Нова война?

От: Нова война?

Аз съм с бели хавлиени чорапи Fruit of the loom (купени от Walmart), проблем? :-o

Бели или съмнително бели ?
щото разликата е малка - я дай една снимка да ги видим в какво състояние са:)

между другото. хавлиени чорапи не съм носил от началните класове.
 
От: Нова война?

аз пък съм с едни бели на сини раета пак хавлиени - голям кеф са :D
 
От: Нова война?

Така и никой не ми каза с две думи защо САЩ губят във Виетнам :D

Общо взето заради слаба подготовка и подценяване на противника. Американците смятали виетнамците за диваци, които ще покорят едва ли не за един ден. Лошия и непознат терен, както и липсата на добра координация, проточили доста войната и американците почнали да си мислят, едва ли не, че са забравени от Бога. Много често американските самолети убивали собствените си войници, както вече казах, поради слаба координация. Поради голямата влага в джунглата автоматите М16 започнали да засичат и да се скапват, за разлика от калашниците, с които се въоражили виетнамците, ако не се лъжа към средата на войната. А както знаем, калашника стреля не само при влага, но и след потапяне под вода, заравяне в пясък, прегазване и какво ли още не.

Това е, което си спомням от документалните филми за войната, които съм гледал преди години.
 
Последно редактирано:
От: От: Нова война?

Общо взето заради слаба подготовка и подценяване на противника. Американците смятали виетнамците за диваци, които ще покорят едва ли не за един ден. Лошия и непознат терен, както и липсата на добра координация, проточили доста войната и американците почнали да си мислят, едва ли не, че са забравени от Бога. Много често американските самолети убивали собствените си войници, както вече казах, поради слаба координация. Поради голямата влага в джунглата автоматите М16 започнали да засичат и да се скапват, за разлика от калашниците, с които се въоражили виетнамците, ако не се лъжа към средата на войната. А както знаем, калашника стреля не само при влага, но и след потапяне под вода, заравяне в пясък, прегазване и какво ли още не.

Това е, което си спомням от документалните филми за войната, които съм гледал преди години.

Сащ губят във виетнам само и единствено заради политика.
Както и във всички други войни главен фактор е политиката.
Ако сащ бяха под режим на диктатор и той да командва, нямаше да загубят.

Просто като умрат 5 хамериканеца и веднага се намира някой да тръгне да търси политическа изгода от това и да надига глас че не е правилно.

те това им е проблема. Ако беше Сталин капитан на отбора, нямаше да загубят.

Бой и клане без милост, като видят американец и да се насиртат от страх, да видим щяха ли да загубят.
 
От: Нова война?

Рашаните и те се насраха в Афганистан, а беше диктатура. Не е само до политиката искам да кажа...
 
От: Нова война?

А дали ви е ясно, че войни се водят не само, за да бъдат спечелени?
 
От: Нова война?

А дали ви е ясно, че войни се водят не само, за да бъдат спечелени?

И това го има, обаче руснаците в никой случай не са протакали умишлено. Виж за американците... може ...
 
От: Нова война?

Една интересна новина. Специално за всички "гении", които говореха против Българската армия. Ето какво правят гърците, готвят се за война с общоевропейски пари:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4461751

Гърция чака транша, за да си купи оръжие

Гърция ще купи 60 изтребителя "Юрофайтър" на стойност около 4 млрд. евро, съобщава германският вестник "Цайт", цитиран от гръцкото радио "Скай".

Според публикация в електронното издание на вестника сделката е приоритет за гръцкото министерство на отбраната.

Другите приоритети включват купуването на френски фрегати за приблизително същата сума и на патрулни кораби за бреговата охрана за 400 млн.евро.
 
От: Нова война?

То е ясно, че е врътка с германците. С едната ръка им дават, с другата си ги взимат, обаче оръжието си остава в Гърция.
 
От: Нова война?

Щото "трябвало да са съревновават с Турция".... Улюгуфрени. :)

Ма па може НАТО да ги задължава там... Щот са най-на изток и трябва да се правят на хамортисьор с/у хевентуално нападение на хараби, турци, мурци, перси, талибани, муджахидини, сарацини,...

Ама от друга страна закво са им самолети? :) Имат само да завардят едни Термопили там... :mrgreen:
 
От: Нова война?

грам не ми дреме.. да се бият да се колят, само да не ми закачат морето...

още 4 месеца да минат и заминавам аз - бал съм им войни и простотии!
 
От: Нова война?

Езикът кости няма, но кости троши.
 
От: Нова война?

Като си на война, всичко живо наоколо гледа да ти види сметката, ежедневно гледаш как умират твоите... Някакси доста по-нормално ми изглеждат тия извращения.

Някой тук участвал ли е във война? Гледал ли е толкова смърт? И аз не съм.
 
От: Нова война?

Интересно ми е, войната в Ирак, аджеба война ли е била или незаконна окупация? :)

За справка:

Нахлуването в Ирак през 2003 г. е било незаконно и е в противоречие с международното право, твърди холандска независима комисия, натоварена да разследва войната, цитирана от Би Би Си. Председателят на комисията Уилиброрд Давидс, който е бивш шеф на Върховния съд в Холандия, представи вчера в Хага заключенията от проверката, която продължи около година. Според комисията на Давидс резолюциите на Съвета за сигурност на ООН не са "дали мандат за ... нахлуване през 2003" и това прави войната незаконна от гледна точка на международното право. В доклада се посочва, че Резолюция 1441 на СС на ООН не може да бъде разглеждана като документ, който дава право на отделни страни-членки да използват военна сила.
 

Горе