Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

jessy424

New Member
Нужен ни е добър SEO оптимизатор за няколко проекта. Моля препоръчайте ни хора в чиито качества сте се убедили. Очакваме и директни предложения от оптимизатори. Става въпрос за постоянно обслужване, а не само за единична работа. Благодаря предварително на отговорилите и проявилите интерес!
 
От: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

Дам, хубаво е да споделите повече информация.
 
От: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

Пишете ми на ЛС за повече инфо. Това, което ще бъде полезно да знаем е и сайтове, които оптимизирате или сте оптимизирали, както и ключовите думи по които сте ги качили на предни позиции. Става въпрос за позициониране по ключови думи, които според Гугъл са в клас "нисък" относно конкуренция и разбира се няколко от клас "среден" и "висок". Проектите са няколко и са на мои близки, които ме помолиха като участник в този форум да пусна това запитване. Ще разкрият всички детайли на тези, в чиито качества са убедени. Аз искам да благодаря на всички, които отговорихте и тук и на ЛС!
P.S. Истината е, че покрай мен редовно има работа от такова естество, така че това най-вероятно няма да е единственото запитване. Както вървят нещата, скоро ще има и нужда от наистина добър php developer.
 
От: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

Според статистика от SEOMoz все повече фирми се доверяват на in-house SEO отколкото да наемат услугите на SEO компании или freelancer-и
Необходима е силна мотивация за успех в SEO и мисля че именно това е причината за тази тенденция.
Това което имам предвид е че по-добри резултати постига именно наемането на SEO служител, стига естествено да има достатъчно работа за него.
 
От: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

Според статистика от SEOMoz все повече фирми се доверяват на in-house SEO отколкото да наемат услугите на SEO компании или freelancer-и
Необходима е силна мотивация за успех в SEO и мисля че именно това е причината за тази тенденция.
Това което имам предвид е че по-добри резултати постига именно наемането на SEO служител, стига естествено да има достатъчно работа за него.

Ще мислим и върху този вариант. Истината е, че за нас е важно да намерим правилния човек защото около нас явно ще има достатъчно работа. Дали ще е служител на заплата или freelancer не е от такова значение както качеството на работата и ангажимента, който ще поеме. При близки показатели на конкретните хора на които ще се спрем ще обърнем внимание разбира се и на финансовите условия, които ни предложат.
 
Това е така. Но има и друг проблем тук. Работодателите не мислят, че е нужно да отварят такава длъжност и да дават "добри" пари за човека на тази позиция. Не ми се вярва, някой който чете нон стоп за новостите, със знания от много години и практика в областта да отиде на 600 лева заплата някъде да им избутва сайта/сайтовете. Забелязал съм, че доста хора от отдел маркетинг поемат тази инициатива и това до някаква степен не игра е добре за компанията. И това в случай, че компанията има отдел маркетинг.

Резултатите идват с качествата и практиката, а не с отварянето на такава позиция и назначаването на човек на нея. Като цяло SEO специалиста има доста работа, ако иска да има добри резултати и то за определени трудни думи. Тук не е много ОК да се наеме някой и да се предадат знания и той да си отиде след 6 месеца. Има много клопки тук. А защо ще си отиде ли? Защото може да го прави за себе си и да получава повече от това, което му плащат реално. Това е позиция, на която трябва да се предаде повече важност и значимост от страна на работодателя. Ако не се направи, то реално опцията с аутсорсинга ще е единствената. ;)
 
От: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

В провинцията въпросните 600лв. са доста пари смея да твърдя още повече че при добри резултати е нормално да има и бонуси. Просто логиката е понеже оптимизацията е дългосрочен ангажимент е логично да се наеме човек за позицията.
 
Re: От: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

В провинцията въпросните 600лв. са доста пари смея да твърдя още повече че при добри резултати е нормално да има и бонуси. Просто логиката е понеже оптимизацията е дългосрочен ангажимент е логично да се наеме човек за позицията.
И аз реално мисля така, но докато работодателя не го приеме това, че такава позиция е важна в отдел маркетинг, то няма как да се случат нещата. А най-любимото ми когато изгърбят я някой от отдел маркетинг, я някоя офис мениджърка, я някое техническо лице да прави SEO на фирмения сайт. Това на никой не е в плюс. Виждал съм го, за това го и казвам.
 
От: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

SEO-то не е цел номер едно за много фирми и това е нормално. Ако извършваш хамалски услуги е жестока борба да си първи, защото никой не знае популярна такава фирма. Ако обаче приложим същия вариант за Coca Cola - няма да се напъват да излязат номер едно за газирани безалкохолни напитки, нали? Нещата все повече отиват към бранд, наложиш ли бранд е все тая дали излизаш първи по разни "ключови" думи.
По темата - SEO е хубаво да се аутсорсва, защото отнема доста време сам да си го правиш, а и няма да знаеш новости, тънкости, нямаш база от помощни сайтове и други спомагателни средства за набиране на линкове и тн, и тн.
 
