Не си давайте парите на SEO оптимизатори

Ще платите ли за допълнителна SEO оптимизация на фирмения си сайт?

  • Да, защото този, който ми направи сайта си остави ръцете

    Votes: 0 0.0%
  • Да, защото всички говорят за това

    Votes: 0 0.0%
  • Не, защото смятам, сайтът ми е направен от професионалисти

    Votes: 0 0.0%
  • Не, защото не зная какво точно SEO ще ми направят и дали няма да се отрази отрицателно впоследствие

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    7
Статус
Not open for further replies.
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

Мога да ви дам пример. При търсене на часовници има един сайт, който е на 4-5 позиция, но има 7 потребителя онлайн. На четвърта страница има друг онлайн магазин, в който в момента има над 100 човека онлайн. Искам да кажа, че когато първият сайт започне да си увеличава посещенията, гаранцията че ще си запази позицията е почти никаква. Но оптимизатора вече си е прибрал паричките.
За месец най много едно онпейдж сео да ти направи + някой друг събмит. Не можеш да очакваш повече, няма как. За успешна офпейдж кампания поне 6 месеца ще плащаш на оптимизатора. За толкова време няма как да не си проличи дали е кадърен или не. Е то зависи от нишата ама...

Виж как по една проста логика си опроверга първото мнение! С увеличаване на посещенията сайта няма гаранция за СЕРП-а. И как пак приказваш наобратно. Няма как да си увеличи трафика сайта ако в СЕРП-а не е мръднал.
 
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

Не си ме разбрал. Ако сайтът беше на ниво, щеше да си запази позицията. Но понеже е в пъти по-зле от втория, затова смятам че ще отиде назад. Завинаги. Ако си запази малкото посещения, ще бъде известно време на първа страница, но докога точно, само Гугъл знае докога ще му даде шанс.

Първа страница не е повод за радост, ако имате малко посещения.

Най-важно е съдържанието.
Оптимизаторът и свещи да пали, не може да направи нищо.

Няма такова животно SEO !
 
Последно редактирано:
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

Те повтарят всички оптимизатори, че не е еднократен процес SEO оптимизацията ама явно ще минат още 5 години преди поне малка част от заинтересованите да го разберат. А на BG почва ще са повече от 5. И аз преди пет години мислех, че съм голяма работа и ги говорех подобни глупости ама пари не печелех. Може да се класираш на първо място и за "чорапи" ако искаш без проблем, обаче да видим какви пари ще изкараш.
 
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

пак ще го кажа, от трафик серп не се прави, напротив обратно са нещата
серпа зависи от други фактори, работата над които се казва СЕО

вашето baidu може да работи по друго, китайска му работа... ;)
 
Колеги, защо изобщо си губите времето да пишете в подобни теми? Не виждате ли, че са пуснати с цел провокация и някой седи със самодоволна усмивка и гледа сеир? Просто спрете да пишете и обръщате внимание на подобни теми, вместо да ги правите по 10 страници.
 
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

пак ще го кажа, от трафик серп не се прави, напротив обратно са нещата
серпа зависи от други фактори, работата над които се казва СЕО
Точно така е. Не е важно количеството на трафика - за някои сайтове 1000 дневно са изключително много, а за други 1 000 000 се считат за неуспех. Важното е, като има посетител да му се задържи вниманието, а не веднага да бяга. Но това не е работа на оптимизатора.

Достигането, а още повече задържането на челни позиции зависи изключително от съдържанието. Има някои трикове, които могат по-бързо да ви изкарат напред, но каква е ползата, като сайта е с безполезно съдържание и не представлява интерес. И след време ще отиде назад и никога няма да се върне на първите страници в резултатите. Защо ви е да плащате за това?

SEO-то прилича на даване голяма зестра на някоя грозна невяста, за да може да се ожени. Ама после мъжът хойка по други, щото там дето е попаднал не му е кеф. И си харчи парите на други места, той вече е сравнил кое е хубаво и кое не.
 
Последно редактирано:
Поста определено е хейтърски. Ефекта и ползите от оптимизацията са неуспорими, а идеята е била просто "да разлае кучетата".
 
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

И аз се чудих каква е идеята и целта на темата, ама да видим...то ще се чуе:)
 
Последно редактирано:
От: Re: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

Това, дето се предлага в България - за 300-400 лева ще ти направим оптимизация и после ще даваш по малко всеки месец за подръжка, си е чисто подвеждане на хората. Никъде в белите страни не съществува. Има предлагане на SEO услуги, но цените са от 100 000 долара годишно нагоре. Тук просто много хора са решили да ударят кьоравото. Искат пари от фирмите за нещо, което може да свърши секретарката, докато си чеше катеричката.

Не си давайте парите на SEO оптимизатори!
 
Последно редактирано:
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

Искат пари от фирмите за нещо, което може да свърши секретарката...

