Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

Ние те разбираме !
Но разбери ни и ти, как да ти помогнем без да видим сайта ...

Иначе колегите ти казаха копуваш домейн и хостинг, инсталираш опенкарт / тук в форума има написано и с картинки как става/ после от официалния сайт на Опекарт си копуваш необходимите модули + тема настройваш си ги и започваш да работиш.
Няма нужда да взимаш нищо от съдружника ти, щом имаш доставчик който ти дава CSV файл то не 25к а 2,5 милиона артикула да са ще ги качиш за минути с модула.

Няма какво да те спре, давай смело!
 
Re: От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

Имам и още един въпрос , ако си купувам модули от магазина на OpenCart и взема една тема , няма ли да имам най-малко ядове .. и постепенно да надграждам с нови .. разберете ме и мен .. от март месец ми прави сайта !!!!

Няма проблеми, само гледай ако темата го има като вградена опция и не може да се изключи, да не слагаш модули с подобна функционалност. Пример мога да дам с зум модула на продуктовата страница, който се кара с този на темата. Нещо такова гледай предимно, иначе няма проблеми. ;)
 
От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

Имаш страшен приятел, дори и сайта може да не ти даде. Както и да е, аз казах моя съвет - работата, която ти остава не е малко.

Ако искаш сам да го направиш, ще трябва да почетеш. Това, което ти казват съфорумците "вземаш, слагаш и си готов" не е съвсем така. Човек, докато не пипне и не се сблъска не осъзнава, че не е толкова лесно. Пример ще дам с нашата работа - уж само пръскане и хлебарките са измрели, но се оказва, че си има някакъв чалъм. Или пък сглабяне на мебели - уж прогонени, уж елементите готови и скица има, ама си е зор понякога и е по-добре майстор да ги сглоби. Примери бол.

Ще трябва да почетеш и ще го направиш, не е ядрена физика. Пожелавам ти скоро да видим магазина готов и действащ.
 
От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

Сега се загледах в първия линк и там пише ,че максималния размер на файла е 3МБ ... значи трябва да ги дробя защото има файлове и над тази граница
 
От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

Добре е
Но прегледай и други предложения все пак гожорим за много продукти
Препоръчвам това
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=54487
 
Re: От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!


Говоря от името на девелопър - няма да те издържи това. Имам клиент с фитнес магазин, който има над 2000 продукта на план от 5 лева на месец и сайта клекна, като му беше препоръчано да погледне за по-големи планове - дори го насочиха към VPS-ите, което според мен е логичното решение за такъв тип сайт с толкова съдържание и функционалности. А ако питаш мен - СТАН си е голям разбирач. :) Бих му се доверил. :) И го правя де. :)
 
От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

Всичко супер , ама нищо не разбирааам. Все едно механик да прави операция
 
Re: От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

Всичко супер , ама нищо не разбирааам. Все едно механик да прави операция

Накратко за хостинга - трябва ти по-голям план, дори шер хостинга не е много подходящ за сайт с толкова продукти. Не е само файловете, имаш и една база данни, която ще иска да скача бързо. ;)

За другото - сайтовете, които си пуснал да ОК, като изключим момента, че може и да станат и по красиви. ;)
 
От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

и към кой план да се насоча от тези които ми пратихте :)
 
От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

Всичко супер , ама нищо не разбирааам. Все едно механик да прави операция

Колегата се опитва да ти каже, че с тоя обем продукти е по-добре да си приготвиш едни 50лв на месец за хирург (щом те радват медицинските сравнения).

даже бих казал 50 на месец за операционна и поне още толкова за дежурния хирург, и няма да ти се налага да учиш как се прави операция.
 
От: Нужда от съвет за изграждане на интернет магазин !!!

Колегата се опитва да ти каже, че с тоя обем продукти е по-добре да си приготвиш едни 50лв на месец за хирург (щом те радват медицинските сравнения).
Хах това сравнение ми хареса ... Разбрах , мерси :)
 

Горе