавеното плащане?! Ще се очудиш, че е малък процент спрямо икономиката и при плащането му пак няма е кой знай какво различни, проблемите са си тук на лице. Плащанията ги говорят за пред медиите - тези спрени плащания са толкова нищожни на фона на другите проблеми, че ..... Последните години бизнеса финансира безлихвено държавата със спрените плащания и най-вече ДДС-то. Сега уж са се разплатили, което е добре дано запазят и за напред това. Утре могат решат да ги спрат не е като да нямат опит, но това е малко в сравнение с монумента, който трябва отместим в икономиката и да го разрешим - а в момента за кой ли път го отлагаме. Спиране на политическия порочен кръг, това не са политиически угодни решения, защото не са популистически, но са най-добрите за една икономика ....
 
От: Не могат да изкарат депутатите :)

ако има предсрочни избори, ГЕЯ трябва да напусне политиката завинаги
разбирам, че няма и ден трудов стаж - но ще трябва да се преквалифицира...нищо, че вече е дърт
 
От: От: Не могат да изкарат депутатите :)

ако има предсрочни избори, ГЕЯ трябва да напусне политиката завинаги
разбирам, че няма и ден трудов стаж - но ще трябва да се преквалифицира...нищо, че вече е дърт

Силно ме съмнява БСП/ДПС - всичко от БКП-то си има твърд електрорат така, че пак ще са си във властта.
 
От: От: Не могат да изкарат депутатите :)

Силно ме съмнява БСП/ДПС - всичко от БКП-то си има твърд електрорат така, че пак ще са си във властта.
Ако БСП и ДПС не са на власт, това означава, че не си в БГ. Това са паразити и не може без тях. Нищо, че чеп за зеле не става от тях, те си настояват да са там. Какво друго да работят завалийте? Седят и дрънкат само глупости. Голяма част от тях в обикновения живот са аутсайдери.

Няма как държавата да се откачи от бизнеса, тази симбиоза се учи в Макроикономиката. Това е здрава система дръжава-бизнес-потребител. Държавата сама по себе си не става за нищо. Ако се отдръпне от бизнеса, тогава бизнеса ще скочи с много, но държавата ще потъне, защото тя каквото е имала като бизнес е продадено, разграбено и предадено. Това е горчивата истина. Няма нищо. И нищо не може.

НЕ знам точно какви спествания има, но не изглежда да са и много, ако въобще има де. :) Иначе хората си сместяват, то за това така ни върви и икономиката - на никъде. Потреблението е доста свито. А даже и да има такова, парите се изливат в чужбина. За храна и продукти/услуги от първостепенна важност е ясно - няма как да купуваш от чужбина, като са ти нужни веднага. НО за дрехи и подобни, защо не. И практиката показва, че това започва да е масова практика. Обещавам следващото обзавеждане на гардероба да го направя от чужбина. А антибиотъчните пилци и пластмасовите дмати, отдавана не съм ги ял от тези велики вериги супермаркети. :) Да пипат и те дългото чорапче. ;)

И какво значение има колко е забавено плащането, като е в графа "забавено". Блеки, сега като си икономически вещо лице, кажи ми ти какво става когата паричния поток не засича срокове? Мисля, че ще си отговориш сам. ;) Не знам колко според тем са нищожни тези плащания, но щом бизнеса започва да издухва, явно не са чак толкова нищожен проблем. И защо подяволите трябва да квалифицираме един проблем като сериозен, маловажен, непреоритетен. Щом е проблем, значи пречи. ;)

Какво означава "утре могат да спрат"? Естествено, че могат. Но може и да не го направят. Тук вече гадаем. :) Не знам кой какво мисли, но всичко е цакане и нормално забогатял все по-рядко се вижда. Не че нямам убава икономика, ама някак трудно става да правиш нормално бизнес тук и да си ОК. ;) Системата определено куца яко.
 
От: Не могат да изкарат депутатите :)

Току що ми се обади колега, производителна пипер от Крумовград. Сподели, че още нито един прекупвач не ги е посетил.
 
От: От: Не могат да изкарат депутатите :)


Това и аз викам за БКП-то, няма как в идните 10 години има проемяна - най-малко пенсиите трябват се разредят.
Ами като са те учили на Кейнсианизъм така е д-вата тя майка тя баща тя БОГ. Точно и затова е там държавата си паратизира и да заблуждава масите, че без нея са загубени - а в миналото при една силна държавност, която не са е намисало много нещата са били коренни :)

Виж си балансите на банковата система в БНБ и ще видиш средства - в момента са много по-вече от колкото началото на предишният буум(то не случайно и лихвите са на по-ниски нива от преди кризата). Инак сам си избираш от къде какво да купуваш - даваме малко повече пари, но пък си купуваме качествени неща. Обичам да си взимам всичко от БГ, но при еднакво качество и разлика в цените ще си взема по евтиният вариант без значение от къде е.

