Овлажняващи Капки за Очи ?

Не съм писал и аз по темата, но аз с взех преди няколко месеца капки за уморени сухи очи с облекчаващ ефект. Марката е ALLERGAN и честно казано доста добре се чувствам като си капна след работа с компютър. Споделиха ми, че до 3 пъти дневно е нормално. После все тази. :) Взех си ги с някакви витамини вътре и ако все така ми действат, все от тях ще ви взимам. Ако някой ги ползва или ги е сравнявал с други, ще се радвам да сподели малко натрупан опит.

То за нашата работа е просто задължително, особено ако и прекаляваш с нея, както често се случва, ако годиш крайни срокове.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Аз използвам HYABAK PROTECTOR. Изцяло билкови са и съм много доволен. Използвам ги от 6 месеца. Капя си постоянноо, по 10 пъти на ден сигурно, ако не и повече и така вече 6 месеца съм нямал проблеми.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

+1 за HYABAK ползам ги от 2 месеца и съм супер доволен.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

HYABAK PROTECTOR не са билкови, а са с хиалуронова киселина. Няма такова нещо като билкови изкуствени сълзи. Това бях писала в предния си пост. Хуалурона смазва, овлажнява и по принцип не би трябвало да има кофти ефекти. Но са по - скъпи и не си струват, честно казано, освен ако не е установил човек, че от други не му е добре. Някой хора са много доволни, на мен лично не са ми фаворит. Бях писала статии и з атях, ама нали си затрих половината неща, кой я знае къде е. Има други от, които съм по - доволна както съм писала по много сатии на различни места и сайта си. за съжеление повечето сълзи по принцип са цифра. Със сигусност не препоръчвам Tears Naturalle - пак свиват съдовете, каквото и да е на АЛКОН ...не не не и пак не има консерванти вътрее и исушават още окото. Блинки, ALLERGAN е фармацевтична фирма, а не марка съзли. Предполагам говориш за Оптив на алерган или REFRESH. Ot refresh съм доволна и аз (това са целуозни деривати). Не е вредно, смазва окото и има минимално реакции. Имаше подобни български преди и бяха на половината цена. Но сега са са почти на същата цена. И няма смисъл, по - добре вносните. (по -дълъг е ефекта, явно са по - добри). От години имам опит с изкуствени сълзи, още повечето не бяха чували. Почти всичките съм ги пробвала. Не си струва да се дават повече от 10 лв, да знаете ако е повече обикновено е ниско качество и напудрен маркетинг. И като някой, който си е с двата крака в науката и един във фармацията, веднага им хващам спатиите :lol:
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Понеже още нямам 10 поста и не мога да пуснам връзки към статията ще обобщя:

Търсете сълзи без консерванти или с консервант, който се разпада при допир с окото - HYABAK са такива, REFRESH, Имаше оше някви има и такива дето са на дози, опаковани по еднократна доза и са без консерванти.
НЕ ПОЛЗВАЙТЕ такива с петролни производни вътре - пластмаса в очите само тва ни тря - Тука влиза всичко що е на Алкон по въпроса като СИСТЕЙН. Алкон не си поплюват има мега маркетинг, добра стратегия да правят нещата по удобни за мързеливите и не много умните и да им вземат парите. Рекламират ги като по - дълго траещи (да ама щото са с консерванти) Имат си полиетилен, пропилен гликог и т.н.
На базата на целуоза - еми тва е по - евтин от хиалурона вариант и може би един от най - безопасните ....Де що има Рефреш, Оптив на Алерган , Българските сълзи и т.н.Те са с консервант на базата на кислород, който се разгражда моментално и не остава в окото. ИМАЙТЕ в предвид обаче, че кислорода състарява тъканите, окислява и свободните радикали се развихрят. Но това при сълзите е много малко количетсво, така че говорим само за ползване голяяяям период от време. Но просто ги сменяйте. Аз мисля че е добре да сменяте за да почива окото. Или си вземете на дози.

На базата на хиалуронова киселина - HYABAK - без консерванти е! Има филтър на опаковката с активен въглен,. Има вече и бг фирма, която предлага такива, но трябва да си япотърсите, не я помня.

