Нова война?

От: Нова война?

Ми гладни са хората бе, кое му е селяндурското да си бачкал цял живот, а после да дойде някой димукрад и да ти открадне парите за пенсийката.


Това не го правят от глад, а защото е на аванта. Даже и да не им се яде баница пак така стръвнишки ще се нахвърлят. И що тъпчат в торбите? Не могат ли да си вземат по една баничка и да си ходят? Да умирам от глад няма да ме видиш да се блъскам така за баница... Направо гнус ма хвана от тия!
 
От: Нова война?

Мусаката идва от Гърция а не от Турция.
Думата кебап може да не е българска, но нашият кебап се прави основно от свинско месо :)
 
Последно редактирано:
От: Нова война?

Иначе Война между Иран и САЩ наистина ще е много тежка,
Иран имат достатъчно ракети за да потопят американските кораби.
Иран имат ракети Shahab 3 които могат да достигнат до всички американски бази в региона (включително и до България)
Иран за разлика от Либия имат истинска авиация (Либия беше мирна държава с население 12 пъти по-малко от това на Иран)
Иран наистина има интелигентно население (не че нещо ама всеки трети учи за ядрен физик)
И най-важното - Иран е кандидат за член на Шанхайската организация за сътрудничество.

Ако американците някога ще правят война с Иран то тя трябва да е преди Иран да е станала член на тази организация, защото всички знаем, че никой не би могъл да спаси САЩ ако се опитат да нападнат държава от тази организация.
 
От: Нова война?

Ми гладни са хората бе, кое му е селяндурското да си бачкал цял живот, а после да дойде някой димукрад и да ти открадне парите за пенсийката.

стига ма... има нещо на което му викат, срам... и по друг начин му се вика има още 3 думи поне, за да го опиша, но възрастта и болестта ми напредват и не мога да си ги спомня.

На мен ми се е случвало да гладувам, но никога не съм си помислял дори, да прося или да се моля или пък ей така да се блъскам. Предпочитам да ровя в кофите, отколкото да се блъскам като тези селяндури.

Само първата редица успя да вземе банички...
извадиха чанти, кауфланд, била, който каквато има. и грабят и тъпчат в чантите.
И това било нормално?
Къде в нормална държава ще грабят така, разбира се ако няма преселници от източна европа :)
Нареди се, вземи си едно парче, две макс и си ходи.
тея пенсионери чакаха с часове, надъхани и дебнат да грабят. не съжалявам по-задните редици, защото ако и те се бяха вредили и те така щяха да грабят.

И вие ми говорите че тоя народ заслужава да му се помага? Че тези заслужават да живеят добре?
Те сами си избират управниците, и кмета и партията и всичко. глад и мизерия им се полага.


Бачкали са цял живот така е. Ама защо са бачкали цял живот? Защото са искали или защото са ги карали?
Аз не знам колко помните, но 89 оставката на живков, дойде като гръм от ясно небе, никой не вярваше.
Никой не си бе и помислял че е възможно нещо такова.
Народа си кюташе робски и не му пукаше.
Малцина бяха тези който тропкаха против властта, същия тип хора и сега си тропкат, а тези които бяха роби, си останаха роби.

Заради тях сега ние живеем зле.
ДА трудили са се изграждали са, но и са се оставили да бъдат роби.

Като ги гледам... и си мисля, тези хора си заслужават живота. Заслужават си и циганията. Заслужаваха си и мутрите и да ги краде властта. Заслужават си да им е гадно.
Смешни са, жалки са... не заслужават.
 
От: Нова война?

Абе Амоуне, пълен изрод си, сериозно. Старите хора с по 150 лв. пенсийка какво да работят бе. Шибаните демокради им откраднаха парите за пенсиите и ги оставиха да съществуват в мизерия. От мизерията ти се изкривява психиката, нормално. Системата ги прави да приличат на животни, какво се сравняваш с обикновени хорица, които цял живот са бачкали мирно и спокойно, надявали са се на спокойни старини, ама сега ядат дедовия. Ти си млад, силен, а те са грохнали, депресирани и очаяни от живота.

А за тази ти реплика:
Къде в нормална държава ще грабят така, разбира се ако няма преселници от източна европа

Ти казвам това (щото обичам да боравя с факти):

Завладяни от пазарната треска и желанието да спестят няколко долара, американците помрачиха първият ден на коледният шопинг, т.н. Черен петък, с множество инциденти на хаос, побой и употреба на сълзотворен газ, предаде агенция Ройтерс.

Властите съобщават за безредици и смачкани от тълпите хора в много градове на страната. Най-малко 24 души са били ранени в борбата за намаленията. В Калифорния полицията е била принудена да използва сълзотворен газ срещу тълпите купувачи. В Северна Каролина схватка за покупки е довела до прострелването на мъж, който е в болница в тежко, но стабилно състояние. В Лос Анджелис клиентка пък използвала спрей, за да се пребори с "конкурентите" си.В Мичиган тълпа съборила на пода и едва не стъпкала девойка. В Ню Йорк се сбили и скубали косите две купувачки. В Орегон за хавлиени кърпи по 1,88 долара се разиграла истинска битка. Повечето от пострадалите са със счупени крайници.

http://trend.bg/index.php?option=co...friday&catid=32:2011-04-10-13-07-19&Itemid=47

Те ти хамериканската баница от тазгодишния черен петък.
 
