Новите разпоредби за запаса.

От: Новите разпоредби за запаса.

Нека да ви питам, виждам че трябва да е въпрос с Да или Не, та ми е чудно какво мислите:

Бихте ли преминали през доброволно военно обучение - Да или НЕ?
Бихте ли преминали през цялостно от боравене с няколко видове оръжия(различни калибри пистолети, Автоматично оръжие, полуавтоматично оръжие и т.н. неща приложими в градски условия - не боравене с гаубици, танк и т,н.), силова подготовка, техники за самозащита/бойни техни, техники за оцеляване и ориентиране - Да или Не?
Ако искате отделни модули какво бихте избрали?

За да съм точен услугата вие си я избирате от компания или МО, но са преминали през външна акредитираща и оценяваща система - което ги рейтва за качество. Отделно избирате и рейта на други преминали преди вас.

Та какво бихте избрали? Аз виждам над това, като закупуването на застраховка - ясно е че ако се разрази пълномащабна военна кампания срещу нас ще стане адът на земята, но войни в 21 век са в урабанизирани територии, така че има шанс за всеки човек в този ад.

Въпросът ми е бихте ли притежавали умения, които биха ви помогнали и увеличи шансовете или директно ще си леете куршума - ако настане паритизанска война?
А и да не съм краен бихте ли пак имали такива умения лично за вас, като част от тях можете ги приложите и в нормалният живот и най-вече в частта самозащита!

Аз бих искал да съм преминал през интензивна и ефективна военна подготовка - това е услуга като всяка друга(мизериите от цоц казармата не влизат там). Считам, че военна подготовка и по точно подготовка за оцеляване е закупуване на застраховка и разширяване на границите на личният ти потенциал.

В бъдеще не-определено, ако нашите дупедавци наречени депутати, решат че приемат закон за лична самозащита и защита на частна собственост, в добавка с право на защита с хладно оръжие - тези умения ще бъдат оползотворени. В малките градове и села, вместо да гледаме и четем по новините за хората, които са влезли в болницата защото са беззащити пред убийци, серийни престъпници и т.н., просто ще има агрегиран репортаж за колко пратени в моргата хора и отделно колко са се спасили ...
 
Последно редактирано:
От: Новите разпоредби за запаса.

Аз с удоволствие бих преминал подготовка във виртуална среда примерно, ако говорим за наистина съвременно обучение, аз съм бил в "цоц казарма" ама там не ни учиха точно на бойни действия, защото бяхме специализирани в друга област.
 
От: От: Новите разпоредби за запаса.

Храната при нас си беше средна убост, но все пак оставаше достатъчно за свинете на старшия артелчик, а щом е оставала заначи не е била и толкова хубава:)

Що не пуснете тема ,,казармени истории,,, всъщност няма смисъл, защото няма кой да пише в нея, всичко на всичко 5 човека от форума са отбили редовна военна служба.
Само който не е ходил няма представа за какво става въпрос, дори и да е чувал казармени истории друго е да си бил там.

Дори и да се въведе някакво военно обучение то ще е нещо подобно на казрмата от миналото, за да се проведе както трябва трябва да се провежда от чуждестранни обучаващи, което едва ли ще стане, най-вероятно ще се подберат сдухани фатмаци който имат единствено за пример старата казарма и просто ще я възпроизведат в мини вариант.

Тези медузи, дето им викахме е когато имаше нещо свинско, а фатмака е взел месото за себеси и за кашика само мазнотиите, ама в казармата си имаше седмично меню, всеки ден е различно, един ден постно, друг пилешко, в сряда мисля беши рибен ден,,, верно че фатмака е крадял, но нали ще подобряваме казармата защото всичко върви напред
А дали е полезна казармата за изграждане на характера - твърдо Да. Аз бех едно галено детенце, преди да влеза в казармата. Всичко се променя след казармата, мироглед, ценности, отговорност, лоялност, колективизъм и национализъм и мн, други настройки
И медузи да има, си топим лебеца в мазната манджа и пак бягам по двайсе километра на следващия ден,,, много моля лигльовците да не са оплакват
Казармата не е децка градина, тя си има своите екстремни обучения иии верно ченей за всеки
 
От: От: От: Новите разпоредби за запаса.

