Облагане на приходи от интернет.

Хоста и обслужването на сайта имат значение само за това къде ще си плащаш данъка.
Идеята, която Ви е хрумнала за застрахователния агент НЕ Я ПРИЛАГАЙТЕ.
Е, ако някой желае давам платени онлайн консултации на теми счетоводство и данъци.
 
след толкова коментари ...

не ми казвайте моля ви се че никой не плаща данъци

и не ми казвайте моляви се че всеки има фирма

наистина ли няма кой да разясни как го е правил това

а това с лъженето не ми харесва
 
какво означава основание за плащане?
копие от чек или разпечатка от paypal не могат ли да свършат такава работа

и защо трябва да се регистрирам като свободна "ПРОФЕСИЯ"

това не бих казал че е професия

в случая ние полуаваме пари и искаме да ги декларираме, кви са тия професии ???
 
какво означава основание за плащане?
копие от чек или разпечатка от paypal не могат ли да свършат такава работа

и защо трябва да се регистрирам като свободна "ПРОФЕСИЯ"

това не бих казал че е професия

в случая ние полуаваме пари и искаме да ги декларираме, кви са тия професии ???

Законите са направени така, че да ни затрудняват при плащане на данъците (няма да коментирам дали е нарочно) - задължават ни да се регистрираме по БУЛСТАТ (за да имаме основание да плащаме осигуровки и данъци - за основание не се считат документите, доказващи, че сме получили пари - тях могат да ги използват само за да ни накарат да платим глоба или да ни тикнат в затвора; основанието за плащане на данъци е регистрацията ни и декларации, че сме започнали да извършваме дейност - плащаме осигуровки, които няма да ни върнат в никакъв случай дори и да не спечелим нищо!).

Агенцията по вписванията пък се задължава да ни откаже регистрация (законът я задължава така - тях не ги интересува какви доходи получаваме - те искат доказателства не за получаването на дохода - те изискват „документ, удостоверяващ извършването на определена дейност“ (няма дефиниция какъв да е този документ или поне аз не можах да открия - казаха ми, че искат да им покажа диплома и писмен подписан договор с фирмата, която ще ми плати, което е неизпълнимо)).
 
е добре де по твоята логика излиза че на практика никой не плаща данъци

а тези социални, колко са?
 
Хоста и обслужването на сайта имат значение само за това къде ще си плащаш данъка.
Идеята, която Ви е хрумнала за застрахователния агент НЕ Я ПРИЛАГАЙТЕ.
Е, ако някой желае давам платени онлайн консултации на теми счетоводство и данъци.

Да идеята за застрахователения агент не е добра наистина
За извършване на дейност застрахователно посредничество се дължат осигуровки , които сте длъжни да плащате всеки месец .Държавата не я интересува дали имаш или нямаш приходи - всеки месец и дължиш минимум 67 лв.+4.50 такси за банките за плащане към бюджета.
 
е добре де по твоята логика излиза че на практика никой не плаща данъци

а тези социални, колко са?

Няма да се учудя, ако наистина е така...

Плащат се осигуровки все едно взимаш минимална работна заплата, ако доходите ти са под мин. работна заплата или нямаш доходи. Ако доходите са над минималната работа заплата се плащат на база доходите, които имаш.
 
Осигуровки се плащат върху минималните осигурителни прагове за съответната професия.
Е, ако някой желае давам платени онлайн консултации на теми счетоводство и данъци.
 
Съгласен-сигурно е така.
Но аз съм още загряващ и преди старта изхождам от следната мисъл :
Ако не ми дойде на акъла как да изкарам мин 1,000.00 лв.+покриване на разходите от сайтове значи може да не е това мойто място за реализация.Иначе като за хоби става.
 
Последно редактирано:
"Осигуровки се плащат върху минималните осигурителни прагове за съответната професия."

коклко са минималните на нашата?
 
Е, добре де а какво ще стане, ако просто отидеш и си подадеш декларацията без да си плащаш осигуровките.

След като не могат да те регистрират значи не става.
 
Има ли изобщо някой сред потребителите на този форум, който е платил данъци за доход от чужбина (напр. Google AdSense) като физическо лице?
 
какви данъци? Нестига че от банките взимат толкова пари за осребряване на чековете ами и данъци ще плащам. То в тая скапана държава ако си плащаш всичко, то просто няма смисъл да се занимаваш с каквото и да е. Те тука законите така са ни направени, че ако си платиш всички данъци за теб нищо няма да остане, даже може и от джоба си да понадиш да дадеш на държавата.
 
а да питам още нещо за хостинга

Ако например имам хостинг в САЩ и си стоя в бг, то тогава в коя страна плащам данъци?Аз сега се сещам че когато плащах хостинга ми искаха и ДДС от горе.Това не е ли достатъчно?

А за blogspot как стоят нещата.Ако имаш такъв блог, къде се води той?
 
Здравейте момчета .Много искам да ви помогна по отношение на данъците / счетоводител съм/ , но не съм наясно с вашите работи. На първо време искам да си изясните като какви получавате тези доходи - какви договири имате с отсрещната страна .Предполагам ,че са някакви граждански или договори за авторство. Изтеглете си от НАП ГДД по чл 50 образец 2001а /цъкате та данъци и после на документи за физ.л. в раздел Закон за доходите на физ.л./и хубаво я разгледайте . Мисля че до голяма степен ще се оправите - там има указания и примери даже. Пак повтарям , трябва да имате някакъв договор. Получените пари по вашата сметка не значат доходи . Може някой приятел от чужбина да ви прави подарък за Нова година.
 
здрасти Ева

нама основание за плащането и не може да има

няма вписване по булстат

следователно чл 50 образец 2001а отпада (до колкото съм на ясно)
 
От: Облагане на приходи от интернет.

Накратко: Няма договор (на хартиен носител, подпечатан и подписан - иначе има договор на принципа „ако ползваш услугите ни нямаш право да не си съгласен с договора, който можем да променяме когато си поискаме“ - вж. тук). Парите идват с поименен чек.

Без договор не може да се направи регистрация по БУЛСТАТ (няма „документи, удостоверяващи извършването на определена дейност“). Без тази регистрация не могат да се плащат данъци и осигуровки.

Извод: Законите са калпави. Който иска да плаща данъци и осигуровки трябва да има фирма. Не съм сигурен дали признават за разход разходите, които се правят (най-вече хостинга ме притеснява - има слухове, че не можело но не мога да го твърдя със сигурност).

P.S. Това се отнася за печелене чрез Google AdSense™
 
Последно редактирано:
От: Re: Облагане на приходи от интернет.

Може някой приятел от чужбина да ви прави подарък за Нова година.

Здравейте всички, при мен лично в сметката ми се вписва името на компанията която ми изпраща парите и е 100% очевидно, че става дума за доходи а не за подаръци.
 

Горе