Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Браво! Най-накрая чужденците ще могат да се учат от нас! :p

Наистина идеята ми харесва, жалко че английският все още не ми е като роден език и не мога да общувам свободно. Една идея от мен, всеки които има акаунти в digitalpoint, blackhat и другите там чуждестранни форуми да прасне по един линк в подписа си към нашият в английската му секция. Лесно ще посъберем чужденци.

ПП: Още едно предложение, няма ли да е по добре ако линка от predpriemach.com/forumdisplay.php?f=6 се промени на predpriemach.com/webmastersworld или нещо по лесно запомнящо се :)
 
Идеята е много добра, макар и закъсняла. Имам само притеснения за SEO и промотирането. За един чужденец думичката "predpriemach" не значи нищо, трудна е за запомняне и трудна за произнасяне. Още нещо - като изключим най-големите WF, DP и BHW, другите по-малки форуми дърпат аудитория предимно с freebies и кракнат софтуер. Затова ми се вижда трудно как ще потръгне тази секция...

Освен ако не дублиране секцията/кампанията "Успей с нас!" на английски. С малко реклама и SEO мисля, че ще има по-силен ефект.

Мдам и целата не е да ги бием тях а да им бием маркетплейсовете като за начало :) Ако там се иска 99 доларов мембършип и по 30 долара на тема цената услугата е напълно реално да различна спрямо ако се публикува на място където го няма :) в уриъра по същия начин с платените теми в пазара им колко бяха 25 долара на тема...

(ако продаваш нещо защо да не го публикуваш на няколко места :) особено като другото е фрии ... не случайно на пазара е отделено толкова място колкото на всичко останало :)

другата е идея е освен чуждите обяви на англииски да се появят тук и нашите си фрилансърите във форума да си пуснат и техните обяви на англииски и да се изполва силата на форума да се ранкнат темите а освен това другите теми на англииски ще докарват евентуално уебмастърски трафик който ако е любопитен ще разгледа и англииския маркет като минимум

та товам ми е поне на мен концепцията... която ми се върти
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Да точно някой чужденец като влезе в някоя тема и точно бутона за превод ще търси (то аз още не го намирам :D ) Ще види някакъв контент на английски и отгоре и отдолу и посредата някаква шльокавица... и преди да е направил разликата от еврит, китайски и шлокаФски, ще рече че е бъгня и ще се изсили към хикса с 200 :wink:

А да видим.... ще стане като с премиум акаунтите, но този път ще е в пъти по-зле.
Знам че искате да използвате трафа, но правите грешка голяма. Но давайте смело, нали сте предприемачи :rolleyes:
Е са само гледай да премине еуфорията тия два дни :) и ще видиш каква ще ти е посещаемостта на енг постовете - верно искаш да си строшиш F5 копчето :D

А умрелият и не толко топ доставчик мегалан все още има едно минимум 300К абонати.
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Усещам доста хейт и големи хранилки да се заформят, като знам какви царе на правописа и правоговора има и колко обичат да поправят хората, ще е доста забавно.
 
Колкото и да не ми се иска да го призная, copypaster-а е прав в доста неща. Ще почна едно по едно:

1) Аз си ползвам английската версия на форума, просто защото не ми понася интерфейса на БГ. Не мога да се ориентирам, но - главното меню дори и да си задал английската езикова версия не е преведено. Говоря за бутоните под логот:
Успей с нас
Premium
Медия
Пазар
Какво Ново

2) В момента се получава тотална каша между публикациите. 3 с английски заглавия, 2 с български и още 4 с английски. Поне това ми показва цял ден като си натисна на букмарка за нови мнения. Няма ли да е по-добре да два бутона? Единия с еклуднати постове от английския форум и един с екслуднати от българския. Така всеки който иска да чете постове изцяло на кирилица, няма да гледа една камара на английски и обратното. За нас може и да не е проблем и да свикнем, но за някой чужденец ... тва ще е супер забава :)

