Не пожелавай сървъра на ближния си!

От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

Изключително пошло изпълнение, доста слаба работа, не знам какво му се кефите, за хостинга съм съгласен с вас, но специално тая глиста дето говореше ( а те 2 бяха ) хич не трябва да се появяват никъде.
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

Ако попиташ някой дето хич си няма идея от хостинг, би вадил подобни идиотски логики и то със същото или по-голямо самочувствие от тези двамата. Ето защо смятам, че добре се представиха. Все пак не всички са сериозни като тебе, Алане.
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

Аз си чакам отговор... :?

между другото за клипа: кои са тия двамата? според мен трябваше да го направят с двама които наистина не рабират, а не като тези - само да се правят, да не са от support-a ? :mrgreen:
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

Ами правят се бе, виж че са толкова прости, че си личи от далече как играят.
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

На мен пък не ми хареса пЪрформънса :)
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

Щом е се дискутира, значи е постигната целта на представелнието, пък на който му харесва или не харесва е от второстепенен фактор.
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

Щом е се дискутира, значи е постигната целта на представелнието, пък на който му харесва или не харесва е от второстепенен фактор.

:lol:
повечето постове в тзи тема са относно нещо друго :mrgreen:

темата е вдигата 26 пъти - гледана е 400 пъти
значи по около 15 гледания на нов пост

7 поста по темата (даже някой са след като темата пое друг път) - общо 100 гледания на клипа
13 поста не по темата - 195 гледания на темата

Значи започна да се пише по нещо друго (не относно клипа)и гледаният на темата (/клипа) скочи с 200% :lol:

Ако не бях писал в темата - до сега сигурно да е хванала пепел.
Клипа не ми хареса особено, звука е мн зле.
Така като се правят на идиоти - аз го гледам - и аз се мисля за такъв... нямаше да е същото ако наистина бяха взели хора които не разбират или дори някой от публиката (въпреки, че там най-вероятно повечето са на ясно).

А те като искат да правя шоу тип Комиците - защо само пред 50-тина човека.. трябваше да пуснат клип с по-хубав - поне звук.
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

:lol:
повечето постове в тзи тема са относно нещо друго :mrgreen:

темата е вдигата 26 пъти - гледана е 400 пъти
значи по около 15 гледания на нов пост

7 поста по темата (даже някой са след като темата пое друг път) - общо 100 гледания на клипа
13 поста не по темата - 195 гледания на темата

Значи започна да се пише по нещо друго (не относно клипа)и гледаният на темата (/клипа) скочи с 200% :lol:

Ако не бях писал в темата - до сега сигурно да е хванала пепел.
Клипа не ми хареса особено, звука е мн зле.
Така като се правят на идиоти - аз го гледам - и аз се мисля за такъв... нямаше да е същото ако наистина бяха взели хора които не разбират или дори някой от публиката (въпреки, че там най-вероятно повечето са на ясно).

А те като искат да правя шоу тип Комиците - защо само пред 50-тина човека.. трябваше да пуснат клип с по-хубав - поне звук.


Норт, погледни от към 3-та гледна точка - тези теми се индексират и ако някой проекто - онлайн - предпричемач си търси хостинг, то е много вероятно да се набие на подобни теми, а от там и към линка на СХ за да си плати (темите в този форум се индексират светкавично).
С това искам да кажа, че няма лоша реклама, просто трябва да си в устата на хората.
Единствената куца стъпка на СХ е, че са скръндзи от към промокодове.
Давам пример с техния основен конкурент - ICN. Еми хората са пуснали кодове за 50лв отстъпка и лично аз се възползвах от това за евтиния им пакет от 43лв (нещо такова беше). От там ме поема техния съпорт с гъбаркане и аз вече безплатно си имам едногодишен хостинг.
Но тук идва голямото НО. Примерно аз ще си набутам сайтовете на този хостинг, понеже ми дават 10 аддона и след изтичане на срока, най-вероятно ще подновя при тях, защото не ми се занимава с бекъпи (ако не се насерат нещо брутално).
При условие, че имам намерение в бъдеще да се замимавам с онлайн бизнес, то тези от СХ ме губят като клиент - и за споделен и за VPS.
И ако теглиш чертата какво излиза..,че заради един наебан ваучер ме губят като клиент,но не сам мен, защото евентуално аз ще препоръчам този провайдър и на други.