Визина трябва го забранят със закон, както и тия дето имат декстрин. Да си свиваш кръвоносните съдове в окото ама никаак не е добра идея. Особено ако става често и по няколко пъти на ден. Но това е както при заемите, лизинка и де що други капани има. Народа мисли така : искам, ИСКАМ, някой дава - взимам. Имам зачервяване, някой казва купи си тва и то ще се махне и ето....проблема ми е решен. Но никой не мисли защо и как става тоя номер и кога ще му дойде истинската сметка за плащане.

Ами май тва е за сега не се сещам много за други , макар че има много....но тва са основните групи като съдържание.

Така или иначе гледайте да правите упрежнения за очите хора, прекъсвайте работа когато може, носете очила. Тва с аочи са Бога, след 20 години, сълзи няма да ви помогнат. Да не говорим, че НИТО едни от тях не са истински сълзи и имат малки или по - големи последствия ако не внимавате какво слагате. Вярно е науката напредва и все по - добри препарати има....но все пак. С лайка окото да не се мие вътре, че може да стане конюктивид, както и с Очанка. С билки амо отвън се маже, НЕ вътре. Зеленото помага също, снимка на природа или фототапен успокоява зрението. Затварянето на очите на интервали също. На всеки час.
 
Последно редактирано:
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Без да се смеете и да спамите :wink:... от почти две години, когато се заиграя /не буквално/ пред лаптопа, ползвам... кърма! На мен ми помага определено!
Някой нещо да е чел, да знае нещо по въпроса?!

П.П. Още от моите баби съм чувал, че едно време са капели в очите на деца и не само с проблем с очите - конюнктивити и т.н.
Някой тийнейджър /нищо против младото поколение/ ако чете да не се шашка - и на моята като и казах- "капни ми" и тя направи като вашите физиономии в момента! :lol:
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Прочетох за лайката.Ако някой има опит с билки,нека сподели по-подробно или да пусне връзка към статия.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Кърмата е наистина най-доброто решение, но трябва да ти е под ръка ;)
Има капки на Pfizer Визин ( изкуствени сълзи ), които са страхотно решение за хора стоящи като нас постоянно пред някакъв дисплей.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Аз ползвам еднократните дози на СИСТЕИН колир дози 0.7 мл. (SYSTANE collyr dose 0.7 ml .) http://apteka.framar.bg/30011924/%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B8%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%80-%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%B8-0-7-%D0%BC%D0%BB-30 вече две години и съм много доволна.

Подходящи са и за хора, които носят контактни лещи
УПОТРЕБА (Показания):
СИСТЕЙН Овлажняващи капки за очи без консервант е разтвор, който овлажнява повърхността на вашите очи и осигурява бързо и продължително облекчение на усещането за сухота в окото, дразнене, парене, щипане, усещане за чуждо тяло, причинени от различни фактори на околната среда, като; прах, дим, озон, UV-лъчи, суха топлина (напр. радиатор/сауна), климатик вятър, козметика, или намалена честата на мигане поради продължително гледане на телевизия или концентрирана и продължителна работа с компютър.

В аптеките се намират между 0,65 и 0,80лв. Удобни са и могат да се затварят. :)
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Аз съм написала каквото трябва, който може да чете съдържания и тогава да купува. Другото е пропаганда. Систейн са пълни с пластмаса (петролни съставки като пропилен гликол и полиетилен гликол) , едни от най - големите боклуци на пазара и най - скъпи. Освен ако не са променили целия им състав - НЕ! Тези са си много вредни за очите. И цената е за доза, т.е. бая скъпи идват. Карайте няколко години на Систейн и ще си си наливате парите по очните болници. За Визина казах достатъчно, ТОВА НЕ СА ИЗКУСТВЕНИ СЪЛЗИ, а съдосвиващ преппарат, който "избистря окото". Повишава вътреочното налягане. То си пише, къде какво що и тука във форума смятам хората знаят да боравят с интеренет и владеят и английски, така че преди да се поддават на пропаганди, да си потърсят повече инфо. :!:

