Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

well done :)
дано да потръгне.. още от сега си заявявам услугите за помощ при комуникация с клиенти на английски .. който се нуждае да свирка :) :roll:
 
Re: От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

well done :)
дано да потръгне.. още от сега си заявявам услугите за помощ при комуникация с клиенти на английски .. който се нуждае да свирка :) :roll:
Вярвам, че ще потръгне. Имаме някои неща още за донагласяне, но определено ще е в плюс за всички. Все пак някои (даже голям брой от нас) оперираме и на вън. Развитието търпи не само хубави моменти, за това и всяка критика е добре дошла. Аз също съм на линия, ако някой иска помощ. Ще се постарая да дам всичко от себе си да помогна. :)

Иначе за раздела пазар, ползването на https://translate.google.bg също не трябва да се изключва като опция. Да, не е най-перфектния тул, но все пак е нещо. ;)
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Аз съм на линия там, писах в няколко теми. Айде сега да ви видим как ще оптимизирате форума в ЕН сайтовете, като контента е 100:1 в полза на БГ :D
 
You have given out too much Reputation in the last 24 hours, try again later.
Мерси много за това. Радвам се, че си на мнение, че е само в полза. Всякакви предложения са добре дошли. ;) Да ти кажа още от време уно форума излиза за доста ЕН думички, това предполагам ще е само още един буст за този тип кл. думи / фрази. Оптимизацията ще е двупосочна, така като гледам. ;)
 
От: Re: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Мерси много за това. Радвам се, че си на мнение, че е само в полза. Всякакви предложения са добре дошли. ;) Да ти кажа още от време уно форума излиза за доста ЕН думички, това предполагам ще е само още един буст за този тип кл. думи / фрази. Оптимизацията ще е двупосочна, така като гледам. ;)

Някой беше споменал за "Успей с нас" ин инглиш. Що не се направи кампанията и на английски?

Примерно да се проучи инглиш пазара и къде има таргет групи, които евентуално биха проявили интерес към темите? Варианта е чрез реклама във Фейса и Google адуърдс, обаче пък в тоя случай, щом казвам, че в момента няма рекламодатели, то тогава би трябвало да се измисли някаква стратегия, която да донесе приходи и да има възвръщаемост на инвестицията - за момента се сещам единствено да се напише някакво уникално ръководство с изградена бизнес стратегия, в която може да се инвестира и да се печелят пари от нея - по-точно от продажбата й де... Иначе с реклама ще е малко трудно - имайки предвид, че примерно адуърдс на цък е към 20-30 ст.
 
@fifi, мерси много за предложението. Искахме да видим как ще тръгне и тогава лека полека ще гледаме всичко (поне, което е по силите ни като работа и време) да се пренесе в ЕН версия. Няма начин да пропуснем и тази кампания, която е за БГ уебмастърите. Мисля, че ще има успехи и навън. Ще го направим и това. Предложението ти е повече от добро. ;)
 
Re: От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

А кой ще обучава новите на инглиш :) освен това точно че не може да правим бартери както правим с други сайтове за успей с нас ... и дали можем да бием в обясненията като за начинаещ някой найтив спикър... аз си мисля не... ако се появи някой с въпроси ще се постраем с Блинки да му отговорим

Но споменах че идеята е да се появяр да търгуват такива който търсят по изгодни сдеклки, както като продавачи така и като купувачи не да просветляваме начинаещите... това вече със сигурност секцията може да го доставим и да има ползи за всички...
 
Като каза рекламата - Та да ви подбарам пак за нея щото преди време писах в една тема за рекламата и никой не еба да отговори.

С тия цени на рекламата дето сте ги избичили как очаквате да рекламира някой !?!?!?!?!

Какво трябва да продава човек за да може да плаща тези цени !?!?!?!?

Такива цени могат да си позволят само големи фирми дето рекламират за да си поддържат бранда а както и ти казваш последните години не са си счупили краката - Сигурно минаха поне 2 години от както за последно виждах такава реклама на една българска банка.

Верно че и другите форуми са надървили цените за реклама но там едини специалисти изкупиха рекламата по форумите и си рекламират техните клиенти дето не знам как им се връзва сметката освен ако не перат пари и да си разкешират в последствие на съответните рекламодатели.

Или намалете цените или се вържете към гореописаната схема ако са ви канили и ще изкарвате пари от реклама щото е грехота да не можете да вадите пари от толкова трафик.

Еми той пазара ще се промени така или иначе и сме готови за момента и се бутаме макар и не много ефикасно... иначе мтел до преди няколко дни набиваше промо смартфон с интернет на двойни цени на импресии в сайт за прохнозата за времето... кофти изхарчен бюджет от към таргетиране на потенциални потребите ама като имат да харчат...
 
