Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

Идеята е ОК и като много други идеи в началото може да не е ОК. Но са първите и не вярвам да не си доразработят сайта. Може след седмица-месец да изглежда по-различно. Подобни модели, като цяло в БГ са малко. Доставчик на някоя основна услуга (продукт) да помогне на търговци на дребно в развитието. А те да ползват неговата услуга. За други услуги са го измислили, като франчайз. Някой може да каже, че и това на Рапидо е подобно.

Лошото за тях е конкуренията (Спийди и Еконт), която ако види, че Рапидо има успех, ще вкарат повече бюджет и ще ги задминат за нула време.
 
От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

Е.. Спиди не са точно конкуренция на Рапидо..
 
От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

Спиди и Рапидо са на един и същи собственик и ако Еконт реши да прави същото, Спиди ще се постарае да нямат успех.
 
От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

А, това не го знаех, че са под една шапка. Но защо Еконт да нямат успех?!?
 
Re: От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

Ми като ги гледам няма да е успешно, пък може и да не изляза прав...

Тия тънки решения никога не са били нещо мега яко. А колкото от маркетингова гледна точка, кофти работа да предлагаш цял магазин само и само да хванеш търговец, който никога не е искал магазин, щото не мисля, че е нещо мега непостижимо да си имаш. :) Но това е малко от към маркетинг и психология, ще видим какво ще каже бизнеса. :)
 
От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

Спиди и Рапидо не са на един собственик точно.
Но и ма нещо билзко, Рапидо нямат собствена мрежа за разнос и ползват под наем тази на Спиди ....
Поне това е официалната версия.

Казах идеята е супер и издига услугата на ново ниво и е добре за развитието на онлайн бизнеса в БГ.

Казах и че изпълнението е куцо и мога да се обоснова.

Предлагат Opencart 2.1.0.1 Което е доста стабилна версия но! има Но голям пробив в сигурността ...
Предлагат ти онлайн магазин но те връзват с договор ексклузивено да доставяш с тяхната фирма.... ами ако клиента иска с друга, какво правим, неможе да му доставим....
Дават ти безплатно магазин хостинг всичко, ок при подписване на договор минимум за 1 година, ок ама след година може да не искаш да работиш с тях и сайта ти спира .... или поне с такова впечатление останах от общите им правила.
И накрая но не на последно място по значение култовия слайдер 12. Няма нужда да имаш пари за 3иъгалната логистика. Рапидо ще отиде и ще купи по цени на едро от доставчика ти стоката ще я занесе на клиента ти ще събере наложения платеж и ще ти изплати комисионна. Ок но ако клиента откаже поръчката ?
Кво праим ....
 
Стабилна е да...кофтито беше, че след Еконт си оправиха модула за доставка за 2-ката. ;) Ако си изровя от мейлите дори мога да намеря и коя фирма им го прави. ;) Сега се се надъхали и магазини да предлагат. Няма лошо. ;) Но знам от познати, че са по-оферта като цена спрямо Еконт.
 
От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

Като идея е много добре,
ама са се осрали в реализацията

Но не им пречи за 2-3 месеца да оправят нещата, стига да искат
 
От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

Цените на Рапидо са ниски, може би едни от най ниските в страната. И понеже за голяма част от България ползват мрежата за доставки на Спиди то и качеството на разноса им е на ниво. Загубите и рекламациите им са минимални. И определено имат най-ниски цени за доставки до Румъния.
Ина края другите не ги знам ама в Бургас, офис служителите са супер готини...

Барса е прав, могат да го оправят много бързо!

особено ако питат мен ;)
 
От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

Всъщност Еконт са доставчика на olx.bg и bazar.bg. Т. е. те обслужват двата най-известни български еквиваленти на ebay. Търговци, които не биха дали повече от 200 лева за магазин са конкурентни на тези, които използват примерно bazar.bg за да пласират стоките си.