СИСТЕЙН Овлажняващи капки за очи, еднодозови опаковки без консервант е стерилен разтвор, съдържащ HYDROXYPROPYL GUAR (хидроксипропил гуар), polyethylene glycol 400 (полиетилен гликол), propylene glycol (пропилен гликол), boric acid (борна киселина), calcium chloride (калциев хлорид); magnesium chloride (магнезиев хлорид), potassium chloride (калиев хлорид), sodium chloride (натриев хлорид) и zinc chloride (цинков хлорид)

тук освен натриев хлорид и калиев, борната киселина и гума гуар (кото не знам колко е добре да е в окото, но поне не е токсичен и е естествен), няма друго свястно

Бай дъ уей, еднократни доза значи - еднократна доза. Ползва се 0, 80 стотинки за една доза и се изхвърля. А не флакончето да го ползваш, да го затвориш и пак да го ползваш. Нямат консерванти и не е добре да се държи разтвора така, може да се инфектира и развие бактерии. Трябва да е стерилен. Това е идеята на еднократната доза.
 
Последно редактирано:
От: От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Аз съм написала каквото трябва, който може да чете съдържания и тогава да купува. Другото е пропаганда. Систейн са пълни с пластмаса (петролни съставки като пропилен гликол и полиетилен гликол) , едни от най - големите боклуци на пазара и най - скъпи. Освен ако не са променили целия им състав - НЕ! Тези са си много вредни за очите. И цената е за доза, т.е. бая скъпи идват. Карайте няколко години на Систейн и ще си си наливате парите по очните болници. За Визина казах достатъчно, ТОВА НЕ СА ИЗКУСТВЕНИ СЪЛЗИ, а съдосвиващ преппарат, който "избистря окото". Повишава вътреочното налягане. То си пише, къде какво що и тука във форума смятам хората знаят да боравят с интеренет и владеят и английски, така че преди да се поддават на пропаганди, да си потърсят повече инфо. :!:

СИСТЕЙН Овлажняващи капки за очи, еднодозови опаковки без консервант е стерилен разтвор, съдържащ HYDROXYPROPYL GUAR (хидроксипропил гуар), polyethylene glycol 400 (полиетилен гликол), propylene glycol (пропилен гликол), boric acid (борна киселина), calcium chloride (калциев хлорид); magnesium chloride (магнезиев хлорид), potassium chloride (калиев хлорид), sodium chloride (натриев хлорид) и zinc chloride (цинков хлорид)

тук освен натриев хлорид и калиев, борната киселина и гума гуар (кото не знам колко е добре да е в окото, но поне не е токсичен и е естествен), няма друго свястно

Бай дъ уей, еднократни доза значи - еднократна доза. Ползва се 0, 80 стотинки за една доза и се изхвърля. А не флакончето да го ползваш, да го затвориш и пак да го ползваш. Нямат консерванти и не е добре да се държи разтвора така, може да се инфектира и развие бактерии. Трябва да е стерилен. Това е идеята на еднократната доза.

Не можах да разбера тона ти ... не правя "пропаганда" на никого. Аз написах, какво ползвам и от какво съм доволна ... Всеки има право на мнение, доколкото знам.
P.S. и освен това нося контактни лещи и съм пробвала много разновидности. Това са капките, които ми понасят най-добре.
 
От: От: От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Не можах да разбера тона ти ... не правя "пропаганда" на никого. Аз написах, какво ползвам и от какво съм доволна ... Всеки има право на мнение, доколкото знам.
P.S. и освен това нося контактни лещи и съм пробвала много разновидности. Това са капките, които ми понасят най-добре.

