Новото Пингвинче - 2.1

Blinky

Owner
Здравейте,

Да кажа, че новото пингвинче е факт. Версията му е 2.1, и до колкото чета из форумите, не е засегнало кой знае колко от резултатите. Ако някой им следи спатиите, това е реално петия такъв ъпдейт на Г. :)

Penguin 2.1 launching today. Affects ~1% of searches to a noticeable degree.

Повече инфо тук: http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2012/04/another-step-to-reward-high-quality.html

Както се вика, борбата с некачествени сайтове продължава. ;)

Някакви промени при вас? За сега не съм забелязал нещо много фрапантно при мен и нишите, които следя. ;)
 
наказаното сайтче дето на 24 му направих почистване стил голямата резачка с дисалоу тула има ордерче :) дано е устоичиво

резултаи след в понеделник вторник от уебмастръ тулса :)
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Ахххх дернал ме е много здраво. Почти на всички наблюдавани от мен ключови думи са паднали от 1 до 6 позиции надолу. :mad::cry:
 
1-6 позиции не толкова зле човек зле е 6 или повече страници назад да видиш как трафика и приходите изчезват съвсем :(

от друга страна не е и толкова добре :( защото като те резне здраво поне няма какво да губиш и дисалоуваш яко аз така направих и на няколко пъхти посъветвах всички че идва пингвин да ако имат наказани сайтове да забраняват линкове здраво... че това е шанса да излязат...
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

При мен няма особена промяна. Само при един сайт има лек спад с 1 до 2 позиции, но съвсем нормално. Иначе при останалите пълна скука - ЗА ЩАСТИЕ!!! Но да не се радвам, че знае ли се. :)
 
Имам наблюдение върху няколко некачествени сайта. Както при останалите пингвини има два симптома:

1. За нищо не ставаш - т.е. по всички позиции извън топ 100.
2. Частично наказание - с число близко до 5, мину 4-5-6 позиции, минус 14-15-16 позиции, минус 24-25-26 позиции и т.н.
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

И усещам как този път е гризнал един от добрите сайтове, които съм поддържал. Сайтът е с абсолютно разнообразни параметри - анхори, линкващи домейни и т.н. + уникално съдържание. Няма да мине отново без грешки ъпдейта...
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

И усещам как този път е гризнал един от добрите сайтове, които съм поддържал. Сайтът е с абсолютно разнообразни параметри - анхори, линкващи домейни и т.н. + уникално съдържание. Няма да мине отново без грешки ъпдейта...


Не е грешка на ъпдейта, оптимизирал си, хванали са те:) Нали това е целта на тея ъпдейти, хапят който е манипулирал търсачката...
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

И усещам как този път е гризнал един от добрите сайтове, които съм поддържал. Сайтът е с абсолютно разнообразни параметри - анхори, линкващи домейни и т.н. + уникално съдържание. Няма да мине отново без грешки ъпдейта...

Това е лошо.. колко назад е отишъл и по колко бр. кл. думи?
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Не е грешка на ъпдейта, оптимизирал си, хванали са те:) Нали това е целта на тея ъпдейти, хапят който е манипулирал търсачката...

Определено е грешка, тепърва ще очаквам още много оплаквания, както беше и при предишните ъпдейти на Пингвина :) Хубавото е, че има начин как да се измъкна от ситуацията, тъй че не е особен проблем.

Имам няколко тестови сайта, които очаквам всеки ъпдейт на Пингвина да ги хване, ама горките - с всеки изминал път все повече се доближават до първите позиции в Гугъл. :D Има още какво да се изпипва по този ъпдейт определено ;)
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Пълна селяния е новия ъпдейт...никога нищо не ме е барало от всичките им гадости...е сефте ме удари на 2 клиентски сайта, без купуване на линкове ,а съм копирайтър...ми кои сайтове оставихте бе...щото виждам черните на първа страница още...Поредния рекет на Google. Само като видя качеството на сайтовете с Adwords кампании и ми става ясно накъде влачат тея...бесен съм наистина, защото съм инвестирал ужасно много ресурси в това да следвам правилата им и да създавам качествено съдържание
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Мани Пингвина, ама освен него и EMD ъпдейт трябва да е имало... два кирилски домейна са духнали супата, ся пак ше е гимнастики.
 
Последно редактирано:
От: Новото Пингвинче - 2.1

Аз има два абсолютно еднакви сайтове, от гладна точка на оптимизация без абсолютно никакви линкове, или социални сигнали... с по 10 - тина статии от по 400 - 500 думи.. единия се е изстрелял, а другия си гние в нищото, където има е мястото и на двата ..като качество имам в предвид..
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Пингвинът се грижеше за линковете, нали? Как ви се струва между 50 и 100 позиции надолу overnight? :)
Май ще ми писне на шапката от сео и ще почна да пращам траш трафик от FB , който поне да прави някакви пари...
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Пингвинът се грижеше за линковете, нали? Как ви се струва между 50 и 100 позиции надолу overnight? :)

Точно ъпдейт за "спам" линкове е. BG или EN ти е сайта?
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Сега чекнах най-спамърския си клиентски сайт, който беше омазан зверски и дори мислих да го преправям целия, че е ползвал всяка черна техника за която се сещате...след като го пооправих малко от тях(базови неща на този етап)...днес от 0 позиции на 1 страница е влязъл за 20 позиции(скокове от по 100 позиции до 2-ро място не са рядкост)...сайта откровено го казвам е пълен крап откъм инфо, но е на стар домейн и го работя едва от месец...плеснах се през главата вече (Да и линковете са му спамърски)
 

Горе