От: Нова война?

На кое казваш робство, на това да работиш и трудът ти да е в полза на държавата ти - съответно безплатно образование, качествено здравно обслужване и много други социални придобивки или да работиш за човек, който ще използва печалбата си за построяването на хубава къща, покупка на яхта и какво ли още не?
 
От: Нова война?

Това не го правят от глад, а защото е на аванта. Даже и да не им се яде баница пак така стръвнишки ще се нахвърлят. И що тъпчат в торбите? Не могат ли да си вземат по една баничка и да си ходят? Да умирам от глад няма да ме видиш да се блъскам така за баница... Направо гнус ма хвана от тия!
Препоръчвам ти да прочетеш един прекрасен разказ на Джек Лондон - "Жажда за живот"
 
От: От: Нова война?

Властите съобщават за безредици и смачкани от тълпите хора в много градове на страната. Най-малко 24 души са били ранени в борбата за намаленията. В Калифорния полицията е била принудена да използва сълзотворен газ срещу тълпите купувачи. В Северна Каролина схватка за покупки е довела до прострелването на мъж, който е в болница в тежко, но стабилно състояние. В Лос Анджелис клиентка пък използвала спрей, за да се пребори с "конкурентите" си.В Мичиган тълпа съборила на пода и едва не стъпкала девойка. В Ню Йорк се сбили и скубали косите две купувачки. В Орегон за хавлиени кърпи по 1,88 долара се разиграла истинска битка. Повечето от пострадалите са със счупени крайници.

http://trend.bg/index.php?option=co...friday&catid=32:2011-04-10-13-07-19&Itemid=47

Те ти хамериканската баница от тазгодишния черен петък.


Сега се опитайте да си представите същите тези хора със средна заплата 600лв :D:D:D Ултра маймуни :D:D:D
 
От: Нова война?

На кое казваш робство, на това да работиш и трудът ти да е в полза на държавата ти - съответно безплатно образование, качествено здравно обслужване и много други социални придобивки или да работиш за човек, който ще използва печалбата си за построяването на хубава къща, покупка на яхта и какво ли още не?


Ама защо ще работиш за някой да му купуваш къща? като не ти харесва, работи за себе си, или накарай другите да работят за теб.

Айде сега ми кажете че шивачките от малките градчета нямат избор и шият тениски за по 2 стотинки на бройка?

Или че мъжете им нямат избор и затова бачкат по фирмите 10 часа на заплата от 200 лева?

Или че младите работят някъде и те сервитьорчета и бармани за дребни пари ?

Ама никой не ги кара, винаги има избор.
За това че НА ТЯХ НЕ ИМ СТИСКА ДА ОПИТАТ НЕЩО ДРУГО, или че нямат достатъчно акъл за да измислят как да се махнат от мизерията, са си виновни сами.
 
От: От: Нова война?

Абе Амоуне, пълен изрод си, сериозно. Старите хора с по 150 лв. пенсийка какво да работят бе. Шибаните демокради им откраднаха парите за пенсиите и ги оставиха да съществуват в мизерия. От мизерията ти се изкривява психиката, нормално. Системата ги прави да приличат на животни, какво се сравняваш с обикновени хорица, които цял живот са бачкали мирно и спокойно, надявали са се на спокойни старини, ама сега ядат дедовия. Ти си млад, силен, а те са грохнали, депресирани и очаяни от живота...

------------


...Те ти хамериканската баница от тазгодишния черен петък.



първо за хамерика... - аз не казвам че там са нормални хора. там са предимно негри, мулати и всякаква сган :)
Аз ти говоря за нормална европейска държава. Културна държава.
те ив китай се бият за смартфони,
ама когато чакаш на опашка за покупка е едно... народа си мисли аз плащам- длъжни са ми... а тук се бият за милостиня. не ги защитавай.

нали и аз ще стана стар и грохнал. стига да го доживеем това време. Шибаните демократи им откраднаха парите, щото тези същите роби който тъпчат баница в найлонови торбички, ИМ ПОЗВОЛИХА ДА ГИ ОТКРАДНАТ.
Кой се радва и вика 89-та... да живее велика германия! Америка обичаме те. Демокрация. а? Кой слуша тигре тигре и се кефи на домашно винце и жълта лимонада?
Що не хванаха гората тези хора като са недоволни с по една пушка на рамо.
Да кофти ми е цял живот са грухали като роби и сега пак мизерия и ти разбирам тезата.

Обаче искаш л ида направиш един хЕксперимент.

Избери произволно 10 човека от тези които съжаляваш че са гладни и жадни.
Облечи ги нахрани ги дай им ресурси и власт! и се отдръпни да им гледаш сеира.
Нали я знаеш поговорката, дай на селянина власт...

