Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Статус
Not open for further replies.
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Цитата го знам и съм съгласен

ето още един подобен:

Всичките народи в нея (България) щат живеят под едни чисти и святи закони, както е дадено от бога да живее човекът; и за турчинът, и за евреинът и пр., каквито са, за всичките еднакво ще е само ако припознаят законите равно с българинът. Така ще е в наша България! — Писмо-дописка до Ганчо Мильов в Букурещ, 10.V.1871 г.

Най-големия проблем в момента е това, че хората са разделени и за различните групи - законите са различни.

българите (като най-голямата част) - биват разделени и отвратени от политиката
циганите - тях не ги закачат. Те искат помощи и кюфтета на изборите! Атака предложи да се спрат помощите за децата които раждат деца - не го приеха, даже дебат не съм чул да има.
мюсюлманите - те са оставени на ДПС. Те ги изолират и манипулират. Всеки търси стадо към което да се присъедини. ДПС плаши мюсюлманите и те забравят език и всичко българско. След като не са към България - нормално е да са към Турция (турски език = турция - което не е правилно) Няма да се учудя ако след 10-20 г. да забравят, че живеят в България (говоря за тези в най-южните отцепени райони).

Всички партии са си поделили хората като добитък и си подават мандатите един на друг, като симулират опозиция.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Цитата го знам и съм съгласен

ето още един подобен:

Всичките народи в нея (България) щат живеят под едни чисти и святи закони, както е дадено от бога да живее човекът; и за турчинът, и за евреинът и пр., каквито са, за всичките еднакво ще е само ако припознаят законите равно с българинът. Така ще е в наша България! — Писмо-дописка до Ганчо Мильов в Букурещ, 10.V.1871 г.

Най-големия проблем в момента е това, че хората са разделени и за различните групи - законите са различни.

българите (като най-голямата част) - биват разделени и отвратени от политиката
циганите - тях не ги закачат. Те искат помощи и кюфтета на изборите! Атака предложи да се спрат помощите за децата които раждат деца - не го приеха, даже дебат не съм чул да има.
мюсюлманите - те са оставени на ДПС. Те ги изолират и манипулират. Всеки търси стадо към което да се присъедини. ДПС плаши мюсюлманите и те забравят език и всичко българско. След като не са към България - нормално е да са към Турция (турски език = турция - което не е правилно) Няма да се учудя ако след 10-20 г. да забравят, че живеят в България (говоря за тези в най-южните отцепени райони).

Всички партии са си поделили хората като добитък и си подават мандатите един на друг, като симулират опозиция.
Да, именно така е. Обаче според мен си прав само донякъде. Не мислиш ли, че казаното от тебе е много силно? Никоя партия не може да плаши никакви последователи на която и да е религия. Нали религиите са базирани на любов? Преди живях в малък град от южните части, където повечето от населението, живеят в мир и не се разделят. И факт е, че един истински вярващ и религиозен човек никога не допуснал да дели хората по какъвто и да е начин. На времето кръстоносните походи и джихадите са били нещо съвсем друго. Гадно и грешно е да се асоцират религии с партии. Не искам никой да ме разбере погрешно, политиката на никоя партия не ми харесва, не съм привърженик на никоя партия, но не мислиш ли, както казваш, че като ДПС манипулира хора, Атака не прави същото?
Да, наистина всеки си търси стадото, обаче какво ако овчарите не са свестни?
А стереотипите ги има, защото съществуват, но трябва да се знае, че не се отнасят за всички. Винаги има изключения. Познавам семейство от ромски произход, които са честни. Абе, човеци са и имат умствен багаж. Познавам и други от турски и български произход, които не са толкова "хора", колкото онова семейство.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

По дефиниция и накратко, турците в България са хората, които идват на почивка или служебни задължения за кратък период от време в България. Всички граждани на Република България се наричат българи.
Българин е етнос, а не гражданство. Българи е имало и без да има държава България. Българи се наричат само етническите българи, останалите са български граждани наравно с нас, но не и българи.

По същата логика, на човек, който живее в София е прието винаги да се каже софиянец, независимо дали си пече гъза през лятото на плаж във Варна.
Местожителството няма общо с етническата принадлежност. И софЯнеца и селянина са българи (ако са етнически българи).
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Да, именно така е. Обаче според мен си прав само донякъде. Не мислиш ли, че казаното от тебе е много силно? Никоя партия не може да плаши никакви последователи на която и да е религия. Нали религиите са базирани на любов? Преди живях в малък град от южните части, където повечето от населението, живеят в мир и не се разделят. И факт е, че един истински вярващ и религиозен човек никога не допуснал да дели хората по какъвто и да е начин. На времето кръстоносните походи и джихадите са били нещо съвсем друго. Гадно и грешно е да се асоцират религии с партии. Не искам никой да ме разбере погрешно, политиката на никоя партия не ми харесва, не съм привърженик на никоя партия, но не мислиш ли, както казваш, че като ДПС манипулира хора, Атака не прави същото?
Да, наистина всеки си търси стадото, обаче какво ако овчарите не са свестни?
А стереотипите ги има, защото съществуват, но трябва да се знае, че не се отнасят за всички. Винаги има изключения. Познавам семейство от ромски произход, които са честни. Абе, човеци са и имат умствен багаж. Познавам и други от турски и български произход, които не са толкова "хора", колкото онова семейство.

