Новите разпоредби за запаса.

От: От: Новите разпоредби за запаса.

Къде са тези курсове? Ако говориш за записване в армията с договор за 3 години съм пас.

виж тук:
www.nikopol-bg.com/assets/obqvleniq/voenna_podgotovka.doc

списък с курсове:
http://www.md.government.bg/bg/doc/drugi/20150304_Katalog_kursove_nachalna_specialna_podgotovka.pdf

Курсовете са безплатни за теб както казах по-горе, след това полагаш изпит. При успешно завършване на курса(и изпита) полагаш военна клетва, присвоява ти се военно звание и те вписват на военен отчет.

И пак повтарям: вероятността да се наложи пълна мобилизация (т.е. задължителна и на тези с никакво/начално обучение) е изключително малка и би се случила само в ситуация застрашаваща съществуването на България на картата на света! Но дори и да се случи това, все ще имаш възможност да избягаш от държавата и така да се отървеш.
В 21 век сме и сме в Европа. Все повече нещата започват да зависят от политика и дипломация, а не от количество хора с пушки. Така че - успокой се. Задължително обучение НЯМА да има, най-много да те водят на военен отчет само за запълване на необходимите бройки.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Сподели най-после какво ти направиха старите на дупето в казармата, че така мразиш армията си? Верно, не е в добро състояние в момента, ама това не ти дава право да ръсиш тъпизмите си през мнение. Нямаш един пост в тая тема, който да не е спам. Човека какво пита, ти какво му отговаряш....

Казармата, като казарма няма място днешно време в живота на младежите явно, ама поне новобранските центрове трябваше да останат. На никой нищо няма да му стане за 30-40 дена. Поне нямаше да има момчета дето да не са хващали пушка, хвърляли граната, слагали газ и тн.

Аз 4 години за багерист учих (не 30-40 дена) и на багер не съм се качвал?!?
Какво те кара да мислиш, че тук обучението ще е резултатно? От военен по тъпо нема.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Сподели най-после какво ти направиха старите на дупето в казармата, че така мразиш армията си? Верно, не е в добро състояние в момента, ама това не ти дава право да ръсиш тъпизмите си през мнение. Нямаш един пост в тая тема, който да не е спам. Човека какво пита, ти какво му отговаряш....

Казармата, като казарма няма място днешно време в живота на младежите явно, ама поне новобранските центрове трябваше да останат. На никой нищо няма да му стане за 30-40 дена. Поне нямаше да има момчета дето да не са хващали пушка, хвърляли граната, слагали газ и тн.

Фатмака пак се обади с поредното безумно мнение, че и говори за спам. Не е лесно да си тъп военен.

По въпроса какво ми е направила армията - ми всяка година ми бърка в джоба, а резултатът от това е някъде измежду нулев до отрицателен. Това е достатъчна причина да я мразя. Това, че се срещат безполезни хора, които не могат да виреят в среда различна от строго йерархична военизирана структура не е мой проблем.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Твоето мнение е безумно бе трол смотан! Коя е тая държава без армия? Мразиш я щото са те шибали на поразия всички, това е пределно ясно. Всички олигофрени в казармата така бяха, нормално...

Фатмака пак се обади с поредното безумно мнение, че и говори за спам. Не е лесно да си тъп военен.

По въпроса какво ми е направила армията - ми всяка година ми бърка в джоба, а резултатът от това е някъде измежду нулев до отрицателен. Това е достатъчна причина да я мразя. Това, че се срещат безполезни хора, които не могат да виреят в среда различна от строго йерархична военизирана структура не е мой проблем.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

За 30-40 дена ще научиш основното, друго не ти трябва. Ти с колко военни си общувал? Или така си чувал....

Аз 4 години за багерист учих (не 30-40 дена) и на багер не съм се качвал?!?
Какво те кара да мислиш, че тук обучението ще е резултатно? От военен по тъпо нема.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

За 30-40 дена ще научиш основното, друго не ти трябва. Ти с колко военни си общувал? Или така си чувал....

