Нова война?

От: Нова война?

Знам, че заради коментарите ми сигурно ще ме сметнете за луд или някакъв фен на мюсюлманите с баба афганистанка и дядо иранец, ама все пак.. :D

Сигурно 90% от хората като чуят Иран и си представят разни кирпичени постройки, пещери и магарета вместо автомобили, а и западните медии ден и нощ ни пълнят главите с такива глупости, но нещата стоят другояче..

На скоро реших да разгледам малко повече за Техеран и Иран като цяло; Останах безмълвен! :)

[video=youtube;8Xt2s1fkSxI]http://www.youtube.com/watch?v=8Xt2s1fkSxI[/video]

[video=youtube;23Ws0Xy4QjE]http://www.youtube.com/watch?v=23Ws0Xy4QjE[/video]

[video=youtube;-NLF7YCK51U]http://www.youtube.com/watch?v=-NLF7YCK51U[/video]

Иран са години напред пред 3/4 от Европейските държави. Единствено икономики като Немската са пред тях.
 
От: Нова война?

Що баннахте персийския агитатор :shock:
 
Re: От: Нова война?

Знам, че заради коментарите ми сигурно ще ме сметнете за луд или някакъв фен на мюсюлманите с баба афганистанка и дядо иранец, ама все пак.. :D

Сигурно 90% от хората като чуят Иран и си представят разни кирпичени постройки, пещери и магарета вместо автомобили, а и западните медии ден и нощ ни пълнят главите с такива глупости, но нещата стоят другояче..

На скоро реших да разгледам малко повече за Техеран и Иран като цяло; Останах безмълвен! :)


Иран са години напред пред 3/4 от Европейските държави. Единствено икономики като Немската са пред тях.


Е как от няколко подбрани снимки си правиш такива изводи не мога да разбера?! Да си чувал, че центъра столицата не е цялата държава?

Те много от тия държави имат чудесни столици (центъра главно), хубави курорти и т.н. Ама извън това, хората живеят в кални колиби и си копат дъщерите живи ако погледнат съседа случайно.

Ето ти още няколко снимки:


645_00_arson_0.jpg
това не е факултето ...


9205613.jpg
а това тук по земята е овнешка мазнина от дюнерите, дето се е стичала с години.

ето и едно клипче:

http://www.youtube.com/watch?v=R1hkQtuwV38
 
От: Нова война?

Васкоа, я се разрови из гетата в УСА и дай малко снимки, да видим там ква е разликата освен че са тъмни като нощта :D :D :D

Ами баннахаго заради подозрения, че е кръчмето :D
 
Мани ги гетата бе човек. Остави тази работа. Да не се случва да ни управляват такива, че е нещо страшно. Те са навсякъде така. В момента, в който завиеш в някоя по-странична уличка и се натрисаш на подобни гледки.

Бил съм в две от тези "държави" и с очите си съм видял (имам и много записи даже), че лъскавото е само от далече и за пред туристите. Всичко отстанало е пълно безумие. Това изобщо не са хора. Първоначално като излезеш от летището е изключитлено стряскащо и шокиращо. В първия момент те обхваща желание да се върнеш обратно в сградата, там поне има много полиция). Все едно си попаднал в друг свят - свят на мръсотия, воня, хора с празни погледи, от всички страни се чуват молитви ....
 
От: Нова война?

Не съм бил в Иран, затова не мога да даавам компетнени мнения само от това което съм чел и гледа правя изовди, но Иран може да е описана с много кофти епитети, НО заразлика от околните и страни тя е държава, така че един голям отпор ще видят, срещо агресора им. Такъв бой щя ядът Хамериканците и еврейте, че чак не знам .... условията на бойните дейстивя са промениени и ако не стане неква световна война, то Хамериканците адски бързже ще се върнат с подвида опашка.

Педерасите от УСА, правят всичко въжмоно пръво икономически ги спрат с ембаргота и после физически, Китай за сега не е съгласен за ембарго :D УСА като цяло са слаби копленца, ако не им беше тази голяма аура на надмощие и надмесност, са най-обикновени смешковци с нищо различаващи се от останалите, като тях
 
От: Нова война?

Така и никой не ми каза с две думи защо САЩ губят във Виетнам :D
 
От: Нова война?

Те не губят, хахахах как ще губят - просто се отеглиха като победители :D с 50к жертви, яко продънена хазна, много дългове и т.н.

