Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Аз доколкото разбрах, човека иска някакъв апарат, с който да снима за обяви и да го ползва за лични любителски снимки. За мен всеки един ще му свърши работа. Това все пак са обяви, а не онлайн магазин.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Уважаеми Колеги предприемачи. Веднъж завинаги разберете, че търся фотоапарат за такива снимки: Виж файлът 11553, а не за такива: Виж файлът 11554. В момента събирам пари за това. Междувременно ще си закупя статив, ще направя фон за снимките от този тип защото конкуренцията обича да краде снимките, а си също като имам свободно време - и това нещо.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Никона е много добър апарат аз имам 3200 това е най доброто което може да се вземе за старт като цена качество - Към него ще е хубаво да си купиш 50мм твърд обектив и макро лещи

При този избор отиваш по скоро към начесване на крастата от колкото към реалните ти нужди за качване на снимки по сайтове за обяви там както вече няколко пъти писах ти върши перфектна работа и сапунерка Канон.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Като се замисля, сегашния ми фотопарат съм го купил преди 7 години и още си работи, но не е нищо особено. Две години след като го закупих, си купих телефон с по-хубава камера и оттогава си седи в шкафа. Защо да давам за сапунерка 14МП 500лв. след като за 600 мога да си взема телефон с 12МП и ще върши много повече работа. Затова принципа ми е, ако ще е гарга, да е рошава...
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Не всичко е мегапиксели. Оптиката си е оптика. Избора ти е добър Nikon 3300 и на фокус. Нещо не мога да видя файла. "Invalid Прикрепен файл specified. If you followed a valid link, please notify the administrator"
 
Последно редактирано:
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Форс определено отиваш към вариант начесване на крастата - Това още сега мога да ти кажа как ще свърши - Една седмица ще е здраво щракане - после четене че ти трябват още поне 1000 - 2000лв за да правиш хубави снимки и накрая ДСЛР отива в шкафа и ще го вадиш веднъж на 2-3 месеца да щракнеш някоя нова стока.

Почти никога няма да го носиш на вън с теб щото е обемист и скъп и непрекъснато трябва да му трепериш да не го загубиш откраднат или да не го строшиш

В резултат на това ще си снимаш с телефона в 90% от случаите

И пак стигаме до момента че за работата която искаш ти върши работа и телефон с хубава камера - Поне ще си купиш нещо дето активно ще го ползваш - На този фотоапарат след една година цената ще му е наполовината а ти няма да си ударил и 3000 снимки от които читави ще са 30 като сметнеш че за това време е загубил поне 300лв от стойността си ще ти излезе по 10лв снимката - Дето се вика по добре си ходи във фотоателие.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Последния Черен петък си купих за 560 лв. китовия Никон Д3200 с 18-55 обектив, разликата от сапунерката е огромна. Днес му поръчах и обектив:
amazon.de/dp/B0012UUP02/ref=pe_386171_38075861_TE_item
Тук са с почти 80 лв. по-скъпи и чакам да дойде до 29.01 да го пробвам.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

mantaman - кажи ми тогава един хубав телефон със стабилна камера до 1000лв. за хубави снимки. Аз имам Samsung S3, приятелката ми S4. Не знам как става, но на заводски настройки моя вади 10х по-хубави снимки от S4-ката. И от там съм се убедил, че цената и мегапикселите не са определящи...
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Както казах не съм фен на Айфон но 5-цата вади доста прилични снимки - Също ми харесва как снима Z3 Compact Sony

При добра светлина почти всички телефони ще ти извадят хубава снимка - Дори евтините Мотороли G за които се носят легенди колко им е калпава камерата като си свалиш друго приложение за камерата снимат прилично на добра светлина.

От почти две години имам Д3200 и пак доста от снимките за сайтовете си ги правя с телефон щото не ми се мъкне непрекъснато раницата с фотоапарата.
 
От: Re: От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Леле, това е много добро. Супер детайлно. :) Това какъв зум е. :)

Няма зум. Телефона е в режим "макро".
След 6 години работа в градината, 16 000 снимки и заводска батерия, му отказаха бутоните на джойстика и се наложи да го изхвърля. :(

Сега имам това:

130613-samsung-galaxy-s4-zoom-video.jpg


Има далече повече възможности, но не е толкова удобен. Големия плюс е 4,5 инчовия Горилаглас дисплей, пред който 3 инчовите дисплеи на скъпите апарати са като Пепеляшки.

СониЕриксона бе направен като за шпиони - лек, удобен, незабележим и много бърз.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

За продуктова фотография - задължително огледално рефлексен фотоапарат с макро обектив. За 400 лева можеш да вземеш почти неизползвана Canon система с китовия обектив (например 450D).
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

@Force, имаш ми данните за контакт(Skype и GSM), обади ми се да те пратя при един професионалист, който ти е наблизо и ще ти свърши качествено работата. Не се мъчи да правиш нещо с неизвестен успех.:)
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

mantaman - кажи ми тогава един хубав телефон със стабилна камера до 1000лв. за хубави снимки. Аз имам Samsung S3, приятелката ми S4. Не знам как става, но на заводски настройки моя вади 10х по-хубави снимки от S4-ката. И от там съм се убедил, че цената и мегапикселите не са определящи...

