Онлайн инвестиционно злато

От: Онлайн инвестиционно злато

Е що според теб казвам, че това е балон :) Ти потвърди всичко, което съм писал по темата. И не случайно ти казах, че цената ще падне под 100, но ще видим дали ще е и под 10. За сега на MT Gox се случи 100, да видим после.

А златото само по себе си такива недостатъци няма като койна - все пак вътрешната стойност е много важно нещо. А по линия на спекулата със златото, спекуланите се дръпнаха и в момента са само инвеститорите.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Нали си запознат със златото май ти куца доста фундамента
Добив, търсене и предлагане, казвате... Ако се срине фиатната система - ще има търсене на оръжие, а не на злато. Не ми се търси в момента, как покрай големите войни златото е най-евтино. Щото не е ресурс, консуматив или храна. Просто един хилядолетен фетиш!

Хепи, тая голямата последна графика от #40 пост - ако те беше послушал някой и да се нашие на 1200$ за койнче - сега какво? Или на 48 $ за лайткойн, сега е около 15$. Тия валути са добре замислени, и някой подобрен вариант ще ги замести. Проблемите сме ги дъвкали 100 пъти, да не се повтаряме.
Гледай щуравото Доги само заради единия онлайн портфейл каква експлозия направи! А хиените от Морган Стелни чакат да видят кое ще се хареса на хората, че да му патентоват сорса. Експеримент, викаш :mrgreen:
 
Последно редактирано:
От: Онлайн инвестиционно злато

Хепи, тая голямата последна графика от #40 пост - ако те беше послушал някой и да се нашие на 1200$ за койнче - сега какво?

Аз никога не съм съветвал да се купува. Да не говорим при цена 1.2 USD/mBTC.

Ако увеличиш графиката ще видиш, че е правена по времето когато беше 0.882 USD/mBTC и продължаваше да пада. Ако някой беше отворил къса позиция тогава сега можеше да я затвори на добра печалба.

Така че прогнозата ми за голямата корекция се сбъдна (тогава прогнозата ми беше, че очаквам "цената да падне до не по-малко от $100-$200, а може и даже да не успее да падне под $700").

Сега цената е 0.650 USD/mBTC. Не очаквам да се задържи дълго време под $700.

По принцип не е прието да се казва "балон" на валутите. Защото ще стане ясно, че всички съвременни валути са балони. Но това, че са балони не им пречи да се ползват успешно. Инфлацията на долара и еврото е едноцифрен процент годишно и колебанията в цената са под 2% месечно, което е приемливо. Колебанията на златото са значително по-големи. Иначе ако златото започне да се ползва вместо националните валути цената му (след като се повиши значително спрямо кошница от стоки и услуги) ще стане стабилна като тази на националните валути.

Даже и това злато, което го хвалите дължи значителна част от цената си на търсенето с цел да се ползва като пари. Малка част от цената му е формирана от търсенето с цел да се ползва за нещо полезно (различно от пари).

Очаквам в близко бъдеще цената на Биткойн да продължи да се движи "балонообразно" - като класическата графика за балон. Тоест ще има рязко повишение и корекция, като всеки следващ "балон" ще е по-голям от предишния.

А преди това, в средата на 2013 бях написал:

Това не беше балон, а балонче. Чакайте майка му да дойде...

Което също се сбъдна. Следващото надуване беше по-голямо от предишното:

w0ZKB0B.png


* Разбира се това не е съвет за "инвестиция", прогнозата няма как да знам дали ще се сбъдне със сигурност. Напълно е възможно цената още сега (примерно в близките няколко дена или седмици) да падне под $0,1/mBTC, въпреки че това ми се струва малко вероятно, предвид големия потенциал на протокола.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Не хваля златото. Всички твои приказки биха били логични, ако Биткойн беше единствена валута. На практика имаме неограничено предлагане на криптовалути. Хората взеха да се усещат, не може вечно да разчиташ, че няма да научат за Лайткойн. После научават за PPC, Догита и какви ли не простотии. Резултатът го видиш.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Добив, търсене и предлагане, казвате... Ако се срине фиатната система - ще има търсене на оръжие, а не на злато. Не ми се търси в момента, как покрай големите войни златото е най-евтино. Щото не е ресурс, консуматив или храна. Просто един хилядолетен фетиш!

Пак си объркан - златото е ресурс и основна суровина и незаменима част от нашата цивилизаация.