...
Казармата не е децка градина, тя си има своите екстремни обучения иии верно ченей за всеки
Като ней за всеки - що напирате да стане задължителна за всеки?
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Казармата прибира всичко читаво, против волята му, и връща сериозен процент инвалиди. В някои години сакатлъците са повече и от автомобилните катастрофи.
По данни на НОИ към началото на годината у нас има 5234 военноинвалиди. От тях 655 са пострадали по време на война. Останалите 4579 са военноинвалиди от мирно време.
* Само за периода 1993-2001 г. в редиците на родната казарма са се инвалидизирали 2612 момчета. 270 от тях са загубили над 90% от трудоспособността си.
* Най-много са пострадалите през 1997 г. - 414. Пикови години са и 1993 г. - 398 случая, и 1996 г. - 349. За миналата година военноинвалидите са "едва" 123.
* 24 момчета са излезли от казармата като инвалиди само за първите три месеца на тази година. За същия период смъртните случаи са два.
* По данни от началото на годината 6525 души получават наследствени пенсии. Това са вдовиците, сираците и родителите на загиналите в казармата.
* Няма официално оповестена статистика за броя на смъртните случаи в армията.
http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=458&aid=10755
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Много си неадекватен, казармата изгражда характери. Донаборната комисия може да вкара в казармата некакъв 1% обратни или неадекватни, но само до учебна рота става ясно
Няма мама и тати ще слушаш фатмака и това е, така се изграждат характери. Има тежки моменти, но сега като се замисля са ми били от полза
Ии хич не обичам мрънкачи и мамини синчета, затуй са поспри малко
 
От: Новите разпоредби за запаса.

От какво са причинени тия сакатлъци? Колко са случаите на самонараняване? Иначе жалко за момчетата, но за положението на армията по време на "прехода" носят пряка отговорност политиците. Щото ако дадеш колко нещастни случаи и смърт има от лекарска некадърност, нещата няма да се по-различни. Нормално е в една разпадаща се държава, в която липсва елементарен контрол, държавните структури да осактаяват и дори убиват. Не оправдавам никой, просто отбелязвам.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

От какво са причинени тия сакатлъци? Колко са случаите на самонараняване? Иначе жалко за момчетата, но за положението на армията по време на "прехода" носят пряка отговорност политиците. Щото ако дадеш колко нещастни случаи и смърт има от лекарска некадърност, нещата няма да се по-различни. Нормално е в една разпадаща се държава, в която липсва елементарен контрол, държавните структури да осактаяват и дори убиват. Не оправдавам никой, просто отбелязвам.

Еми има с послаба психика некои, ама това е естествен отбор, при една война какво ще стане ааа
Писарушката Рабин ли ще ме командва, ай сектир, знайш ли колко фазани сме сменили наща рота, шото мамини синчета и изкарал някаква школа ама трябва да го носим на гръб
 
От: Новите разпоредби за запаса.

...
Ии хич не обичам мрънкачи и мамини синчета, затуй са поспри малко
Задклавиатурен охлюв, ти пък къв се явяваш тука? Ходи да набиваш крак по дядовски, и дано отървете света от малоумието си!
Писарушката Рабин ли ще ме командва
Вече ти казах, че ако стане война - ще ви гледам по телевизията отдалеч. Дори ще си записвам на видео, един ден ще станат с колекционерска стойност. Доказателство как е изчезнал поредният народ, заради тъпотията си.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

От какво са причинени тия сакатлъци? Колко са случаите на самонараняване? Иначе жалко за момчетата, но за положението на армията по време на "прехода" носят пряка отговорност политиците. Щото ако дадеш колко нещастни случаи и смърт има от лекарска некадърност, нещата няма да се по-различни. Нормално е в една разпадаща се държава, в която липсва елементарен контрол, държавните структури да осактаяват и дори убиват. Не оправдавам никой, просто отбелязвам.
Шапкарски синко, бомбе розовко - сакатлъците стават заради щото се прекалява с извращенията. Понеже всеки има достъп до заредено оръжие - много от тях са умишлени разстрели, или самонаранявания. Уж нещастен случай.
 
От: От: Новите разпоредби за запаса.

Задклавиатурен охлюв, ти пък къв се явяваш тука? Ходи да набиваш крак по дядовски, и дано отървете света от малоумието си!
Кога е трявало съм набивал крак, ако се наложи пак ще го правя, имам приятели от казармата от цяла България и сме разчитали един на друг, ако ни извикат запас пак ще разчитаме един на друг, а ти какъв си, плужек некакъв дето е минал между капките, какви тактики си правил ти ве,,, бягал лиси двайсе километра с пълно бойно снаряжение, дребен писар такъв
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Като сте луди за служба - ходете си правете малоумията, ама тихичко. Не ме интересуват ни дъновисти, ни свидетели на Йехова, ни вегани. Не искам да чувам и за възможно най-кухата прослойка - тая на военните, и всичко свързано с тях. Съвременната война има нужда от вас - колкото и от сабите от първата световна.
Писарлъкът беше благодат, ската ме максимално от тая безсмислена и сенилна простотия.
В днешния ден - такива като теба са най-големите лузъри. Стой кротувай си, не се натискам да контактувам с мачкани от живота, де едната казарма ще им остане от тоя свят.
 
От: От: Новите разпоредби за запаса.

Като сте луди за служба - ходете си правете малоумията, ама тихичко. Не ме интересуват ни дъновисти, ни свидетели на Йехова, ни вегани. Не искам да чувам и за възможно най-кухата прослойка - тая на военните, и всичко свързано с тях. Съвременната война има нужда от вас - колкото и от сабите от първата световна.
Писарлъкът беше благодат, ската ме максимално от тая безсмислена и сенилна простотия.


