Новите разпоредби за запаса.

От: От: Новите разпоредби за запаса.

Искам да сме като в Швейцария - пушка под всеки креват. Ама няма да бъде допуснато, да не изригне народната любов!
И всеки да е запасняк, нали? Шизофрения? :lol:
 
От: От: Новите разпоредби за запаса.

И всеки да е запасняк, нали? Шизофрения? :lol:
Швейцарската армия няма грам общо с нашите бесни некъпани кирки със скъсани мешки и каски. Няма ли да благоволиш да ми кажеш смисъла от вапцането на бордюри с горяло масло?
 
От: От: Новите разпоредби за запаса.

Швейцарската армия няма грам общо с нашите бесни некъпани кирки със скъсани мешки и каски. Няма ли да благоволиш да ми кажеш смисъла от вапцането на бордюри с горяло масло?
T.e. ти харесваш швейцарската армия? Харесваш военни?
 
От: От: Новите разпоредби за запаса.

T.e. ти харесваш швейцарската армия? Харесваш военни?
Харесвам истински, достойни военни, организиращи нормална казарма. Дори ме кефеше да ходим по тактики.
Не като нашите лоени топки, дето се крият по всевъзможни стайчета. Утре ако верно опрем до тях - няма да могат да се качат в изгнилите джугани, кво остава пък да ги подкарат!
 
От: От: Новите разпоредби за запаса.

Харесвам истински, достойни военни, организиращи нормална казарма. Дори ме кефеше да ходим по тактики.
Не като нашите лоени топки, дето се крият по всевъзможни стайчета. Утре ако верно опрем до тях - няма да могат да се качат в изгнилите джугани, кво остава пък да ги подкарат!
Тогава какво от това, че искаме армия и военно обучение по швейцарски образец не ти стана ясно? Аз лично съм го написал 10 пъти в двете теми. Други са го написали също. За какво въобще спорим и се обиждаме? Нещата, които така мразиш не съществуват така или иначе.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Тогава какво от това, че искаме армия и военно обучение по швейцарски образец не ти стана ясно? Аз лично съм го написал 10 пъти в двете теми. Други са го написали също. За какво въобще спорим и се обиждаме? Нещата, които така мразиш не съществуват така или иначе.
Със стари курви нов бардак не става. Същите отрепки са си по канцелариите. Само търсят момента да се облажат от държавната трапеза.
Да точно никога - точно никога истинска армия тук. Точно по стария образец ще я спретнат. Не знам какъв малоумен изпит мозък е правел кенефи без врата. Да те гледа цялата рота как дрискаш. И такова видях на живо.
Малоумна шапка, измислила това - няма на какво да научи дори циганите. Аз и приятел циганин имам, не са толкоз прости като военните.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Добре пророк, Рабин, щом казваш.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Като гледах филмчето за медицинските комисии и отварянето на бузите се сетих за един случай.

На въпросния преглед доктора вика "Е баси мръсния гъз!". Наборника вика - "Е, докторе, тва не е аптека!".
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Е ти как си представяш лоените топки, дето цял живот са унищовавали врага, ама врагът дето е в бутилката и кутията с бандерол - тия да поведат обучаващи се бойци?
На какво различно от мотики и метли ще ни научат?
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Е ти как си представяш лоените топки, дето цял живот са унищовавали врага, ама врагът дето е в бутилката и кутията с бандерол - тия да поведат обучаващи се бойци?
На какво различно от мотики и метли ще ни научат?
Имам чувство, че не си виждал военен през живота си :) Стига сипа жлъч, няма да трогнеш никой.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

И по принцип Рабин е прав, най-вероятно "новата" казарма ще стане същата бакия като старата казарма и пак политиците и богаташите ще гледат да си скатават синчетата. Нормалните ще ходят да учат/работят в чужбина, за да скатаят.

В крайна сметка държавата не успя да реформира почти нищо, та баш казармата ли ще реформира. БДЖ си остана същата бакия квато беше. Здравеопазване, пенсии, каквото държавно се сетите всичко е скапано и всичко го псуват и не го харесват. Няма логика изведнъж на държавата да и се получи с "читава" и "нова" казарма.

:lol: :lol: :lol:
 
От: Новите разпоредби за запаса.

освен всичко това, неутралитета на швейцария е оказал влияние днес толкова банки и организации да са я избрали за седалище
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Имам чувство, че не си виждал военен през живота си :) Стига сипа жлъч, няма да трогнеш никой.
Сега военна книжка ли искаш да видиш, кирташки лафове ли да чуеш...
То и да ги чуеш - няма да ги разпознаеш, след като не си служил 8)
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Аз съм виждал пък военен на живо. Имам чудесни спомени - като участник в програмата Партньорство за мир, бяхме на учение в Квебек. Станахме известни с две неща - първо, че генералите, които ни съпровождаха ни бяха свили половината от нещата, които ни бяха осигурени (пари и купони), и второ, лейтенанта, който ни беше пряк шеф го заловиха как краде канадска военна екипировка.
Много поучително, определено.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Много ще се накефя да съм в армията; върховен главнокомандващ да ми е Роската мъжеството;
Доганя и лоената топка пефчу да дърпат конците зад кулисите, а дон Боко да е обяснява как всичко е наред, съсела и олигарски да гледат зад оградата, с надежда да се докопат до някаква власт; а тук-таме някой влязал в политиката къде случайно, къде не - като волния уили, мими кукувицата и компания да говорят големи думи съчетани с никакви дела.
Сиутацията ще е морал +25; родолюбие +60; мъжественост +9999;
Дали?

Да не забавя, че сме в НАТО - и тея дето ще съгласуват учения и т.н. ще говорят на перфектен английски като бюрека в ЕП. Ще е много секси, най-много да продиктуват грешни координати за въздушен удар, поне да пукна от някаква ракета, да сложи край на мъките.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Никой не ти казва да си в армията, а да имаш модерно военно обучение, с което най-малкото да можеш да оцелееш и защитиш себе си/близките си в сложна обстановка. И разбира се да защитиш държавата си, ако се наложи.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Едни жени, които са повече мъже от тук пишещите нихилисти:

12803139_1789270041358424_1989637453408080519_n.jpg
 
От: Новите разпоредби за запаса.

"модерно военно обучение, с което най-малкото да можеш да оцелееш и защитиш себе си/близките си в сложна обстановка";
Питам въпрос - ти вярваш ли, че при всичкото полжение в родината, на фона на всичко, което е около нас - обучението ще отговаря на горния цитат?
Приятелски съвет - въпроса е прост, очаква прост отговор от сорта на ДА или НЕ.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

По-добре да опиташ и да се провалиш, отколкото да не опитваш. По твоята логика, дай да закриваме държавата. Не става така.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Редръм, по твоята логика, казармата те прави мъж, правилно ли те разбирам?
 

Горе