ПП. тук един с очила и хавайска риза от СХ се пеняваше по едно време, но така и не предложи афф. банерите на админите, докато в другия форум гледам си ги връткат, а конверсията би трябвало да е 1/5 грубо казано, в полза на този форум.
Този с хавайката, ако отговаря за маркетинг отдела на СХ по форумите, май е малко фейл и ще трябва да преосмисли коренно маркетинговата политика на работодателя си, а:)
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

Не бих казал, че са им куци промо кодовете. По доста поводи пускат големи отстъпки. Вярно е, че няма постоянно кодове за отстъпки от по 50-70%, но не е и нужно. Скоро май имат рожден ден и съм сигурен, че готвят много големи намаления. Обикновено тогава пускат големи гювечи и за клиентите, които подновяват хостинг. Не вярвам и някой, който е ползвал Суперхостинг да се откаже само заради цената и да отиде при други съмнителни доставчици.
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

Не бих казал, че са им куци промо кодовете. По доста поводи пускат големи отстъпки. Вярно е, че няма постоянно кодове за отстъпки от по 50-70%, но не е и нужно. Скоро май имат рожден ден и съм сигурен, че готвят много големи намаления. Обикновено тогава пускат големи гювечи и за клиентите, които подновяват хостинг. Не вярвам и някой, който е ползвал Суперхостинг да се откаже само заради цената и да отиде при други съмнителни доставчици.
Тест, много те уважавам като личност, но тук говорим за зарибяване на нови клиенти. Тия от ICN ти пускат аванта 100% безплатен хостинг, а нали това е целта на промокодете - да налазят нови шамандури. Ние, старите клиенти знаем кой каква баница предлага, но пък тези с ваучери с безпплатните промоции налазват новопостъпили клиенти, които в бъдеще могат да снесат солидни дивиденти, защото примерно солиден офлайн предриемач решава да инвестира в онлайн реклама.
Големите провайдъри нищо не губят от това, имат си дебели сървъри и нищо не им коства да пуснат и аванта на някваси си 10мб фирмени сайтченца (муха ги ухапала).
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

И така е, и не е така. Ако беше цената главен фактор при избор на фирма, тогава Топхост щяха да са неоспорим лидер с техния хостинг на цени, започващи от лев и 50 на месец. Хората обаче поумняха и четат ревюта по форумите преди да поръчат.
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

Не бих казал, че са им куци промо кодовете. По доста поводи пускат големи отстъпки. Вярно е, че няма постоянно кодове за отстъпки от по 50-70%, но не е и нужно. Скоро май имат рожден ден и съм сигурен, че готвят много големи намаления. Обикновено тогава пускат големи гювечи и за клиентите, които подновяват хостинг. Не вярвам и някой, който е ползвал Суперхостинг да се откаже само заради цената и да отиде при други съмнителни доставчици.

Аааа има май още време баце към есента май беше :).

Иначе който каквото му харесва това да си ползва за мен те са номер едно в бг и съм си до тях.
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

бах, като не им е удобно - не отговарят :? хмм, верно, кой съм аз, че да ме удостоят с такава чест,незнам...

С това искам да кажа, че няма лоша реклама, просто трябва да си в устата на хората.

нЕма лошо :mrgreen: пиша това което мсиля, никога не бих написал нещо което не е вярно само и само да ги злепоставя.
И добра реклама да е - ок, живи и здрави.

наистина СХ и ИЦН са най-големите.

До колкото разбирам си се преместил при ицн защото си взел хостинг за 1 година - безплатно?
но има хора които за 50 лв. не биха се занимавали да се местят, аз не мога да кажа, че суперхостинг са по-надеждни от icn - както и обратното
и двата са ок, случват се грешки - нормално е.
И най-големите са най-зависими (във всичко е така).

а за това, че не ти се занимава с бекъпи - пишеш на съпорта, че искаш пълен cpanel бекъп те го правят, след това го даваш на другата хостинг компания и те го качват - ти нищо не бараш. И време не губиш. В този пълен бекъп са база данни, файловете и нз си още какво.