Абе ей, може да е отживелица казармата отпреди, ама е най истинското мъжко обучение
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Истинското обучение е това на реалния живот. Да прецениш дали и кога да се нахендиш с ипотека. Дали и кога да създадеш семейство. Дали да емигрираш. Дали да се образоваш, и какво. Дали да тренираш.
Казармата е всичко, каквото реалният живот не е. Там си принуден да се съобразяваш с най-гнусната утайка, дето в реалният живот са най-големите некадърници и лузъри. Това им е единствения шанс изобщо да ги забележи живият свят, и излизат като въшка на чело!
Затова такива като теб вероятно сте се чувствали добре вътре. Защото навън сте ритани и отхвърляни. И на вас ви е било гадно да ви юркат, но ви е единственото реално преживяване, с това ще си отидете! С това ще досаждате цял живот на също толкова ограничените си жени, на това ще възпитавате и децата си. На лузърство и послушание!
Не го натрапвайте на останалите, бидейки артъкът на еволюцията. Светът няма да се върне към мечовете, защото вече и пилотите стават демоде.
Нямаме нужда от слуги и послушковци! Погледни в jobs.bg и ще видиш свободният пазар какви хора търси.
 
От: От: Новите разпоредби за запаса.

Истинското обучение е това на реалния живот. Да прецениш дали и кога да се нахендиш с ипотека. Дали и кога да създадеш семейство. Дали да емигрираш. Дали да се образоваш, и какво. Дали да тренираш.
Казармата е всичко, каквото реалният живот не е. Там си принуден да се съобразяваш с най-гнусната утайка, дето в реалният живот са най-големите некадърници и лузъри. Това им е единствения шанс изобщо да ги забележи живият свят, и излизат като въшка на чело!
Затова такива като теб вероятно сте се чувствали добре вътре. Защото навън сте ритани и отхвърляни. И на вас ви е било гадно да ви юркат, но ви е единственото реално преживяване, с това ще си отидете! С това ще досаждате на ъщо толкова ограничените си жени, на това ще възпитавате и децата си. На лузърство и послушание!
Не го натрапвайте на останалите, бидейки артъкът на еволюцията. Светът няма да се върне към мечовете, защото вече и пилотите стават демоде. Ако не си разбрал - да пояснявам?

Ти не си разбрал нищо, защото казармата изгражда характери, но ти не си бил в истинската и среда и нямаш право да определяш
Ти си писарушка, забрави ли, имаш някакви наблюдения, но никога не си бил един от нас. Има разлика, защото съм готов да заложа живота си за някой от ротата, но за тебе никога
 
От: От: От: Новите разпоредби за запаса.

бягал лиси двайсе километра с пълно бойно снаряжение, дребен писар такъв

Браво! Похвално голям мъж си! Ако ще и 5000 километра да си бягал, набара ли те някой тренирал самбо, джудо, борба, муай тай дори само за кеф да е тренирал си до там смешко...

"Няма мама и тати ще слушаш фатмака" - Ще го слушат само олигофрените, които са по-прости и от него. Дори не мога да си представя как някакъв пропаднал пияница с акъл на амеба и на държавна издръжка от 600 лева на месец, ще дава акъл и ще крещи на милион пъти по-умни от него млади хора, които вадят по 10,20 бона на месец и карат коли за по 50, 60 бона... :D
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Тая кола на аватара имаш ли я или си я сложил само за гъзария?
 
От: От: Новите разпоредби за запаса.

Ти не си разбрал нищо, защото казармата изгражда характери, но ти не си бил в истинската и среда и нямаш право да определяш
Ти си писарушка, забрави ли, имаш някакви наблюдения, но никога не си бил един от нас. Има разлика, защото съм готов да заложа живота си за някой от ротата, но за тебе никога
Още не можеш да вденеш, че сте една изчезваща каста от нереализирани роби. Нито искам да съм част от вас, нито ме е еня за тъпите ви правила.
Погледна ли в jobs.bg какви хора търси 21 век? Ako бяхте толкова ценни за някого - щяха да ви подпалват телефоните разни яйчарки, да ви канят на работа за 5 бона чисти. Без да търсите активно работа. Защото при квалифицираните инженери е точно така.
Реалността е, че ви плащат 10 пъти по-малко, на който го влече платения войниклък. Просто защото никой няма нужда от бесни кашици.
 
От: От: От: Новите разпоредби за запаса.

Браво! Похвално голям мъж си! Ако ще и 5000 километра да си бягал, набара ли те някой тренирал самбо, джудо, борба, муай тай дори само за кеф да е тренирал си до там смешко...

"Няма мама и тати ще слушаш фатмака" - Ще го слушат само олигофрените, които са по-прости и от него. Дори не мога да си представя как някакъв пропаднал пияница с акъл на амеба и на държавна издръжка от 600 лева на месец, ще дава акъл и ще крещи на милион пъти по-умни от него млади хора, които вадят по 10,20 бона на месец и карат коли за по 50, 60 бона... :D

Що не пишеш с истинския си ник ве калтак
 

Горе