Новата версия как ви се струва?

Е то като гледам е работа за 5 мин https://www.tapatalk.com/download_xenforo.php
Тапата си е тапа:)
Какви истории има тапата, копирали са съдържание ли, нещо съм пропуснал:)?

Ами само мамите нямата тапа всички други големи форуми я поддържат, ако беше толкова зле...
 
Е то като гледам е работа за 5 мин https://www.tapatalk.com/download_xenforo.php
Тапата си е тапа:)
Какви истории има тапата, копирали са съдържание ли, нещо съм пропуснал:)?

Ами само мамите нямата тапа всички други големи форуми я поддържат, ако беше толкова зле...
Мерси. Ще се преориентираме тогава. Но ще се обсъди, защото наистина има причини да ме е на лице все още. ;)
 
И мен почва да ми липсва тапата. В началото, интересно такова, докато омръзне, а сега с дни не проверявам форума от смартфона, само защото забравям, че го имам на отметки в браузъра, за сметка на другите форуми, които следя.
Иначе за писането на кирилица - проблеми нямам.
 
И аз бих искал да следя темите през тапата. Явно се свиква с нея, и интерфейса е еднакъв за всички форуми, но последно време започна да ме дразни. Крашва често на Андроид и има доста негативни мнения в Google Play за нея. Даже си мислех, че заради това не я интегрирарте.
 
Вероятно е от телефона ти. Ползвам я от над година и краш не съм виждал. Пробвай с някоя по-стара версия.
 
Едно от предимствата е влизаш в тапата регистрираш се с един акаунт и с този акаунт влизаш в 10-20-30 форума, чуждестранни български каквито щеш, а и са някак си на едно място, но явно има някакви проблеми, а и форумите са отживелица;)
Да живеят социалките!
 
Да си инсталираш тапатолк е като да си инсталираш някой весел тулбар бъкан със спайуер. Нормално е компютърно неграмотните да се радват на шаренийки без да мислят какво прави "супер полезният" апп в бекграунда, ама тук се предполага потребителите уж да са на по-високо ниво.
 
То по тая логика по-добре нищо да не си инсталираш:), особено безплатни приложения, а те повечето са такива бъкани с реклами и не знам си още кво

Има разлика между "бъкани с рекламки" и троянски кон, потенциална дупка в сигурността, кражба на данни (включително потребители, които нямат и не искат да имат нищо общо с тапа) и т.н. Това всичко е много малка част от много дългото резюме на тапата от както стана безплатно приложение насам.
 
Не съм се интересувал, честно казано, преди го ползвах и беше удобно, знчи работата действително е станала зле.
Добре де тея разработчици спят ли?
Ама явно то веднъж изложиш ли се връщане на зад няма, така и Adobe Flash имаше пробив в сигурността и замина в небитието:)
 
То по тая логика по-добре нищо да не си инсталираш:), особено безплатни приложения, а те повечето са такива бъкани с реклами и не знам си още кво
Инсталираме, за да си помагаме в ежедневието. И този тапатолк има ли реклами? Щото е яко, чете се съдържанието на чужди форуми, а реклама на аппа. Супер е и за нас и за всички. ;)
 
Не е болка за умиране;), аз преди го ползвах беше добре, но щом казвате, че в момента е едва ли не троянец, няма смисъл, пусни анкета, ако искаш, за и против "тапата", но мисля, че може някой изобщо и да не е чувал за такова нещо, някой може дори да помисли, че става въпрос за пиене, сега покрай празниците:)
 
Има разлика между "бъкани с рекламки" и троянски кон, потенциална дупка в сигурността, кражба на данни (включително потребители, които нямат и не искат да имат нищо общо с тапа) и т.н. Това всичко е много малка част от много дългото резюме на тапата от както стана безплатно приложение насам.
Дай линкове за това. Има и такива неща със сигурност, но сигурно имаш месинджър, вайбър и фб лайт на телефона. Е честито, вече имаш три тапаталк подобни приложения, които са троянски коне, крадат данни и т.н. Ако си мислиш, че нямаш нито едно такова крадящо приложение на телефона жестоко се лъжеш. Самия ти андроид производство на гугъл имаш ли идея колко данни краде? Чел ли си му кода? Лицензното споразумение? Или говориш на принципа - една баба пред блока каза.

Всички крадат данни - просто а който не му харесва тапата да не я използва. Да се логва по 5 часа в мобилната версия. Телефона ми не е нищо особено и тапаталк не е крашвал никога. За разлика от много други уж хубави приложения. Нито ми вдига разхода на интернет и батерия. Ако крадеше данни щяха да се случват и двете. Или искаш да кажеш, че манипулират данните на андроида за използвне на данни и батерия. Ама явно и на мобилния оператор го правят, защото адндроида дава минимална грешка от това които идва в сметката. Щом масово най-големите форуми ги използват, значи има смисъл.
 
