Новините в новинарски сайт

От: Новините в новинарски сайт

Нормално, до такова положение ни докараха "големите медии". Политическите тролове също работят в полза на тези агенции, за блиц не знам, но за ПИК знам как действат и от къде се финансират и мога да кажа, че до година-две някой ще ги затрие
 
От: Новините в новинарски сайт

Добре ясно е, че основно малките сайтове преразказват новините, но ми е любопитно за снимките и по-скоро за тези, които посочват източник. Това окей ли е. Примерно пишеш си новината и слагаш снимка от дневник, като посочваш, че снимката е взета от дневник.
 
От: Новините в новинарски сайт

Добре ясно е, че основно малките сайтове преразказват новините, но ми е любопитно за снимките и по-скоро за тези, които посочват източник. Това окей ли е. Примерно пишеш си новината и слагаш снимка от дневник, като посочваш, че снимката е взета от дневник.

Не е окей. Трябва да имаш разрешение за да ползваш снимката. Може и обратното разбира се - да вземаш снимките като се надяваш да не те съдят. Трябва да се внимава със снимките, особено със снимките за разни новини, защото вече има дела и осъдени.
 
От: Новините в новинарски сайт

Ето как работят "големите медии". Абстрахирайте се от ПиАр-а, но голата истина е това.

Най-чевръсти бяха в бяха blitz.bg. Tам "новината" се появи едно към едно, без никаква редакция, с изпратеното заглавие, подзаглавие и правописни грешки (които в интерес на истината не бяха нарочни). Пресъобщението беше изпратено в 16:35, а blitz го публикува в 17:06.

Четири минути след blitz, прессъобщението беше публикувано и в pik.bg. Там творческо допълнение беше единствено заглавието: "Бареков: Зова Обама и Путин да не се боричкат в Космоса! Ванга каза, че пак ще имаме космонавт".

capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2014/05/21/2304083_bez_cenzura_v_kosmosa/

А това ми напълни душата !!!

Накратко вече знаем какво разбират в (събирателно казано) "Пиц" и "Блик" под "Без цензура" - това е някакво право информационно черво, което публикува всичко, което му се изпрати.
 
От: Новините в новинарски сайт

Ххахаха това с космоса като го четох доста се смях :D , а относно снимките , единствения начин да се сдобиеш с тях е да ги купиш, правилно ли съм разбрал ? Говоря за легален начин.
 
Има и безплатни, но едва ли ще са много от полза. Безплатните горе-долу стават за някоя друга инфо статия, но за новина си трябва платена, дори и от място, което предоставя актуални за съответните новини. ;)

Може еа видиш Днес.бг, Капитал, Дарик и другите медии от къде взимат. Но си е дебело за малък сайт. За голяма медия е поносимо. Стандартнюз бяха с Ройтерс, ако не се лъжа. :)
 
Последно редактирано:
От: Новините в новинарски сайт

Здравейте, от доста време не е писано в темата и реших да обновя малко, защото по новинарския сайт има прогрес макар и малък.
Вече имам около 10-15 статии, писани са изцяло от мен, като за източници ползвам чужди сайтове. Стилът на писане се старая да бъде леко забавен и лесен за четене, следвам този на топ гиър. Говорих с бта и ми казаха, че нямат емисия автомобили, но могат да ми пуснат един месец демо на спортната емисия.
Само че един от главните проблеми сега ми е трафика, имам по 30-40 посещения на ден единствено от фб. Ползвъм плъгина seo by yoast, вече на всяка статия си вкарвам думички ,но явно изпускам някой важен елемент от оптимизацията. Ще се радвам да ударите едно рамо :beer:
 

Горе