Златото е пари и при крах на фиатна система други пари освен златото няма да има. Иначе и оръжието спокойно може се заменя срещу стоки. Златото е просто разменно средство не е храна, но е най-съвршенното разменно средство.

Чудно ми е да видя, кои войни говориш, щото при сериозни конфликти златото расте винаги.

И сме много далеко от фетиш - златото е хилядолетна традиция + пари. Нещо, което не можем кажем за фиатна система.

Но мога ти кажа, че антимейнстримърите се зареждат със злато и сребро по много + оръжия :)

Що не с койни или криптовалути простотии, някой фен ще каже :D A иначе на 1,2к аз и тогава писах, че е балон не знам Хепито агетирал ли или не но знам, че много се нашиха и че много лайци и спекуланти чу ли не дочули ми дават компетнни мнения и сега така са се ушили че ми е жал, за тях - но трябва има и такива!
 
От: Онлайн инвестиционно злато

златото е ресурс и основна суровина
Като например? Освен за тъпкане по трезори, мутрите и мангалите се кичат с него. Промишлената употреба е нищожна.
 
От: От: Онлайн инвестиционно злато

Даже и това злато, което го хвалите дължи значителна част от цената си на търсенето с цел да се ползва като пари. Малка част от цената му е формирана от търсенето с цел да се ползва за нещо полезно (различно от пари).

Е Хепи, аз мислих, че си наясно поне с фундамента но уви:

Ето гледай да видиш за Q3 2013 колко от златото е било за нещо полезно:

http://www.gold.org/download/pub_archive/pdf/GDT_Q3_2013.pdf

Повече от половината отива за бижута + технологии( а без тези технологии друг щеше да е света ни сега нали?)
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Като например? Освен за тъпкане по трезори, мутрите и мангалите се кичат с него. Промишлената употреба е нищожна.

Е нали имаше понятие, какви елементарни въпроси ме питаш?

Всички модерни технологии от смарт фона, през тв-то, до финните електроники и космическата технология - златото е неизменна част.

Поради уникалните си характеристики свързани със проводивомостта си е незаменим - е като го съотносем и към цената и добива. Ето ти повече по въпроса:
http://geology.com/minerals/gold/uses-of-gold.shtml

А и да не забравя, любимите крипто-майнинг системи демек всички компютри и от този сорт изчислителни машини познай имат злато :) Как си представяш сега без злато, най-близкият заместител струва в пъти повече и е в пъти по-малко :)

Златото се ползва масово, но в много малки количества - но е навсякъде около нас - ако виждаш живота си без електроника то тогава е няма е голяма болка без златото :)
 
От: От: Онлайн инвестиционно злато

Е нали имаше понятие, какви елементарни въпроси ме питаш?

Всички модерни технологии от смарт фона, през тв-то, до финните електроники и космическата технология - златото е неизменна част.
...
Професионално съм запознат колко точно злато се използва, и с каква чистота. Без фанатизъм, ако може! В един смартфон има злато за максимум долар. Нищожна част от цената на изделието.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Какъв фанатизъм кви пет лева?

И аз съм запознат професионално и инвестиционно със златото - но не ти говоря неща далеко от реалността. Просто ти казвам, без злато няма електроника!

Ти в абсолютно отношение ли питаш - да нищожно е спрямо въглищата. Но я си представи без тази част за 1 долар, дали ще имаш смартфон и редица благинки от цивилизация - щом не могат го заместят това злато там сега, това е показателно за употребата. А ако трябва се прави разбивка във всички продукти, може да десетки ако не стотици хиляди разновидности и всичко стъпва на характерстиките му. Е някак си не си представям света без процесори, а те са навсякъде. Можеш чрез дедукция да видиш златото дали се ползва или не :)
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Имаме натрупано злато за електроника за милион години напред. Така по-ясно ли е? Златото е фетиш, и много още години ще бъде. Да си говорим истината, предлагам.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Всички твои приказки биха били логични, ако Биткойн беше единствена валута. На практика имаме неограничено предлагане на криптовалути.

На практика само една от криптовалутите ще бъде популярна за ползване като валута, защото е най-ликвидна и има най-малка волатилност.

Доларът защо го ползват масово? Защото го ползват масово. Тоест валутата е популярна, защото е популярна.

Защо инвеститорите, които искат застраховка срещу политическа глупост си купуват злато, а не нещо друго? Защото и другите купуват него - тоест при нужда ще могат да го продадат. Защото това е най-популярния вариант за пари.