Да си инсталираш тапатолк е като да си инсталираш някой весел тулбар бъкан със спайуер. Нормално е компютърно неграмотните да се радват на шаренийки без да мислят какво прави "супер полезният" апп в бекграунда, ама тук се предполага потребителите уж да са на по-високо ниво.

Я ни просветли, компютърно грамотния..? :D:D:D Кажи ни какво прави в бекграуда?
 
Дай линкове за това. Има и такива неща със сигурност, но сигурно имаш месинджър, вайбър и фб лайт на телефона. Е честито, вече имаш три тапаталк подобни приложения, които са троянски коне, крадат данни и т.н. Ако си мислиш, че нямаш нито едно такова крадящо приложение на телефона жестоко се лъжеш. Самия ти андроид производство на гугъл имаш ли идея колко данни краде? Чел ли си му кода? Лицензното споразумение? Или говориш на принципа - една баба пред блока каза.

Всички крадат данни - просто а който не му харесва тапата да не я използва. Да се логва по 5 часа в мобилната версия. Телефона ми не е нищо особено и тапаталк не е крашвал никога. За разлика от много други уж хубави приложения. Нито ми вдига разхода на интернет и батерия. Ако крадеше данни щяха да се случват и двете. Или искаш да кажеш, че манипулират данните на андроида за използвне на данни и батерия. Ама явно и на мобилния оператор го правят, защото адндроида дава минимална грешка от това които идва в сметката. Щом масово най-големите форуми ги използват, значи има смисъл.

Линкове да искаш. Повечето са ми от theadminzone, който е форум за форумни админи, но съвсем спокойно можеш да ги трейснеш до блог постове на тапа и т.н.

https://theadminzone.com/threads/ta...-notice-consent-or-ability-to-disable.138823/ - тапата добавят някакъв чат, който изглежда уж като от твоя форум, но на практика се хоства при тях. Всичко това без предупреждение и без опция да се изключи от интерфейса, както правят всички техни подобни каскади. Къде е проблема ще кажеш? Проблема е, че ние с теб може да се разговорим във въпросния чат за новата версия на Wordpress и тази дискусия да остане въобще извън форума като го лишава от съдържание.

https://theadminzone.com/threads/ta...e-smart-banner-and-tapatalk-signature.136756/ - бум, ако искаш да нямаш досадния текст "posted by tapatalk" в края на всяко мнение минало през тапата, трябва да плащаш 10$ на месец. Естествено на теб не ти пука, не ги плащаш ти, кула и блинки ще ги плащат, ако преценят. Днес е този невинен подпис, утре може и банер да прокарат там, кой ги знае.

https://theadminzone.com/threads/tapatalk-search-will-search-all-tapatalk-forums.107967/ - като търсиш в тапата излизат резултати от всички форуми, не само от търсения. Всеки форум админ ще е мега доволен, когато някой потребител тръгне да търси в неговия форум, а е препратен към конкурент! На теб едва ли ти пука.

https://theadminzone.com/threads/ta...-members-to-login-through-tapatalk-id.107088/ - това не помня дали в крайна сметка не се огънаха и го махнаха, но общо взето тапата създаваше акаунти на хората минали през приложението, които ги няма после в самия форум, нещо като бекдор. Крайния резултат е, че този човек може да използва форума само през тапата. Мисля, че това после го въведоха да се избягва с 3-4 клика, които хич не бяха на юзер френдли места.

https://theadminzone.com/threads/unwanted-picture-coming-up-in-tapatalk.107116/ - някаква си картинка сложили.

https://theadminzone.com/threads/tapatalk-hacked.130358/ - хакване. Айде това може да се случи на всички, но мисля че в случая проблема беше, че няколко месеца пробива си седеше неотстранен.

https://theadminzone.com/threads/tapatalk-com-seo.141648/ - скрейпинга, любимата ми опция. Цели страници и дискусии от твоя форум се хостват в tapatalk.com като изцяло си личи, че все едно съдържанието е тяхно. Линка към първоизточника е прилично забутан.

https://theadminzone.com/threads/ta...er-data-for-bulk-mailings.116462/#post-829714 - използвайки достъпа си до базата данни, тапата разпраща спам имейли насам-натам, включително на хора, които нямат тапа, само за да им рекламира колко яко приложение е!

https://theadminzone.com/threads/does-tapatalk-copy-your-content.116464/ - още за скрейпването на съдържание, били те като google видиш ли.

И други има, но мисля че това ще ти стигне на първо време, ако искаш да почетеш доста.

