Ново SEO състезание 2013

От: Ново SEO състезание

И аз ще си пробвам късмета. Да видим дали ставам за оптимизатор. :)
 
От: Ново SEO състезание

Думата ще е фраза на кирилица в кавички, така че да няма нито един резултат в началото на състезанието. Тя ще е достатъчно дълга, а и след ЕМД ъпдейта, не вярвам да има толкова много домейни на кирилица. Вероятно ще има изискване домейните да НЕ съдържат определена кл.дума, но все още мислим.

Всеки ще може да се коалира с когото иска, намаме възможност да следим кой къде редиректнал. Който иска пари, ще си ги подели с други, ако не може да се пребори сам.

Ако успеем да вземем и предметна награда, ще има томбола сред всички участници (този път - един участник - един домейн!).

Не пречи да давате съвети, сега подготвяме платформата за записване и правилата, а стартът ще е между 15-ти май и 1-5 юни.
 
От: Ново SEO състезание

От една страна е хубаво да има такова състезание, но от друга страна всички знаем как става класирането: линкове. Имаш ли линкове - "сео майстор" си, нямаш ли линкове - никой не си.
Който има пари ще си накупи качествени линкове и ще спечели. От друга страна пък хората, които от години се занимават с интернет и имат няколко десетки или няколко стотин сайта лесно ще могат да си набавят както линкове, така и тематични линкове. В този случай смятам, че старта няма да е равен, за някой ще има "летящ старт", докато други едва ще пълзят.

Ще има ли възможност да се уравновесят нещата по някакъв начин?
 
От: Ново SEO състезание

Думата ще е фраза на кирилица в кавички, така че да няма нито един резултат в началото на състезанието. Тя ще е достатъчно дълга, а и след ЕМД ъпдейта, не вярвам да има толкова много домейни на кирилица. Вероятно ще има изискване домейните да НЕ съдържат определена кл.дума, но все още мислим.

Всеки ще може да се коалира с когото иска, намаме възможност да следим кой къде редиректнал. Който иска пари, ще си ги подели с други, ако не може да се пребори сам.

Ако успеем да вземем и предметна награда, ще има томбола сред всички участници (този път - един участник - един домейн!).

Не пречи да давате съвети, сега подготвяме платформата за записване и правилата, а стартът ще е между 15-ти май и 1-5 юни.

Моите предложение са да изберете дума/фраза, която се транслитерира на латиница буква за буква. Тоест зеровалг = zerovalg, а не качиверац = kachiverast. Думи като ч, ц, ж, я и т.н. поне според мен може да объркват до известна степен гугъл и да дават малко предимство на кирилските домейни (не знам за какъв ЕМД ъпдейт става въпрос, не следя особено сферата с подобните домейни). Например буквата ц, от бг на ен се транслитерира като ts, но от сръбски на английски се транслитерира като "c". Македнския също ползва различна система. Мисля че от сръбския я бяха взели.

Другото ми предложение е да се позволи участник да участва с неограничен брой проекти. Да може са се участва и с поддомейни и дори с профили в социални мрежи, например twitter профил.
 
От: От: Ново SEO състезание

Моите предложение са да изберете дума/фраза, която се транслитерира на латиница буква за буква. Тоест зеровалг = zerovalg, а не качиверац = kachiverast. Думи като ч, ц, ж, я и т.н. поне според мен може да объркват до известна степен гугъл и да дават малко предимство на кирилските домейни (не знам за какъв ЕМД ъпдейт става въпрос, не следя особено сферата с подобните домейни). Например буквата ц, от бг на ен се транслитерира като ts, но от сръбски на английски се транслитерира като "c". Македнския също ползва различна система. Мисля че от сръбския я бяха взели.

Другото ми предложение е да се позволи участник да участва с неограничен брой проекти. Да може са се участва и с поддомейни и дори с профили в социални мрежи, например twitter профил.

С първата част съм напълно съгласен. Като ще добавя предложение да няма буквата ъ.
Забелязвам, че някои CMS имат собствено виждане за транслитерацията, различно от вижданията на учените глави в БАН.
 
От: Ново SEO състезание

Колкото и да умуваме, организаторите ще си я определят сами и 100% ще е свързана със спонсора, което е напълно нормално. Очакваме я :)
 
От: Ново SEO състезание

пари отказват ли се - all in.

Пари не се отказват, но виж коментара ми!
Някой ще тръгнат с "летящ старт", докато други... .


А впрочем сега се сещам - преди време в този форум Ви питах за това, всички отказахте тогава. Сега какво, променихте си мнението? Странно ми е това... на това хората му казват "въртиопашки"!
 
От: Ново SEO състезание

Няма как да създадем реален равен старт. То и в реалния живот няма равен старт.

Да, и тук е така. Някой ще са новобранци и няма да имат гръб, а други ще дойдат с купчина ресурси, изгряждани във времето и имайки достъп до още толкова. Няма честен старт, но упоритостта също не е за подценяване. Все пак най-важните елементи са отделено време и яко натискане. ;)
 
От: Ново SEO състезание

От една страна е хубаво да има такова състезание, но от друга страна всички знаем как става класирането: линкове. Имаш ли линкове - "сео майстор" си, нямаш ли линкове - никой не си.
Който има пари ще си накупи качествени линкове и ще спечели. От друга страна пък хората, които от години се занимават с интернет и имат няколко десетки или няколко стотин сайта лесно ще могат да си набавят както линкове, така и тематични линкове. В този случай смятам, че старта няма да е равен, за някой ще има "летящ старт", докато други едва ще пълзят.

Ще има ли възможност да се уравновесят нещата по някакъв начин?

SEO-то е професия, а не спорт. Тук равен старт няма. Едно от нещата, които правят оптимизатора добър, това са именно неговите ресурси. Те са неразделна част от самата професия. Колкото повече ресурси изградиш през годините, толкова по-добър оптимизатор си. След като в професията няма равен старт, защо трябва в състезанието да има? Поне аз така ги виждам нещата. Целта е да се намери човекът, който може да покори първото място в Google, без значение от методите. Ако една фирма, да речем, иска да наеме някой специалист, тя ще иска да наеме човекът, който има най-голям шанс да свърши работата, а не човекът, който би свършил работата най-добре, ако участва в състезание с равен старт.
 
От: Ново SEO състезание

Бройте и мен, обичам състезанията!

Ще чакам подробности за записване. :)
 
От: Ново SEO състезание

Каква ще е продължителността на състезанието? Един от най-интересните фактори, който може да спомогне за баланс на силите е продължителността на състезанието. Надявам се докато трае да мине поне един мейджър Панда+Пингвин ъпдейт. Тогава със сигурност "летящия старт" за който се спомена ще отнесе теслата, особено бързо налинкване от емстотин сайта. Това няма как да определят организаторите, но ще е рисково да набуташ множество линкове и точно преди края на състезанието, Гугъл да те изплющят :)
 
От: Ново SEO състезание

Може да се мери примерно баунс рейт, вместо посещаемост .. :)

Черното СЕО също ще е хубаво да се забрани - в това число и сателитките.

Аз съм доста нов в СЕО сферата и ще ми е забавно да се включа.
 
Re: Ново SEO състезание

Защо да се забранява? най малкото какво ще попречи на някой да направи няколко сателитки за конкурентите или да им поръча 5 доларови събмити от фивър и после да опищи света да се дисквалифицира даден участник
 

Горе