И още нещо за кодовете - Sh са най-големите, те не разчитат толкова много на промокодове - по-голямата част новите клиенти няма да подновят хоста при тях - т.е. загубили са повече от колкото ще спечелят.

при суперхостинг не ми харесва това, че по мейла ми пишат все едно ботове и отговарят адски бавно (или поне последните няколко месеца - все като им пиша) - а и последните пъти писмата им попадат спам папката.

на хостингбългария support-a ме кефи адски много - отговаряли са ми на въпроси за 2-3 мин, само ако си ъпдейтнат сайта, защото сега е все едно от 2005, но и те явно си разчитат на редовни клиенти и такива, че цените на хоста не са от най-високите а със сравнително добри параметри.

а във сайта на SH не мога да намеря къде са цените на домейните, все се налага да напиша някакъв домейн в търсачката за да видя какви са цените при тях..
много дървен, претрупан сайт и неподреден сайт

Не вярвам и някой, който е ползвал Суперхостинг да се откаже само заради цената и да отиде при други съмнителни доставчици.

ICN ли наричаш съмнителен ?
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

Просто явно не влизат във форума толкова често, пиши им на съпорта, до 10-15 мин ще имаш отговор.
 
От: От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

Просто явно не влизат във форума толкова често, пиши им на съпорта, до 10-15 мин ще имаш отговор.

ok! :|

Date: Mon, 2 Jul 2012 23:11:17

чакаме 15 мин 8)
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

Много интересни и точни фрази :) Особено ми хареса това: "Не си пожелавай друг Админ освен Мен!" :D Ама да пожелая сървъра на ближния - мене ми не трябва, аз в къщи си имам два сървъра - единия с UBUNTU SERVER а другия CENT OS. Иначе ме развеселиха след тежък и напрегнат ден :)

Дай на ближния си един :D :D
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

отговориха ми в 23:20:19

но пък на смяна бил само техническият отдел :mrgreen: значи ще е утре
 
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

Не знам, какво значение има, за колко дни сме видели, че се използва няколко пъти еднократен промо код. В един от последните случаи, около 3 дни. Като би трябвало проблема в системата да е коригиран, и кодовете да се деактивират правилно.

Относно промо кодовете за 70% - раздаваме много такива, основно на събития. Само през тази година, сме раздали над 2000. Те имат за цел, нови клиенти да изпробват услугите ни на достъпна цена. Разбира се, ако си свършим добре работа, те ще си подновят след една година.


имам един въпрос (незнам дали ще е последен) - колко дни ви трябваха за да разберете, че се използва многократно код който трябваше да е за еднократна употреба ?
 
  • Like
Реакции: Test
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

Дай на ближния си един :D :D

Да, виж как знаеш - ако имаш 2 сървъра дай на ближния си другия :wink: С най голямо удоволствие бих дал на ближния единия сървър ако му се занимава с подръжката да пише команди под Linux, защото там главоблъсканицата е огромна. :) Между другото ми подариха един стар PC - CELERON CPU 500 MHZ със RAM 512 MB със видео-карта S3 с памет 1 MB. ама нема хардове. Да взема да му туря едно FreeBSD или може пак UBUNTU и да го харижа някой да си го администрира, ама иска хардове да му се турят. :)

Аз между другото доста стари машинки на разни авери и познати съм превърнал къде FTP-сървъри, къде WEB-сървъри ако са по мощни PC-та с по съвременни параметри, а ако са пък мноооого стари примерно PENTIUM със CPU 166 MHZ и RAM 32 MB - тургам по един SLAX или FreeBSD и го правя рутер да шерва нета, и също и филтър против атаки. Ами тъй де, вместо да фъргат на боклука, аз старите машинки ги оползотворявам в нещо полезно :) Думам им - как така ще се фърга у боклука бре момко, я дай го тука насам па турим Linux та белким ти върши полезна работа. То туй компютер бре, то не се фърга тъй в казана за смет. :) Грехота е :)
 
Последно редактирано:
От: Не пожелавай сървъра на ближния си!

отговориха ми в 23:20:19

но пък на смяна бил само техническият отдел :mrgreen: значи ще е утре

Познах за времето поне :) :D
 

Горе