И тъй като копирането на модела е почти винаги грешна маркетингова стратегия, то Рапидо опитват друг модел, но атакуват същия сегмент в който Еконт са лидер в момента.

Според мен, обаче, е крайно грешно да компрометират името си с нещо, което не е качествено. Хората така ще възприемат и качеството на куриерските им услуги, което за тях е лошо. Може би и затова сайтът им в момента са го превключили в режим "разработка" за период около месец!
 
От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

А защо решихте всъщност, че са се осрали с реализацията? Някой има ли техен магазин, за да знаем, че е осран? Осраното е единствено демо сайта им, натам?
 
Re: От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

А защо решихте всъщност, че са се осрали с реализацията? Някой има ли техен магазин, за да знаем, че е осран? Осраното е единствено демо сайта им, натам?

Не знам дали си присъствал на процес на разработване на онлайн магазин, но демото и това, което трябва да е като краен продукт обикновено не се приближават дори и малко. Да, има основните неща и т.н., но един магазин, ако искаш да си конкурентен, не е само инсталация на една система и качване на снимки и описания. За жалост има и един момент с маркетинга, който дори и няма да стигнат до там. :) Да не говорим, че това реално ще го предлагат към техния бранд, а той гледам, че е доказал се вече на пазара.

Да изсипеш един гол демо магазин на някой, който бъкел си няма представа от уеб, само и само да го вържеш си е малко наивно. Някак в цялата тази стратегия и вид предлагане на БОНУС е било нужно да се впише и едно обучение или курс, с който да успеят да кажат на хората какво им предлагат, защо го правят, как да оперират с него и най-вече какво следва след получаването му. Не знам кой как го е мислил, но от сега мога да кажа, че 99% от хората, възползвали се от тази възможност ще фалират още преди да им е дошла 3тата фактура за хостинг. :)

Умно би било да е почне направи линия от такива продукти. В техния случай магазини, като дадат възможност за персонализация. Иначе какво, магазин за авточасти и за козметика ще имат един и същ дизайн и всичките други в поточната линия. Не знам кой как е свикнал да прави онлайн бизнес, но поточната линия тук тотално противоречи на идеята за успех в уеб пространството, а като гледам точно такова ще се случва. Та, след като се направи нещо по разчупено като предложения, да се направят няколко дневни семинари, с който да обучат хората - да ги запознаят поне с базовото.

Горе долу в момента пускат пробит кораб да плава. Идеята е клиентите ти да са успешни, за да си Ок и ти, а не да ги хванеш като такива и после да гледаш как окапват. Да, сигурно ще има 1-2%, които ще продължат, защото са имали желание и горе долу се оправят, ама това ако е целта, по-добре да измислят нещо с по-добра успеваемост от към увеличаване на продажби. Чисто логически мисля, не влагам някакви емоции или т.н. Това според мен е правилното. А сега е точно недоизмислено.
 
От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

Еконт с политиката си бетонират господстващото положение на пазара на olx.bg и Емаг и някой други на които предоставят цена от 2,70 на пратка а с новите си договори и тези мижави 10% които дават на крайния клиент ... Мачкат по-малките магазини, още повече сега ще натискат старите си потребители да преподпишат договорите по новите правила....

Ще има преразпределение на пазари и влияние, дано само конкурентите им да се окажат на ниво.
 
От: Re: От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

Не знам дали си присъствал на процес на разработване на онлайн магазин, но демото и това, което трябва да е като краен продукт обикновено не се приближават дори и малко. Да, има основните неща и т.н., но един магазин, ако искаш да си конкурентен, не е само инсталация на една система и качване на снимки и описания. За жалост има и един момент с маркетинга, който дори и няма да стигнат до там. :) Да не говорим, че това реално ще го предлагат към техния бранд, а той гледам, че е доказал се вече на пазара.

