Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

Cekyto

New Member
Здравейте на всички,
нов съм тук от отдавна чета различни теми и се образовам ( доколкото разбирам де :) ) Имам следния проблем..
Хванах се преди време с един "приятел" да ми прави онлайн магазин ... Проблема е че е много несериозен и не знам какво да правя .. Стигнали сме до някъде и това е .. Имам си домейн, на Opencart е, имам направен модул за импорт на CSV файлове и дизайн, който е почти готов ... Но не разбирам и не мога да го завърша сам? А му платих напред не малко пари :confused: Какъв съвет бихте ми дали?
 
От: Нужда от съвет !!!

Да не работиш с роднини и приятели.
 
От: Нужда от съвет !!!

Това вече го разбрах .. и съм казал и майната им на парите .. просто скъп урок !!! Струва ли си да го притискам или рискувам да не ми направи нещата както искам или да го пусна по течението, да си "гушна" урока и да се насоча към друг човек или друга платформа? И в този ред на мисли какво ви е мнението за платформа за онлайн магазин .. summercart или ?
 
От: Нужда от съвет !!!

summercart ... не прави тази грешка. Много пари за нищо ще ти вземат. По-добре се довери на някой от форума с добра репутация да довърши нещата, остави го "приятеля". Поздрави
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Нужда от съвет !!!

На кратко
25 000 артикула
CSV import на стоката
Paypal интеграция
Facebook интеграция
Виртуален пост терминал към банка за плащане с кредитни карти
SSL сертификат
 
От: Нужда от съвет !!!

Даже гледам сега , пуснали са OpenCart 2 , свалям го на лаптопа и почвам сам от нищото ... модулите ще ги купувам от магазина им , пък ако не разбирам ще помагате
 
От: Нужда от съвет !!!

Така е най-добре, но не започвай от сега с версия 2. Още е много рано. Препоръчвам ти да изтеглиш последната стабилна версия 1.5.6.4. За нея можеш да намериш повече модули и теми. Успех!
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Нужда от съвет !!!

А може ли след това да се надгражда от тази версия до версия 2
 
От: Нужда от съвет !!!

Да. С 1.5.6.4 можеш да изградиш стабилен магазин. Не съм преглеждал още версия 2, но за нея ще откриеш много малко модули.
 
Re: Нужда от съвет !!!

Здраве и добре дошъл при нас.

Кофти се е получило, но няма как опита учи. Все пак следващия път ще си наясно, че трябва добре да си подбираш хората.

Дай да помагаме, СТАН щом се е включил, значи всичко е ОК.
 
От: Нужда от съвет !!!

Идеята ми беше да видим до каде сте го докарали и ако е възможно да го надградим и довършим.
Не да започваш от 0 и да минаваш през всичко отначало.
Всъщност ти си определяш времето за което магазиан ще види бял свят.
 
От: Нужда от съвет !!!

Чета и гледам и нищо не разбирам ... ще се мъча :) То и нова тема няма как да пусна " Как да го направиш сам" , че хляба ще ви изям :D
 
От: Нужда от съвет !!!

Идеята ми беше да видим до каде сте го докарали и ако е възможно да го надградим и довършим.
Не да започваш от 0 и да минаваш през всичко отначало.
Всъщност ти си определяш времето за което магазиан ще види бял свят.

Кажете ми накратко какво да взема от "приятеля" си .. за да го довърша .. какво трябва да ми даде ... А и сайта е качен на негов сървър ... направо си взимам един сървър и си го качвам на моя ..
 
Re: От: Нужда от съвет !!!

Кажете ми накратко какво да взема от "приятеля" си .. за да го довърша .. какво трябва да ми даде ... А и сайта е качен на негов сървър ... направо си взимам един сървър и си го качвам на моя ..

Трябва ти хостинг, домейн и няма да е лошо да видим на какъв дизайн си се спряла. И хората тук ще помагат. :)

П.П: Малко промених заглавието на темата, за да се набива на очи - да се коментира повече.
 
От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

За да го довършиш, той трябва да ти даде всички файлове на магазина, както и да ти свали базата данни. След това си купуваш домейн и хостинг, и качваш всичко на него. Трябва да си направиш нова база данни, да качиш старата и да промениш 2 файла на магазина. Сигурно няма да се справиш, но ще помогнем!
 
От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

Моя съвет е да го покажеш на СТАН? Има репутация във форума на разбирач на opencart и онлайн магазини и разбран човек, на който можеш да се довериш. Няма да си разваля репутацията и да те излъже.

Правиш магазин с 25000 артикула, виртуален пос терминал, Peypal... Дай някой лев на човека и да ти оправи нещата. После ще ти разясни някои основни настройки, за да можеш сам да си променяш от време на на време някои неща. Не да се мъчиш да го градиш от нулата - ще загубиш време, нерви и може би пари.

Успех!
 
От: Re: От: Нужда от съвет !!!

Трябва ти хостинг, домейн и няма да е лошо да видим на какъв дизайн си се спряла. И хората тук ще помагат. :)

П.П: Малко промених заглавието на темата, за да се набива на очи - да се коментира повече.

Мъжки род съм :) А колкото до домейна , той е мой - купен. Остава да си взема хост, но нека се чуя с човека .. може и там да ми удари греда ! А от там на сетне като взема всичко ... свалям OpenCart на лаптопа и от там почвам да надграждам и изграждам така ли
 
От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

Моя съвет е да го покажеш на СТАН? Има репутация във форума на разбирач на opencart и онлайн магазини и разбран човек, на който можеш да се довериш. Няма да си разваля репутацията и да те излъже.

Правиш магазин с 25000 артикула, виртуален пос терминал, Peypal... Дай някой лев на човека и да ти оправи нещата. После ще ти разясни някои основни настройки, за да можеш сам да си променяш от време на на време някои неща. Не да се мъчиш да го градиш от нулата - ще загубиш време, нерви и може би пари.

Успех!

До момента всички артикули са качени в магазина ... остава уточняване на дизайна , леки корекции и пускане . Обявите са невидими защото са на чужд език .. следва превод и само преведените ще се появяват видими
cultauto com - това е домейна
 
От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

Имам и още един въпрос , ако си купувам модули от магазина на OpenCart и взема една тема , няма ли да имам най-малко ядове .. и постепенно да надграждам с нови .. разберете ме и мен .. от март месец ми прави сайта !!!!
 

Горе