Под натиска на обществото, както и че тази война не бе искана та затова, а реалността бе че терената бе различен и конвенционалния подход ги сбръчка хамериканото - нови самолети е трябвало се конструрат ниско летящи, редица промени е трябвало се сторят, а и не напоследно място са се водили действия в джунглата, там дори и да няма война ще гътнеш. Мнгоо фактори са били срещу тях, както зимата е спасила Сталинград а век по рано Москва от Наполеон и т.н.

Но реалността за мен са кинтите, адски много са изразходвали и са почнали големите държави искат заплащаето във злато не в Долари, а тази война се спонсориа с хартийки :) Страх, че резервната валута ще загуби много искат си злата. Е и закономерно през 71г. Никсън сваля златното покритие и от тогава почва зародиша, на това което присъстваме днес :) Та и затова в тази глобална ситуация на недоверие и страх трудно ще се финансира една война, и бързо ще се размине - разбира се ако не въвлече други държави.
 
От: Re: От: Нова война?


Иранците ако са убили така една жена, то американците са убили стократно повече, сабориха си 2 небостъргача и си изстреляха ракета по Пентагона. Бели кахъри както му викаш... :)

А колкото до клиповете, които съм постнал - не съм се заблудил само по едни снимки, не съм чак толкова повърхностен. Иран са на 25 място по Брутен Вътрешен Продукт ако не се лъжа. На второ място са по природен газ и трето място по петролни запаси и една от най-бързо урбанизиращите се държави. Ако не се лъжа произвеждат няколко марки собствени коли.

В Иран, братле, живеят едно 20 хиляди еврей и никой не ги закача. Даже на скоро писаха, че Израел предлага пари на еврейте там да се изселят от Иран, но те отказват. И последнто нещо, което искам да ти кажа е, че щом имат технологията да свалят най-модерният разузнавателен самолет на американците и да им заслепят сателит, то хич не са толкова назад колкото ги мислим. Най-малкото, че въртят търговия с Русия и Китай и получават най-новите военни технологии от тях. А американците нямат един кьопав завод за стомана дори, а тръгнали на война да отиват.... Не се връзвай на западната пропаганда.

Иначе пък си прав, че не навсякъде е като в снимките от клипа, но във всяка една държава е така.
 
От: Нова война?

Вижте този клип уж от 1980, доста интересни работи "позна" човека, а и каза доста страшни :D

[video=youtube;JRPel_s73XY]http://www.youtube.com/watch?v=JRPel_s73XY[/video]
 
От: Нова война?

Някой гледа ли какви ги говори Ахмадиниджат В Куба? Говори за смърт на капитализма и други такива дивотии. Всеки който иска САЩ и НАТО да изгубят в евентуалната война е луд, пълен луд. Как е възможно да желаете подобно нещо. Всяка държава, на която лидерите говорят такива работи трябва да бъде атакувана незабавна и заличена от картата на света.

Не съм очаквал във форум за предприемачи да има толкова любители на дивотията и варварщината. Давате ли си сметка какво ще стане ако надделеят тези диваци?
 
Една една ... дали е точно една?! Хвани прочети малко за какво става дума там. Разгледай там има още много клипове .... Както си тръгнал ще кажеш и че китайците не са избили студентите на площада.

Е с толкова нефт оставаше и да са бедни. Нормално. Колите им не са точно техни собствени - запада им е развил индустрията и продължават да работят със западни фирми. И изобщо аз не твърдя, че нямат технологии или армия. Или пари. Нито пък защитавам хамериканците, тях ги мразя от сърце. Само казвам, че картинката не е толкова цветна като на тия клипчета. И повечето хора изобщо не живеят така хубаво. Ако изобщо може да се каже, че живеят.

А тоя самолет може и сам да си е паднал, никой не знае. Това дето го вярваш са думите на тяхната пропаганда. Те и сърбите свалиха един самолет, ама какво стана после?
 
От: Нова война?

Как една жена само бе, оставете ги тия нео-хипарски настроения и си направете нормален рисърч. Това е ежедневие там.

Преди доста време четох ей таз книжка:
http://chitanka.info/text/7469
и това е формирало представата ми за страната.

Много добре са описани битът и нравите, дори и кухнята на иранците.
Не е художествена измислица.
 
Re: От: Нова война?

Преди доста време четох ей таз книжка:
http://chitanka.info/text/7469
и това е формирало представата ми за страната.

