Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Ако не ти се дават 2000 лв за апарат и обектив по добре си снимай с телефона. Според мен е абсурден тоя бюджет, ще се мъчиш да се учиш, ще снимаш и накрая няма да ти се получава само заради това че снимаш с някво дръвче... то като ще е така снимай си там с телефона и това е.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Трябва му 50mm1.8f твърд обектив и макро леща - с китовият обектив 18-55 няма да направи много по добра снимка от с айфон за това му казах да си вземе сапунерка и да си инвестира парите в осветление и учене на фотошопа
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Ба си!
Откога айфон се води снимачка?
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Ба си!
Откога айфон се води снимачка?

Айфона ми е изключително антипатичен но в интерес на истината вади много прилични сток снимки при добре разпределена дневна светлина

в 99% от случаите за сток снимка е достатъчна тясна бленда за да излезе всичко на фокус - Така са настроени всички сапунерки и телефони по дифоулт за това с тях могат да излезнат прилични сток снимки

Ако искаш обаче да акцентираш на точно определен детайл а останалото да го размажеш тогава си трябва хубав ДСЛР с хубави обективи - но при сток фотографията това рядко се налага

За това казвам че на начинаещ сток фотограф и сапунерка му върши работа включително и айфон
 
От: От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Ако почерпи колегата , ще му какво да си вземе още , за да снима макро с въпросния фотоапарат . Приставките са евтини , нямат оптически елементи и не влошават качеството на снимките . Недостатъка е че светлосилата намалява на така и или иначе тъмния китов обектив и ще трябва много светлина .

Трябва му 50mm1.8f твърд обектив и макро леща - с китовият обектив 18-55 няма да направи много по добра снимка от с айфон за това му казах да си вземе сапунерка и да си инвестира парите в осветление и учене на фотошопа
Аз също му предложих да си вземе евтино тяло и един хубав обектив. За Никон един 50mm/1.8 се намира втора ръка под 300 кинта. Едно тяло втора ръка за 300/400 кинта и ще стане. Новите също не са толкова скъпи. Трудното идва после.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Ако се подхожда предприемачески, по-добре да даде 20-25 лв за SE K810i, който снима така

Babo_Mravke_de_taka.jpg
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Айфона ми е изключително антипатичен но в интерес на истината вади много прилични сток снимки при добре разпределена дневна светлина

в 99% от случаите за сток снимка е достатъчна тясна бленда за да излезе всичко на фокус - Така са настроени всички сапунерки и телефони по дифоулт за това с тях могат да излезнат прилични сток снимки

Ако искаш обаче да акцентираш на точно определен детайл а останалото да го размажеш тогава си трябва хубав ДСЛР с хубави обективи - но при сток фотографията това рядко се налага

За това казвам че на начинаещ сток фотограф и сапунерка му върши работа включително и айфон
Ско под stock имаш предвид да си продава снимките. Като знам каквимса изискванията за качество, тругно ще ги постигне с нещо различно лт dslr
 
Re: От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Ако се подхожда предприемачески, по-добре да даде 20-25 лв за SE K810i, който снима така

Babo_Mravke_de_taka.jpg

Леле, това е много добро. Супер детайлно. :) Това какъв зум е. :)
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Ско под stock имаш предвид да си продава снимките. Като знам каквимса изискванията за качество, тругно ще ги постигне с нещо различно лт dslr

В случая имам в предвид нуждите на автора на темата - Снимки на артикули за качване по сайтове за обяви или онлайн магазин.

А колкото до сайтовете за сток фотография бъди сигурен че ако си имал късмет да хванеш добър кадър с камера на читав телефон и си го пипнал добре с фотошопа имаш доста голям шанс снимката да мине проверката в сайтовете за сток фотография.

Все пак сток фотографията не е само фокосиран елемент и останалото размазано - това го може почти всеки начинаещ с ДСЛР, но не всеки може да продава снимки дето се продават - Преди време гледах една от най продаваните снимки в един сток сайт беше някаква снимка на дете с куче на една поляна без никакви специални ефекти - просто хванат хубав момент - Тази снимка без проблем ще я направи всеки читав фотограф с читава сапунерка или телефон.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Колкото повече навлизам в материята, толкова повече ми се увеличават изискванията. Сега пък започнах да се отказвам от този канон, защото за 150лв. повече има доста по-добър никон и вече сумата опря почти на 1000лв. ако сметнем и аксесоарите. Ситуацията е или всичко или нищо. Тоест ако ще взема, да взема най-доброто за начинаещ фотограф или да си продължа да снимам с телефона, без да давам нищо...
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

А ако го сравним с DSLR ? :)

2pt9s0h.jpg
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

А колкото до сайтовете за сток фотография бъди сигурен че ако си имал късмет да хванеш добър кадър с камера на читав телефон и си го пипнал добре с фотошопа имаш доста голям шанс снимката да мине проверката в сайтовете за сток фотография.

За да почнеш да качваш в такива сайтове, трябва да предложиш примерно 10 твои много добри фотографии, но освен, че трябва да са добри, трябва да отговарят и определени технически параметри.
Камерата на хубав телефон е много далече от изискванията. С фотошоп никои няма да ти даде да си правиш каквото искаш, позволена е минимална редакция. Ако говорим пък за шум и резолюция абсолютно нямаш никакъв шанс със телефон. 12Mpx колкото са стандартно телефоните са ти 4096 пиксела, шума изобщо няма смисъл да го коментирам...
 
От: От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Колкото повече навлизам в материята, толкова повече ми се увеличават изискванията. Сега пък започнах да се отказвам от този канон, защото за 150лв. повече има доста по-добър никон и вече сумата опря почти на 1000лв. ако сметнем и аксесоарите. Ситуацията е или всичко или нищо. Тоест ако ще взема, да взема най-доброто за начинаещ фотограф или да си продължа да снимам с телефона, без да давам нищо...
Аз имам същия Nikon и съм доволен все пак и на мен ми е първия dslr. Преди бях със сапунерка Canon G 12 също много добра и пълна с ръчни настройки. Мисля че преди две години беше разрешена за сток фотография. Но снимането с dslr ми носи доста по голямо удоволствие отколкото сапунерката. Ако можеш да отделиш парите не се чуди много ще останеш доволен нищо че серията 3300 е най- ниската. Все пак няма да го ползваш само за снимки за обяви.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Автора на темата все още не е разбрал какво е макро обектив и минимално предметно разстояние. За светлина и качество на светлината да не споменавам.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Всичко с времето си едно по едно. Аз бях на същия принцип пуцах със сапонерката и си виках какви обективи какви светлини сега имам още два + китовия. :beer:
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=45670

ей ти макро пръстени за канон с управление на бленда и автофокус .
ама си трябва много светлина
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Ако човек не може да кара кола е все тая дали ще се качи на ферари или Москвич. Ако не може да работи с компютър е все тая дали ще е на Пентиум 1, или на съвременна машина.
Пич, изгледай и изучи всичко на тема продуктова фотография, осигури си палатката и осветлението (без да се изхвърляш, на мен осветлението ми беше 12 лв), вземи си статив и едва след това мисли за фотоапарата.
 

Горе