От: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

В провинцията въпросните 600лв. са доста пари смея да твърдя още повече че при добри резултати е нормално да има и бонуси. Просто логиката е понеже оптимизацията е дългосрочен ангажимент е логично да се наеме човек за позицията.

Определено е по-рентабилно да се наеме външен човек.
 
От: Re: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

Това е така. Но има и друг проблем тук. Работодателите не мислят, че е нужно да отварят такава длъжност и да дават "добри" пари за човека на тази позиция. Не ми се вярва, някой който чете нон стоп за новостите, със знания от много години и практика в областта да отиде на 600 лева заплата някъде да им избутва сайта/сайтовете. Забелязал съм, че доста хора от отдел маркетинг поемат тази инициатива и това до някаква степен не игра е добре за компанията. И това в случай, че компанията има отдел маркетинг.

Резултатите идват с качествата и практиката, а не с отварянето на такава позиция и назначаването на човек на нея. Като цяло SEO специалиста има доста работа, ако иска да има добри резултати и то за определени трудни думи. Тук не е много ОК да се наеме някой и да се предадат знания и той да си отиде след 6 месеца. Има много клопки тук. А защо ще си отиде ли? Защото може да го прави за себе си и да получава повече от това, което му плащат реално. Това е позиция, на която трябва да се предаде повече важност и значимост от страна на работодателя. Ако не се направи, то реално опцията с аутсорсинга ще е единствената. ;)

Тук няма какво друго да кажа, освен че съм съгласен с теб. Затова и много внимателно ще изберем варианта на който да се спрем. На финансовата страна ще обърнем чак накрая внимание, когато трябва да решим между няколкото човека на които се спрем. Това е важна позиция и не търсим най-евтиния, а най-качествения вариант. Човек с добро портфолио и доказани резултати.
 
От: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

В провинцията въпросните 600лв. са доста пари смея да твърдя още повече че при добри резултати е нормално да има и бонуси. Просто логиката е понеже оптимизацията е дългосрочен ангажимент е логично да се наеме човек за позицията.

Не е задължително според мен, но също е възможен вариант.
 
От: Re: От: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

И аз реално мисля така, но докато работодателя не го приеме това, че такава позиция е важна в отдел маркетинг, то няма как да се случат нещата. А най-любимото ми когато изгърбят я някой от отдел маркетинг, я някоя офис мениджърка, я някое техническо лице да прави SEO на фирмения сайт. Това на никой не е в плюс. Виждал съм го, за това го и казвам.

Потвърждавам от личен опит, че си 100% прав!
 
От: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

SEO-то не е цел номер едно за много фирми и това е нормално. Ако извършваш хамалски услуги е жестока борба да си първи, защото никой не знае популярна такава фирма. Ако обаче приложим същия вариант за Coca Cola - няма да се напъват да излязат номер едно за газирани безалкохолни напитки, нали? Нещата все повече отиват към бранд, наложиш ли бранд е все тая дали излизаш първи по разни "ключови" думи.
По темата - SEO е хубаво да се аутсорсва, защото отнема доста време сам да си го правиш, а и няма да знаеш новости, тънкости, нямаш база от помощни сайтове и други спомагателни средства за набиране на линкове и тн, и тн.

Точно на този етап се намираме в момента. Време е професионалист да се заеме с нещата при нас! Стига самодейни представления! :)
За другото си 100% прав. Само по себе си СЕО-то никога не може да бъде достатъчно. Иска си бранд, който се прави най-вече с качество на предлаганите услуги или стоки!
 
От: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

Никой нищо не каза с какъв бюджет ще разполага SEO-то. Ако очаквате от джоба си да вади пари или да го прави free в нета - много несериозно звучи.
 
Re: От: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

Според статистика от SEOMoz все повече фирми се доверяват на in-house SEO отколкото да наемат услугите на SEO компании или freelancer-и
Необходима е силна мотивация за успех в SEO и мисля че именно това е причината за тази тенденция.
Това което имам предвид е че по-добри резултати постига именно наемането на SEO служител, стига естествено да има достатъчно работа за него.

Мдам само че погледни какви са заплатите на инхаус сеотата в сектора в сащ :) взимат повече от сертифицирани сисадмини и девелопъри защото директно вкарват бизнес в компанията (сайта) - измерим като резултати бизнес...

В провинцията въпросните 600лв. са доста пари смея да твърдя още повече че при добри резултати е нормално да има и бонуси. Просто логиката е понеже оптимизацията е дългосрочен ангажимент е логично да се наеме човек за позицията.

Хъм да само че не можеш да задържиш човек който е докарал 5000 приход за компанията на 600 лв заплата, може да си помислиш ама ние няма да му казваме колко клиенти от къде се дошли... и това ще е много голяма грешка... защото ако сеото незнае кои думички колко клиенти докарват може да издумка 70% или 90% от бюджета за да оптимизира за думичките който ще докарат най много посетители... (и имат най много конкуренция) и да се окаже че тези ключови думи конвертират 1:400 или 1:800 или дори 1:4000 като спокойно може да пропусне малки думички за който да илзезе лесно със скромен доста по скромен бюджет и при това топ 3... а а те да конвертират 1:25 или 1:60... нищо че трафика на тези 5 - 10 - 20 пъти по малко...

