Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Документа който получават от Еконт играе ролята на касова бележка - Когато ти искат фактура им пускаш такава с пратката и към нея си прилагат документа от Еконт.

Може да се направиш на ударен и да не отчетеш приходите от Еконт но при една насрещна проверка ще изгориш.

Изхода от тази ситуация е създаването на нови фирми на името на близки и познати (ЕООД-та на пенсионери са най практични) които когато наближат прага по ДДС да се замразяват.
 
пича мисля че е смял много информация за един ден и в момента в главата му е каша препоръчвам утре или още по добре в другиден (утре да почива) пак да прочете темите втори и трети път ще му стане много по ясно :)
 
От: Re: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

пича мисля че е смял много информация за един ден и в момента в главата му е каша препоръчвам утре или още по добре в другиден (утре да почива) пак да прочете темите втори и трети път ще му стане много по ясно :)
имаш право, смлях се от четене последните дни
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Документа който получават от Еконт играе ролята на касова бележка - Когато ти искат фактура им пускаш такава с пратката и към нея си прилагат документа от Еконт.

Може да се направиш на ударен и да не отчетеш приходите от Еконт но при една насрещна проверка ще изгориш.

Изхода от тази ситуация е създаването на нови фирми на името на близки и познати (ЕООД-та на пенсионери са най практични) които когато наближат прага по ДДС да се замразяват.
този отговор определено ме удовлетворява, благодяря много!
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Значи касов апарат е нужен, ако се взимат пари на ръка от клиента.
Фактурата си е фактура и си се издава отделно.
Доказателството за плащане по фактурата е вносна бележка, платежно нареждане или касова бележка.
Доколкото си спомням товарителницата от куриера при плащане с наложен платеж играе същата роля, като на касовата бележка.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

И не само така ами и при липса на касови плащания, т.е. само по банков път да приемат плащания
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Здравейте! Аз имам онлайн магазин от 15.05.2012 г. и не съм регистриран търговец. Сключих договор с еконт за доставка на името на физ. лице. Може ли някой да ми каже от счетоводна гледна точка подлежа ли на някакви глоби и т.н. ще идват ли да ме проверяват. Не съм наясно. Моля за помощ.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Подлежиш на много и всякакви глоби - НАП, КЗП и още доста институции....
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Здравейте! Аз имам онлайн магазин от 15.05.2012 г. и не съм регистриран търговец. Сключих договор с еконт за доставка на името на физ. лице. Може ли някой да ми каже от счетоводна гледна точка подлежа ли на някакви глоби и т.н. ще идват ли да ме проверяват. Не съм наясно. Моля за помощ.

Е то така ако ставаше инсталирам един скрипт и съм вече онлайн търговец .... Пич като си вече фирма ами сключи договор с еконт през фирмата, сключваш договр с еконт
Вариант 1
за изпращане на пратки с наложен платеж и да ти превеждат парите директно в банковата сметка (която също е фирмена) при този вариант си купуваш и касов апарат.

Вариант 2
Сключваш договор за наложен платеж и плащане с пощенски запис и превод към банката (беше нещо такова) сравнително нов вариант при който вече отпада изискването за наличието на касов апарат.

И накрая върви се консултирай най-малкото със счетоводителя си преди да почнеш да правиш глупости, за да не ревеш след месец както други хора във форума май от НАП ме разследват.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Фани - какъв търговец си без фирма? До кога в интернет ще има такива пишман търговци? До кога едни ще спазват законите - ще плащат за офиси, заплати, осигуровки и др., а някой ще кара по перваза и ще пита дали нарушава нещо.
А после клиентите реват, че интернет е много измамно място. Вчера клиент чужд гражданин, живеещ в България ми каза че са му казали, да внимава в България че много измами и само плащане при доставка. Плащане при доставка за сума над 5000 няма как да стане, поради много причини.

Лошото е, че е пълно в интернет с измамници, от които страдат всички и потребители и честните търговци. Но не е далеч времето, когато ще се регулират и там нещата. Просто в България е голяма каша и не е дошло времето за това.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Фани - какъв търговец си без фирма? До кога в интернет ще има такива пишман търговци? До кога едни ще спазват законите - ще плащат за офиси, заплати, осигуровки и др., а някой ще кара по перваза и ще пита дали нарушава нещо.
А после клиентите реват, че интернет е много измамно място. Вчера клиент чужд гражданин, живеещ в България ми каза че са му казали, да внимава в България че много измами и само плащане при доставка. Плащане при доставка за сума над 5000 няма как да стане, поради много причини.

