Новите разпоредби за запаса.

От: Новите разпоредби за запаса.

Всъщност, той е ръководен кадър... Арт директор на Пиксар. Както казах, по твоите представи, това е баш шеф...
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Само ти ли не разбра, че от ГРОБ се гъбаркат с народа с тая казарма. Никой нищо няма да връща! Няма къде, няма кога, няма с кого и няма с какво :)


Ivan_Stamenov_Nabornata_Armia_Robstvo_I_Pozor
http://zamunda.net/download_go.php?id=470946&m=x
Прекрасно филмче!
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Всъщност, той е ръководен кадър... Арт директор на Пиксар. Както казах, по твоите представи, това е баш шеф...
Всякакви видове шефове биват отстранявани, ако ръководят компанията погрешно. И тоя шеф има шефове, освен ако самия той не е инвеститор и не е в борда на директорите. Просто това, че е на такава длъжност му дава свобода, която обикновения бачкатор няма. Но прочети какво казва самия той:

Освен че сте творец, сте и мениджър. Как е възможно да се създаде екип от креативни хора, които по презумпция са индивидуалисти?

Да, аз съм художествен директор. Когато човек ръководи творчески екипи, е важно да се научи да разбира къде е силата и къде е слабостта на всеки от служителите.

Резултатът е нещо като дирижиране на симфония. Всеки има различно настроение и различна сила, която може да се прояви в различен момент. Ролята на ръководителя е да направи така, че всеки човек в екипа да изсвири правилната нота в правилния момент.

Има ли рецепта за създаване на творческа атмосфера? Водите, като насочвате усилията на всички в посока, която сте задали предварително, или оставяте хората в екипа ви да бъдат себе си?

Когато имаме поставена задача и опитвате различни решения, за да я изпълните, просто давате възможност на различните хора в екипа да покажат какво могат. В същото време обаче ръководителят трябва да е наясно какво може всеки от екипа му.

Успехът не е гарантиран, много често съм поставял хора в грешни проекти, но след като натрупах достатъчно опит, започнах да придобивам усет. Мениджърът трябва да разбере дали служителите му стават за работата, ако не – да открие такива, които стават. Всеки човек има определена дарба и място в един екип.

Наистина фирма с хоризонтална структура. Прав си :-o
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Ох, миличкия... ми що не вземеш малко повечко да прочетеш интервюто? Видял си думата ръководител и си се вплел в нея. Хайде сега да те препитам, и то баш по удебелените ти неща - "Ролята на ръководителя е да направи така, че всеки човек в екипа да изсвири правилната нота " - сещаш ли се? Не да им нареди всеки да направи нещо. Да види кой какво може и да го пусне да прави точно това.

А ей това даже ще ти го цитирам цялото, щото ти лекичко всъщност си цитирал въпроса на журналиста :lol:

"-Водите, като насочвате усилията на всички в посока, която сте задали предварително, или оставяте хората в екипа ви да бъдат себе си?
-Когато имаме поставена задача и опитвате различни решения, за да я изпълните, просто давате възможност на различните хора в екипа да покажат какво могат. "

Мерси - общо взето подкрепи тезата ми.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Просто си твърде глупав, за да го схванеш. В армията нещата стоят по същия начин, когато получиш заповед имаш пълната свобода да направиш така, че да я изпълниш възможно най-добре.

Колкото до конкретната фирма, на тях не им пука дали сложителите им ще са пияни или друсани, може в точно такива състояния да им се отприщва творческия потенциал. Ако това се случва, твърде възможно е да ги подтикват да са такива, за да ги изцеждат докрай. Реално обаче обикновения бачкатор аниматор няма свобода. Той има поставени задачи и срокове, в които да ги изпълни. Отгоре си има човек, който наблюдава и контролира всичко. За подобен тип работа е възможно допускането на подобно разхайтване, но за друг тип работа, айде моля ти се. Все едно падаш от луната. Оставен ли е обикновения бачкатор без контрол, просто спира да работи.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Само ти ли не разбра, че от ГРОБ се гъбаркат с народа с тая казарма. Никой нищо няма да връща! Няма къде, няма кога, няма с кого и няма с какво :)
За директно гледане - тук: https://www.youtube.com/watch?v=yZ6g9gDgGPs
Не е въпроса дали се гъбаркат. Погледни филма и осмисли какво се говори!
 
От: От: Новите разпоредби за запаса.

Просто си твърде глупав, за да го схванеш. В армията нещата стоят по същия начин, когато получиш заповед имаш пълната свобода да направиш така, че да я изпълниш възможно най-добре.

Колкото до конкретната фирма, на тях не им пука дали сложителите им ще са пияни или друсани, може в точно такива състояния да им се отприщва творческия потенциал. Ако това се случва, твърде възможно е да ги подтикват да са такива, за да ги изцеждат докрай. Реално обаче обикновения бачкатор аниматор няма свобода. Той има поставени задачи и срокове, в които да ги изпълни. Отгоре си има човек, който наблюдава и контролира всичко. За подобен тип работа е възможно допускането на подобно разхайтване, но за друг тип работа, айде моля ти се. Все едно падаш от луната. Оставен ли е обикновения бачкатор без контрол, просто спира да работи.