Не е много силно, напротив!
ДПС използват етнически признак и така разделят хората. Религията също бива използвана - има данни, че от ДПС обикалят с корана и карат хората да се закълнат, че ще гласуват за тях!
Тези хора нямат скрупули. Били са част от ДС и сега плашат хората с нов Възродителен процес! Всеки човек с достъп до информация, му е ясно, че нов "възродителен процес" НЕ може да има.
Хората в доста райони нямат/не гледат телевизия! И радио едва ли слушат.
Също така, преди се говореше, че ще правят турско радио в България.

Ако овчарите не са свестни? - имаме жив пример какво се случва
хората са отвратени от политиката (те това искат), свалят самочувствието на нацията и освен да губят доверие, друго не могат.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Ей ама вие сте заранясали със тази тема. И в доста интересна насока е тръгнало всичко от "Етническо" към "Турско". За турците може да се говори 40 дни и нощи и пак да не се изчерпи темата, както и за българите също. Въпросът дали тукашните турци са истински турци се отнася по същия начин дали българите са истински българи. Този въпрос може да се зададе към всяка народност в нашите географски ширини, защото е доказано исторически, че от най-древни времена е обитаван и е люлка на цивилизацията. От тези земи са минавали и властвали доста племена и народи и всеки е оставил по нещо. Както се пее в една песен на Ку-Ку "Земя от кой ли не осеменен". Да изкажа и моето определение за етническа принадлежност:
Етническа принадлежност е въпрос на личностно самосъзнание със културни и духовни особености оформили се исторически от родителите и предците на човек посредством възпитанието което му е предадено. Не е лошо да се определя етноса на хора, но е лошо да се прави разделение по етнически признак и да се споменава ни в клин ни в ръкав.
Тука ставаше въпрос за споменаване на етноса като "турче" и аз се сещам за едни случаи: Учител прави диктовка и на всеки ученик който си вдигне главата и заблее някъде, даскала го бие по главата със сопата и вика "Пиши бе българино". Или караница между цигани и в един момент единия изкрещява "Абе ей мръсен циганин такъв". И в двата случая ако тези изрази се използват от някой представител на друг етнос ще бъде разбран погрешно. Има значение все пак кога и как си споменаваме етническата принадлежност.
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Все пак най неподготвен в темата се изказва biaaro много пъти съм водил тези спорове за принадлежност и няма оправия: турци, татари, алевии, цигани, помаци, тюркмени, гагаузи = турци. Или се самоопределят като такива. Аз съм 95% сигурен че прадедите ми са дошли от Кония и валиет Караман, никой не ми е промил корените прадядо разправяше и казваше че може да имаме роднини там. А един друг мой прадядо от майчина страна е обявен за герой, защото се е жертвал за България. Малко е странно, но вуйчо разрови родата ни не знам колко поколения назад във времето.
Да подчертая че не пускам статията за да се фукам, просто искам да осветля някои хора които говорят без да знаят какво са обядвали вчера.
От държавният архив на Хасково е извлечението.
13939629721.jpg
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Аз се чудя дали Румънеца и Енчев се обижда на "румънец"
 
От: От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Вие двамата идиоти ли сте или само се правите на такива!? Това не го твърдя аз, по тая схема се появиха турците в България.


Приятелю, в голяма заблуда си. Религия и етнос за различни неща. Вярата пък е съвсем друго нещо. Да твърдиш "Щом си мюсюлманин, значи си турчин!" е аналогово на това да кажеш, че всички българи са християни или всички индийци са будисти.
Пък ето ти пример - ако един българин замине да живее в Америка, и след дълго време той ще е американец, независимо каква религия изповядва или в какво вярва. Лично познавам хора, които заминаха там и вече казват, че са американци. Виж това, вероятно ще ти е в ужасна полза, за да схванеш концепцията за етнос, нация и народ.


Все пак най неподготвен в темата се изказва biaaro много пъти съм водил тези спорове за принадлежност и няма оправия: турци, татари, алевии, цигани, помаци, тюркмени, гагаузи = турци. Или се самоопределят като такива. Аз съм 95% сигурен че прадедите ми са дошли от Кония и валиет ....[/IMG]
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Съвсем друг е въпроса, че със същия успех можеше да му кажеш и марсиянец или нещо подобно, щото в България турци няма, има български мюсюлмани. Като ги знам обаче младите български мюсюлманчета колко спазват заветите на корана... толкова са и мюслмани Според мен са си чисти българи с промито самосъзнание и плътна превръзка на очите, като македонците.