От: Re: От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

А кой ще обучава новите на инглиш :) освен това точно че не може да правим бартери както правим с други сайтове за успей с нас ... и дали можем да бием в обясненията като за начинаещ някой найтив спикър... аз си мисля не... ако се появи някой с въпроси ще се постраем с Блинки да му отговорим

Но споменах че идеята е да се появяр да търгуват такива който търсят по изгодни сдеклки, както като продавачи така и като купувачи не да просветляваме начинаещите... това вече със сигурност секцията може да го доставим и да има ползи за всички...

Защо не инвестирате в курс? Наемете някой учител, който да запише онлайн уроци + теория за онлайн самообучение - примерно първите 1-2 нива, след което го пуснете тук за продажба евтино. Я тук пуснете примерно за 40-50лв курс по английски (естествено без документ, консултации и т.н.), в сравнение със учебните центрове - мисля, че доста хора ще могат да си позволят такава цена. Естествено се гледа себестойност и т.н., но реално тук има над 15 000 потребителя... 20% да закупят... хем вие ще спечелите, хем тези, които са платили, защото ще има онлайн видео урок - кое как се изговаря и пише, тоест това ще им помогне по-лесно да общуват после с инглиш общността и също така и в други направления...

Особено, ако познавате някой, който владее езика перфектно, що да не направи един курс по договорка - в смисъл не като обучителните центрове де..., но колкото тук хората, които не могат свободно да пишат на инглиш, да четат, комуникират и правят сделки, то поне това да могат да правят след преминаване на един такъв курс.

П.П.: Друго си е да си купиш книжка самоучител за 10-20лв, друго е някой срещу теб да дърдори и да обяснява - по-се вдява...
 
@fifi, както написах по-рано в темата, като се поразвие и понагласим, както и при интерес ще се раздвижа да намеря такава услуга специално за форума, защото ще е само в плюс. Много ще помогне, спор няма. Въртят ми се няколко идеи за онлайн курсове, като за едните се сещам, че бяха Кабината. Ще е в бъдещите задачи за тази версия - няма начин. ;)
 
От: Re: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

@fifi, както написах по-рано в темата, като се поразвие и понагласим, както и при интерес ще се раздвижа да намеря такава услуга специално за форума, защото ще е само в плюс. Много ще помогне, спор няма. Въртят ми се няколко идеи за онлайн курсове, като за едните се сещам, че бяха Кабината. Ще е в бъдещите задачи за тази версия - няма начин. ;)

Супер. :)

За кабината странно, но съм чувала отрицателни отзиви, между другото..., но това е друга тема. :)
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

А раздел политика ще правите ли, или те сами ще намерят тоя резил....опа - раздел :)
 
От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

А раздел политика ще правите ли, или те сами ще намерят тоя резил....опа - раздел :)

Освен политиката, която впрочем идва вече доста в повече (даже нагарча), остава и някой Анатема да се появи и да анатемосва всички неправедници и тогава май, ще се наложи форум - Психични отклонения
 
От: Re: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Еми той пазара ще се промени така или иначе и сме готови за момента и се бутаме макар и не много ефикасно... иначе мтел до преди няколко дни набиваше промо смартфон с интернет на двойни цени на импресии в сайт за прохнозата за времето... кофти изхарчен бюджет от към таргетиране на потенциални потребите ама като имат да харчат...

Пазара ще се промени ама ние дали ще сме живи да го видиме - Както написах и в предното мнение верно че има места дето се фърлят грешни пари за реклама на луди пари но вие тях не ги гледайте защото те не почиват на пазарен принцип в повечето случаи или става въпрос за пране на пари или за източване на дадени фирми с обратно връщане на любовта.
А вие държите цените дебели с надеждата че рано или късно някой ще ви включи по веригата - Теоретично е възможно и това да се случи някой ден но това ли е правилният бизнес модел??? - в часовете по икономика на това ли ви учиха ??? Още повече че дори и това да се случи някой ден бъдете сигурни че до вас тези пари няма да стигнат на вас ще ви бъде платена цена близка до пазарната а разликата ще я получите само на фактура.

Блинки ти викаш можело да се преговаря - Първо преговори се водят когато изходната цена е близка до това което човек е готов да плати и например търси отстъпка от 10-30% - Но когато изходната цена в пъти превишава реалната цена просто на мен поне ми е неудобно да отида при някой и да му кажа - абе ти много си надул цената искаш ли 20-30% от нея. Некакси звучи нагло за това когато се определя цената дори и да е надута трябва да е в граници в които все пак хората да имат желание да водят преговори.

В тоя ред на мисли и понеже много се говори напоследък за Успей с нас защо не измислите някаква промоция за начинаещи сайтове на начинаещи уебмастери да им въртите реклами за ограничен период от време или импресии срещу някакво разумно заплащане. Със сигурност ще има по голяма полза от това да въртите тия бози дето ги гледаме от сумати време.
 