Пробвала ли си да капеш директно разтвора който почиства лещите? Аз така правя и излиза многократно по евтино и пак ефикасно :)
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Какво ли не съм пробвала нося лещи от 15 годишна, горе-долу и оттогава е и любовта ми към компа.
Капки са някак мазни, не мога точно да го опиша. И при самото слагане на лещите и съответно на тези капките, очите ми се чувстват "комфортно". Не се изморяват толкова бързо.
А по отношение на еднократните дози, да може и да излизат по-скъпо, но поне за мен е по-удачния вариант - флаконче в офиса, флаконче в чантата и съответно в къщи. Така винаги имам по ръка, когато ми се наложи.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Аз използвам Tears Naturale от доста време и съм повече от доволен :)
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Имах предвид, че Алкон (на които са Систейн) имат много голяма пропаганда (реклама и какво ли не) за продуктите си, но те са от така наречените ефикасни, но вредни продукти. Имат вредни съставки, но пък имаме ефект. То има хора, които грам понятие си нямат и нали на това се градят основите на консуматорското общество. На - искам и получавам, без да мисля на каква цена. Пълно е с жени, които обясняват как ги подмлядявали кремове, които са в първите 10 места в света по токсичност. Или как не се изпотявали от стикчета за подмишници и колко добри били. Грам понятие от биология, химия или медицина нямат, но пък искат ефекта.. ...така наречената панацея и след 10- 15 години като се нареди пред дерматолога с рак на кожата и с рак на гърдата (парабени - едни от най - токсичните съставки в козметиката са намерени в тумори) преди да е навършила 40 години ще и се иска да беше чула. Но тогава реакцията е обикновено - защо никой не каза, защо не ни предупредиха? Новините са виновни или политиката или доктора, че не им казал. Еми то и на цигарите пише, че вредят на здравето с големи букви ама има ли файда? Няма. Кучето си лае, кервана си върви. Но все пак пък и да си трая не става, та затова казвам. Траеш ли ставаш съучастник. Това е моят избор - да кажа, дали някой ще се замисли е вече неговият.

п.с. флакончетата са за ендократна употреба. АКО се ползват както трябва трябва да ги изхвърлящ моментално след употреба, но ти си знаеш.
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Кърмата тва ме разби, добре бе човек хихих ......:lol: няма да спамим, ама ми е много интересно как жена ти има две години кърма? (така си писал, две години ползвам) " Без да се смеете и да спамите ... от почти две години, когато се заиграя /не буквално/ пред лаптопа, ползвам... кърма! На мен ми помага определено!
Някой нещо да е чел, да знае нещо по въпроса?!"
Сподели моля те, че ми е интересно от биологична гледна точка. Нон стоп е бременна или има проблем с пролактина и тече кърма?
 
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Кърмата тва ме разби, добре бе човек хихих ......:lol: няма да спамим, ама ми е много интересно как жена ти има две години кърма? (така си писал, две години ползвам) " Без да се смеете и да спамите ... от почти две години, когато се заиграя /не буквално/ пред лаптопа, ползвам... кърма! На мен ми помага определено!
Някой нещо да е чел, да знае нещо по въпроса?!"
Сподели моля те, че ми е интересно от биологична гледна точка. Нон стоп е бременна или има проблем с пролактина и тече кърма?

Първо от "биологична гледна точка" няма проблем да се кърми едно дете 2 години и повече стига майката да има кърма:)- аз познавам 3 такива майки/семейства, което не означава, че детето е само на кърма - просто едно или две яденета на ден остават от мама :wink:!
Иначе при нас спряхме с кърмата когато разбрахме, че пак е бременна в третия месец /каката една година беше вече кърмена/ и имахме 6 месеца прекъсване, но имаше към 7 литра замразена кърма на дози по 50мл., та когато съм бил на зор - размразявай и капи в очите! И сега от 4 месеца и малко съм горд татко и на син! Да се надяваме,че кърма ще има поне още година, та след това ще чета какво сте изписали тук за капките:wink:
 
Последно редактирано:
От: Овлажняващи Капки за Очи ?

Принципно някой хормони като пролактин също водят до това, дори и без бременност.:) А кърмачките повечето нямат толкова време за това ми беше интересно. Иначе знам, че е възможно и до 5 години има случаи. Ама голямо дете лапнало гърдата на майката води на други пътеки, които не смятам да обсъждам. Иначе като гледам всички сте фенове на кърмата там :).
 

Горе