По-добре си научи урока братле ;)
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Българин е етнос, а не гражданство. Българи е имало и без да има държава България. Българи се наричат само етническите българи, останалите са български граждани наравно с нас, но не и българи.
От Възраждането насетне думата „българи“ се използва за обозначаване както на народностната (или етническа) група българи, а след създаването на новата българска държава и за нейните гражданите. От юридическа гледна точка термините "българин" и "български гражданин" имат различен смисъл, тъй като българи могат да бъдат и чуждестранни граждани с български произход и национално съзнание. Същевременно, български граждани могат да бъдат лица с небългарска етническа принадлежност. цък

Местожителството няма общо с етническата принадлежност. И софЯнеца и селянина са българи (ако са етнически българи).
Първото ти изречение е правилно. Обаче това, което искам да намекна е, че по-начетените хора използват термините като "българин", "турчин" и "американец" в смисъла на гражданство.

Не е много силно, напротив!
ДПС използват етнически признак и така разделят хората. Религията също бива използвана - има данни, че от ДПС обикалят с корана и карат хората да се закълнат, че ще гласуват за тях!
Тези хора нямат скрупули. Били са част от ДС и сега плашат хората с нов Възродителен процес! Всеки човек с достъп до информация, му е ясно, че нов "възродителен процес" НЕ може да има.
Хората в доста райони нямат/не гледат телевизия! И радио едва ли слушат.
Също така, преди се говореше, че ще правят турско радио в България.

Ако овчарите не са свестни? - имаме жив пример какво се случва
хората са отвратени от политиката (те това искат), свалят самочувствието на нацията и освен да губят доверие, друго не могат.
Тъй като не съм запознат много с политиката на ДПС, едва ли ще мога да потвърдя тези неща. Но не бих се учудил ако е така де - всички партии се опитват да се възползват от простотията на народа.
А пък въпреки, че начинът е бил гаден, като идея Възродителния процес е било нещо хубаво.
Аз се чудя дали Румънеца и Енчев се обижда на "румънец"
wow
Вие двамата идиоти ли сте или само се правите на такива!? Това не го твърдя аз, по тая схема се появиха турците в България.
wow, почти ме обиди човек, който твърди, че всички мюсюлмани са турци
not-sure-if-trolling-or-just-stupid.jpg
 
От: От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

wow, почти ме обиди човек, който твърди, че всички мюсюлмани са турци

Абе не го твърдя аз това бе, дебил, колко пъти да ти го повтарям? Аз твърдя, че в България турци няма, защото Турция е създадена в началото на века, преди това е нямало такава държава, а мюсюлманите в България са от преди това. Османската империя е обединявала много етноси, като в нея никога не е имало турски етнос. Концепцията "Турция" възниква след разпада на османската империя и целта и е да обедини всички етноси населявали остатъците на османската империя. Още от създаването си до днес в Турция не признава съществуването на малцинства в рамките на Турция. Целта е пределно ясна каква е - научили са си урока. Гражданите на осмаската империя са били отоманци, правоверни или неверници.

Ако приемаш по-горното за вярно, кажи от къде са дошли турците в България, при положение, че такава държава и етнос не са съществували. По-назад ти приложх доказателство, че мюсюлманите в българия са помохамеданчени българи, НЕ СА ДОШЛИ ОТ НЯКЪДЕ ДРУГАДЕ, А СА СИ БИЛИ ТУК. Как тези хора са станали турци, след като са били граждани на османската империя от български произход?
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

То и румънците са измислени като украинците, ама Румънеца кво ще каже за такава обида
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Етническа обида в 21 век:)
На кого му пука, кой къде са му метнали хромозомите, света е вече тесен за самия сапиенс, та ние още ще си говорим за разновидностите на сапиенса, та даже и ще се делим на под видове, така ли:). Това са отживелици...
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Много сложно стана, как да се обърна към френски негър без да го обидя, не знам
 
От: От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

А пък въпреки, че начинът е бил гаден, като идея Възродителния процес е било нещо хубаво.

В тази тема не дискутираме дали е бил "гаден" или не.
Неоспорим факт е, че ДПС плашат мюсюлманите с нов възродителен процес (какъвто и да е той - нямам идея какво има предвид Лютфито)

п.п. интересно защо @Реминд не пише в темата :D

Много сложно стана, как да се обърна към френски негър без да го обидя, не знам

С името му ?! :oops: (не се сети за това, нали)
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Ей френски негър, ти Пиер ли беше или Жулиен
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

не ти се получава
затова престани да се правиш на интересен..опита с един-два поста - не ти обръщат внимание, за нормален човек това е индикация :wink:
 
От: Някой може ли да дефинира какво е етническа нападка и обида?

Този пример май не се получи, но имам приятел руснак и всички се обръщаме към него с "Ей, руснак...". Не виждам защо етническо обръщение да се взема за обида.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе