Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Тоя ваучер на БГ пощи не може ли да се купи от техния сайт директно. Ако не, защо?
смени си ник-а ваучербос е просто смешно, освен ако не си на 12 г.
 
От: Re: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруван

Тоя ваучер на БГ пощи не може ли да се купи от техния сайт директно. Ако не, защо?
смени си ник-а ваучербос е просто смешно, освен ако не си на 12 г.

Привет. Дали и кога ваучерите на БГ Пощи ще могат да се купуват на тяхния сайт и какви ще са методите за плащане могат вероятно да отговорят колегите в отдела за ваучери на БГ Пощи (тел 0700 18668). Моите наблюдения са, че нито Пощите нито Еконт и Спиди наблягат на е-услуги в областта на плащанията през тяхните сайтове. Акцентът е по-скоро към кеш-а и "гишетата". Сигурно ще се промени някога.

Иначе ние се стараем впечатленията за нас и услугата да се изграждат на база впечатленията на клиентите от продукта и качеството на обслужване, пък ник-а ще го преживеят (дано).
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Ето и моето мнението по темата.
Реших да опитам услугата и поръчах 50лв във ваучери от cashwave.bg
Ето и как изглеждаха вече в ръцете ми http://prikachi.com/images/469/8680469e.jpg
Реших да отида до Кауфланд и да опитам работата с тях. Още с влизането кошмарът започна. Отидох на администрация, от където момичето ми каза, че тези ваучери смята, че не са валидни, но все пак да отида до касите да попитам. Започнах да се чувствам като някой балък дето моли за милостиня и иска без пари да си напазарува. Влязох в магазина да си пазарувам, попитах още 2 служителки, които засякох между касите, които ми казаха същото "мисля че не важат, но все пак питай на касите". Накрая се реших да ходя да питам на касите. Трябваше да изблъскам хората, че да мина напред. Когато успях да стигна до касиерката и ги показах, а тя ми каза че не важат. Попита колежките си около нея на другите каси, които потвърдиха. Казах и окей няма проблеми и се върнах да си пазарувам. Звъннах на телефон, който ми беше даден от cashwave при проблеми с ваучерите. Проведох 2-3 разговора с един мъж и една жена, които звънели на центарлата на Кауфланд в София, че да звъннат на отговорника на касите на Кауфланд Габрово да им кажат, че ваучерите важат. Най-накрая успях да си напазарувам с ваучерите, като служителите отново ме гледаха като полезно изкопаемо.
Твърде вероятно е, повече да не използвам услугата на Cashwave, тъй като ми причиниха доста голям дискомфорт и похабени нерви. Чудя се дали да се обърна към КЗП, или няма смисъл?
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Е сега не е така точно че някой служител не знае не означава че системата не работи.
Не е виновна системата виновен е този от Кауфланд дето не си е свършил работата.
 
Re: От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруван

Как става така, че ваучера е от БГ пощи, но само вие го предлагате. Или БГ пощи баучер е името на продукта и няма общо с пощите?
Нещо яко смърди, да не говорим, че е доста клошарска схема - пари за храна.....
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Аз също ще го пробвам и ще ви кажа.
Хората предлагат начин да си освободите парите от PayPal - тези които са го правили знаят че е доста досадно.
То никой никого не кара насила да го прави.
Ваучерите от БГ пощи се предлагат от много места. В случая хората ви дават парите в такива ваучери защото предполагам не могат да ви ги дадат в брой.
Който не му харесва може да го освободи парите от PayPal по друг начин това е .
Защо непрекъснато плюете в този форум нещо което не го разбирате или на вас самите не ви трябва.
Разберете че света не се върти около вас . Той е много по голям.
 
Re: От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруван

Как става така, че ваучера е от БГ пощи, но само вие го предлагате. Или БГ пощи баучер е името на продукта и няма общо с пощите?
Нещо яко смърди, да не говорим, че е доста клошарска схема - пари за храна.....

Няма нищо странно или клошарско. Всичко е въпрос на избор. Аз лично не познавам нещо от по-първа необходимост от храна и вода. Та това е доста добър начин да освободиш парите си. Поне според мен. Иначе ако се разкешват и се дават в брой, ще трябва и една комисионна, освен тази на PayPal, да се прибере от посредника. Което тотално обезсмисля схемата. Освен, ако не е направено така, че да ви освободи от данъци, но това вече е друга тема.
 
От: От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруван

Ето и моето мнението по темата.
Реших да опитам услугата и поръчах 50лв във ваучери от cashwave.bg
Ето и как изглеждаха вече в ръцете ми
Реших да отида до Кауфланд и да опитам работата с тях. Още с влизането кошмарът започна. Отидох на администрация, от където момичето ми каза, че тези ваучери смята, че не са валидни, но все пак да отида до касите да попитам. Започнах да се чувствам като някой балък дето моли за милостиня и иска без пари да си напазарува. Влязох в магазина да си пазарувам, попитах още 2 служителки, които засякох между касите, които ми казаха същото "мисля че не важат, но все пак питай на касите". Накрая се реших да ходя да питам на касите. Трябваше да изблъскам хората, че да мина напред. Когато успях да стигна до касиерката и ги показах, а тя ми каза че не важат. Попита колежките си около нея на другите каси, които потвърдиха. Казах и окей няма проблеми и се върнах да си пазарувам. Звъннах на телефон, който ми беше даден от cashwave при проблеми с ваучерите. Проведох 2-3 разговора с един мъж и една жена, които звънели на центарлата на Кауфланд в София, че да звъннат на отговорника на касите на Кауфланд Габрово да им кажат, че ваучерите важат. Най-накрая успях да си напазарувам с ваучерите, като служителите отново ме гледаха като полезно изкопаемо.
Твърде вероятно е, повече да не използвам услугата на Cashwave, тъй като ми причиниха доста голям дискомфорт и похабени нерви. Чудя се дали да се обърна към КЗП, или няма смисъл?

Здравейте. Благодаря на другите във форума, които ме изпревариха с отговори. Искам да отговоря в позитивен тон и мислене - все пак читателите тук са предприемачи и то в България - ако нямаме позитивно мислене и не си помагаме - нямаме шанс за успех и трябва да си стягаме куфарите...
Нека първо Ви се извиня за огромните неудобства и Ви моля да се обадите в офиса (телефона е на сайта) за да ни кажете как аз лично (Стойчо Влайков) да Ви изпратя 50лв компенсация тъй като сте имали много неприятно изживяване в Кауфланд. Аз съм инвестирал в този проект 3 години и 6 цифрена сума лични пари така че съм си бюджетирал и пари за компенсации на клиенти (и за проблеми които се създават от партньорите по веригата).
В крайна сметка сме Ви благодарни, че (макар и по неволя) сте обучили служителките на Кауфланд в Габрово - нещо което разбира се е задължение на управителя на магазина.
Искам все пак да предложа да разделим различните стъпки на услугата (може би ще споделите впечатленията си за всяка по отделно)
1. Поръчка през сайта и доставка на ваучерите - до колкото разбирам това е станало без проблеми и бързо?
2. Харчене на ваучерите в магазина - тук явно е имало проблем, но в крайна сметка сте успели да похарчите ваучерите (т.е. няма "ИЗМАМА" - ВАУЧЕРИТЕ НЕ СА "МЕНТЕ"/"ФАЛШИВИ", Български Пощи са издателят и имат договор с Кауфланд)
3. Обслужване от Кешуейв/БГ Пощи - както казвате ние даваме телефон за контакт в БГ Пощи в случай на такива проблеми и до колкото разбирам колегите от БГ Пощи са реагирали бързо и адекватно: цитирам "Проведох 2-3 разговора с един мъж и една жена, които звънели на центарлата на Кауфланд в София, че да звъннат на отговорника на касите на Кауфланд Габрово да им кажат, че ваучерите важат".
Ако сравним тази реакция с обслужването което предлагат Българските банки при подобни ситуации (проблем с картово плащане) - мисля че можем да се сравняваме с тях. Друго сравнение е при подобни проблеми при PayPal (например блокиране на сметка) - там пращате емайл и се надявате някой да Ви пише след 2-3 дни...
4. Обслужване в Кауфланд - КАТАСТРОФА и това наистина е най-големият проблем за нас, защото колкото и да звъним предварително в магазините и да се караме с БГ Пощи да пращат писма във веригите да им напомнят да обучават персонала - е трудно и бавно. Кауфланд, Лидл, Билла имат по над 3000 касиера всеки.

Въпреки "родилните мъки" смятам, че това което правим с БГ Пощи от няколко месеца както и продукта който направихме за БИЛЛА преди повече от година са нещо уникално не само в България. И въпреки всички трудности сме успели да убедим и спечелим доверието на Българи живеещи в над 30 държави по света (виж картата на Фейсбук профила ни) . Слава богу на Фейсбук страницата ни можете да прочете и някое друго мнение на доволни клиенти
Още веднъж съжалявам за създаденото неудобство
 
От: Re: От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазар

Как става така, че ваучера е от БГ пощи, но само вие го предлагате. Или БГ пощи баучер е името на продукта и няма общо с пощите?
Нещо яко смърди, да не говорим, че е доста клошарска схема - пари за храна.....

Здравейте. Ако искате да проверите дали не ви мамим (тъжно е че дори и в този форум това е първата мисъл на хората) - моля ви обадете ни се по телефон за да Ви дадем номера на Отдела в БГ Пощи с който работим, за да Ви дадат информация относно ваучерите, къде другаде се предлагат/продават и да Ви потвърдят, че имаме договор за дистрибуция с тях.
А що се отнася до "клошарите" - и те (клошарите) като нас (младите и умните) се хранят всеки ден с храна...
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Ето и картата с клиентите ни по географкса локация...Виж файлът 13451
 
От: Re: От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазар

Моята препоръка към Cashwave е да опишат в сайта си какво да правят хората в случай, че отидат в магазин където не приемат ваучерите на БГпощи. Колкото по-популрна става услугата, толкова повече хора от по-малки населени места ще я ползват и тамошните магазини може да не са се сблъсквали с ваучери на бгпощи.

Твърде вероятно е, повече да не използвам услугата на Cashwave, тъй като ми причиниха доста голям дискомфорт и похабени нерви. Чудя се дали да се обърна към КЗП, или няма смисъл?

Cashwave не са виновни! а простаците в местния кауфланд. Тези магазини сменят служителите си като носни кърпички и няма кога да научат всичко.
габрово не е много голям град и ваучерите на Бг пощи не са много известни (има по-известни марки) и затова се е случило объркването. Аз все пак оставам с приятно мнение за Cashwave от твоя разказ, защото са реагирали адекватно и в крайна сметка проблемът е решен и никога няма да се повтори.
Само едно не разбрах - колко служителя си питал дали ваучерите важат? и за какви нерви говориш - аз бих питал един-двама и след това да ми светне лампичката, че проблема е в месния клон който е изостанал.

Как става така, че ваучера е от БГ пощи, но само вие го предлагате. Или БГ пощи баучер е името на продукта и няма общо с пощите?

Ваучерите са вид ценни книжа и фирмите (каквато е бгпощи) се наричат "оператои на ваучери за храна"(или нещо подобно). Изисква се специална регистрация за да издаваш подобни ваучери.
А как Cashwave са намерили начин да купуват ваучерите чрез пари от ПП незнам - важна е целта: по-евтино изтегляне на наличните средства в пейпал за НАС - виж в раздела за обяман ана пари в този форум, че трудно се намира кой да ти обмени пари пп->ипей или в случай, че има: комисионната е голяма..
С доста ограничено мислене си, щом за теб е същото да дадеш в пъти повече пари за ПП такси и после пак да идеш да си купиш храна.
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Много хора харчат по над 500-1000 лева месечно в магазини като Кауфланд, Била и т.н. (където приемат ваучери). Ако приходите им чрез PayPal са с подобен размер няма проблем да си ползват само този метод на разкеширане. Ако имат повече приходи - може да ползват този метод само за част от тях (да си спестят поне част от банковите такси, които по-горе пише, че са повече).

Не са много клошарите, които могат да се похвалят с подобен доход. (Казват, че имало и клошари, вадещи над средна заплата от събиране на пластмасови и други отпадъци, не знам дали е вярно.)