Всъщност то всеки може да си го направи като изреди форумите, както е в момента с параметъра exclude в урл адреса, както е в момента, но според мен ще е по-добре да се направи разделение на нещата за да не се получи мултиезичен бъркоч.
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Е са само гледай да премине еуфорията тия два дни :) и ще видиш каква ще ти е посещаемостта на енг постовете - верно искаш да си строшиш F5 копчето :D

Много малко време му даваш. Нали знаеш БГ варианта колко години се развива, за да е това, което е сега. В дългосрочен план би се развил и ен варианта, стига да се поддържа. Освен това ще е полезно за всички. Ще дойде момент, когато темите на английски ще са нещо нормално за предприемач. Дано само да не се напълни с пакистанци и индийци.
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

алане, какви хейтове и хранилки пак те гонят... много ти се иска сеир, ама неееема :) Мен ми пука - за това споделям!! Каква ми е иначе келепирата да се дзерим са?!? Пуска се тема - коментира се! Оказвам се ПАК прав - ее голема работа - кервано си върви :D

писара, кой е казал нещо напротив английска версия?? Супер е даже да има такава. Но трябва да е като хората. В дългосрочен план точно, бихме имали един мазгоч... както каза Томов - "мултиезичен бъркоч" без никаква идея и смисъл

И стига сте писали колко да се измазните, бахти бгтупанският манталитет
 
Re: От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Да точно някой чужденец като влезе в някоя тема и точно бутона за превод ще търси (то аз още не го намирам :D ) Ще види някакъв контент на английски и отгоре и отдолу и посредата някаква шльокавица... и преди да е направил разликата от еврит, китайски и шлокаФски, ще рече че е бъгня и ще се изсили към хикса с 200 :wink:

А да видим.... ще стане като с премиум акаунтите, но този път ще е в пъти по-зле.
Знам че искате да използвате трафа, но правите грешка голяма. Но давайте смело, нали сте предприемачи :rolleyes:
Е са само гледай да премине еуфорията тия два дни :) и ще видиш каква ще ти е посещаемостта на енг постовете - верно искаш да си строшиш F5 копчето :D

А умрелият и не толко топ доставчик мегалан все още има едно минимум 300К абонати.

Еми ако не стане не стане ще развхъляме темите по сътоветните секции форума и ще махнем секцията :) чужденците не са само платежоспобни американци и англичнани в ЕС говорим на 28 различни езика :) и можеби само англииския ни свързва като излючим близките езикови връзки между някой от държавите .... не се целим в натив англоговрящи .... вс едноче в блекхета и в уоириръа купуваш и продаваш само от такива :) А не само ние да използваме трафика а и всеки който си пусне тема :)

ако има повче трафик но висок банус рейт (аналиткса дава възможност да се филтрират урлата и да стане ясно нищо не пречи езика за гестовете да е англиикски ние българите явно сме по широко скроени и не ни пречи да си използваме сайтове на англииски интерфейс и да си го сменим на български :)

относно премиума еми те от хостингите си взеха общо взето :) иначе ако не си бяха накупували те досега в премиум пакетите щяхме да включим и една година хостинг да видите какво е истниски fcgi хостинг с опткод оптимайзър (сайта работи до 6 пъти по бързо при едни и същи цпу ресурси на макс (или прави до 6 пъти по малко цпу минути със същите посететители) с цената на повече рам за кеширане спямо suphp хостингите ... такъв хостинг почти не се предлага щото няма никой да ъпгрейдва от малкия план а малките планове на другите доставчици са пуснати прекалено евтино и с надути прарамери (от към дисково пространство който който този хостинг не може да бие ако се продава самостоятелно но пък може да ги бие като инодес... ама на тях не им трябва затова не е добавено... иначе щеше да стане съвсе изгодно и съвсем без пари какво получаваш в комбинацията... с премиума...

не хейтвам мегалан хейтвам мтел... ако искаш да скапеш нещо работещо ит продай го на тях... примери като хит бг как забриха международните посетители явно и мегалан

на трите доставчика който споменах тествах лично на булсат ми казаха че е добре (но не е от първа ръка и не мога да питам технически въпроси) от хора с впни в таиър три датацентърa (май ни е единствен в софия такъв) също казаха че е добре през впна.. такаче е проблема е по трасето на мтел

форума се отваря не по различно от riotgames :) който също са с клауд флеър ако ви лаги LOL да си знаете кой е виновен..
 
