Нямаш мобилна - ГОРИШ, според Google мобайла е с предимство

CSS-а е различен спрямо резолюцията на екрана, това е чист framework както bootstrap, само че писан за точно определен сайт, не е никаква мобилна версия, нито таблетна, това дали ти бъркат класовете не променя факта, че е крос платформа, тоест работи по различен начин спрямо резолюцията на екрана, може да спрем спора тук. Това, че не ползва bootstrap, не значи че работят по различен начин, тоест с проценти спрямо mediaquery.


@AseasRoa - Angular е съвсем друга история спрямо bootstrap, тази статистика не говори много добре за сайта ти, може да е специфичен и затова, но пак, нещо не ми изглеждат читави нещата, хубаво е човек да се преорентира, наистина голяма част от трафика идва от mobile /tablet и ако не растеш в саксия, ще знаеш, че този процент ще се увеличава.
 
Ти му викаш фреймуърк, че изглежда по сложно, аз му викам прост css :)

Иначе се разбрахме - версия за десктоп + версия за мобилни устройства (мобилна версия) :p

Ае лека, че стана никое време :)
 
Ама това не е различна версия, не може да кажеш различна версия, това е същата версия, просто се държи по различен начин според резолюцията на екрана. Под различна версия се разбира примера : http://sportal.bg / http://mobile.sportal.bg - Ако се отваря на един домейн и се държи по различен начин спрямо резолюцията на екрана на юзера - това си е чист крос платформ.

Лека нощ, нека да оставим спора и за други хора, че туко виж админа се ядосал, че му спамим темата :D
 
Обадете VALVᴱ Steam Store каква „версия“ ползва (прост/сложен CSS, Framework, mobile version отделен, responsive или)? Че ми трябва нещо за eBay :). Стил тези ръководства:


Имам наблъскан CSS + JS (здравата), който ще трябва да се елиминира, но поне да си запазя структурата, че съм я мислил една камара дни и часове преправял миналата година, пък това е тонове време. Mobile UNfriendly са моите listings, custom template from scratch, създаден си от мен. С едно улеснение от мен: Blisk.

upload_2016-10-14_3-43-46.png

upload_2016-10-14_3-47-31.png
 
Мобилна версия означава, версия за мобилно устройство. Няма значение дали е правена отделна версия на сайта или той е с адаптивен дизайн, важното е да се вижда добре от телефон, таблет и т.н. Да не говорим, че трябва да се мисли и за по-големите екрани, не само за малките, защото много хора имат огромни монитори и телевизори с интернет. Най-добре е сайтовете да се отварят добре навсякъде, затова отделната мобилна версия на сайта не е за препоръчване, а пък ако не се направи както трябва, може да се тълкува и като дублирано съдържание, понеже все пак е с различен url адрес.
 
Еми аз това имах предвид, само че трябваше да го направим много по-сложно, отколкото е всъщност :)
А главно мисълтта ми беше да ползва 2, макс 3 резолюции, защото с готовите респонсив css или както е модерно фреймуърк ставаш много зависим и общо взето при къстомизация става манджа с грозде.
За това един главен за всичко над 1024 и един мобилен обобщен за таблет/телефон. Това може да стане или напълно къстъм или чрез преправяне на ползваният фреймуърк, при второто работата е в пъти повече и реално напълно безмислена. За това си правиш мобилна версия на главната, па кой как ще да разбира смисълът на "мобилна версия" :)

Шерифа, аз не виждам използване на някой от известните респонсиви. Мисля, че е добавяно и най-вече е наблегнато на 2-те резолюции, точно както споменах - една за десктоп и една коренно различна за мобилни. Но има доста бъгове.
Твое ли е? Какво точно се цели?
 
Не е мой, на VAVLe e.

Значи да се съсредоточа върху една версия за Desktop и един обобщен за smartphone/tablets (based on viewport навярно). То при eBay няма много варианти принципно, само с CSS игране предвид ограниченията, които налагат от догодина.