Друго алтернативно ползване: живеещи в чужбина да пращат пари на роднините в България. Позволено ли е ваучерите да се получат (и ползват за плащане в магазина) от трето лице, което не е титуляр на сметката в PayPal?
 
От: От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруван

Друго алтернативно ползване: живеещи в чужбина да пращат пари на роднините в България. Позволено ли е ваучерите да се получат (и ползват за плащане в магазина) от трето лице, което не е титуляр на сметката в PayPal?

Българите в чужбина са основната ни група потребители. Те изпращат ваучери на семейството, роднини или приятели. Т.е. ДА - ваучерите могат да се изпратят (и да се харчат) от получател различен от титуляра на сметката в PayPal
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Nortrant - общо 5-6 служителя на Кауфланд видяха ваучерите ми и казаха че са невалидни. Vaucherboss - всичко останало от услугата ви е много добре измислено, става лесно, бързо и удобно. Приятно впечатление ми направи човекът който ми се обади да потвърди поръчката, както и смс известието,че ваучерите са вече в пощата. Благодатя все пак и за светкавичната реакция на служителите ви днес. Все пак в рамките на 2 минути от позвъняването ми, целият кауфланд знаеше, че ваучерите ми са ВАЛИДНИ и ме гледаха крайно смутено на касата когато отидох отново след разговора.
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Благодаря много на Стойчо Влайков за професионализма на фирмата им. Направих си още една поръчка и утре чакам 200лв ваучери. Препоръчвам услугата им, защото е удобна и бърза.
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Nortrant - общо 5-6 служителя на Кауфланд видяха ваучерите ми и казаха че са невалидни. Vaucherboss - всичко останало от услугата ви е много добре измислено, става лесно, бързо и удобно. Приятно впечатление ми направи човекът който ми се обади да потвърди поръчката, както и смс известието,че ваучерите са вече в пощата. Благодатя все пак и за светкавичната реакция на служителите ви днес. Все пак в рамките на 2 минути от позвъняването ми, целият кауфланд знаеше, че ваучерите ми са ВАЛИДНИ и ме гледаха крайно смутено на касата когато отидох отново след разговора.

Скъпи Kreayshawn, винаги се радваме когато дори клиенти от Габрово правят комплименти. За да има ПЪЛНА ПРОЗРАЧНОСТ за читателите на формума - Kreayshawn в направил вчера (09.02) 2-ра поръчка за 150 лева през нашия сайт малко след супер гневния пост по-горе. Към нея засилваме днес и 50лв от мен лично. Наздраве!
Препоръчваме за Вас лично да не ползвате повече услугата докато не минат обучение повторно касиерките на Кауфлад във Габрово. Писал съм на зам-финансовия директор на Кауфланд с молба за съдействие - ще пиша тук като имам резултат.
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Скъпи Kreayshawn, винаги се радваме когато дори клиенти от Габрово правят комплименти. За да има ПЪЛНА ПРОЗРАЧНОСТ за читателите на формума - Kreayshawn в направил вчера (09.02) 2-ра поръчка за 150 лева през нашия сайт малко след супер гневния пост по-горе. Към нея засилваме днес и 50лв от мен лично. Наздраве!
Препоръчваме за Вас лично да не ползвате повече услугата докато не минат обучение повторно касиерките на Кауфлад във Габрово. Писал съм на зам-финансовия директор на Кауфланд с молба за съдействие - ще пиша тук като имам резултат.
Очаквам резултата от молбата към Кауфланд с любопитство.
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Поръчах първите 200 лева, за да видя как стоят нещата. :)
Като цяло поръчката е лесна, ще видя как ще съм в касите на различните магазини.
 
От: Нов бърз и евтин начин да разкешираш пари от PayPal чрез ваучери за пазаруване

Очаквам резултата от молбата към Кауфланд с любопитство.

ето го отговора от Кауфланд... (препратил съм Ви емайла)

Отново се извиняваме предварително за малки засечки с някоя друга касиерка - с времето и с обемите тези неща се изглаждат (т.е. научават се).

Виж файлът 13479
 

Горе