Принципно държавата го раздава на невърнато ДДС почти винаги в рамките на 350 милиона, но по неофициални данни и до 500 стига - тук се говори за невърнато не за задължения, както Орешарски ги смеси преди 2 седмици. Много е лошо това - факт! Но на фона на един БВП е малка. Ако влезем в твоята логика при засичане на паричните потоци и тяхното им дисконтиране в проектите, то ако се чака само на едно ДДС и това да води до оцеляване на бизнеса, то този бизнес 100% работи на икономическа загуба(има разлика между счетоводна) - сериозно съм инвестирал време и ресурс в сферта на инвестициите в частност и анализи/оценки на компании и ако едно ДДС ще я бутне, то в този случаи всичко ще е бутне - видимо има проблеми с ефективността по линията мениджмънт продукт. Идеята е що толкова фирми изпопадаха - можеш да търсиш отговор в бизнес цикъла(много време е за обяснение и Кейнсанизъма дето са те учили на него няма ти помогне). А защо сме така и се усилват нещата вече може търсиш отговор в политиците ББ прави доста регулаторни глупости, всичко замаскираше с магистралите и пътя - лошо няма, трябва ни инфраструктура. В момента Ореха грам реформа не предлага само яко харочове и пазене на статуквото. А за другите пари там вече са проектните пари към държавата и фондовете, голяма част са на средни и големи фирми и там схемите са много различни - на базата на големите фондове/субсидии се взимат едни големи кредити и при грешна преценка на идните събития става адски лошо .... А защо казвам, че е малко - просто защото всичко това касае малък %, на фона на колабиралият БЕХ и НЕК, който всеки момент може да дръпне цялата икономика на долу кое ти се струва по приоритетно и кое трябва се оправи. В момента правителството се "разплати" и ще вземе едни пари за всеки случай, които и то няма знае за какво са му, свалихме ток административно, а цялата енергия е в технически фалит - но, кой му пука :)

Сети се при първата тройна, имахме спрени почти всички ЕС фондове - процента да се спрат и плащания от догодина при кофти разчети, е голяма възможността. Утре те борда могат да бутнат, ако искат и това е възможно, но хайде да не говори за такива гадни неща.

Исках да кажа, че в момента тройните по-нищо в икономически план не са различават от ББ и ко и затова радоста на много в този форум ми е страна, но то е така като за тях е важно ББ го няма, пък който и да дойде няма проблем. Виж там от сигурности и подслувашния няма разберем те са си корифейте на доносите/подслушвания и т.н, но това не излиза на яве.
 
Последно редактирано:
От: Не могат да изкарат депутатите :)

Когато това правителство заяви, че първото нещо, което ще направи, е да се погрижи за майките и децата не мислех , че това ще са Делян Пеевски и майка му

:D
 
От: Re: Не могат да изкарат депутатите :)

ама и те се изхвърлиха много брутално. Забелязал съм, че правят всичко набързо - това крие и своите рискове. Но всичко лека полека някакси по ме радва. Намалели подслушвания до 300%. И оня умник ловеше читанки, замунди, торенчета, супер-потребители във Vbox7, тези удариха некви килъри в Перник. Някак си има разлика, нали? :)

Аз промени в бизнеса реално не искам. Далеч съм от мисълта, че държавата ще помага на бизнеса, при тези управляващи и след 100 години. Някакси не сме доживели това време още. Но и момента с уредените фирми (от кръга на един кой си депутат и партия) и нормалното функциониране на системата държава-бизнес ми е достатъчен на мен. Не е едните нещастници да ти бавят кинтите, а в същото време НАП да те натиска за данъци и глупости. Нали? Това някак не е добре.

Да ти кажа ли защо са ти толкова много пари? :) Защото имахме губеща политика 3 години и половина. А като губиш, ти наистина губиш. И ако мислиш, че 1 млрд са много пари за дълг, питай герберите колко милиарда са натрупали за този период. :) Ти си мислиш какво ще ги правят, аз реално си мисля ще им стигнат ли. Не че знам къде ще отидат, то и те не знаят до последната стотинка, но определено не е като да взимат властта от някой кадърен, нали? :)

Относно бизнеса...Откакто се заговори, че ще вдигат минималната заплата с 30 лева и бизнеса скочи, че щял да фалира.Ама от 30 лева ли ще фалира?!Какви са тези глупости.Нека да не забравяме, че бизнесмените карат коли за по 100 хилки и то на лизинг.Е, не могат ли да си купят една кола за 5 вместо за 100 и да не се притесняват, че ще фалират, ами да дават 340лв, минимална.
Иначе да и аз се радвам, че това с подслушванията понамаля, че то преди беше страшна работа.
 

Горе