С достатъчно, живеех с 2-ма военни и покрай тях още много видях.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Твоето мнение е безумно бе трол смотан! Коя е тая държава без армия? Мразиш я щото са те шибали на поразия всички, това е пределно ясно. Всички олигофрени в казармата така бяха, нормално...

Ти нещо се яви крайна инстанция и качествен контрол по мнения ли? За да ти стане ясно дори на теб - дали държава без армия може да съществува е друг въпрос (знам, че ти е трудно да схванеш разликата). Тук се коментира, че нашата армия на практика не е армия, напълно безобидна и жалка е, и съществува единствено, за да се изсипват едни огромни суми там, че шепа безкадърници с власт да са доволни.

Колкото за шибането - не си мисли, че всеки е изкарал по твоя път, но все пак имаш съчувствието ми. Да излъжеш военен е може би най-лесното упражнение на света.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Ае не се оправдавай като девица, каквато явно не си, видно е и за слепия, че са те обременили здравата в казармата и са ти насадили куп комплекси, които да избиваш по форумите.


Ти нещо се яви крайна инстанция и качествен контрол по мнения ли? За да ти стане ясно дори на теб - дали държава без армия може да съществува е друг въпрос (знам, че ти е трудно да схванеш разликата). Тук се коментира, че нашата армия на практика не е армия, напълно безобидна и жалка е, и съществува единствено, за да се изсипват едни огромни суми там, че шепа безкадърници с власт да са доволни.

Колкото за шибането - не си мисли, че всеки е изкарал по твоя път, но все пак имаш съчувствието ми. Да излъжеш военен е може би най-лесното упражнение на света.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Факт е че структурата на армията не предразполага към сериозна мисловна дейност, това не е тайна. Така е във всички армии... С полицаите не е ли същото. Това не е повод да ги мразим, напротив. Това си е един вид професионално изкривяване :)

С достатъчно, живеех с 2-ма военни и покрай тях още много видях.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Ае не се оправдавай като девица, каквато явно не си, видно е и за слепия, че са те обременили здравата в казармата и са ти насадили куп комплекси, които да избиваш по форумите.

Ей тука направо ме уби с аргументи...

И по повод следващото ти мнение - ти виждал ли си военен от друга армия? Щото аз да. И тая работа с мисловната дейност е леко различна.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Няма да има следващо мнение. Каквото имах за казване, казах го. Не си ми интересен повече. Най-малкото те знам що за трол си и нямаш умора. Аз за съжаление нямам толкова време за губене.


Ей тука направо ме уби с аргументи...

И по повод следващото ти мнение - ти виждал ли си военен от друга армия? Щото аз да. И тая работа с мисловната дейност е леко различна.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Факт е че структурата на армията не предразполага към сериозна мисловна дейност, това не е тайна.

Това не е вярно, определено не и на 100%
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Не мислите ли, че е малко странно хора инвестирали в себе си, като висше образование, и със започнат бизнес(примерно) е нужно да ходят на обучения и да се водят на военен отчет?
Извинявайте много ама аз примерно не удобрявам насилието и решаването на проблемите с военни дествия, и искате да ходя да се бия и почти 99% да умра, заради глупостта на хора представящи се за спасители?
За кой да се бия за ББ? За Цецка Цачева?

Ако е по желание това с военните отчети е ОК, но да се слагат всички под общ знаменател..
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Не мислите ли, че е малко странно хора инвестирали в себе си, като висше образование, и със започнат бизнес(примерно) е нужно да ходят на обучения и да се водят на военен отчет?
Каква е разликата в това да се водиш на икономически отчет с това да се водиш на военен отчет? Значи могат да ти имат всичките данни, да знаят колко пари правиш, какви имоти имаш, за какво харчиш, но се притесняваш за информацията дали си годен за военна служба или не?