Лошото е, че е пълно в интернет с измамници, от които страдат всички и потребители и честните търговци. Но не е далеч времето, когато ще се регулират и там нещата. Просто в България е голяма каша и не е дошло времето за това.

Регистрираната фирма не означава, че можеш да имаш пълно доверие на търговеца и че той не може да те прецака. Регистрираната фирма за много от търговците означава отговорност към държавата, а не отговорност към клиента. Всичко зависи от човека и аз съм по-склонен да се доверя на препоръки към някой търговец, отколкото на това дали има фирма или не. Наскоро във форума бяха пуснали новина за фирма, която предлагала фалшиви екскурзии в грабо. След това ги гледах и по телевизията и репортерите обясняваха как "убавците" си регистрирали фирма, наели персонал и т.н. Така че за мен фирмата не е никакъв гарант, най-малкото защото всеки пълнолетен може да си регистрира една без особени затруднения, това обаче не го прави кадърен, начетен и запознат с материята, да не говорим пък за честен.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Те глобяват, ако имаш фирма, но не си написал данните на фирмата на сайта: Глобиха 10 сайта с игри за нарушения. В същност не глобяват сайта, а глобяват собственика му (фирма или физическо лице) - заглавието на статията е подвеждащо.

Ако пък нямаш фирма ще плащаш допълнителна глоба и за това.

За всяко от посочените нарушения Законът за защита на потребителите предвижда глоба от 500 лв. до 2500 лв.

 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

дори и с наложен платеж когато изпращам пратки към фактурата си чукам и касова бележка http://e-econt.hit.bg
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

дори и с наложен платеж когато изпращам пратки към фактурата си чукам и касова бележка

С наложен платеж си длъжен да издаваш бележка.
 
От: От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Ако имаш споразумение с еконт за изплащане на наложения платеж по банков път не издаваш бележка. Те издават бележката за пощенски паричен превод кояот има валидноста на касов фискален бон. Парите отиват във фирмената сметка и си чист пред закона спестил 400 лв грешни пари за касов апарат
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Доколкото знам ако плащането е по банков (електронрн) път например през ePay.bg не е нужно да има касаов бон. Например когато си плащате сметката в Net1 те са и гишета на ePay и ви дават вносна бележка, а не касов бон въпреки, че плащате в брой
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Здравейте,
аз имам онлайн сайт за изработка на ръчно изплетени бижута. Попитах в Еконт и ми обесниха, че е абсолютно достатъчно да слюча договор с тях и накрая на годината да си плащам 10 % данък върху приходите ми. Така , че явно може всичко. Казаха, че не съм първата нито последната , която работи така. Аз си плащам и не укривам нищо само дето нямам фирма и не ми текат осигуровки и явно не съм длъжна по обяснението което ми дадоха.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Здравейте,
аз имам онлайн сайт за изработка на ръчно изплетени бижута. Попитах в Еконт и ми обесниха, че е абсолютно достатъчно да слюча договор с тях и накрая на годината да си плащам 10 % данък върху приходите ми. Така , че явно може всичко. Казаха, че не съм първата нито последната , която работи така. Аз си плащам и не укривам нищо само дето нямам фирма и не ми текат осигуровки и явно не съм длъжна по обяснението което ми дадоха.

И защо си мислите, че като Еконт са ви казали така и е законно? Мога да ви кажа, че не следва да приемате казаното от еконт за чиста монета. Абе напраов не го приемайте въобще, защото е грешно.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Като гледам то и на мен май ще ми се наложи, ако ще почвам проекта - хич не мисля по некви знайни и незнайни начини - взимам си един два малки компактни апарата колкото ми трябват и толкова дето ще има го мисля законно или не ако нямам, не си струва времето.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Да , но се консултирах и със счетоводителка и тя ми каза, че това е достатъчно. Еконт си ми играе роля на касов апарат и аз си следя приходите. Накрая на годинита си подавам декларация да доходите на физ.лице и си плащам 10 % данък.
 

Горе