та или човек за 600 лв ще знае повече за компанията отколкото ти се иска и накрая ще избяга ако се научи да си върши качествено работата или няма да може да я свърши качествено дори и да иска...

пп и ще кажа да възможно е и да намериш човек и да го задържиш за малко пари, ако сам си проверяваш тези неща като конверсия и решаваш за кои киурди да оптимизираш и анализираш конкуренцията сам... просто ще имаш линк билдер на заплата... а ти сам ще си си сео.... та тогава може и да стане стига да може да му измисляш къде да билдва линковете... както се казва най ценното не е това да правиш някакви механични действия така че да се получи сео-то а да измислиш как, къде, какви неща и в каква последователтонст да се правят адаптирано спрямо действията на конкуренцията за да има резултат... този бизнес е влагане на ноу хау а не механични действия...
 
Да добавя да не каже някой че подценявам труда на сисадмините и девелопърите, те също взимат добри заплати в сащ и си ги заслужават с това че едните защитават приходите на фирмата като дъжат системата да е така настроена че да е 24/7 онлайн, а другите помагат да сте достатъчно актуални че да сте с едни гърди пред конкуренцията (всеки е виждал девелопърите на фб правят промените докато си цъкате оналйн) :) (Въпреки че от двете дейности не може да се измери директно финансовия резултат като при SEOтата)....

Kато някоя фирма не може да си позволи качествен сисадмин на заплата за $75 000 - $100 000 годишно, може да експериментира с някой по евтин или си наема мениджъд сървъри от друга фирма демек аутсорсват сисa навън.... същото е и при девелопърите не всяка компания е фейсбук и има нужда от 24/7 реализация на иновации по системата, за да плаща подобни цифри за добри девелопъри на щат (ако плаща евтино може да има мазило по системата по често или нереализирани иновации), затова си наемат фирма която да върши работата по девелопмънта от време на време... така че е нормално да очаквате че като не можете да си наемете качествени сеота на щат си наемате външна фирма... ако искате качествена услуга... (а не че ще се оправите със сео на заплата защото е по евтино от да наемете фирма)

пак послепис: може да има заигравка с начинаещи на който да се плати за обучение, ако приемем че не им се поверят никакви критични задачи който може да навредят на фирмения сайт без разрешение (например с прекалено агресивен линк билдинг), и не им се споделя критична информация за продажбите и от кой ключови думи идват а им се остави само черната работа като анализ на конкуренцията.... след като анализират 50 - 100 - 500 сайта в нишата Y за 600 лв заплата (или малко повече) ще си кажат ама той процеса е такъв тук... дали ще стане за нишата X дай да пробвам и след това с данните като пробват с един два три сайта за Х и накрая ще напуснат понеже 600 лв не е трудно да се извадят от сайт или няколко малки сайта за западния пазар... и накрая ще си имаме поредната порция сео практици уебмастъри тук и във другия форум, който някога са работили за някоя фирма като SEO, ама са им плащали зле и затова после са станали фултайм уебмастъри (другия форум беше създаден от такъв човек - само че той за западна фирма с шефове българи работеше)....
 
От: Нужен ни е добър SEO оптимизатор! Очакваме препоръки и оферти!

Никой нищо не каза с какъв бюджет ще разполага SEO-то. Ако очаквате от джоба си да вади пари или да го прави free в нета - много несериозно звучи.

Тео,
разбира се, че никой не очаква СЕО-то да извади пари от джоба си за каквото и да е било. Тук по-скоро ще се търси общата цена на услугата + необходимия за работата бюджет. Към това ще се види кой какви резултати от досегашната си работа може да докаже. Хората, които ще бъдат най-много харесани ще получат необходимата информация за сайтовете, ключовите думи и изрази по които трябва да се работи и желаните позиции на класиране. После ще очакваме оферта от тях като комплексна цена за постигането на целите и ангажимент като време за постигане. Тук не става въпрос за парче работа, а за постигане на дадена цел и последващото подържане на тези позиции. Цялото като комплексна цена ще бъде СЕО бюджетът, който трябва да се удобри. По принцип това си е предвиждане на трайна СЕО позиция в работната организация. Моделът, който ще изберем - фрийлансър или човек на заплата дори не е толкова важен. Това са само детайли. Все пак си мисля, че фрийлансърът е за предпочитане защото може да направи по-добра оферта, знае че това ще е обвързано с резултати и ангажимент от негова страна, но в същото време ще може да си работи по колкото още има възможност други проекти и парите, които ще изкарва са свързани с неговите усилия, а не с работното му време. Аз самият отдавна вече работя на този принцип, че се обвързвам с конкретна задача за конкретни пари, като поемам ангажимент относно резултат и срок, но работя и други неща, движа и други проекти, долкото ми стигат силите и времето. На мен така повече ми харесва!
 

Горе