Същите тези които ти съжаляваш, няма да те съжаляват, а ще те мачкат и ще парадират с власта си.


АЗ НЯМА ДА ЗАБРАВЯ ОНЯ КАК ДАДЕ НА ДЯДКАТА 10 000 ЛЕВА ЛИ КОЛКО БЯХА и му вика, а ти колко ще дадеш сега за другите хора които нямат, а им трябват?

50-100 лева от хорски рам каза циганина, иначе и толкова нямаше да даде.


Яд ме е ред щото ти си буден и си умен, а си хабиш интелекта в грешна посока. Бориш се за нещо което просто не си заслужава усилията.
Грешен е мирогледа ти.
Когато чувстваш че не си част от тълпата, разграничи се от нея. Не се бори с вятърни мелници, заради някоя дебела и мазна селянка.

и между другото мен не ме съветвай, какво да чета, щото съм чел много и да ти кажа тоя гад дето го препоръчваш ми е един от най-гадните автори и никога не съм повтарял негова книга.
прекалено са му тежки нещата, прекалено е черноглед и брутален, не го харесвам грам.
 
От: От: Нова война?

Сега се опитайте да си представите същите тези хора със средна заплата 600лв :D:D:D Ултра маймуни :D:D:D

А ти се опитай да си представиш тези които грабят баницата със заплата 10 000 евро...
 
От: Нова война?

И каква е алтернативата на шивачката ако не разбира от маркетинг а е много добра шивачка?
 
От: От: Нова война?

А ти се опитай да си представиш тези които грабят баницата със заплата 10 000 евро...

Ще си купят по една баница и всичко им е уредено
 
От: Нова война?

И каква е алтернативата на шивачката ако не разбира от маркетинг а е много добра шивачка?

Айде помисли малко и предложи 3-4 варианта сам? Ако не можеш, значи не си струва усилията да споря с теб :)
 
От: От: Нова война?

Ще си купят по една баница и всичко им е уредено

Явно времето прекарано в спор с теб не си струва... зарежи.
 
От: Нова война?

Според теб ако българските пенсионери имаха пари щяха да се бутат за баници и хлябове ли?
 
От: Нова война?

Според теб ако българските пенсионери имаха пари щяха да се бутат за баници и хлябове ли?
Просто щяха да се бутат за други неща - примерно за фрий смартфони.
Кат депутацията наскоро.
 
От: От: Нова война?

..
и между другото мен не ме съветвай, какво да чета, щото съм чел много и да ти кажа тоя гад дето го препоръчваш ми е един от най-гадните автори и никога не съм повтарял негова книга.
прекалено са му тежки нещата, прекалено е черноглед и брутален, не го харесвам грам.
Що бе, "Морският Вълк" е много хубава.
Ама оная за кучето - ирландски териер, забравих заглавието... Вярно къса сърцето. Голям рев.
 
От: Нова война?

Хората се надяваха на промяна. На демокрация. Бяха плашени, че ще стане страшно, ще има гражданска война и си траяха, бяха объркани, подведени. През това време бяха ограбени десетки пъти. Много от тия хора са възпитавани в съвсем други ценности, съвсем друг светоглед и не можеха да повярват какво се случва и как се краде и граби. Говоря ти за честните социалистически хорица, не за комунистическия елит и хората от службите. А пък това за "вдигането" е ала бала, никъде и никога не са се случвали такива революции, като се има предвид, че ... това го запомни ... всички процеси случили се и случващи се в нашата държава се контролират от вън. Нещо като революциите в арабския свят тия дни, нещата много си приличат. Нищо не става без благословията на господарите и Големия брат. В съвременните европейски държави се случват същите неща, сякаш забрави, че Англия горя и крадоха бяла, черна техника и гащи от магазините. Не бяха само имигранти, ами и мързеливи англичани, които системата е възпитала поколения наред да живеят на социални помощи и че някой им е длъжен. Хората в капиталистическите държави са еднакви навсякъде, защото системата възпитава в едни и същи ценности - материализъм, мръзел и стремеж към тарикатлък.

Джек Лондон не беше за теб, а за biaaro :)
 
От: Нова война?

Аз знам че не беше за мен, ама просто предупреждавам и се хваля :)

За мен тогава нямаше контрол.
просто русия каза
оправяйте се и нашите не знаеха какво да правят.
Никога не им се беше налагало да вземат решение сами и започнаха да импровизират.


А хората са си виновни. Ако бяха направили истинска революция, не тъпи митинги сега власта щеше да им има страха и да внимава какво прави.
Ама те си казаха, те щом тогава не се вдигнаха в най-лошите времена когато и армия и полиция не знаеше какво да прави и на коя страна да застане, значи сега каквото и да им правим пак няма да се вдигант :)
и си правят каквото си искат и са прави, не ги упреквам.
Който захапе кокала той си го носи където иска. който и да е на власт ще си прави каквото иска.
 

Горе