  • Like
Реакции: Rock
От: От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Освен политиката, която впрочем идва вече доста в повече (даже нагарча), остава и някой Анатема да се появи и да анатемосва всички неправедници и тогава май, ще се наложи форум - Психични отклонения

Не случайно съм предлагал такъв раздел цифра време преди ти да установиш, че имаш крещяща нужда от подобен, както и раздел "комплексари", че защо не и "резани арански карабини" :D
Ясно е че имаме нужда от такива, еле па ти.... идеята обаче беше - дали малките невинни чужденци имат нужда от такива, както и факта, че в сегашният вид много лесно, покрай калабалъка, случайно или не - могат да стигнат/намерят същите резили/раздели :) Но ти естествено нямаше как да се сетиш за тази идея, щото злобичката ти пържи жалкото мозъче неистово и безмилостно :wink:
 
Re: От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

А раздел политика ще правите ли, или те сами ще намерят тоя резил....опа - раздел :)
Оооо, не мисля, че това ще го има скоро, ако въобще е по план. :) Това е заради нас самите най-вече, не толкова, че е нещо, което е важно за форума. Политиката е важна за бизнес средата и зависи от нея, но в интерес на истината не е фокусът, който гоним определено. :)
 
Re: От: Re: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Блинки ти викаш можело да се преговаря - Първо преговори се водят когато изходната цена е близка до това което човек е готов да плати и например търси отстъпка от 10-30% - Но когато изходната цена в пъти превишава реалната цена просто на мен поне ми е неудобно да отида при някой и да му кажа - абе ти много си надул цената искаш ли 20-30% от нея. Некакси звучи нагло за това когато се определя цената дори и да е надута трябва да е в граници в които все пак хората да имат желание да водят преговори.

В случай, че не знае това са пазарните цени. Не сме си ги измислили. ;) Според теб какви трябва да са реалните пари. И плс, не ни приравнявай с на Google тънкажните, защото с това ще трябва да закрием всичко ще е онлайн. :) Поне за БГ пазара говоря най-вече.

Питай ги големите дали им е скъпо, като дойдат при нас да преговаряме, ако дойдат де. Защото се стига до никъде. Някой имал клиент, ще ни направите отстъпка, нали? да, разбира се. Как го виждате вие? Еми еди как си, добре, работим....еми той иска кампания за еди колко си. :) Ееее, супер, тъкмо да си платим хостинга и телефоните. :) Това са в повечето случаи разговорите. Не се притеснявай, не им е скъпо, просто не им се дава като цяло пари. А като дават, в повечето случаи не е нещо много велико. А и все пак, ако забележиш цените на сайта (www.adx.bg), освен нормалните отстъпки, имаме и такива за - обем реклама, дългосрочно партньорство, избор на сайтове и прочие. Не е както си го представяш ти, защото ако свалим от сегашните цени и ползват всичките отстъпки - направо да пуснем едни изиадс. :)

В тоя ред на мисли и понеже много се говори напоследък за Успей с нас защо не измислите някаква промоция за начинаещи сайтове на начинаещи уебмастери да им въртите реклами за ограничен период от време или импресии срещу някакво разумно заплащане. Със сигурност ще има по голяма полза от това да въртите тия бози дето ги гледаме от сумати време.

Кой бози? Реклама на Успей с нас ли? Да, ще можем да пуснем, не е проблем. Някои от бозите са на бартер, за да уреждат реклама на кампанията извън мрежата (и по-специално форума). Другите са си вътрешни проекти, което означава в повечето случаи - непродадена рекламна площ. ;)

Искам искрено да ти благодаря за острите критики и наистина се радвам, че толкова ти пука. Ще се радвам да продължиш, защото така ще можем подобряваме там, където допускаме грешки. ;)
 
Re: От: Re: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Супер. :)

За кабината странно, но съм чувала отрицателни отзиви, между другото..., но това е друга тема. :)
Не съм имал възможността да работя с тях и не съм чувал и някакви отзиви (каквито и да е) за техните услуги, които предлагат под формата на онлайн курсове. Преди време щяхме да работим заедно, за това ми изплуваха като име. Но опции има, не са само те. Просто ще видя какво може да се договори в някои. ;)
 
От: Re: От: Новият подфорум на форума - Predpriemach.com In English

Оооо, не мисля, че това ще го има скоро, ако въобще е по план. :) Това е заради нас самите най-вече, не толкова, че е нещо, което е важно за форума. Политиката е важна за бизнес средата и зависи от нея, но в интерес на истината не е фокусът, който гоним определено. :)

Не ви е във фокуса, но в този си вид форума определено фокусира точно там - няма как да го избегнете. Я само за малко си помисли каква би била реакцията на някой потенциален чичко-паричко чужденец (какъвто гоните), когато мерне за каква мизерия иде реч в резила - "политика". :wink:
Трябва ли всички невинни англоговорящи да знаят колко сме бедни, злобни и завистливи??
 

Горе