Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Да , но се консултирах и със счетоводителка и тя ми каза, че това е достатъчно. Еконт си ми играе роля на касов апарат и аз си следя приходите. Накрая на годинита си подавам декларация да доходите на физ.лице и си плащам 10 % данък.

Значи и счетоводителката е била толкова грамотна, колкото и служителите на еконт.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Ако ще го играете търговец няма как да стане без фирма. След коеот сключвате с Еконт Екпсрес споразумение за изплащане на наложените платежи по банков път ( фирмената сметка) и заявявате услугате издаване на бон за изплатен пощенски запис ( със статут на касовия бон) и тогава вече може да нямате касов апарат. Всички пари минават по фирмената сметка и сте чиста през закона.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

ВСЕКИ ДА СЕ ОПРАВЯ...МНОГО СТАНАХА ФИЛОСОФИТЕ...ВИЕ СТЕ СЧЕТОВОДИТЕЛ И СЕ РЕГИСТРИРАТЕ ТУКА ДА СИ ПРИВЛИЧАТЕ КЛИЕНТИ..ТОКУ ВИЖ НЯКОЙ СЕ СТРЕСНЕ И ВИ ПОИСКА УСЛУГИТЕ...ЗАДРЪЖТЕ СИ ГИ....
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

ВСЕКИ ДА СЕ ОПРАВЯ...МНОГО СТАНАХА ФИЛОСОФИТЕ...ВИЕ СТЕ СЧЕТОВОДИТЕЛ И СЕ РЕГИСТРИРАТЕ ТУКА ДА СИ ПРИВЛИЧАТЕ КЛИЕНТИ..ТОКУ ВИЖ НЯКОЙ СЕ СТРЕСНЕ И ВИ ПОИСКА УСЛУГИТЕ...ЗАДРЪЖТЕ СИ ГИ....

Не е необходимо да ми викате. Да, счетоводител съм и не, Не си търся клиенти. Напротив на всички запитвания от този форум и откъдето и да е другаде отговарям с не, Не си търся клиенти.
Да, философите са много, но глупаците са по-опасни! А най-опасни са глупаците, които не подозират, че са такива.
Искрено съжалявам, че се опитал да ви направя малко по-умна.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

То ако можеше така всеки да си плаща данък 10% (без осигуровки, без регистрация на фирма и т.н.) би било чудесно, обаче към момента няма как да стане, а и в близко бъдеще не виждам как би могло да стане.

Основната причина за това е невежеството на гражданите. Повечето от тях си нямат понятие от данъчните закони и поради тази причина няма как да принудят законодателите да опростят данъчното законодателство и да отменят задължението за плащане на осигуровки (по конституция осигуровките са право, а не задължение!).

А гражданите, които си имат представа от данъчните закони си траят вместо да се организират и да принудят законодателите да направят промени в законите.

Ако се коригират законите така, че да е легално да се плаща данък без да се плащат осигуровки (и да се извършва търговска дейност без регистрация на фирма, като разбира се данъкът в този случай ще се плаща върху приходите, а не върху печалбата), много собственици на малък бизнес ще си затворят фирмите и ще започнат да плащат данък като физически лица. Много по-изгодно идва да се плаща данък върху дохода 10% вместо да се плаща за съществуването на фирма (да се води счетоводство, да се плащат осигуровки и т.н.). Има бизнеси, при които разходите не са големи и няма проблем да се плаща данък върху прихода (печалба + разходи).
 
От: От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Как пък чухте , че ви се вика:)...както и да е, не съм съгласна с вас и точка.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Фани, прави както са ти казали от Еконта не ги слушай тези форумни дърдорковци :D- прави си каквото си знаеш, пък да не ти пука. Като ти направят след време проверка ще разбереш истинския смисъл на писане с големи букви в нета
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Фани, прави както са ти казали от Еконта не ги слушай тези форумни дърдорковци :D- прави си каквото си знаеш, пък да не ти пука. Като ти направят след време проверка ще разбереш истинския смисъл на писане с големи букви в нета

