Новото Пингвинче - 2.1

Днес сайт за една дума се върна в Бг ниша. Така, че съвета ми е, изчакайте и правете си ъпдейтите по сайтовете. Само това мога да споделя до момента. Един пич, който оптимизира за тук ми го показа и ще чакал. Но така е, когато си си правил нещата като хората, не си кой знае колко притеснен. :)
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Това направо НЕ Е за вярване!!! Един сайт (мой) - пълен боклук, но със смислено и уникално съдържание го наблъсках с толкова линкове и социални сигнала за 2 дена, осъзнавайки, че това нищо хубаво няма да му донесе, че просто не е истина! И то точно преди ъпдейта. След ъпдейта се е качил на първа страница (а беше на втора) и сега е в топ 3 по ключовата дума. WTF? :shock:
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Това направо НЕ Е за вярване!!! Един сайт (мой) - пълен боклук, но със смислено и уникално съдържание го наблъсках с толкова линкове и социални сигнала за 2 дена, осъзнавайки, че това нищо хубаво няма да му донесе, че просто не е истина! И то точно преди ъпдейта. След ъпдейта се е качил на първа страница (а беше на втора) и сега е в топ 3 по ключовата дума. WTF? :shock:
Въпроса е колко време ще остане в топ 3 по ключова дума :?:
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Сега да споделя моите наблюдения
Работя по много сайтове за лонг-тейли
Имам и големи сайтове които гонят много лонгтейли
и единични сайтове за всеки лонг тейл.

При малките сайтове има най-различни резултати, в зависимост от това, как са работени - нагоре, надолу, същата позиция или N/A.
Имам 1 голям сайт, който изскочи по сумати лонгтейли.
и 3-4 големи сайта които заминаха по всичко.

В същото време виждам че страшно много места в серповете са заели големи сайтове с много страници за лонгтейл - в зависимост от нишата може да е ebay, amazon, а може да е yelp, checkatrade.com, yell.com, 192.com и т.н.

Според мен този Пингвин е изкарал страничките за лонг-тейл думите на големите сайтове, понеже към тях няма линкове, а самия сайт overall има добри показатели.

Знам че малко объркано ви изглежда, но извода накратко е - големи сайтове със странички за лонгтейли се класират високо, ако към страничките няма линкове, а самия сайт е ОК.
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

@helf_php

Честно, не ми пука колко ще се задържи. Вече не е необходим да се класира. Но странното е, сайта е на около 1-2 месеца - дали и толкова има, беше 2 дни тъпкан, ама тъпкан с exact-much кл.д. и всякакви линкове от многобройни долнопробни сайтове + соц. сигнали (малко) - тоест СПАМ, СПАМ, СПАМ на поразия. И това нещо преди ъпдейта се класираше зле, а след пингвина (който се бори УЖ със спама), се е качил в топ 3. :О - ето това ме учудва. Би трябвало след ъпдейта да бъде закопан тотално в небитието.

@YuRiX

Ами, ако говоря за конкретния, моя оспамен сайт е в топ 3, но не по лонг тейл.

Пък и като гледам другите ми сайтове - и при тях историята е същата, така че що се отнася до лонг тейл, нямам подобни на твоите наблюдения, но е напълно възможно. :)
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Такаааа....
Гледам никой нищо не споделя относно това каква балтия е изял, крият се колегите, ама аз знам, знам сайтчета на колеги от форума дето са отнесли яки тесли но те си трят. Както и да е, айде аз ще споделя първи какво се случи и какво смятам, че е правилно да правим.
Един мой сайт /дето ми е все тая за него/ гледам е гризнал дръвцето, от няколко дни така съм го занабюдавал че ЦРУ сигурно ще ми завидят. :D

Какво установих за сега:

- След първоначалото потъване, сега забелязвам че има частично връщане на старите резултати
- Наказанието на домейна не означава край със сайта...
- Сайтове с малък спад, колкото и странно да звучи, не са наказани. ;)

Това последното го казвам на база последните ъпдейти на черно-белия пич и скромния ми опит с антарктическия приятел. Според мен, тия малки спадове се дължат на наказани сайтове в които имаме линк. Сайта го отнася и от там силата на линка ни там губи своята сила. Или иначе казано.... всички заедно сме в кюпа.
Ако сега всеки се стиска да дава линкчета на колеги и т.н. това скоро ще се промени, защото всички сайтове по един или друг начин са навързани и никой няма сметка от това силен сайт в които има връзка да хапне дървото.
Май лафа "Сите българи заедно" скоро ще стане факт в Интернет. ;)
 
Имам един наказан сайт от този Пингвин. Беше експериментален. Наблюдения:

1. Отнесе по всички думи извън топ 100.
2. Днес се върна по едната с минус 45 позиции (беше първи, сега е 46).
3. Няма спад в класирането за изображения.
 
От: Re: Новото Пингвинче - 2.1

Имам един наказан сайт от този Пингвин. Беше експериментален. Наблюдения:

1. Отнесе по всички думи извън топ 100.
2. Днес се върна по едната с минус 45 позиции (беше първи, сега е 46).
3. Няма спад в класирането за изображения.

А каква е причината? Може ли да споделиш? Поне в по-общ план?
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Да ви споделя и аз ...
Един от сайтовете по които работя с pr2 беше в топ 5 по една ключова в нишата , а след ъпдейта е на 8 страница ? Държеше в топ 5 над година , какво става незнам .

Ами да ти кажа, page rank не е чак от толкова голямо значение за позиционирането на един сайт. Да не би да не си обновявал често сайта? А може би проблема е в линковете? Провери дали в някоя от връзките към сайта е от сайт, който е бил наказван?
 

Горе