Нямам никаква идея как се прави сайт

tyler1

Member
Искам да започна да си правя сайт.. Нямам никаква идея за нищо. Мога да си купя домейн и хост, но само това. Искам сайта да е такъв, че да пиша различни неща - както вече затворения 359.bg. Някой може ли да ми разясни как се прави това?
 
Последно редактирано:
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Ами има много по темата във форума. Пробвай и в търсачката
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

само ако знаеш колко потребители от форума имат твоя проблем... къде осъзнато, къде не... направо като замисля администраторите може да Ви отделят цял подфорум.

Най-лесните варианти - wix.com, wordpress.com , blogger.com
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

само ако знаеш колко потребители от форума имат твоя проблем... къде осъзнато, къде не... направо като замисля администраторите може да Ви отделят цял подфорум.

Най-лесните варианти - wix.com, wordpress.com , blogger.com

Пробвал съм wordpress, но гледам като някой индианец. :D
Бях гледал един пич в раздел Продава се, който продаваше сайта itdnes.com
Подобен на такъв лесно ли се прави?
Четох, че трябва да направиш web design, ама друго не разбрах.
 
Малко ти е четенето в такъв случай. Наистина трябва да се поровиш във форума. Има купища информация. Част от която е трудна за откриване, но все пак я има.

Моят съвет е като цяло да се запознаеш с понятията, защото виждам, че нямаш и никаква идея за какво става дума. След като с wordpress не можеш да се справиш, нещата са в доста начален стадий.

Та, преди някой изобщо да продължи със съветите, ни е нужно да знаем едно нещо - как си с английския?
 
От: От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Пробвал съм wordpress, но гледам като някой индианец. :D
Бях гледал един пич в раздел Продава се, който продаваше сайта itdnes.com
Подобен на такъв лесно ли се прави?
Четох, че трябва да направиш web design, ама друго не разбрах.

hopeless ... :-/
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

С английския - много добре, и да, знам, че съм безнадежден :D
 
Искам да започна да си правя сайт.. Нямам никаква идея за нищо. Мога да си купя домейн и хост, но само това. Искам сайта да е такъв, че да пиша различни неща - както вече затворения 359.bg. Някой може ли да ми разясни как се прави това, съжалявам за тъпотата ми.

Здравей и добре дошъл. ;) Надявам се да си изкараш добре тук при нас.

Аз бих те посъветвал да провериш готовите платформи. Например моя люби WordPress. Няма да повярвате, но някъде четох, че всеки 3-ти от 5 сайта е на тази платформа. Мисля, че го четох някъде в Mashable. Ако имаш нужда от помощ, свиркай. ;) Няма да съжаляваш за нищо - за това сме тук - да се развиваме и помагаме. ;)
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Като не разбираш, плати си на някой дето разбира или да ти направи сайт или да те научи..
Или се самообразовай, ама май на теб не ти се чете, или пък се ебаваш за да си натрупаш мненията...
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

всъщност опитай с Drupal, ще ти е по-лесно от wordpress.
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

И ЕТО КАК СЕ ОБЕЗЦЕНЯВА ТРУДЪТ НА УЕБ ПРОГРАМИСТИТЕ
 
Re: От: Нямам никаква идея как се прави сайт

И ЕТО КАК СЕ ОБЕЗЦЕНЯВА ТРУДЪТ НА УЕБ ПРОГРАМИСТИТЕ
Тогава щеше да ти хареса една тема тук, в която сайтове по 230 лева се търгуват. :)

И няма това нещо, за което говориш - не може да съпоставиш програмист с 10 годишен опит с човек, който е на 1 ден опит. Всеки се учи от някъде, тук реално има и от кой.

@s1yf0x е бих сложил пари на това. :)
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Повечето мислят, че правенето на сайтове или всичко свързано с компютри като цяло е лесна работа, че и дори второкласниците могат да се справят. Нали знаеш приказката за майстора, който е чукнал на едно място с чук няколко пъти, оправил проблема и поискал много пари?
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Откажи се!
Ти освен, че не знаеш нищо си и кьорав.itdnes.com се продава от дама.
 
Абе учи се, но за жалост отнема повече време, отколкото си мислят повечето започващи. ;)

Пич, аз на твоя място бих седнал и бих почнл да чета. Разучи някой друг CMS - виж какви езици и технологии са били нужни, започни да го ползваш, после лека полека да го чувъркаш в кода и накрая научи сам как да правиш от до сайт. ;)
 
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

Ако искаш да станеш уеб разработчик, почвай да учиш HTML & CSS Ако почнеш директно на CMS нищо няма да научиш.
 
Последно редактирано:
От: Нямам никаква идея как се прави сайт

А колко потребители от форума си мислят че знаят как се прави сайт, това мисля е по голям проблем от колкото този на димитров9 той поне си знае и си казва а това е някакво начало и то добро!


само ако знаеш колко потребители от форума имат твоя проблем... къде осъзнато, къде не... направо като замисля администраторите може да Ви отделят цял подфорум.

Най-лесните варианти - wix.com, wordpress.com , blogger.com
 
Първо, никой не се е родил научен. Второ - щом повечето тук знаят и са го придобили като умение, нищо не пречи всеки с малко повече желание и мозък да го направи. Не е като да правиш кулайдър, все пак, нали? :) Но пък и не е като да сгънеш една баничка от 60 ст. с боза. :)

@Stefany е прав - почни от основните неща, и мини към по-големите. Има много литература и тук и в цялата мрежа. Въпрос на желание и търпение. Не мисли само, че е мега лесно. Казвам го, защото много бизне собственици си мислят, че един сайт се прави лесно и не коства никакви умения. Дори се сещам за един кретен, който искаше да прави предаване, в което да обяснява, че всеки може да си направи сайт за без пари. Нещо не го видях в ефир. :) Шибан кретен.
 

Горе