О, да, няма свобода.. Никаква ... и задачи и срокове имали. Интересно, явно пича не знае как стоят нещата.
Абе, а ти в казарма бил ли си? Щото аз не си спомням да съм имал свободата да изпълнявам задачите точно както АЗ искам.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

За директно гледане - тук: https://www.youtube.com/watch?v=yZ6g9gDgGPs
Не е въпроса дали се гъбаркат. Погледни филма и осмисли какво се говори!
Пълна олигофрения, типични размисления за промит дъновист.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Пълна олигофрения, типични размисления за промит дъновист.
Казармата не подготвя бойци, ами миячи, копачи, изобщо - слуги! 99,9% от времето ме учиха на това.
 
От: От: Новите разпоредби за запаса.

О, да, няма свобода.. Никаква ... и задачи и срокове имали. Интересно, явно пича не знае как стоят нещата.
Абе, а ти в казарма бил ли си? Щото аз не си спомням да съм имал свободата да изпълнявам задачите точно както АЗ искам.
Пичът го е написал. Той е ръководител и определя какво и как се случва. Явно се е доказал пред шефовете и му дават свобода на действие. Написал го е, като има задача, не събира всички да се разберат кой какво ще прави, а той определя мястото на всеки в екипа и следи работата му.

Колкото до казармата, имал си пълна свобода да изпълняваш заповедите както искаш, стига да се съобразяваш с устава ;)
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Казармата не подготвя бойци, ами миячи, копачи, изобщо - слуги! 99,9% от времето ме учиха на това.
А липсата на казарма какво подготвя?
 
От: От: Новите разпоредби за запаса.

А липсата на казарма какво подготвя?
Ами който иска - учи или емигрира в чужбина. Който иска се реализира тук, според възможностите си.
Казармата ще навие и колебаещите се да си вдигнат чукалата и да се махнат от Булгаристан!
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Прехвърлих го по диагонал, по-голям глупост не бях гледал, честно. Гражданина освен права, има и задължения. Филма е пълна глупост! Не съм видял никой в този форум, дори и най-крайните потребители да искат връщане на казармата в комунистическия й вид, какъвто се описва във филма. Аз и другите като мен, говорим за военно обучение 1-2 месеца, колкото да видиш от коя страна се държи пушката, да разбереш какво е шплент, затвор и тн.

На няколко пъти се спомена Швейцария, говорим за подобен модел, не казарма каквато беше! Тука няма никаква дилема мисля...

За директно гледане - тук: https://www.youtube.com/watch?v=yZ6g9gDgGPs
Не е въпроса дали се гъбаркат. Погледни филма и осмисли какво се говори!
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Не си гледал внимателно. Говори се за трудови войски и напълно редовна бесна служба от комунистически тип. Иначе не знам някой да е рипал против военно обучение, като по Гражданска защита едно време.
Та, баш за безсмислена тъпа казарма става въпрос. Дето подготвя немислещи кредитополучатели, как се робува на шеф.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Не си гледал внимателно. Говори се за трудови войски и напълно редовна бесна служба от комунистически тип. Иначе не знам някой да е рипал против военно обучение, като по Гражданска защита едно време.
Та, баш за безсмислена тъпа казарма става въпрос. Дето подготвя немислещи кредитополучатели, как се робува на шеф.
И кой от тук иска тая казарма? Да не живеем в 70-те? Между другото, в клипа се говори и за Швейцария. Интересно, ако тръгне човек да разсъждава, всяко нещо което го ограничава по някакъв начин, може да се възприеме като робство.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Ти как си я представяш тая служба и с какво ще е различна от градинарската повинност на най-новата история?
 
От: Новите разпоредби за запаса.

Да, гледах няколко представители на герб дето говорят за казарма 9-12 месеца, каквато беше навремето. Това не мисля, че е възможно! Както казах, нито поделенията ги има, нито кадрите, нищо подобно няма. Бойко пак си прави ташак с хората, че да му се вдига рейтинга. По-голямата част от хората над 40 са много за казармата от комунистиески тип, а това са много голяма част от избирателите.

Кредитополучателите се подготвят в университетите, нещо си се объркал :)


Не си гледал внимателно. Говори се за трудови войски и напълно редовна бесна служба от комунистически тип. Иначе не знам някой да е рипал против военно обучение, като по Гражданска защита едно време.
Та, баш за безсмислена тъпа казарма става въпрос. Дето подготвя немислещи кредитополучатели, как се робува на шеф.
 
От: Новите разпоредби за запаса.

@нортрант - спри хероина.

Банален ставаш с приказките си за наркотиците. Във всяка втора тема пишеш - "спри хероина", "смени дилъра" и т.н.
Правиш се на много отворен - виж какви романи вадиш, а на моите коментари отговаряш буквално с две думи.
 
От: От: Новите разпоредби за запаса.

Банален ставаш с приказките си за наркотиците. Във всяка втора тема пишеш - "спри хероина", "смени дилъра" и т.н.
Правиш се на много отворен - виж какви романи вадиш, а на моите коментари отговаряш буквално с две думи.
След като се държиш като друсан и пишеш някакви несвързани неща, какво очакваш да ти отговоря. Ако пишеш нещо по темата, давай, ще го коментираме. Личните ти нападки обаче са ми през уя.
 

Горе