Последно редактирано от модератор:
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Дано само да не се напълни с пакистанци и индийци.

Пази боже! :Х Тогава бг цените ще ни се струват високи...

П.П.: Относно езика - на който му трябва инфо - ще се научи. Ние как търсим на английски и се "приспособяваме" щото на бг го няма инфото дето ни трябва? Е, то на английски има всякво инфо - но тука е безплатно - ето го едното предимство.

И едно вмятане тип Бай Ганьо - що пък трябва форума да е на инглиш - да научат бг... :lol:
 
Колкото и да не ми се иска да го призная, copypaster-а е прав в доста неща. Ще почна едно по едно:

1) Аз си ползвам английската версия на форума, просто защото не ми понася интерфейса на БГ. Не мога да се ориентирам, но - главното меню дори и да си задал английската езикова версия не е преведено. Говоря за бутоните под логот:
Успей с нас
Premium
Медия
Пазар
Какво Ново

2) В момента се получава тотална каша между публикациите. 3 с английски заглавия, 2 с български и още 4 с английски. Поне това ми показва цял ден като си натисна на букмарка за нови мнения. Няма ли да е по-добре да два бутона? Единия с еклуднати постове от английския форум и един с екслуднати от българския. Така всеки който иска да чете постове изцяло на кирилица, няма да гледа една камара на английски и обратното. За нас може и да не е проблем и да свикнем, но за някой чужденец ... тва ще е супер забава :)

Всъщност то всеки може да си го направи като изреди форумите, както е в момента с параметъра exclude в урл адреса, както е в момента, но според мен ще е по-добре да се направи разделение на нещата за да не се получи мултиезичен бъркоч.

да това за ексклудването бях тръгнал да го правя ама разписах по форума (сега ще допреведа и бутоните)
 
Re: От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Браво! Най-накрая чужденците ще могат да се учат от нас! :p

Наистина идеята ми харесва, жалко че английският все още не ми е като роден език и не мога да общувам свободно. Една идея от мен, всеки които има акаунти в digitalpoint, blackhat и другите там чуждестранни форуми да прасне по един линк в подписа си към нашият в английската му секция. Лесно ще посъберем чужденци.

ПП: Още едно предложение, няма ли да е по добре ако линка от predpriemach.com/forumdisplay.php?f=6 се промени на predpriemach.com/webmastersworld или нещо по лесно запомнящо се :)

Мерси много за пожеланията. И определено е редно вече да се учим едни от други. Така и така по световните форуми това правят от години. :)

Идеята ти е супер добра и всеки е свободен да го направи. Не за друго, но ще е супер нещата да са ни на едно и всичко да е на едно място. Вярвам, че ще е в пъти по-полезно и удобно от преди това.

За линка, ще го помислим определено. ;) Мерси много за предложението. Дано има все още.
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Сложете модератор, защото да не се получи, като в бг пазара - "Продавам авторски скрипт" и някой да си отвори ламята "Кажи уе пу.ка майна, върви се шибай". Защото Бай Ганьо балкански е известен, но нека да не е по форумите. Аз следя международни форуми и такова нещо, да те обиждат на политика, както тук го правят го няма! Не знам, защо сте го позволили тук, но да влеза в en форум и да обиждам, като фурнаджия на Тони Блеър, ще ме пратят веднага в Куртово Койнарско. А и друго, ако влезне някой от банка и прочете политкоминтерните, какво ще си рече!?
 
