Онлайн инвестиционно злато

От: Онлайн инвестиционно злато

Добре, щом закона е важен за теб, така да бъде. Аз ти говоря икономически, пазарно кое е пари, какво е избрано за хилядолетия.
Хубу, пари е щото ти казваш! Кажи поне как да купя сребро без ДДС.
Мен пък ме кефи платината за пари, що за кучета и котки - може, а за прасета - не може!
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Единия начин да купиш сребро без да губиш от ДДС е да си регистрираш фирма в България и да го купиш с ДДС. После когато решиш да го продаваш го продаваш пак с ДДС и така плащаш ДДС само ако си го продал на печалба (и с ДДС се облага само "добавената стойност" - тоест не цялата сума, а разликата).

Другия начин да купиш сребро е да го купиш от фирма в Естония и да си го вземеш или лично от офиса в Естония, или да наемеш куриер, който от твое име и за твоя сметка да го пренесе от Естония в България (или в която държава искаш да бъде доставено).

Много е важно куриерът да го вземе от твое име. Ако търговецът го изпраща не е освободено от ДДС.

Разликата е съвсем формална. В единия случай търговецът поръчва на куриера да дойде, да вземе стоката и да я занесе на клиента. В другия случай клиентът поръчва на куриера да вземе стоката и да я занесе на клиента.

Тук писах по темата.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Хубу, пари е щото ти казваш! Кажи поне как да купя сребро без ДДС.
Мен пък ме кефи платината за пари, що за кучета и котки - може, а за прасета - не може!

Не съм казал аз, а пазара и не от днес, а от хилядолетия. Явно ти е трудно да проумееш, че говоря за real money!
Хепи е писал, за другият ти въпрос.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Изгубих нишката на темата, уж беше за онлайн инвестиционно злато, пък се намесиха и нефта и платината, сега и покупка на сребро с куриер от Естония
 
От: От: Онлайн инвестиционно злато

Не съм казал аз, а пазара и не от днес, а от хилядолетия. Явно ти е трудно да проумееш, че говоря за real money!
...
От хилядолетия правят жертвоприношения, лекуват с кръвопускане, и са горили на клада еретици. Щом са го правили, значи и ние трябва.
Не отричам, че златото ще продължи да бъде ценено. Отричам само, че има някакви други качества, освен фетиш. Всеки друг редкоземен елемент метал може да го замести като ефективни пари. Само че новият век иска мигновени трансфери на пари. Аз залагам на нещо от рода на криптовалутите, наследник с фикснати проблеми на пионера Бибиткойн. А златото все ще си се тачи като стока, както и сега, и нищо повече!
 
От: Онлайн инвестиционно злато

Колега, давам ти насоки иди виж какви трябва да са всичките условия едно нещо да е пари. Това, че държавата го е забранила като платежно средство, не означава, че се е променило нещо във фундамента му. Казвам, ти няколко щата вече го приеха за законно платежно средство - пак ли ти е стока. Както и пак ти казах, не си наясно - златото се тачи именно като пари и се взима по много защото именно като стане монетарният фал това ще са без каквото каже държавата, това ще са пари! Ясно ми е че държавата казва това е стока, но не променя реалността - това е най-съвршеннта форма на пари. Все едно ти да знаеш, че нещо е бяло, а утре д-вата ти каже, черно е - е кое е вярното? Явно ти е трудно да вникнеш зад фасадата, както и да е.

А за криптовалутите няма как да станат пари и през 31 век, нямат вътрешна стойност, Както ти казах утре ни чукне соларна буря и ще те гледам какво ще правиш с "парите ти" и как ще търгуваш.
 
Последно редактирано:
От: Онлайн инвестиционно злато

Доларите като нямат вътрешна стойност как така успешно се ползват като пари през последните няколко десетилетия?

Ако не им се увеличаваше количеството в обращение даже нямаше да има и инфлация.
 
От: Онлайн инвестиционно злато

С помощта на репресивният държавен апарат :) И не знам колко е успешно след като за 100 години са се обезценили с 95%, а златото спрямо реални активи/стоки си е увеличило покупателна способност в пъти.

Ако държавниците не целяха именно налагането на инфлационен данък и прерапзределение на богатства от последните към първите, все още щяхме да сме на златен стандарт!