Искаше ми се да направя по подобие на бутонът горе вляво:

upload_2016-10-14_16-44-4.png upload_2016-10-14_16-44-21.png

И като кликна да излизат „Store Categories“ (в сл. излизат Featured, Explore, Curators, etc. в Shop-а на VALVe) в дървовиден вид. Точно тази функция има ли начин да се провери дали ползва .js библиотеки „закачени“ към нея или е само .css?
 
Да, можеш да провериш - като инспектираш дадения елемент с на твоя browser - developer tool-a. Ако е click event - вероятно се ползва JS, който при клик на дадения елемент - променя/добавя/премахва клас от менюто, което се показва ИЛИ задава директно CSS properties, които примерно от display: none, променят на display: block.

Не е мой, на VAVLe e.

Значи да се съсредоточа върху една версия за Desktop и един обобщен за smartphone/tablets (based on viewport навярно). То при eBay няма много варианти принципно, само с CSS игране предвид ограниченията, които налагат от догодина.

Искаше ми се да направя по подобие на бутонът горе вляво:

Виж файлът 14295 Виж файлът 14296

И като кликна да излизат „Store Categories“ (в сл. излизат Featured, Explore, Curators, etc. в Shop-а на VALVe) в дървовиден вид. Точно тази функция има ли начин да се провери дали ползва .js библиотеки „закачени“ към нея или е само .css?
 
Някъде в този файл има следната функция:
Код:
$MenuItem.click( function(e) {
           e.preventDefault();
            if ( $SubmenuWrapper.hasClass('active' ) )
            {
                $SubmenuWrapper.removeClass('active' ).css('height',0);
                $MenuItem.removeClass('submenu_active');
                WebStorage.SetLocalSession( 'responsiveMenuLastSubmenu', null );
            }
            else
            {
                $SubmenuWrapper.siblings( '.menuitem_submenu_wrapper.active' ).css('height',0 ).removeClass('active');
                $MenuItem.siblings('.menuitem').removeClass('submenu_active');
                $SubmenuWrapper.css( 'height', $Submenu.height() + 'px' );
                $MenuItem.addClass( 'submenu_active' );
                $SubmenuWrapper.addClass('active');
                WebStorage.SetLocalSession( 'responsiveMenuLastSubmenu', $Submenu.data('submenuid') );
            }
        });

... която функция очевидно си играе с класовете на елементите, един от които е например menuitem_submenu_wrapper, за който в този файл имаме следното:
Код:
.menuitem_submenu_wrapper {
   overflow: hidden;
    background: #171a21;

    transition: height 0.5s, background 0.25s, color 0.25s;
}

... и в крайна сметка въпросното transition изпълнява анимацията
 
Да в случая използват скрипт, но може да се направи само с цсс без някои ефекти

Но пак не схващам какво искаш да направиш. Такова на тяхното странично меню ли? И имаш ограничение да не използваш скрипт ли?

Тия валве беха много големи, не знам как са го оставили тоя сайт, той си е за яки поправки :)
 
Поразгледах mobile кодовете от връзката на uphero, но Bootstrap ползва .js, макар че има доста кодове, важащи само за CSS.

Да, StillMad, такова странично меню САМО с HTML + CSS, без JS никакъв, нулев, поради налаганите ограничения от eB.

Или по-„бързото“ решение за WidgetChimp (но е с JS, не са се обновили) / CrazyLister / Ad-Lister, последните 2 от които са „active content“ compliance (без JS & responsive) & n00b-friendly, но „масовки“ (отделно и плащани на месечна или годишна основа), с които не се отличаваш от конкуренцията, ползващи същите tools с попроменени templates. Моя си го правих месец и половина и още толкова с поправки сам, unique & custom (& free), но non-mobile friendly, но важното беше тогава за Desktop да е наред (с яко JS). Сега изглежда времената се променят.
 
Поразгледах mobile кодовете от връзката на uphero, но Bootstrap ползва .js, макар че има доста кодове, важащи само за CSS.

Да, StillMad, такова странично меню САМО с HTML + CSS, без JS никакъв, нулев, поради налаганите ограничения от eB.