Извинявайте много ама аз примерно не удобрявам насилието и решаването на проблемите с военни дествия
Ако утре стане война, какво ще направиш? Кажи бе, ако ни нападне някой и започне да избива всичките ти познати, тогава на кой ще му дреме дали одобряваш или не насилието. Нали се сещаш, че в такъв момент дори да не си мобилизиран, ще ти е нужна елементарна военна подготвка и оръжие, за да оцелееш? Ами ако градът ти бъде обсаден и не можеш да го напуснеш, просто не можеш да избягаш никъде. В Сирия в момента има такива градове.

Прочети това: Какво да правим при започване на война в страната ни

Задай си въпроса дали поне мъничко си готов за това, което МОЖЕ да се случи. Който си мисли, че войните са изчезнали, значи е абсолютен наивник. На 1000 км. южно от нас има война. На 1000 км. северно от нас има война. Защо си мислите, че тук е невъзможно да избухне?
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Няма да има следващо мнение. Каквото имах за казване, казах го. Не си ми интересен повече. Най-малкото те знам що за трол си и нямаш умора. Аз за съжаление нямам толкова време за губене.

Колко е тъжно да не разбираш текст и дори да не схванеш какво означава следващо мнение... Не се притеснявай, съчувствието ми към теб остава.


Ако утре стане война, какво ще направиш? Кажи бе, ако ни нападне някой и започне да избива всичките ти познати, тогава на кой ще му дреме дали одобряваш или не насилието. Нали се сещаш, че в такъв момент дори да не си мобилизиран, ще ти е нужна елементарна военна подготвка и оръжие, за да оцелееш? Ами ако градът ти бъде обсаден и не можеш да го напуснеш, просто не можеш да избягаш никъде. В Сирия в момента има такива градове.


Задай си въпроса дали поне мъничко си готов за това, което МОЖЕ да се случи. Който си мисли, че войните са изчезнали, значи е абсолютен наивник. На 1000 км. южно от нас има война. На 1000 км. северно от нас има война. Защо си мислите, че тук е невъзможно да избухне?

Да си повторя въпроса за не знам си кой път - ако отидеш в казармата каква ще е разликата? Кой и на какво ще те научи?
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Какво разбираш под казарма? Кой ти говори за връщане на традиционната казарма отпреди 30 години? Аз говоря за модерно военно обучение, не соцказарма. Надявам се, че схващаш разликата. Изключително много харесвам швейцарския модел.

И нещо интересно:

12742491_969327133159160_2497124299486210690_n.jpg
 
От: Новите разпоредби за запаса.

И да повторим - кой ще ти го проведе? Швейцарците ли?
Има достатъчно специалисти, които могат да провеждат такива обучения. Ако трябва, ще се създадат специалисти, които ще почерпят опит от швейцарските си колеги. От как свят светува съществуват обучения и обмяна на опит. Нещо троленето ти взе да се изчерпва. Айде, по-сериозно.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Просто или копираме западният модел на Boot camp-a, или взимаме специалисти от там и правят цялата организация и инструктаж и сме готови. Всеки, вече които иска да мине през ефективна военна подготовка 45-60 дни отива и го покрива.

Ако нашите политици мислиха и йота за нас и да ни защитят то още утре щеше да има приет закон за право на оръжие и защита на собствеността(лична/частна) в добавка с доброволно обучение ... после се чудите, що никой не напада Суситата и що после там има пряка демокрация ... когато народа ти е въоръжен до зъби, после иди приемай малоумни политики ...
 
От: Новите разпоредби за запаса.

За 30-40 дена ще научиш основното, друго не ти трябва. Ти с колко военни си общувал? Или така си чувал....

общуването с военните се изчерпва до 350-500мл. ракия 55 градуса дневно.

давам един цитат от общуването с полковник - ти що си с тениска ... ааа, имаш 40 градуса температура, значи организЪма ти се бори с инфекцЯта, сваляй га тая тениска и продължавай със сутрешния крос!
 

Горе