Re: От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Много малко време му даваш. Нали знаеш БГ варианта колко години се развива, за да е това, което е сега. В дългосрочен план би се развил и ен варианта, стига да се поддържа. Освен това ще е полезно за всички. Ще дойде момент, когато темите на английски ще са нещо нормално за предприемач. Дано само да не се напълни с пакистанци и индийци.
Да, не се очаква да връкне с кой знае какви посещения и нови англо-говорящи посетители. Все пак е идея по-трудно навън, но както споменах в началния си пост, силно се надявам хора от форума да съпортнат, защото е хубаво да се споделя опит и с външни хора, които реално няма никакви причина и да не правят бизнес с бг уебмастърите. ;)

Ще следим да се пълни с качествен материл, както гледаме да го правим и в момента. ;) Ще има и някой друг плевел, но къде ли не се е случвало да има такива недоразумения. :)
 
Колкото и да не ми се иска да го призная, copypaster-а е прав в доста неща. Ще почна едно по едно:

1) Аз си ползвам английската версия на форума, просто защото не ми понася интерфейса на БГ. Не мога да се ориентирам, но - главното меню дори и да си задал английската езикова версия не е преведено. Говоря за бутоните под логот:
Успей с нас
Premium
Медия
Пазар
Какво Ново

2) В момента се получава тотална каша между публикациите. 3 с английски заглавия, 2 с български и още 4 с английски. Поне това ми показва цял ден като си натисна на букмарка за нови мнения. Няма ли да е по-добре да два бутона? Единия с еклуднати постове от английския форум и един с екслуднати от българския. Така всеки който иска да чете постове изцяло на кирилица, няма да гледа една камара на английски и обратното. За нас може и да не е проблем и да свикнем, но за някой чужденец ... тва ще е супер забава :)

Всъщност то всеки може да си го направи като изреди форумите, както е в момента с параметъра exclude в урл адреса, както е в момента, но според мен ще е по-добре да се направи разделение на нещата за да не се получи мултиезичен бъркоч.
Мерси много, супер си. Ще погледнем и ще направим най-доброто. Искам да кажа, в случай, че някой мисли, че това в финална версия, ще търпи промени и вашите предложения са от значителна важност за нас и насоката, в която да развием тази секция. Естестено, с ваша помощ.
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Блинки аз форум на Английски не виждам ?!?!?!? - Сигурно съм кьорав ама поне в първият пост можеше да сложиш линк към него.

Второ да се прави като поддомейн на предприемач е крайно несериозно - Верно че Г ще го зачете за бранд - Ама ако само това е презумпцията бах мамаму да не може да вземете някой по кратък домейн дето да става за бранд

Изцяло подкрепям мнението на копипейста - Нов домейн - Нов бранд - Прехвърлете регистрациите на потребителиет в новият форум - изтрийте им подписите - Който иска да пише ще си сложи нови но само на ЕН и тн.

Не правете неща без бъдеще, ако мислите сериозно от това да излезе читав проект го започнете както трябва.
 
Ами то няма ангглиски форум на под домейн точно защото е несериозно :) от толкова много предложения настана объркване май какво точно сме пуснали... ни е не правим англииски уебмастърки форум... ние разширяваме Предприемач :)

Има секция най долу на хоум страницата в която Блинки е превел засега 50+ теми които ще се възползва от всички предимства на това да се теми от форума и ще захапят сърч трафик в това няма съмнение... единствения въпрос е колко... (и каквъ ще е баунс рейта в последсвие де за което мерси на копипеистъра :))

Следващия въпрос е какво да го правим този трафик... форума така или иначе има англииски интерфейс тоест може да се регистрират въпроса е какво ще правят тук - Защо да се регистрират чужденците (Какво е изключителното предложение за продажба - или - ватс ин ит фор ме ;)) и отговоера е безплатен маркет плейс ако предлагаш нещо тук има 15000 уебмастъри не са няколко стотин хиляди като в големите ама там ще им искат минимум 25 долара за пускане на тема + платена регистрация която не евтините за BHW 99 долата на годиа + доста време престой за да може да се пуска тема там... Отделно като купувачи може да попаднат на оферти който ги няма там и тук ... А може и да питат това онова с блинки ще отговарям дрори и други да нямат много желание...

