Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Бачо, кви 600лв печалба?! Аз да не съм Еконт? Всеки дава отстъпката от цена за транспорт на клиента, не я прибира! Ти кво мислиш? За пратката друсам клиента 12лв с такса наложен и плащам на Еконт 10, като слагам 2лв в джоба?!?! Никой не го прави това, въпреки че идиотите смятат именно това.

грубо ако магазина ти прави 3000 бона оборот и имаш 20% ТО това са ти 600 лева печалба преди разходите разбира се. Въобще не говоря за куриерска услуга. Та мисълта ми беше ако не можеш да направиш 3000 оборот какво правим.

Това е оборота от куриерските услуги( без наложен платеж) и до колкото разбрах когато е за твоя сметка, тоест, ако е за сметка на клиента доставката май пак не смятат, което е ...... без думи. За последното не съм 100% сигурен, тези дни ще стане ясно.
Май е със наложения платеж, трябва да се провери че малко неясно е написано.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Не е лошо като капиталист да работят на по-висока цена могат да си го позволят, но дизела падна на 1.5 дори и в София се намира на 1.53/6 с карта за отстъпка!
Второ малките риби трудно ще достигнат 20% отстъпка като знам клиентите ми как стартират масово... Никой бизнес не започва с масови поръчки, че да не може да смогне чак.

Слабо се представят.. пак захапаха малките бизнеси и много ме е яд като не им дават шанс да се развиват.

Поздрави,
Ник
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Предложете на клиентите си два варианта с различните цени а доставка и си преценете какво избират.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

така значи, колеги, става въпрос за оборот, в който се включва и наложения платеж, не само куриерската услуга. така според мен не е чак толкова драматично.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Как го разбра това? Няма логика да е така?
Примерно в месеца пускам 4 пратки- 4 лаптопа по хиляда лева и от Еконт ще ми дадат отстъпка като на някой дето пуска 500 пратки при тях за по 8 лв. всяка, така ли? :D
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Ако толкова искате да работите с Еконт ( по принцип има някаква логика заради това, че много хора искат до офис ) какво пречи да си попълвате товарителниците през системите на olx.bg или auction.bg.

Отделно не мисля, че е много трудно да се направи едно форумно обединение по градове и да се подпише такъв договор. Даже според мен ще е много удобно защото може да достигнем и 30% отстъпка.

Аз тук виждам по-скоро възможност защото преди това го нямаше. С това направо пускам тема за Варна.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Още не знаме какви са критериите за тези обединения и как стават, звучи измамно лесно така да се комбинираме по 5-10 човека и да стигнем дори до по-голяма отстъпка. Сигурно има някаква уловка.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Абе това е глупост, да ползваш системата на olx.bg или auction.bg
освен всичко друго им трупаш точки и пари ....
Много лоша практика според мен



Ако толкова искате да работите с Еконт ( по принцип има някаква логика заради това, че много хора искат до офис ) какво пречи да си попълвате товарителниците през системите на olx.bg или auction.bg.

Отделно не мисля, че е много трудно да се направи едно форумно обединение по градове и да се подпише такъв договор. Даже според мен ще е много удобно защото може да достигнем и 30% отстъпка.

Аз тук виждам по-скоро възможност защото преди това го нямаше. С това направо пускам тема за Варна.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Ако толкова искате да работите с Еконт ( по принцип има някаква логика заради това, че много хора искат до офис ) какво пречи да си попълвате товарителниците през системите на olx.bg или auction.bg.

Отделно не мисля, че е много трудно да се направи едно форумно обединение по градове и да се подпише такъв договор. Даже според мен ще е много удобно защото може да достигнем и 30% отстъпка.

Аз тук виждам по-скоро възможност защото преди това го нямаше. С това направо пускам тема за Варна.

Интересното на тези общи договори е:

- кой ще бъде титуляра от групичката;
- как ще се получават наложените платежи;
- модулите за платформи от индивидуалните до сега договори ще може ли да се ползват;

И разбира се трябва да се стискат палци да няма типично булгаристански изпълнение с орташката кобила.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

така значи, колеги, става въпрос за оборот, в който се включва и наложения платеж, не само куриерската услуга. така според мен не е чак толкова драматично.

Сега говорих с отдела им и НП и ППП НЕ влизат в оборота, само куриерската услуга, независимо кой е платец по нея.

Интересното на тези общи договори е:

- кой ще бъде титуляра от групичката;
- как ще се получават наложените платежи;
- модулите за платформи от индивидуалните до сега договори ще може ли да се ползват;

И разбира се трябва да се стискат палци да няма типично булгаристански изпълнение с орташката кобила.

По интересен е момента ако 1 в групичката не плати ..... :)
Иначе, би било логично всичко да е по старому, само оборотите да смятат по общия договор, иначе трябва ООД да отвориш със счетоводител да оправя НП ,ППП плащания и тн......
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Абе това е глупост, да ползваш системата на olx.bg или auction.bg
освен всичко друго им трупаш точки и пари ....
Много лоша практика според мен

Лоша, но изгодна за клиентите ти. 20% са добра отстъпка. Моето виждане е за това решение на еконт е, че много тарикати не даваха % на клиентите си, а го лапкаха в пари за себе си и просто не еконт не им изнася да изплащат големи комисионни.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

bazara и olx предполагам няма да ги пипат и ще си останат на 20%
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Как го получихте това уведомяване - по имейл или с писмо до адрес?
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

С писмо на адрес с обратна разписка.
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

На мен куриер ми го донесе

Иначе кво ми пречи да ги подготвям през продавалниците пратките :)
Преди бяха на еднакава 20% отстъпка спрямо моята стандартна отстъпка
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

bazara и olx предполагам няма да ги пипат и ще си останат на 20%

Ако съдим по това:
2. За собствениците на онлайн магазини при постигане на договорените обеми по горепосочената скала, отстъпката може да се разпределя по тяхната преценка на комисионна и/или отстъпка върху цената на пратката, като отстъпката може да е не повече от 10% и комисионна 20% приложени върху една товарителница. Решението за разпределение на комисионни и отстъпки е на клиента и се потвърждава от Еконт.
То отстъпките им не трябва да надвишават 10% а 20 да прибират те :)
 
От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Според писмото ,ако почнем да използваме продавалниците, те ще са група клиенти, но тук се говори за цена на пратката и а не цена на доставка, не ми е ясно защо? Ние ще получим 10% отстъпка, а тази комисионна дали няма да я получат продавалниците?

. За собствениците на онлайн магазини при постигане на договорените обеми по горепосочената скала, отстъпката може да се разпределя по тяхната преценка на комисионна и/или отстъпка върху цената на пратката, като отстъпката може да е не повече от 10% и комисионна 20% приложени върху една товарителница. Решението за разпределение на комисионни и отстъпки е на клиента и се потвърждава от Еконт.

Сетих се за завъртяното уведомление от началото на годината, в което пишеше, че остават бонус точките, а на мен реално ми ги спряха и дори след разговори с тях, винаги увъртаха че всичко ми е наред :)
 
От: От: Новата простотия на Еконт за онлайн магазини

Ако съдим по това:

То отстъпките им не трябва да надвишават 10% а 20 да прибират те :)

това и аз го разбирам така. клиента ще ползва до 10% отстъпка, а пордавалника ще вземе 20% ако направиш товарителницата през тях.
 

Горе