За съжаление "всички крадат данни, който не му харесва тапата да не я ползва" не работи в тоя случай, защото на мен не ми харесва, не я ползвам, но те крадат и моите данни. В този случай на мен опцията ми е да спра да ползвам предприемач, това приемливо ли е? Има и съвсем други причини да я има накачени по форумите:
1. Много от админите въобще не са в час с нещата написани тук и не им и пука. "Скрейпват ми съдържанието, голяма работа, нали слагат по един линк накрая". Можеш да потърсиш много любопитната история на един популярен девелопер за Xenforo на име Brivium, как в адд оните му бяха открити една камара колбек функции, как се откри че крадеше данни, че в същото време развива той лично паралелен бизнес с нулнати форуми и адони. Е въпреки всичко това можеш да потърсиш в гугъл за "addons by brivium" и ще видиш, че има и големи форуми, които все още му ползват добавките. Просто не винаги е възможно да се държиш информиран, дори да си админ на голям форум.
2. Много от админите са заложници на кресливи юзери, които си искат тапата и без нея заплашват да спрат да пишат/четат (звучи ли ти познато?). На големи форуми, на които тапата е инсталирана такива юзери са много и не могат с лека ръка да се пренебрегнат. Тапата са тарикати, имат си армията от такива юзери и админите в един момент трябва да се съобразят. За Блинки и куул сега е перфектният момент да отстранят този тумор от форума си, че ако го допуснат пак, не се знае утре каква нова тъпотия от изброените по-горе може да измислят и тогава връщането назад ще е по-трудно.
 
Абе "тапата" не трябва да се ползва, който иска да я ползва, да си направи форум. Ама то трябва наистина много да ви мързи да влезете във форума по нормалния начин. Щом сега, без "тапата" го правите - значи можете без нея. Останалото са капризи.

Блинки - уж беше твърд за ползването на "тапата", а сега те гледам - омекваш.
 
https://theadminzone.com/threads/ta...e-smart-banner-and-tapatalk-signature.136756/ - бум, ако искаш да нямаш досадния текст "posted by tapatalk" в края на всяко мнение минало през тапата, трябва да плащаш 10$ на месец. Естествено на теб не ти пука, не ги плащаш ти, кула и блинки ще ги плащат, ако преценят. Днес е този невинен подпис, утре може и банер да прокарат там, кой ги знае.

Прочетох точно до тук... и ме загуби.
С безплатната версия на tapatalk съм и в настройките точно срещу $0.00 си премахваш надписите и не можеш ме барнеш дали пиша от tapatalk или през PC/Andr. Brows.
Чак ми става смешно като пишат хора, които не са пробвали дори за 15 минути нещо и стават за смях с желанието си да се изтъкнат.

П.п.: То като гледам не повечето, а ВСИЧКИ линкове са ти от тоя кирлив форум. Дали не са стартирани темите от един и същ човек, който има зъб на тия от tapatalk? А-а-а? КонспЕрация?

П.п.2: Събрах смелост да допрочета поста и също съвсем случайно се вгледах в датите, когато са публикувани сигналите, какво да видя: Април 2014, Февруари 2014, Февруари 2014, Декември 2014 и една малко по-нова 2015.
Реших да видя и коя версия е била тапата през 2014 и УАУ - 3 ноември 2014 - версия 4.9.5, а последната от 6 декември 2016 е 6.3.3. 2 годинки са минали и нищо не са направили по приложението си... нали?
Защо версията от 3 ноември 2014 год. (4.9.5) се разпространява в момента като най-стара и дали нарочно не е преустановена работата на по-старите, ако наистина е имало дупки в сигурността и в тях?

Направи си малко сметката и тогава ставай за смях, пак ти го казвам.
 
Последно редактирано:
4moki, ще оставя на блинки и кул да преценят дали аргументацията ми е солидна, те ще се поинтересуват и преценят кой става за смях. Търсенията ми не съм ги търсил по дата, но дискусии за tapatalk често излизат. Тоя "кирлив форум" е най-големият форум за форумни админи и като цяло членство и преглеждане на съдържанието там трябва да е от базовите отговорности на всеки форумен админ. Създаде и веднага конспирацията, но истината е, че за теб като юзер те ти се подмазват с push notifications и други благинки, докато в същото време са навели админите над масата. Повечето от мизериите ги правят в бекграунда за юзери като теб, но са притеснителни точно за админите.

И да, имал съм тапа на моя форум, сравнително рано видях в каква посока отиват след като премахнаха безплатното приложение и я махнах. Добре че стана рано, та само 1-2 юзера . Не говоря наизуст, щях ли да се интересувам от този "кирлив форум", ако самият аз не бях форумен админ?
 

Горе