купи си телефон фотоапарср самсунг K ZOOM
страхотни снимки
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Samsung са зле, все още никой нов телефон не бие качеството на Lumia

Ето няколко детайлни сравнения
http://smartcam.club/node/2070
http://smartcam.club/node/2073э

накрая на всяка статия има линк за сваляне на оригиналите от Flickr
 
Последно редактирано:
От: От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Samsung са зле, все още никой нов телефон не бие качеството на Lumia

Несмислено изказване.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Качеството на снимки/видео при Самсунг не е най-доброто.
K Zoom е нов модел и въпреки обемистата си оптика и солена цена не може да се мери с 2 годишен Lumia 1020 и по-новия 930, и двата на цена много под 1000лв
 
От: От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Samsung са зле, все още никой нов телефон не бие качеството на Lumia
Телефоните им са зле, но апаратите им са супер, особено NX-серията.
За продуктови снимки и портрети използвам един евтин NX, който го взех за 220 паунда с някакъв скапан китов оебктив. За яките снимки ползвам само твърди обективи на 30mm или 50mm. Обичам да щракам с тая комбинация:

25gxyr7.jpg


Дава ми всичко от което се нуждая - дефокус, бокета, рязкост. Имам пълен контрол над блендата и фокуса. Само едно ми липсва на тоя безогледален хибрид - V-finder, но и чупещия дисплей върши добра работа, осожено на закрито.
Ето един пример, да видите как рисува бокета тоя 50mm обектив:

24lionk.jpg


Има още един DSLR Canon 1000 и една сапунерка Olympus, с която повече снима жена ми. Но най-голямо удоволствие ми носи Samsung-a с ръчния Pentax обектив.
 
От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

В първия пост от темата си пуснал две турбо-сапунерки. Тия са апарати с малка матрица => не са от най-качествените и нямат много практически възможности. Сапунерките и турбо-сапунерките (суперзуум) са любителски машинки, не дават RAW формат, не им се сменят обективите, добри са само на светло и изходните JPG са целите в артефакти от процесинг (чистене на шум и изостряне).

Предлагат ти DSLR-и. Тия са естествено по-качествени, най-вече щото имат по-големи матрици, а във фотографията това е от голямо значение. Също така при по-голяма матрица по-лесно се получава ефекта на замъгляване на задната част от снимката. Проблема на тия е, че са по-грамадни... ако въобще ти пука от това. И че имат огледало, което доста хора все още приемат за предимство :))

Аз понеже имам изисквания и за размер и за качество, ползвам безогледалки. Тия са DSLR без огледалото, по-малки на размер, с по-малко обективи. Аз лично имам Sony NEX-5T и Olympus E-P1 (вече е стар модел). Следващия трябва да ми е от типа Sony a7s :)

Намират се DSLR и безогледалки втора употреба, ама гледай да е нещо дето не е на много снимки, че фотографите правят десетки хиляди кадъра за норматив, и после пишат "На 40 хиляди кадъра, отличен!". Отличен, ама... друго си е да е по-свежа машинката. Иначе за нещо ново... разгледай тези на Fuji, някои струват около 800 лв и снимат като такива от 2000 лв, само че откъм видео са ужасни :) Обективите обаче са им бая скъпи (и качествени), но купени в апаратче излизат нормално. Олимпусчетата пак са си добри, славят се с хубав JPG както Fuji, ама нещо зарязаха иновациите. Sony са по иновациите, и понеже имам такъв... не ме кефи JPG-a.

Има един сайт DxOMark дето има сравнителни таблици на апаратите, на сензорите, на обективите... доста детайлно и доста технически. Иначе photographyblog.com e хубаво сайтче за сравняване на реални снимки от различни модели :)
 
От: От: От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Телефоните им са зле, но апаратите им са супер, особено NX-серията.
За продуктови снимки и портрети използвам един евтин NX, който го взех за 220 паунда с някакъв скапан китов оебктив. За яките снимки ползвам само твърди обективи на 30mm или 50mm. Обичам да щракам с тая комбинация:

Да, добре са за цената си спор няма... а пък телефоните им имат много да наваксват
 
От: От: От: Нужда от съвет за полупрофесионален фотоапарат до 400лв.

Да, добре са за цената си спор няма... а пък телефоните им имат много да наваксват
И обективите им имат да наваксват. Хубавите твърди обективи на Samsung за NX-серията са над 1000лв. Имат едни твърди палачинки 20mm и 30mm, които горе-долу стават. Около 500лв са и апарата наистина се носи в джоба с тях. Но ако си по-критичен от към рязкост, по добре някой стар, ръчно-фокусен обектив. Китайците продават преходници за по $8-15 почти за всички модели байонети.
Иначе тая серия "джобни" NX-и са с APS-C матрица и с размер 23.5 x 15.7 mm. Това е трудно постижимо за DSLR, а за сапунерка е невъзможно. Но, както казах, важното е с какъв обектив ползваш тоя хибрид. Лично за мен времето на DSLR-ите отече в момента в който се появи PEN-а на Olympus. След него технологиите на беозгледалните хвръкна. Всяка популярна марка вече има поне 2-3 серии безогледални тела със сменяема оптика. Снимам от 2004-та с различни DSLR-и. Canon-a го харесах заради евтините автофокусни ръчни обективи. Преди него ползвах Nikon D300. В последствие си взех Pen I, който продадох, за да си купя Samsung-a. Вероятно и него скоро ще го сменя. В момента съм си оставил 8 обектива с които ми харесва да снимам. С телефон не снимам, освен в крайна нужда. Нито видеото им е добро, нито снимките имат дълбочина, дефокус, за бокета да не говорим. А и не мога да си сменя обектива на телефона :).
Фотографията е краста. Ако ви харесва да снимате с телефон и харесвате такива снимки, никога не барайте апарат със сменяема оптика. Рискувате да похарчите наистина много пари :).
 

Горе