Да изсипеш един гол демо магазин на някой, който бъкел си няма представа от уеб, само и само да го вържеш си е малко наивно. Някак в цялата тази стратегия и вид предлагане на БОНУС е било нужно да се впише и едно обучение или курс, с който да успеят да кажат на хората какво им предлагат, защо го правят, как да оперират с него и най-вече какво следва след получаването му. Не знам кой как го е мислил, но от сега мога да кажа, че 99% от хората, възползвали се от тази възможност ще фалират още преди да им е дошла 3тата фактура за хостинг. :)

Умно би било да е почне направи линия от такива продукти. В техния случай магазини, като дадат възможност за персонализация. Иначе какво, магазин за авточасти и за козметика ще имат един и същ дизайн и всичките други в поточната линия. Не знам кой как е свикнал да прави онлайн бизнес, но поточната линия тук тотално противоречи на идеята за успех в уеб пространството, а като гледам точно такова ще се случва. Та, след като се направи нещо по разчупено като предложения, да се направят няколко дневни семинари, с който да обучат хората - да ги запознаят поне с базовото.

Горе долу в момента пускат пробит кораб да плава. Идеята е клиентите ти да са успешни, за да си Ок и ти, а не да ги хванеш като такива и после да гледаш как окапват. Да, сигурно ще има 1-2%, които ще продължат, защото са имали желание и горе долу се оправят, ама това ако е целта, по-добре да измислят нещо с по-добра успеваемост от към увеличаване на продажби. Чисто логически мисля, не влагам някакви емоции или т.н. Това според мен е правилното. А сега е точно недоизмислено.


Добре де, защо мислиш, че те ще изсипят на клиента това, което са изсипали в сайта си? Силно се съмнявам.
 
Re: От: Re: От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

Добре де, защо мислиш, че те ще изсипят на клиента това, което са изсипали в сайта си? Силно се съмнявам.

Щото всичко друго би струвало нещо нагоре от 0. :) Ако е по-добро де. Бате, имаш дизайн, имаш продуктови снимки, имаш съдържание. Не е нещо, което да го предлагаш около друго. Все едно покрай помпането на гуми да предлагаш гуми. Или заради това, че си на интернет от виваком да ти подарят смарт телевизор. Поне така ми изглежда ситуацията, ако са решили наистина да предлагат качествени магазини. Не може да ме обеди някой, че нещо качествено се получава без пари или идеята им да им направят мега якия магазин, само и само да ги вържат. Някак сметките не излизат в този модел. А ако излизат, ще си върна думите. :) Така де изтрия. :) А да пуснеш един изтръпнал дефолтен дизайн и оправяй се, модула ни е там и работи, само продавай, пак не ми е реално. Това се опитвам да кажа, не е намерен баланса и не е помислено за нищо друго, освен да снабдят (и вържат към услугата им) едни хора, с никаква идея какво да правят и в най-лошия сценарии с някакво подобие на магазин. Все едно, "ела зареждай от нас с гориво постоянно, а ние ще ти дадем кола", до тук добре, докато тази кола не е Трабант, а ти излизаш на пистата с Ферарита и Ламборджинита. Ако и това не се разбира, не знам какви примери да дам вече. :)
 
От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

Аз, честно казано, не видях пълните условия и не знам дали не струва нещо отгоре. Знам, че Рапидо работят с външна фирма и едва ли работят с нея, само за да предлагат базов дизайн за без пари. Това, разбира се са само предположения, може и да бъркам, но според мен ще предлагат и допълнителни услуги и доработки по магазините. И едва ли безплатно.
 
От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

вече няма демо на сайта, а пише само в процес на разработка, остават 4 седмици и т.н.... явно са си взели поука :)
 
От: Ново от Рапидо Безплатни онлайн магазини и още и още

този който няма пари за изработка на магазин - били те 100-200 лв, ще има ли за реклама?
рапидо ще поддържат 100 магазина и колко доставки ще имат от тях?
 

Горе