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Днес по сходна тема коментирах и тук ще споделя - не знам какъв е този страх от касов апарат. Тези дни си правя някои прости сметки - оказа се, че само от разликата в процента, които куриерите ми вземат при плащане в брои и плащане по банка на наложените платежи, то касовият апарат се покрива за 5-8 месеца...Съгласен съм, че има продажби и продажби, но дори и да се продават по-евтини, но по-оборотни неща ситуацията е същата.
Интересно ми е и другото - всички смятат колко струва касовия, а никой не реве, че куриера ми е като съдружник, защото дере от печалбата колкото ако сте партньори...
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Куриерските фирми не вземат нищо от теб, мен или който и да е онлайн търговец. Тези 1,2 % при банков превод и 2,4 % при плащане на ръка на наложения платеж се заплащат от клиента добавена си към доставката
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

На половина пълна или на половина празна е чашата?
Колко е средната ти надценка на продукт? 10? 20%?
Ако продаваш нещо за 120лв и печалбата ти е 30лв какво се случва? Стока до 1кг с наложен платеж излиза 7-10лв, в зависимост от куриера. Излиза, че сте почти съдружници - ти 20, те 10% от цената...
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Това каква вързка има с онлайн търговеца? Клиента си заплаща наложения платеж 130 лв + 7.56 доставка при 20 % отстъпка и 6.62 лв при 30 % пратката е 2 кг в случая. Какви съдружници какви 5 лв? Търговеца си получва наложния платеж, куриера сумата по доставката това е.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

За да може клиента да купи стоката трябва търговецът да е намалил цената, така че дори и при платен транспорт цената на стоката да е по-ниска от тази на аналогична стока от близкия магазин.

В този смисъл излиза, че куриерите печелят горе-долу колкото и онлайн търговците (освен в случаите когато се продават по-особени стоки с по-особена висока надценка).
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Според мен може да се избегне ползване на касов апарат в онлайн търговията. Просто не се работи с кеш а с банкови преводи.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

За да може клиента да купи стоката трябва търговецът да е намалил цената, така че дори и при платен транспорт цената на стоката да е по-ниска от тази на аналогична стока от близкия магазин.

В този смисъл излиза, че куриерите печелят горе-долу колкото и онлайн търговците (освен в случаите когато се продават по-особени стоки с по-особена висока надценка).

Именно - трябва да мислиш за това, да се съобразяваш с тотала и тн.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Съмнявам се при надценка 10-20 % дали някой щеше да се занимава с онлайн търговия. БГ пазара е малко странен и не се подчинява кой знае колко на разни подобни правила. Забелязъл, че клиентите са склонни да заплатят за продукта три пъти по-скъпо стига доставката да е по-евтина или безплатна сравнено с друг сайт
 
Re: От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Е не знам откъде си го проучил това, но чак пък два, три пъти да предпочита клиента само за безплатна доставка?
Съмнявам се при надценка 10-20 % дали някой щеше да се занимава с онлайн търговия. БГ пазара е малко странен и не се подчинява кой знае колко на разни подобни правила. Забелязъл, че клиентите са склонни да заплатят за продукта три пъти по-скъпо стига доставката да е по-евтина или безплатна сравнено с друг сайт
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Аз работя през 20, а и по-малко процента. Предпочитам по-малка надценка, отстъпки съобразени с нея и обема оборот генериран от клиент, а не 40% горница и ако има 2-3 продажби на месец - добре. Визирам камерите. И да ти кажа до сега не съм имал и запитване за безплатна доставка, няма как да си я позволя на този етап поради по-ниската надценка, никой не я предлага, а не мисля че е водещо в случая за решение за покупка.
Може би в общият случай си прав, но има много голямо значение и в коя област е магазина и продуктите, които продава.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Да, като цяло зависи от продуктите
 
От: От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

А какво тогава си имал впредвид под
Питам без капка сарказъм, просто наистина съм голям невежа в областта и искам да ми се избистри малко

И аз без всякакъв сарказъм ще ти кажа, че въобще не си спомням какво съм имал предвид. Като гледам съм го казал преди 6-7 месеца и щеше да е странно ако си спомнях защо съм го казал.
 

Горе