Много добре са описани битът и нравите, дори и кухнята на иранците.
Не е художествена измислица.

За който не обича да чете книги, има и чудесен филм по нея.
 
От: Нова война?

Тая Неда я използваха доста умело, за да спретнат революция, ама не им се получи. Чел съм доста убедителни материали, които доказваха, че не е много сигурно дали въобще заснетото от някакъв телефон може да се приеме за истина. Не се знае и кой я е застрелял, ами ако е платен агент на ЦРУ, който я е убил, за да провокира бунтове? Същото се случва и в момента в Сирия и навсякъде се случва едно и също.

Някой гледа ли какви ги говори Ахмадиниджат В Куба? Говори за смърт на капитализма и други такива дивотии. Всеки който иска САЩ и НАТО да изгубят в евентуалната война е луд, пълен луд. Как е възможно да желаете подобно нещо. Всяка държава, на която лидерите говорят такива работи трябва да бъде атакувана незабавна и заличена от картата на света.

Не съм очаквал във форум за предприемачи да има толкова любители на дивотията и варварщината. Давате ли си сметка какво ще стане ако надделеят тези диваци?

Значи според теб това да казваш, че капитализмът е в криза и е умряла система е варващина, а в да станеш роб на банките, да не можеш да си позволиш качествено здравеопазване, да умираш на улицата, да не можеш да изучиш децата си, а в същото време държавата да тегли милиарди заеми, които после ще плащат и внуците ти, е нещо цивилизовано? Или това да накараш милиони хора да имигрират, като по този начин обречеш народа им (българския) на бавно и сигурно самоубийство, не е варващина. Чудно.
 
От: Нова война?

Много праволинейно гледате на нещата...

Ако си направим едно търсене, със сигурност ще намерим много снимки в българия в пъти по селски и цигански от тези показани за иран...
виждал исте кака ни представят в някои медии...
и там е така
когато им изнася я представят като прогресираща държава, когато им изнася я представят като беден и мизерен район..

я някой да се разходи по видинските села?
по родопите?
да видим дали има нещо общо със софия.

Същото се отнася и за америка... какви села гнусни имат и мизерни, нищо общо с лас вегас.



Иран си е голям. нормално е да има и лукс и мизерия. къде го няма това?

Самия им бит си е такъв...

Кой знае колко от вас сега са с терлички да им топлят на краката, ама няма да си признаят :)
 
Re: От: Нова война?

Много праволинейно гледате на нещата...

Ако си направим едно търсене, със сигурност ще намерим много снимки в българия в пъти по селски и цигански от тези показани за иран...
виждал исте кака ни представят в някои медии...
и там е така
когато им изнася я представят като прогресираща държава, когато им изнася я представят като беден и мизерен район..

я някой да се разходи по видинските села?
по родопите?
да видим дали има нещо общо със софия.

Същото се отнася и за америка... какви села гнусни имат и мизерни, нищо общо с лас вегас.

Иран си е голям. нормално е да има и лукс и мизерия. къде го няма това?

Кой знае колко от вас сега са с терлички да им топлят на краката, ама няма да си признаят :)

Изобщо не може да става и дума за сравнение. Направи си една екскурзия до там някъде и ще видиш сам за какво става дума. Все едно си в пловдив в циганксия квартал, ама целия град е така, с изключение на туристическите пътеки :)

Самия им бит си е такъв...

Е тука си прав, те просто са си такива. Като нашите роми горе-долу - дават им къщи, а те горят прозорците и си фърлят боклука през терасата.
 
От: Нова война?

Кой знае колко от вас сега са с терлички да им топлят на краката, ама няма да си признаят :)
Аз съм с бели хавлиени чорапи Fruit of the loom (купени от Walmart), проблем? :-o
 
От: Нова война?

Абе не знам... не съм любител на иран и никога не съм чел нещо конкретно за тях освен обща литература и тук таме нещо репортажче...
ама...

там продавт мазни дюнери - тук има гевреци които ги продават почти бездомници и клошари на улицата в чували.
и тук гледаш лъскав центъра, ама в страничните улички е някакъв ужас. Циганията по центъра е огромна.

та гледал исте предполагам как бяха представили българия в един германслки филм ли беше.
като страна от африка... показаха само лошото и нищо хубаво.
и за иран ми се струва че е така.показват само лошото.
виж една турция за пример, каква я познаваме ние а каква е по курортите и по сериалите :)
 

Горе