Новините в новинарски сайт

От: Новините в новинарски сайт

Какво ще рече да оптимизирам снимките, бихте ли ми обяснили, защото доста пъти съм го срещал този израз и не ми е ясен
 
Re: От: Новините в новинарски сайт

Какво ще рече да оптимизирам снимките, бихте ли ми обяснили, защото доста пъти съм го срещал този израз и не ми е ясен

Ето малко информация: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=22267

Има специфични неща, които могат да се направят, за да могат да се класират по-добре снимките. ;) Това е. Нищо повече. ;)

Ако има нещо, друго, кажи. ;) На линия сме да помагаме. :)
 
От: Новините в новинарски сайт

Благодарско отново, придобих представа ! :)
 
От: Новините в новинарски сайт

БТА не е опция за нишов сайт. Цените са на емисия, за някои емисии са по-ниски от 1000 лева, за някои са повече. Проблемът е, че няма емисия, подходяща за авто, трябва да комбинирате две или три и тогава вече е безсмислено скъпо. Има международни сайтове, на които се публикуват ревюта. За предпочитане са. Плюс напишете имейл на всички вносители с молба да ви добавят в мейл листата си. Така че имате български текст и снимки с права.
 
Не е опция, освен ако не следиш дадена секция и определени новини. Например от спорта следиш конните състезания и спортовете, за които най-често пишеш. ;) От всеки голям портал може да се следи нещо конкретно, но определено не е опция, защото няма никога да предоставят това, което реално твоите потребители искат.

Иначе познавам една медия, и собственика й, който вместо да плаща емисии или някакъв тип абонамент към някоя информационна агенция, хванал е 3ма на по 1 000, 1 000 и малко да четат и превеждат чужди сайтове и задължително да генерират по 8-10 новини за деня. Не питайте на какво качество и колко дълги. И ето ти - макс 30 новини на ден, обхващащи всички сектори - от бизнес до IT технологии и хай лайф. :)

Отделно имат някакви платени статии и интервюта. И това е. Естествено, той е малък - големите медии имат и по-сериозни ресурси, съответно и по-добри новини, материали и повече рекламодатели. ;)
 
От: Новините в новинарски сайт

"Плюс напишете имейл на всички вносители с молба да ви добавят в мейл листата си. Така че имате български текст и снимки с права."
Бихте ли поснили това изречение ?
 
От: Новините в новинарски сайт

Уважаеми дами и господа,
Бихме искали да ви представим новия сайт .... , който е посветен на ......
С настоящето писмо ви молим да ни запишете в списъка медии, на които изпращате прессъобщения.
Моля, ако не се точният адресат на това писмо, да го препратите на Ваш колега или обслужващата ви агенция.
С уважение,
......
 
От: Re: Новините в новинарски сайт

и задължително да генерират по 8-10 новини за деня. Не питайте на какво качество и колко дълги.
Стана ми интересно, според Вас колко новини трябва да пише един журналист на ден, за да не страда качеството.
 
От: Re: Новините в новинарски сайт

Стана ми интересно, според Вас колко новини трябва да пише един журналист на ден, за да не страда качеството.

Количеството няма значение, а качеството.
 
Re: От: Re: Новините в новинарски сайт

Стана ми интересно, според Вас колко новини трябва да пише един журналист на ден, за да не страда качеството.

Както казаха качеството е от значение, но пък и трябва да гледаш да не е една-две статии за един ден. Реално е хубаво да обхванеш голям набор от сфери - бизнес, спорт, политика. Но зависи каква медия искаш да си. Такива като Капитал и подобни доста добре разписват статиите си, но такива като тази която дадох като пример - тя е посредствена и я четат точно една-стотна от хората, които четат добре раздаващата се медия, но и има защо. ;) Другото, което гледат е стилът на писане. ;)

Еми да речем, че днес имаш 10 новини само от раздел политика, няма да е лошо да се отразят най-важните 3 от тях. Същото (ако не и по-голямо) количество имаш за бизнес, хайлайф, спор, наука и др. Имаше един журналист, които пишеше по 5 на ден, и пак не бяха много. :) Горе-долу с някакво задоволително за читателя качество. Няма как да е перфектно, все пак го чакат още 3-4 зад първата или дори и повече, ако нещо грандиозно се случи. Зависи от опита, стилът и времето, което има. Някой медии си имат журналисти на свободна практика, на смени и т.н. :)
 
От: Новините в новинарски сайт

Според вас, кое е по-важно, количеството или качеството?
 
От: Новините в новинарски сайт

Според вас, кое е по-важно, количеството или качеството?

Трафика.... :)
 
От: Новините в новинарски сайт

Според зависи от таргета. Малоумните интернет потребители предпочитат да прочетат 50 клюки по 50-100 думи, докато по-интелигентната част от хората искат 5-10 новини, но смислени и добре оформени. Истината е някъде там :)
 
От: Новините в новинарски сайт

БТА е добра възможност.
Дано съм била полезна и успех!
 
От: Новините в новинарски сайт

За трафика кое е по-важно? ;)
Спама в социалките разбира се. Как мислиш работят шитни от рода на ПИК и БЛИЦ?
Дори не си правят труда да слагат снимки на фейк профилите

Според зависи от таргета. Малоумните интернет потребители предпочитат да прочетат 50 клюки по 50-100 думи, докато по-интелигентната част от хората искат 5-10 новини, но смислени и добре оформени. Истината е някъде там :)
И тъй като "по-интелигентната" част са около 1-2% всеки "новинарски" сайт се изражда в копи/пейст клюкарник въпреки добрите намерения.

В прдължение на 2 месеца съм си правил експерименти с добре написани статии с анализи и коментари, които седят пиннати една седмица.
Резултат - материала е откраднат до 2-3 часа (в 90% без посочване на източник дори, и съм ги гонил с копискейпа докато поне линк ми сложат) четен много малко.
Обаче напиши някоя тъпня от сорта "Йоца Амстердама се закани да шиба Бойко чисто гол наред Банкя" и за 2 часа ще врътне повече трафик от колкото оригиналния материал за месец.
 
Последно редактирано:
От: Новините в новинарски сайт

Спама в социалките разбира се. Как мислиш работят шитни от рода на ПИК и БЛИЦ?
Дори не си правят труда да слагат снимки на фейк профилите

Те си купуват трафика, не си играят да спамят, защото са "големи" :)
 
От: Новините в новинарски сайт

Те си купуват трафика, не си играят да спамят, защото са "големи" :)
Добре де наемат си мишки да спамят, в случая не е толкова важно. Ако не ме мързеше за час ще ти извадя поне по 20 профила, които нямат снимка и освен да "споделят" "новините" на съответната "медия" нямат абсолютно никакава друга активност.
 

Горе