Кефи ме как правиш елементарни грешки - ти се затваряш в частта транзакционата част, но някак си ти бяга store of value - тук изобщо не се ползват успешно за пари, а именно за хартийки.

Няма никаква разлика дали ще ти напечатам 1 долар или 100 доларова банкнота, но има разлика да увеличиш 100 пъти златото - от 1 грам до 100 грама, всеки грам е свързан с разходи - защото именно заради факта, че имат вътрешна стойност.

Света е минал през хиляди книжни пари и всички отиват до реалната си стойност - 0! Очаквам докато сме живи да видим 0 стойности на всички текущи major валути!
 
Последно редактирано:
От: Онлайн инвестиционно злато

Колега, давам ти насоки иди виж какви трябва да са всичките условия едно нещо да е пари. Това, че държавата го е забранила като платежно средство, не означава, че се е променило нещо във фундамента му. Казвам, ти няколко щата вече го приеха за законно платежно средство - пак ли ти е стока. Както и пак ти казах, не си наясно - златото се тачи именно като пари и се взима по много защото именно като стане монетарният фал това ще са без каквото каже държавата, това ще са пари! Ясно ми е че държавата казва това е стока, но не променя реалността - това е най-съвршеннта форма на пари. Все едно ти да знаеш, че нещо е бяло, а утре д-вата ти каже, черно е - е кое е вярното? Явно ти е трудно да вникнеш зад фасадата, както и да е.

А за криптовалутите няма как да станат пари и през 31 век, нямат вътрешна стойност, Както ти казах утре ни чукне соларна буря и ще те гледам какво ще правиш с "парите ти" и как ще търгуваш.
Tия работи са дъвкани надълго и нашироко, няма да задълбавам за определение на пари. Държавата няма как да приеме всички метали и стоки за пари, не е забранено да си правиш разменна търговия със злато. Каква точно е вътрешната стойност на златото ако си на пустинен остров? Не съм срещал определение за "вътрешна стойност", дай да видим. С бибиткойни без вътрешна стойност може да си купиш злато с вътрешна, сега и веднага - как стават тия работи? Държавата не се кефи ни на едното, ни на другото. Криптовалутите няма да изчезнат ако спре тока по целия свят. Остават си по харрдисковете. Глей как ме караш да ги защитавам, бидейки сам неверник на крипто-истерията, която се вихри в момента. Светът има нужда не от злато да тъпче по трезорите, а от заместител на монопола на сегашните електронни разплащания. Изключително ме дразнят как ме карат да държа жива кредитната си карта и да плащам годишна такса. Щото по белия свят говедата са приучени да пазаруват само с тях и ако отида без нея не мога да си наема кола.
 
Последно редактирано:
От: Онлайн инвестиционно злато

Колега, то и койните не можеш ги ядеш - а и на безлюден остров нищо нямаш - щото нямаш никва вътрешна стойност. Тези, койни или хардискове кво ги правим? То койна е неосезаемо :)

Златото е пари! То е разменно средство, средство за отчет, средство за запазване на стойност, чрез пари ти имаш права над стоки и услуги - разбира се че не можеш го ядеш. Но можеш да замениш труда си за него и после да го размениш за друго - сега или след време въпроса е че пази стойността.

Истинското богатство са реалните активи - земята + капитала, както може се каже и твоята собственост в лицето на труда и времето - но тук си говорим за истински пари.

И за капак пак ти казвам, НЕ държавата казва, кое да е пари и НЕ е държавата генезисът на парите. Пазара е генезисът на парите! Парите идват като решение на проблемите на бартера!

Това, което каже държавата, не променя нищо - това искам ти кажа. Държавата налага нещо, чрез репресивен апарат. Просто това ти говоря далеко е от фетиш - търсисе както за технологиите, така за бижута + медицината и монетарно (демек като пари)
 
От: Онлайн инвестиционно злато

За монопола си прав, но не си прав, че трябва се тъпче - преди не се е тъпкало. Алтернативна е децентрализиране на ел. системите - webmoney и алетарнтивни базирани към злато и вече всичко ще е красиво но уви сега не става.
 
Последно редактирано:

Горе