Не просто сателити, а цели спътници!

От: От: Не просто сателити, а цели спътници!

Не е точно така. Всички сателити са направени от хората, но не и всички спътници.

Ще вникна в смисъла на заглавието. "Не просто нещо направено от хората, а нещо голямо с "божествена" намеса".

да бе, няма проблем.!
Иначе за заглавието

много погрешно твърдение:


сателит може да се каже, че е спътник - т.е. е едно и също
и не може да се каже, че сателита е -по от спътника защото са еднакви неща или ако не се гледат от тази точка пак не може защото иначе ще са различни (малко объркано стана :D )

ако някой астроном прочете темата защото му трябва линкбилдинг за неговият фен сайт на някоя звезда може да остане с погрешни впечетления :D

айде няма да пиша повече, че стана мн спам


Уеб 2.0 е youtube.com, facebook, google+ както и още много други сайтове.
Социалка е и фейсбука, но не е боокмарк сайт.
Боокмарк сайт е svejo, digg и още много като тях.

Идеята на боокмарк сайтовете е да са онлайн версия на запазените сайтове в браузърите (фаворитите). Докато те (фаворитите) се пазят локално на компютъра, нещата запазени в боокмарк сайтовете са достъпни от всеки компютър.
Пример: Харесал съм си 4-5 теми тук във форума, добавям си ги във фаворитите на браузъра. Тръгвам на път но не взимам компютъра с мен. Налага ми се да погледна нещо в някоя от запазените теми от форума, но не зная как да ги намеря. Ако си ги запазя и в някой боокмарк сайт просто ще се логна в него и ще видя какво съм си запазил.

Надявам се да е станало ясно :)

Ъъъъ бееее :D Що не кажеш уеб 2.0 линкове :Р
Благодаря за пояснението ^^ УспеФ! :D
 
От: От: Не просто сателити, а цели спътници!

как ме караш да отговарям :mrgreen:

значи всеки сателит може да се нарече спътник (да - изкуствен, но е спътник)- за това казах, че това което си написал в заглавиетое едно и също

и с това "цели"- все едно, че сателитите са части от спътниците

но сега след като написа

"Не просто нещо направено от хората, а нещо голямо с "божествена" намеса".

по-бих се съгласил
но пак не е точно :D
ти не можеш да правиш спътници от вторият вид :D
- точно за това приех, че най-вероятно имаш предвид спътниците (които са изкуствени - и като такива те са сателити - т.е. в заглавието двата термина са за едно и също)
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Moko
От: От: Не просто сателити, а цели спътници!

Ами не казва web 2.0 защото не са уеб 2.0 "Социалки" са сайтове като digg.

Все повече се издавам, че нищо не разбирам :lol:

edit :
chokoev по-ясно от това нямаше как да се обясни, благодаря! :))
Между другото, много готин аватар имаш :D Грабва погледа няк'си :Р
 
От: От: От: Не просто сателити, а цели спътници!

На живо е по-хубава дори ;)

Все повече се издавам, че нищо не разбирам :lol:

edit :
chokoev по-ясно от това нямаше как да се обясни, благодаря! :))
Между другото, много готин аватар имаш :D Грабва погледа няк'си :Р
 
От: От: От: Не просто сателити, а цели спътници!

На живо е по-хубава дори ;)

Радвам се :) Бъдете щастливи!
Айде стига толкова офтопик, че ти обърнахме пазарната тема на чат.
И нека всеки знае - алънфорт е... :lol: :lol: :lol:
 
Тази тема ме подсети, че не съм си написал ревюто за тази услуга. Ето го и него:

1. Впечатления: Когато поръчвах, останах с впечатление, че потребителя е сериозен. За съжаление се оказа, че това изобщо не е така. За щастие пари не съм давал предварително.
2. Време: Вече близо месец нямам никакви отзиви за поръчката. Като изключим един път, когато го потърсих и ми каза "миии то аз таковата не съм виновен, забавиха ми статиите, ама скоро ще стане". От тогава спря и да отговаря в скайп.
3. Анализ: Няма какво да и се анализира на свършената работа, тъй като колегата явно не е свършил нищо.
4. Заключителни думи: Определено услугата не си заслужава. Само ще ви изгуби времето. Пари предварително не давайте.
5. Рейтинг от мен: -1/10 (и една червена точка).
 
От: Не просто сателити, а цели спътници!

1. Впечатления: Когато поръчвах, останах с впечатление, че потребителя е сериозен. За съжаление се оказа, че това изобщо не е така. За не щастие му платих услугата предварително.
2. Време: Вече близо месец нямам никакви отзиви за поръчката.
3. Анализ: Няма какво да и се анализира на свършената работа, тъй като колегата явно не е свършил нищо.
4. Заключителни думи: Определено услугата не си заслужава. Само ще ви изгуби времето. Пари предварително не давайте.
5. Рейтинг от мен: -1/10 (и една червена точка).


Васко, откраднах ти ревюто, надявам се да не се сърдиш.:) Внесох съвсем леки, но съществени промени.

Ще помоля колегата да се включи с обяснения, защото не ми се занимава да го разнасям по-черни списъци и тн.
 
Не съм значи само аз. Е дано поне парите да ти върне.
Чудна работа, уж сериозен, много хора го препоръчват, пък така да се излага.
 
От: Не просто сателити, а цели спътници!

Пролетта и топлото време явно удрят здраво вебмастърите. На кой му се седи пред ПЦ при положение, че може да пие бири и да зяпа голи женски баджаци в парка :)
 
От: Не просто сателити, а цели спътници!

Пролетта и топлото време явно удрят здраво вебмастърите. На кой му се седи пред ПЦ при положение, че може да пие бири и да зяпа голи женски баджаци в парка :)


Голи женски баджаци гледа този, който си е свършил работата, за която е взел пари предварително.


Не съм значи само аз. Е дано поне парите да ти върне.
Чудна работа, уж сериозен, много хора го препоръчват, пък така да се излага.

Рядко допускам такива грешки, обаче този път се предоверих на това, че е стар потребител. Ще го видим ... на скайп го няма, във форума не влиза, остана мейла на който му пуснах парите. То си е за него.
 
От: Не просто сателити, а цели спътници!

Дано да си изпълни обещанието...че из от две седмици нямам контакт с него.
 
От: Не просто сателити, а цели спътници!

Голи женски баджаци гледа този, който си е свършил работата, за която е взел пари предварително.

Разбира се, че не е приятно да те мотат. Просто исках малко да повдигна настроението. :)
 
От: Не просто сателити, а цели спътници!

хм тоя пич изглеждаше точен.... имам един сайт където добавяше всекидневно някви истории

може нещо да се е бъгнал,на всеки се случва
 
От: Не просто сателити, а цели спътници!

Доста време мина, а ни услуга видях, ни пари. Колега, знам, че влизаш. Върни ми 15-те долара, че хич не ми се занимава с глупости! Мейла ми го имаш пращай парите и да приключваме по живо по здраво.
 
Сложи му поне един itrade на копеленцето. Ще изчака да мине малко време и пак ще изклати някой с този акаунт.
 
От: Не просто сателити, а цели спътници!

И аз също нито спътници, нито сателити видях. Върни и на мен парите който ти платих.
Бих простил ако си изпълниш поръчката...но толкова време мина и се съмнявам.

Администраторите, този човек е излъгал поне 5 човека...мислите ли че има място тук във форума.
 

Горе