Защо не се набутват със сребро или платина? Не само защото е по-обемно, но и защото е по-малко ликвидно (разходите свързани с продажбата и покупката са по-големи).
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Защо не се набутват със сребро или платина? Не само защото е по-обемно, но и защото е по-малко ликвидно (разходите свързани с продажбата и покупката са по-големи).
Защото среброто има ДДС и не става за инвестиция. За платината не съм запознат.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Имаме натрупано злато за електроника за милион години напред. Така по-ясно ли е? Златото е фетиш, и много още години ще бъде. Да си говорим истината, предлагам.

Не бъркай ябълки с круши - ти говориш, че за нищо не става аз ти казвам, че не само става, а има хиляди приложения - без злато няма да имаме това. Искаш истината ами дори и за 500 години няма да ни стигне напред, ако ползваме всичкото злато от времето на оно до сега - а то е около 170к тона.

Да не говорим, че основаната функция е пак пари и store of value ей така между другото :) а и да не забравим има няма 3 милиарда души по света в тяхната традиция е златото :) Така, че не случайно ти опонирам, че златото е много далеко от фетиш :)
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Искаш истината ами дори и за 500 години няма да ни стигне напред, ако ползваме всичкото злато от времето на оно до сега - а то е около 170к тона.
Въртим се в кръг, вземи погледни реални цифри. Освен това може да се рециклира. Не ми се спори повече. Циганията има фетиш, в това няма капка спор. Аз не бих се появил със златен ланец на улицата, по обясними причини.
Руснаците искаха да си връзват рублата с иридий ли беше, някакъв друг рядък метал, просто защото имали много.
 
От: От: От: Онлайн инвестиционно злато

То ако ще го рециклираме и не променим търсенето на електроника да може и безкрайно си го ползваме.
Но пак не виждам, защо оспорваш основните му функции - дори и факта, че е пари е достъчно показателен, че не е фетиш :)

Остави го това, кофтито при нас е че със злато и сребро ще се запасим, ама с оръжия уви не:D
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Но пак не виждам, защо оспорваш основните му функции - дори и факта, че е пари
По същата логика пари са нефтът, и каквото се сетиш, дето копаем от земята. Много ясно е обяснено в закона какво е пари, и коя е паричната единица на БГ.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Човече, генезисът на парите е от пазарите, а не от държавата. Мислих, че си наясно с това. Какво ми пука за един закон? Фундамента на реалните пари няма се промени със закон или не! Това не променя факта, че реалните пари са златото и среброто, а не книжните пари. Под реални пари имам имннено онова, което е решено от пазара и онова, което отговаря на свойства за пари. Това не може да е петрол( то не че не може, но няма е избор на пазара просто защото не е портативен и няма висока стойност за малка единица), както и книжните пари ( нито имат вътрешна стойност, нито са средство за запазване на богатството, това е следствие на първото). Как се чудя, що споря за неща, с хора които не знаят основните понятия.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Какви пари е среброто, дето ми люскат ДДС като го купувам? Повтаряш ей така и се сърдиш, че било елементарно понятие. Просто не е вярно. За момента са стоки, като много други на пазара. Имаше един, дето заложи при банката ремарке с цинкови кюлчета. Вероятно и това е пари, по твоята логика. Злато също приемат за залог, наедно с имотите.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Какви пари е среброто, дето ми люскат ДДС като го купувам? Повтаряш ей така и се сърдиш, че било елементарно понятие. Просто не е вярно. За момента са стоки, като много други на пазара. Имаше един, дето заложи при банката ремарке с цинкови кюлчета. Вероятно и това е пари, по твоята логика.

Добре, щом закона е важен за теб, така да бъде. Аз ти говоря икономически, пазарно кое е пари, какво е избрано за хилядолетия. Това, че държавата прави луда пропагана срещу него и го мрази и го манипулира по всяко време е друга бира. Иначе си прав, тя държавата майка тя баща каквото каже това ще е пари. Но един щастлив бъдещ близък ден ще се промени всичко въз държавата какво иска после пак ще си говорим :)

Преди четох няква малоумна икономическа теория няква ММТ (modern monetary theory) някъв луд смес между монетаризъм и кейнсинаство, та разправят там как печатницата е добро и стимулира растеж, но трябва се ползва не както сега, а инак. И как засвидетелстват аргументите си - че държавата, ще каже кой да са парите и тя ще те стимулира, чрез реприсивнят апарат да ги търсиш и да си плащаш всичко, та ако изхождаме така каквото каже държавата това да е ....
 

Горе