Каква е ползата за хората от форума ако това потръгне (уатс ин ит за потребителите от форума)

1. потребителите на услуги може да намерят някоя на по изгодна цена понеже разходите за публикуване на съответния фрилансър са по ниски...
2 Фрилансърите от форума който си преведът темите на англииски може да си предложат услугите директно на англииския сърч трафик
-Темите им ще се движат по бавно в англииския пазар (понеже няма много нови теми) и няма да изпадат толкова бързо на втора страница коеото от своя страна означава по вероятно и самите теми за даден продукт или сървис да захапят сърч трафик и това да докара пасивни продажби...

Както казах може и да е много трудно да се бият BHW и WF обаче не е трудно да имаш концепция да им биеш маркетите... Ако не се получи бием кепенците на маркета и мести темите по българските секции и готово... те са си уникален контен пак ще вкарват някакъв трафик просто няма да има какво да прави тук този трафик...
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Все хубави неща си написал - Само не разбрах защо всичко това не го направите на нов домейн с нов бранд и тн.

Ако идеята е да спечелите някой и друг кьорав долар от рекалама без да се влагат много усиля - ОК

Ако обаче идеята е да се направи дългосрочен проект който в бъдеще да е конкуренция на Уориаръа и Блекхата е несериозно.
 
ама не искам да правим нов уебмастърски форум... само като си помисля колко са усилията който отиват в началото :)

целта не е някой лесен долар от реклама ... защото долари няма :D ако гледаме само форума той не е спечелил абсолютно нищо от реклама през тази година... само бартери... никой няма кеш...

Ако трябва да съм честен идеята поне за мен е от гледна точка на Жизнения Цикъл на Продукта е с частични промени на Предприемач - форума да остане във фазата си на растеж защото си мисля че че сме близо до фазата на зрялост а който си е чел по маркетинг знае какво следва след зрелостта... просто си го обичам този проект...

та такам .... общовзето затова и успей с нас се съгласих да има и сега и това англииския подфорум и допринасям с иеди и концепции колкото мога :)

ПП Не че фазата на зрялост няма да продължи с години но въпреки всичко фазата на растеж си е по добре... :twisted:
 
Последно редактирано от модератор:
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Като каза рекламата - Та да ви подбарам пак за нея щото преди време писах в една тема за рекламата и никой не еба да отговори.

С тия цени на рекламата дето сте ги избичили как очаквате да рекламира някой !?!?!?!?!

Какво трябва да продава човек за да може да плаща тези цени !?!?!?!?

Такива цени могат да си позволят само големи фирми дето рекламират за да си поддържат бранда а както и ти казваш последните години не са си счупили краката - Сигурно минаха поне 2 години от както за последно виждах такава реклама на една българска банка.

Верно че и другите форуми са надървили цените за реклама но там едини специалисти изкупиха рекламата по форумите и си рекламират техните клиенти дето не знам как им се връзва сметката освен ако не перат пари и да си разкешират в последствие на съответните рекламодатели.

Или намалете цените или се вържете към гореописаната схема ако са ви канили и ще изкарвате пари от реклама щото е грехота да не можете да вадите пари от толкова трафик.
 
@mantaman, да вземем да я пуснем като на Google по стотинка на клик. ;) Ако забележиш, нито една голяма медия не е мръднала в цените си. И все пак ние за да обявим такива, това означава, че можем да даваме отстъпки, проценти намаление към рекламните агенции и прочие. А и с какво този сайт е по-лош с някой голям, освен трафика. Официалните цени реално са за обща визия, никой рекламодател тук не е бил на тези цени при реклама, както и винаги е получавал повече като бонуси. Всъщност Пиреус имаше кампания преди 8 месеца тук, тя е една от редовните банки-рекламодатели, която минава през агенция и може да се сетиш реално колко от обявената цена стигна до сайта. ;)

Сори, бате, но на мен като ми продават интернет и кабелна за някаква сума, аз вярвам, че тя струва толкова и това е. Зад тази услуга седи фирма, екип и т.н. Вярвам, че и нашият (включително и твоя) струват евтино. Грехота е да. Само където БГ рекламодателя определя, както и агенциите представляващи го. Май не си виждал как е тук рекламния пазар, а? :) Не е така, както си мислиш.
 

Горе