Или по-„бързото“ решение за WidgetChimp (но е с JS, не са се обновили) / CrazyLister / Ad-Lister, последните 2 от които са „active content“ compliance (без JS & responsive) & n00b-friendly, но „масовки“ (отделно и плащани на месечна или годишна основа), с които не се отличаваш от конкуренцията, ползващи същите tools с попроменени templates. Моя си го правих месец и половина и още толкова с поправки сам, unique & custom (& free), но non-mobile friendly, но важното беше тогава за Desktop да е наред (с яко JS). Сега изглежда времената се променят.
Ако се търси без js:
https://0.s3.envato.com/files/130409494/default.html
https://codepen.io/andreasstorm/full/lriga/
 
67 % са ми от мобилна, а днес скъсвам рекордите по-трафик :D
Чудих се, какво е станало, а то, какво е било.... След септември ми падна 10 - 20% , а днес се дигна над 60%.... ах тоя гугъл
 
Да се включа и аз в темата. На сравнително нов български сайт ползвам безплатна преведена "graphene theme" без мобилна версия. Мисля да купя платена мобилна версия "graphene mobile neo". Имам адсенс реклами. Това удачен вариант ли е, защото доколкото разбирам това е отделна тема, която се синхронизира с настолната версия чрез плъгин и няма превод на български. Не знам също така дали коректно ще се показват рекламите на адсенс. Намерих само един сайт, който използва тази тема и на една от категориите на лаптопа ми излезе мобилният изглед. Във футъра отдолу има опция "премини към настолната версия". Това проблем ли е? Има ли вероятност гугъл да го отчита за дублирано съдържание това което е за мобилните устройства?
 
Шерифа, дори не знах, че можеш да си къстъмизираш страница в ибея..
Ако запецнеш някъде и имаш нужда от помощ - пиши, винаги ще намерим добро решение
 
До @Blinky, относно баса:
Идва ли краят на JavaScript лавината?

Вискяр Градинаров, Yesterday at 5:14 PM
Replies: 0 Views: 45

Дали тези 45 прегледа са от органик посещения? Не мисля - гошо няма какво да захапе.
За мен трафика е от New Posts. Едва 45 човека, досега, са проявили любопитство да влязат в темата. И нито един коментар.
А статията обяснява, при това много добре, че ерата на responsive-а и мобилните страници отива в миналото.
Ако искате мобилен трафик, ще играете по правилата на гошо. Само амперни страници ще имат място в челото при мобилно търсене.
Дори да си скъсате задника и да направите ултрабърза мобилна страница, не е ли амперна, пак няма да сте в челото.
гошо монополизира - точно за една година от анонсирането на AMP, мобилния трафик и само ако го слушкате, ще се видите в мобилното търсене.
Не ми се мисли какво ще се случва от тук нататък. Не намерих нито един CMS, framework или template, който да е готов и да предлага нещо по новите правила за мобилния SERP.
В същото време тук се спори - мобилна или responsive страница.
Което все пак е нещо повече от купувам/продавам.

Ако някъде в този форум са дискутирани AMP, си посипвам главата с пепел.
 
Най-добрият сценарий е да не ползваш JS. На един сайт функционалността, трябва да работи и със спрян JS на browser-a. Което си е предизвикателство за разработчиците, но това са добрите практики.

Поразгледах mobile кодовете от връзката на uphero, но Bootstrap ползва .js, макар че има доста кодове, важащи само за CSS.

Да, StillMad, такова странично меню САМО с HTML + CSS, без JS никакъв, нулев, поради налаганите ограничения от eB.

Или по-„бързото“ решение за WidgetChimp (но е с JS, не са се обновили) / CrazyLister / Ad-Lister, последните 2 от които са „active content“ compliance (без JS & responsive) & n00b-friendly, но „масовки“ (отделно и плащани на месечна или годишна основа), с които не се отличаваш от конкуренцията, ползващи същите tools с попроменени templates. Моя си го правих месец и половина и още толкова с поправки сам, unique & custom (& free), но non-mobile friendly, но важното беше тогава за Desktop да е наред (с яко JS). Сега изглежда времената се променят.
 

Горе