SEO Checklist - едно мое любимо линкче- подарък за секретарката
 
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

SEO Checklist - едно мое любимо линкче- подарък за секретарката

Точно това имам предвид. Ако секретарката е само за красота, друг е въпросът. Може да се плати 30-40 лева на някой. Но никой оптимизатор няма да седне и да ти вкарва качествено съдържание. За това може да се плати, при условие, че не ти се занимава. Но не и да търсиш услугите на псевдоSEOгурута.
 
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

...
ПП: Само Noke не се е доизказал. Напоследък едни и същи хора си спамваме напред назад из темите... :lol:
Noke няма много време тия дни - по 1-2 минути поглеждам колкото да се поразсея, и после обратно на тръстиката...

Другият момент е, че до голяма степен споделям мнението (или по-скоро отношението) на автора по въпроса.
И аз не обичам СЕО-то, и по-специално линк-билдинга. И аз мисля че СЕО-то е световно зло и основният глобален ефект от него е наливане от пусто в празно и безсмислено ангажиране на ресурси. Крайният резултат е присъствието на тонове лайняни сайтове из високите позиции на серп-овете.

СЕО-то в масовия си вариант е компенсация за факан контент или факано изпълнение на сайта. Щото юзърът ще влезе, ама ква е файдата ако излезе след 6 секунди или никога не се върне, или не спомене сайта ви на познатите си, или не го спомене в блога си? А да - може и да цъкне на Адсенса на излизане.
 
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

Ако някой не е съгласен с мнението ми, да даде линк на сайт, който има качествено съдържание и не се е класирал добре в Гугъл, поради неизвършена SEO магия.

Да се плаща за SEO на фирмен сайт е рискована работа, защото "оптимизаторите" с цел да приберат някой лев е по-вероятно да направят песимизация, а не оптимизация. Наивно е да се смята, че някой срещу 200-300-400 лева и научил нещо от форуми в нета, ще е по-кадърен от квалифицираните кадри на Гугъл и ще ви класира трайно на челни позиции с некачествен сайт. Възможни са само временни резултати, които могат в крайна сметка да доведат и до продължително декласиране. Въпрос на време е Гугъл да се преборят веднъж завинаги с такива практики.

Който иска, да си прави експерименти, с цел бързо монетизиране на трафик.
За фирмен сайт подобни услуги са безсмислени. Истината е съвсем друга.
 
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

псевдоSEOгурута
Човекът само с един постинг и изкара думата на първа позиция в Гугъл. Ето така се прави! Първа позиция от общо 1 резултат. SEO-то е мъртво, хайде всички в kru4ma-та :)
http://www.google.bg/search?hl=bg&source=hp&biw=1280&bih=745&q=%D0%BF%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B4%D0%BESEO%D0%B3%D1%83%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B0&btnG=Google+%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&aq=f&aqi=&aql=&oq=
 
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

Човекът само с един постинг и изкара думата на първа позиция в Гугъл. Ето така се прави! Първа позиция от общо 1 резултат. SEO-то е мъртво, хайде всички в kru4ma-та :)
http://www.google.bg/search?hl=bg&source=hp&biw=1280&bih=745&q=%D0%BF%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B4%D0%BESEO%D0%B3%D1%83%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B0&btnG=Google+%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&aq=f&aqi=&aql=&oq=

Може да провериш още за "специално SEO" , "SEO оптимизатори" и каквото се сетиш...

Щом за два часа Гугъл при търсене на "специално SEO" изкара този пост на първа позиция при над 800 000 резултата, то този който е SEO оптимизатор на Предприемач би трябвало да е богат колкото Бил Гейтс.

По тази логика и българските "оптимизатори" претендират, че първи позиции се дължат на техни умения и си правят реклама с подобни факти. Но когато сайтът не се издигне, то прехвърлят вината на уебдизайнера, програмиста или който там друг е работил върху сайта.
 
Последно редактирано:
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

Забравих да добавя че въпреки сичко (и всъщност точно затва) СЕО-оптимизацията в наши дни е нужна. Особено за някои типове сайтове.

Тъй че щом не може да се уреди сценария да наредим сичкото СЕО оптимизатори до стената, по-добре вие самите станете любители-оптимизатори или си намерете някой да ви оптимизира...
 
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

Баси, няма ли кой да поясни за какво спорят coolice, Spezialista, ktomov и AlanFort. Стана ми по-интересно от темата за SEO оптимизация на фирмен сайт.
 
другото е в кофата обиновно не локваме зрелище значи този образ специализта / кръчмаря бил напспамил още 3-4 други форума ама пред уебмастърите не му вървят номерата :D

та които иска да заповяда на сапунката :)
 
От: Не си давайте парите на SEO оптимизатори

В силно конкурентни ниши на английски не може да се пробие без SEO! :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе